Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 18. 08:48
Előzmény: #59299  Törölt felhasználó
#59300
Tisztelt Katalin,

Kicsit Ön is tereli a lényeget a fontos dolgokról.
Köszönjük, hogy felhívta a kis részvényesek figyelmét erre az eshetőségre már több hozzá szólásban.

A Solymász apportot illetően igen is érdekelne a véleménye, pedig nem ingyen jogi tanácsra számítok.
Ha pedig bebizonyosodik az apport csalás akkor az sem kizárt, hogy az eredeti állapot vissza állítását kérjük mint tulajdonosok. Ami annyit jelent, hogy nem 2.2 milliárdért kerül be Kaposvár, hanem ennek töredékéért. A felelősök pedig menjenek szépen börtönbe.

Felvezettem Önnek a 30 Ft után időszakot, mi várható a kb 450 millió forintos tőke után... arra sem tetszett reagálni. Ez a cég az elmúlt kb 6 évben csak veszteséget termelt. Újabb névérték csökkenés várható az Ön által felvázolt törvény szerint. Hiszen a követelés tőkésítése nem fogja befolyásolni a saját tőkét...

Még annyit, hogy kíváncsi vagyok M.M. mit fog szólni azok után, ha a szlovák sajtóban címlapra kerül... illetve a befolyásos rokonok. Biztosan lesz olyan politikai lap akit érdekelni fog a sztori. A sok törvénytelenség ami az elmúlt másfél évben történt a céggel...

Azt gondolom sokkal jobban szorul a hurok most a szlovákokon.
Legyen KFT, takarózzanak ezzel a lehetőséggel... Aztán meglátjuk mit hoz majd a jövő... A 2013-as kaposvári ingatlan leértékelés mennyire volt megalapozott.
A 2014-es gazdálkodási évet el sem fogadta a közgyűlés, hiszen több szempontból nem volt törvényes.
1. szempont: nem hozták időben nyilvánosságra a 2014-es beszámolót és nem elvárható, hogy akkor ott erről szavazzunk.
2. nem is szavazhattak volna 1,5 millió darab részvénnyel.

Igazán szomorú, hogy nem a megoldáson dolgoznak és a nyereséges gazdálkodáson, hanem arra tesznek erőfeszítéseket hogyan szerezzék meg a céget bagóért.

Nem lenne feszültség a kisrészvényesek és szlovákok között, ha tartották volna a szavukat az eredeti megállapodáshoz, hogy 100 Ft-on fognak tőkésíteni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 18. 01:41
Előzmény: #59296  Törölt felhasználó
#59299
Nem semmi erőkkel megy a szóterelés a lényegről. Ami az, hogy vagy leszállítják az alaptőkét hamarosan, vagy a cégnek vége. Mérgeskedhetnek 1000 nickkel ellenem, ezen nem lehet változtatni.
Attól a cégtől egyébként rég eljöttem, elváltam, és bármikor állok vagyonosodási vizsgálat elé. Többször volt, hogy a fizetésemet se kaptam meg, a cég nehéz helyzete miatt. Jóval bonyolultabb történet amúgy, 1997-tel és a nagypolitikával kezdődik az érdemi rész…
Nekem nem hisz, de a jognak se, amit mondok?
3:314. § [Az alaptőke-leszállítás meghiúsulása]
(2) Ha az alaptőke kötelező leszállítása meghiúsult és a meghiúsulástól számított kilencven napon belül a részvénytársaság a kötelező tőkeleszállítás okait nem szünteti meg, a részvénytársaság köteles az átalakulásról, egyesülésről, szétválásról vagy jogutód nélküli megszűnéséről határozni.

Gondolkodjanak… és ítélkezni pedig önmaga felett… pláne tények ismerete nélkül. Segíteni próbáltam, ahogy segítettem már sokszor. Szóltak többen, hogy beírnak ide mellettem, de nem kell, kifejezetten kértem. Nem a hír hozója számít, hanem a hír. A hír pedig az, hogy a cég, a részvényeivel együtt halálra ítélt, ha tétlenkednek. A jelzálogjog marad az eszközökön.

De tényleg nem mondom már többször, a szánalmas személyeskedések pedig az írójukat minősítik.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 23:00
Előzmény: #59296  Törölt felhasználó
#59298
nem semmi ami itt megy,
vad, durva
tőzsdei cég ügyvédje nyomja a sódert, többen szídják, megy az ereszd el a hajamat. azt nem tudom kinek van igaza, de azt tudom ki a trógerpéter, egy mocsadék a haverjaival együtt. a macája hátvédként maradt, vagy mi a rákot keres itt.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 22:52
Előzmény: #59277  Törölt felhasználó
#59297
Jó estét mindenkinek! Itt Pimper nagyon kishal ( bocsi, ugyanolyan stróman volt a "családban" ,ill a dolgokban ,akárcsak , mint Dóra Z) mivel a privatizációban összelopott dolgokkal ugyanis Matyök szőtte a halálos hálót Egert is beleértve! Leirtam többször ,hogy az alkuban biztos ,hogy kizárták az apportok ujra értékelését a szlovákokkal ,különben Milan már boritott volna.Ott voltam ,amikor szegény Tóth Pétert is puccszerűen félreállitották ( igaz sokat ivott) és átvették a Phyl tényleges irányitását. Talán az Optennel érdemes lenne egy 10 éves céghálót és személyi kapcsolati rendszert átvizsgáltatni , nem csodálkoznék ,ha akár magasabb rangú -esetleg még mindig aktiv - személyek is a hálóban landolnának.

Értesitette már valaki a Cégbiróságot ,lépjenek , hogy a közgyűlésre ne kelljen újabb 2-3 hónapot várni a hiányzó 3 IT-tag miatt ,hisz igy törvénytelen és vezetésképtelen a KEG !

Mikor látják már be végre a szlovákok ,hogy elfogy a levegő körülöttük! Tárgyalni kellene mielőbb ,de tiszta lapokkal. 2-3 hónap maradt téli gázt venni és talán fél év a Flagás -Totalos váltásból nyerhető piaci résre ,aztán ez a vonat is elment. Csak azt kellene megérteniük ,hogy a csőddel mindent veszitenek és akkor is lesz apport és adó vizsgálat, mert a cégből túl sok pénz tűnt el ahhoz ,hogy egy nyomás alatt tartott felszámoló ezt annyiban hagyja- hagyhassa DrSJ

Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 20:05
Előzmény: #59292  Törölt felhasználó
#59296
Phyl közgyűlésen a trógerpéter folyamatosan mondta a magáét. Ez lesz az lesz. Semmi sem lett, minden hazugság volt. Nehéz hinni magának, ott volt a brancsban. Nem hiszem el, nem kapott a pénzből. Ment ott a feketézés, a nyúlás iparszerűen, exe nyomta a dumát mint süket a csengőt. Valószínűleg az én pénzem van a maguk számláján részben. Átk.rtak sok embert. Sokakat tönkre tettek. Én elszégyelném magam az Ön helyében. Nem hiszek magának.
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 14:53
Előzmény: #59294  THOKJO
#59295
Meghallgatok
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 14:52
Előzmény: #59292  Törölt felhasználó
#59294
Kedves Katalin!
Én elfogadom a válaszát. Részemről befejeztem a polémiát....személyesen mindent szívesen meghalgatom, amit el kiván mondani....
Tisztelettel Temesvári Péter
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 14:05
Előzmény: #59291  Törölt felhasználó
#59293
Tisztelt Montu,

Ön tévedésben van, nem az én dolgom értékelni a Solymász 95 apportot. Véleményem van, amit engedelmével megtartok magamnak
Rengeteg a jogszerűtlenség, épp ezt mondom, hogy emiatt a cég léte került veszélybe. Most a tőkeleszállítás, ami törvény szerint sürgető.
A beszámoló elfogadott, auditált, perbeli ítélet tudná csak annulálni, de olyan szerintem nem lesz… már ha a szlovák félnek jó ügyvédje lesz, de nehéz elrontani. Más írta, hogy rossz a jogunk, mekkora visszaélések történnek: igaz. Amíg egyetemről épphogy kikerült gyereklányok meg félnótás pártkatonák kodifikálnak, Ön mégis, mit vár? És a vacak joggal sajnos lehet visszaélni… Lehet harcolni, ahogy én teszem, és lehet ezért támadásokat kapni. Lehet támogatásokat is, sok az erő, nem csak a fiatalokban. Ez a cég valószínűleg a rablókapitalizmus jogi terméke, a befektetésük pedig az Önök döntése volt.
Ha már pletyka: eddig az volt, hogy azért kétes a bizalom bennem, mert én P.R. úr szeretője voltam. Ezt a sületlenséget… Tóth Péter, az igaz. Szerettem mindenek felett. 8 éve szakítottam, mivel nagyon másként láttuk már a világot. Jelenlegi magánéletemből mire kíváncsi? Nincs köze kisrészvényekhez, akit szeretek, ennyi elég? :)
És befejeztem, a szeretteimé a napom, már így is reklamálnak.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 13:19
Előzmény: #59290  Törölt felhasználó
#59292
Kedves Teqila,

én is most olvastam először, amit Montu írt. Említettem már, hogy „külső”, tőzsdei jogászok voltunk, a cégnek volt több belső ügyvédje. A tőkeemeléses anyagról annyit tudtam, hogy „ezt hirdessétek meg”, készen kaptuk. Amikor a bili borulni kezdett, jött, hogy a cégjogot is csináljam én, és csináltam is becsülettel. Az első hibáknál a határozatokban azért nem volt marasztalás, mert kiemelték a cég addigi jogkövető magatartását, a szabályszerű bejelentéseket.

Értem én, hogy én vagyok kéznél, és valakin le kéne verni… De nem én vagyok az emberük. Jelképes összeget kapok havonta, erre megkértek a cég nehéz helyzete miatt. Az is hónapok után van kifizetve, ha egyáltalán. Hihetetlen, ugye, hogy mégis engedem a nyakamba a sok szutykot? :) valami aljas célom lehet, biztos, mert Önök ebben a dimenzióban vannak. Nem, és ki is szálltam, ebből is, ahogy kiszálltam anno másból is… Mások terhét nem cipelem, elég a magamé is.

Kedves Thokjo,

a jogértelmezéshez a joggyakorlatot kell nézni, kiváló ügyvédjeik vannak állítólag, majd megmagyarázzák. Miért adjak én itt vasárnap jogi tanácsadást ingyen azoknak, akik aláznak?

A padló. Közel tud lenni, magánéleti válság, haláleset, betegség, anyagi gondok. Ha még találkozunk, elmesélem Önnek az én történetemet. Elmesélném itt is, de nem tartozik ide. A szakmám, becsületem ami mindig mellettem állt, és négy gyermeket nevelek egy szerető férfi mellett. A pénzzel még mindig sakkozgatok, mert hiába keresek jól más ügyfeleknél, drága a rendszer, és apukám gyógyítását is én fizetem. Anno el akart vinni a politika is, már dúsgazdag lehetnék, biztos. Nem érdekelt, tisztességes iparosként dolgozom, és szuper kölyköket tanítok, nevelek. Nem a becstelenségre, ebben biztos lehet.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 11:52
Előzmény: #59290  Törölt felhasználó
#59291
Tisztelt Katalin,

Semmit nem reagált a Solymász 95 apportra.
Érdekelne a véleménye...

Megkérem a többi fórum társat, hogy ne vitassuk a továbbiakban a közgyűlésen történteket, természetesen meg lett támadva a törvényesség, hiszen már a Katalin előtt nyilvánvalóvá a hazugsággal egybekötött olcsó próbálkozás, hogy majd mi adunk a M.M. szavára és szavazzon. Remélem jó nagy bírságot is kap majd a felügyelettől, hiszen Ő mint IT elnök azt is be kelle jelentenie, ha 1 darab részvényt ad-vesz, nem csak az 5-10%-os tulajdoni küszöböt! De úgy tűnik ezt sem tudja, vagy egyszerűen szarik az egész magyar jogra.

Illetve arra sem érkezett semmi reakció, hogy a 2014-es beszámoló elfogadása így ebben a formában nem is valósult meg, igaz? Többek között a határidő miatt sem, hiszen nem elvárható, hogy a közgyűlésen ismerjék meg a tulajdonosok az éves beszámoló tartalmát ami azt megelőző este készült el.

A 2013-asban szerepelt a kaposvári ingatlan 200 millió körüli leírása, ami főként oka a névérték leszállításnak.
Mint írtam nem történt terror támadás Kaposváron, tehát még mindig nem világos számomra miért éri 1/10 részét mint amikor be apportálták.
Ha jól tudom az ingatlan adó az önkormányzat felé kb évi 10 millió forint. Mégis az önkormányzat csupán 220 millióra értékeli? Furcsa, bár újabb meggyőződés, hogy semmit sem ér, ahogy a többi apport sem.
Mi bizonyítja azt, hogy a 2013-as beszámoló a valóság és nem pedig próbálkozás a névérték leszorítására?
A hazugságot több alkalommal bizonyították.. Sajnos nem csak Pimperék, hanem a szlovákok is.

A szlovákokról pedig annyit, hogy játszhatják ezt a játékot, a zsarolás nem áll messze tőlük, csak nehogy pofára esés legyen a végén és 100 évig elhúzzuk.

Van egy társasjáték gyerekkoromból, a ki nevet a végén... az üzletben kib@aszósdinak hívják. Ha mi nem látunk egy forintot sem, a szlovák is futhat majd a pénze után.

Szeretnék még egy kérdést feltenni Önnek, ami semmi esetre sem személyeskedés, egyszerűen csak én nehezen tudom elhinni a pletykát, kérem cáfolja ha nem igaz és tegyük helyére a dolgot...
Valóban az Ön volt férje Tóth Péter a Phylaxiából?

Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 09:54
Előzmény: #59281  Törölt felhasználó
#59290
Olvastam a disznóságokról amit Montu írt. Felháborító. Ügyvédnő közben mit csinált? Kérdés. Biztos nem vette észre, nem látta, pont más elfoglaltsága volt, vagy tudja a..
Pénzért bármit megtenni, mutyik részesévé válni cool.
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 09:38
Előzmény: #59286  Törölt felhasználó
#59289
Kedves lui!
Végre egyszer egyetértünk! Sajnos azt nem tudom, hogy történtek-e jogi lépések, de nagyon remélem. Gondolom hamarosan lesz kgy. az IT tagok lemondása miatt!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 09:31
Előzmény: #59254  Törölt felhasználó
#59288
Kedves Katalin!
Ismét Öntől fogok idézni!

"nyugdíjasként ez szórakozás a páholyból, szabadságharc, amit elfelejtett eddig megélni. Jól elvan, írogat itt, azt hiszi, öné a fórum. De a cég nem. A cégbe egy fillért se tett, mástól vette a részvényeit. Én nem a nagytőkéseket becsülöm, hanem a tőkepiac törvényeit tudom. Nem nézem le Önt. mert nincs pénze... senkit, én is álltam már fel többször a padlóról. Ön is feláll, vagy csak tocsog? :)"

1., Első részvényeimet a kibocsájtáskor vettem 2009 májusában!! Ha mástól is vettem volna, akkor is az én pénzem használták, használják.....
2., Már írtam Önnek, hogy dolgozom....de tudok, azért időt szakítani-- amint látom, rengeteg munkája mellett Ön is--, hogy az engem ért nemtelen támadásokra, sértegetésekre, esetleges téves hozzászólásokra válaszoljak!
3., Nem páholyból nézem, az eseményeket. Már részt vettem egy pár szabadságharcban--magam és mások érdekében. Mindben győztünk. Jogilag is és erkölcsileg is.
Kedves Katalin!Nem minden dolog, cselekedet erkölcsös, ami jogi alapon védhető, támadhatatlan. 'Jó" ügyvédek, már sok csalót megmentettek a börtöntől, kimostak a slamasztikából! Attól még a disznóság az marad ami....DISZNÓSÁG!!
A forumba annyit írok, amennyit akarok. Kinek mi köze hozzá! A cég akkora részben az enyém is, amennyi %-ot birtokolok belőle!Rendes szakemberek segítségével sokkal többet ki tudnék hozni belőle, mint azok, akik most birtokon belül vannak.
4., Igen! Én is már álltam föl--vagy háromszor-- a padlóról, mint ahogy Ön is.
Nálam érthető, hogy padlón voltam. Sok butaságot csináltam életemben. De Ön , aki nagy tapasztalatú, jogot oktató, TPT-ben jártas, megbecsült, elismert, jól megfizetett jogász, hogyan kerülhetett, akár egyszer is padlóra??? Egyszerűen nem értem a dolgot! Ez nem gúnyolódás akar lenni részemről! Ez csak csodálkozás.
Köszönöm a türelmét, ha végigolvassa, amit írtam!
Tisztelettel Temesvári Péter
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 09:22
Előzmény: #59286  Törölt felhasználó
#59287
Volt pár fasza részvényem. A phyl volt az egyik legjobb. Est, Hunmining egyik jobb mint a másik.
Az a gond, hogy hazánkban a tőzsdét emberek becsapására, pénzük lenyúlására használják. Teszik ezt a hatóságok szeme előtt, de semmi nem történik. Tevékenységüket ügyvédek könyvvizsgálók, szakértők segítik. Céljuk az emberek becsapása, pénzük ellopása. Emberek milliárdokat akasztanak, mig mások elvesztik a pénzüket. Romlott egy gennyes világ, remélem a szennyet eltakarítják, a bűntársaikkal együtt.
Olvastam a beírásokat, vajon az ügyvédnő, állítólag szakértő, mennyit akaszt a cégeknél. Havi sok milliót. Egyik cége jobb mint a másik. Miért éri meg neki a szájkarate.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 09:02
Előzmény: #59282  THOKJO
#59286
ebben igazad van. Egyértelmű, nincs joga szavazni.
Beadtátok már a közgyűlés megtámadását bíróságnak?
Törvényességi felügyeleti eljárást is kérni kell. Feljelentés apportcsalás miatt?
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 08:53
Előzmény: #59284  THOKJO
#59285
megvilágítani, hogy milyen más alternatíva van
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 08:51
Előzmény: #59282  THOKJO
#59284
Alternatív javaslat is volt Montu részéról!
Ha a szlovák urak, annyira jót akarnak a Cégnek, miért nem becsültetik fel egy független szakértővel a kaposvári ingatlant. Lehet, kiderülne, hogy nem 220 milliót, hanem mondjuk 600 milliót ér. Mindjárt beljebb lennénk vagy 380 millióval. Amennyiben mégiscsak 220-at ér, akkor meg feljelentést kellene tenniük, hamis értékbecslés és apport csalás miatt. Kérem szépen, ha tévedek,legyen szíves, Kedves Katalin, hogy milye más alternatíva van, hogy elkerülhessük-- a pénzünk elvesztését jelentő-- 30 forintot
Tisztelettel Temesvári Péter!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 08:37
Előzmény: #59282  THOKJO
#59283
Tisztelettel Temesvári Péter
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 17. 08:31
Előzmény: #59281  Törölt felhasználó
#59282
"A szavazásban is téved, ha levesszük a 10% felettit, se lett volna többségük."

61. §271 (1) A nyilvánosan működő részvénytársaság részvényese vagy a szavazati jog birtokosa (e § alkalmazásában a továbbiakban: részvényes) haladéktalanul, de legkésőbb 2 naptári napon belül tájékoztatja a kibocsátót és a Felügyeletet, ha a közvetlenül és közvetve birtokolt, szavazati jogot biztosító részvényének és szavazati jogának aránya eléri, meghaladja a (3) bekezdésben meghatározott mértéket vagy az alá csökken. Első napnak azt a napot követő nap számít, amelyen a részvényes tudomást szerzett vagy az adott helyzetben általában elvárható gondossággal eljárva tudomást kellett volna szereznie

(3) Az (1) bekezdés szerinti bejelentési mértékek a következők: öt, tíz, tizenöt, húsz, huszonöt, harminc, harmincöt, negyven, negyvenöt, ötven, hetvenöt, nyolcvan, nyolcvanöt, kilencven, kilencvenegy, kilencvenkettő, kilencvenhárom, kilencvennégy, kilencvenöt, kilencvenhat, kilencvenhét, kilencvennyolc és kilencvenkilenc százalék.

14) Az e §-ban meghatározott tájékoztatást elmulasztó személy a tájékoztatási kötelezettség teljesítéséig a részvénytársaságban a szavazati jogát nem gyakorolhatja.

Önt idéztem az elején....azután pedig a törvény paragrafusát.
E paragrafust elolvasva, nem találtam olyan részt, ahol az szerpelne, hogy a részvényes csak az x% feletti részével nem szavazhat, hanem azt, hogy egyáltalán nem szavazhat.
Kérem, ha tévednék, akkor legyen kedves megvilágítani számomra a helyzetet

Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 06:38
Előzmény: #59280  uttakarito
#59281
Kedves Úttakarító!

Mindenki azt gondolja, hogy amit ő mond, azt kell…

Hatalmas telefon-cunami jött az elmúlt napokban (nem a szlovákoktól), van, aki azt reklamálja, hogy túl kemény vagyok, van aki azt, hogy nem elég kemény. Van, aki csak gratulál, tőzsdetörténelmi a kiállásom, jókat írtam, van, aki szerint hülyeség ökrökkel bokszolni (bocsánat, de így hangzott el). Mindenkinek joga van a véleményéhez, Én beleszálltam itt egy beszélgetésbe, aminek vannak előzményei, és tudom, mit miért írok. A saját nevem alatt, és nem játszom azt, hogy a nevem alatt kenetteljeseket írok, más nicken meg a szennyet. Úgymond komoly emberük tette ezt… a szakirodalom alapján egyébként egy-két komponens kimaradt :) Homoszexualitásra és demenciára hivatkozás, nem ötleteket szeretnék adni, és egyik se igaz rám, ahogy a többi sem, de hogy a jogászt annullálni, fenyegetni próbálják, tipikus.

Mit is mondtam? Azt, hogy ha a tőkét nem szállítják le, a céget a megszűnés fenyegeti. A múltat nem tudom, a jogot viszont igen. A múltbeli sérelmek, érvényesítésük, hogy lehetséges-e, egy külön dolog, jó ügyvédeik vannak biztosan. A jelenről és a jövőről beszéltem, a 30 Ft és a semmi versusáról, hogy talán nem mindegy Önöknek. Nem mondom el többször, nem vagyok részvényes, jó zűrös törlésben több az ügyvédi díj is, de nem erre törekedtem. Ha Ön olyan spirituális, ezt éreznie kellett volna. Érezni a másik ember tisztességét, nem gyanakodni és vádaskodni.

Nagyon téved, nem a cégjogászok dolga a tulajdoni hányadok figyelése és bejelentése, hanem a részvényeseké. A felfüggesztéshez végig ragaszkodtam, ne állítson valótlant. A szavazásban is téved, ha levesszük a 10% felettit, se lett volna többségük. Andrea azért sírt, mert Rekettyey úr csontra fenyegette… Olyan gyalázatos tudja, amit művelnek, hogy alternatívát fel se vázolnak, csak az alaptalan de szuggesztív ijesztgetés, meg az én vibrátorom a fórumon… Ami nincs, potens párom volt eddig. Lemenni kutyába a pénzért, erre mit ír a Biblia? Én elengedtem Önöket, járjanak el belátásuk szerint. Aki ismer, tudja, hogy nem vagyok megvehető, meg is kaptam egyiküktől… a másik fél se vett meg. Megszívják eléggé, ha mindent visz a jelzálogjog, de Önök tudják. A szlovákok ebbe tették a pénzt, a finanszírozásba, minden eszközön jelzálogjoguk van.

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek