Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj szombat, 11:16
Előzmény: #112233  pomperj
#112240
Bandita szombat, 11:09
Előzmény: #112238  terelemel
#112239
Izrael vs Irán az már alakul, ma hajnalban is emeltek a téten. 
terelemel szombat, 10:47
Előzmény: #112235  kozi723
#112238

Azért csak lesz addig valami jó kis csere-pate, E-D Korea, Kína - Taiwan, Izrael - Iran, stb.
Akkor kell majd a papírokbol bevásárolni, de figyelembe venni már az új világrendet (az oroszok 1 évben belül győznek és ukrajna orosz irányítás alá kerül, de ez nem fogja talán a piacot bedonteni, mert a hazug populista seggbuta politikusokon kívül ezzel számol mindenki)
Beze
Beze szombat, 09:41
Előzmény: #112236  Beze
#112237
Ja és természetesen van nekik babakötvény is...
Beze
Beze szombat, 09:40
Előzmény: #112235  kozi723
#112236
Szó sincs kilós aranyról. :)
Szép érméim vannak, amit kézbe lehet fogni, nézegetni. Ez az egyik része. A gyerekeknek el lehet mondani, hogy egyszer a tiétek lesz. A részvényekről jelenleg azt se tudják hogy micsoda. :)
Azon kívül mivel mindenem az övék lesz egyszer, ezért a részvények is ugyebár. Plusz ott van az is ha háború tör ki, Armageddon mondjuk, akkor a beragadt milliókból nem tudsz kenyeret venni, vagy átjutni egy határzáron, ezeket meg felkapja az ember és menekül , ott van a hátizsákban. Nyilván ennek a valószínűsége 0,001% tudom én azt. És még egy ok, a diverzifikáció, ugye 3 nagy szelet van, kötvény/részvény, ingatlan, meg műtárgy/nemesfém. Nem lehet mindened csak az egyikben. 
kozi723
kozi723 szombat, 09:31
Előzmény: #112234  Beze
#112235
Nem kicsit vagyok alultajekozott fizikai arany/ezust temaban, szoval sorry ha butasagot kerdezek, de miert gondoljatok ezt jonak? A gyerekek kaphatnanak egy reszvenyportfoliot is, vagy pusztan egy indexkoveto etf-fel tomott szamlat. Egyaltalan nem kekeckedes, de ez a fizikai dolog nen becsapos egy kicsit - es azert gondoljak az emberek frankonak mert jo erzes a kezben tartani egy kilos arany tombot?! Sose fogtam, tehat biztos fain lehet, ezt nem vitatom, de 5-10-20 even egyarant jelentosen ravert a sp az aranyra. De lehet hogy az en fejemben van baj, szoval tenyleg nem bantasnak szanom a kerdest!!
Beze
Beze péntek, 22:50
Előzmény: #112232  bankos
#112234
Ha megy, menni kell vele. A miértje már más kérdés. Valami emelkedik 50%-ot és viszik mint a cukrot. A báv eladók ezt mondták. Emberek bemennek (köztük én is) és unciás meg 100 grammos tömböket vesznek. Aranyból. Ezüst meg megy a holdig kis pihi után szintén. Tavasszal én is vettem jópár érmét, ezüstöt, no meg kereskedem is vele persze, de most már aranyérmém és tömböm is van. Jó lesz a gyerekeknek, 20 év múlva nászajándéknak. :) Addigra remélem 1 oz ezüst 500$ lesz. :D
pomperj
pomperj péntek, 22:43
Előzmény: #112232  bankos
#112233
Nem annyira az ezustot veszik, hanem az Aranyat.
Foleg a nyugati vilaggal egyre nyiltabban szemben allo, es a Dollar/Treasury hegemoniatol felo,
es a sajat penzugyeikben attol  minel inkabb  fuggetlenedni akaro (Russia, Kina, India, stb)
orszagok kozp. bankjai azok, akik folyamatosan veszik. 
Es a kisbefektetok ezt latva, mennek veluk es szinten veszik.
Az Ezust inkabb csak mandinerbol emelkedik, nem az ipari kereslet, hanem  Arany ara viszi magaval.
bankos
bankos péntek, 22:21
Előzmény: #112230  pomperj
#112232
Ezüstre megint több cikket olvastam , hogy 100 dollárig mehet , mèg sok vissza van az emelkedèsből, lemaradó volt nagyon , arany - ezüst arány stb stb..
Szerintetek lecseng ez a "hype" megint vagy tényleg hosszú távon mèg sokat emelkedhet az ezüst?? Nézegetem, azért már sokan eladják ilyen áron az ezüst érméket , numizmatikai tárgyakat stb , de ugyanakkor meg is veszik .. mèg mindig érdemes zsákolni az ezüst tárgyakat, érméket ...?
totem_is_back
totem_is_back péntek, 22:01
#112231
Nem tudom, hogy jellemezzem a piacot.... ez valami kereskedelmi apátia vagy mi?! Úgy kb. az utolsó órában, főleg az utolsó fél órában, amikor a leghevesebb mozgások szoktak lenni, a totális érdektelenség látszik.. a forgalom  csekély.. talán javarészt a kisbüfik mozgathatták... hmm.. emelkedni nem tud, nem igen akarják venni, de eladni sem...
pomperj
pomperj péntek, 20:41
Előzmény: #112225  pomperj
#112230
SPY daytrade
Nyilvan mar joval melyebbre esett, mint ami egy normalis wave(iv) lehet. Inkabb 3 hullamos a rally
mint 5 subhullamos, szoval korrekctiv jellegu.
Talan legjobb kivarni, amig letisztul hogy mit akar a piac.
Mindenesetre, ebbol lehet  a (ii) melyponton sejtett szimpla zigzag helyett
egy X hullam es dupla zigzag, tehat abc-Xabc. Lehet belole  ED alakzat, abbol  elso szakasz van kesz,
de egeszen  mas formacio is kialakulhat.
totem_is_back
totem_is_back péntek, 19:26
Előzmény: #112227  totem_is_back
#112229
szoktam="szoktak"
totem_is_back
totem_is_back péntek, 19:25
Előzmény: #112227  totem_is_back
#112228
ha mégis visszamászik, ám legyen long.. de ha van eszük most ütik a pinyóba.. :)
totem_is_back
totem_is_back péntek, 19:23
#112227
Sp... mikor agonizált 5849 körül.. éreztem, hogy most kéne leönteni, hogy ha igazán genyák akarnak lenni.. szerintem már mindenki szügyig van longban, várva az ATH. pompival egyetemben... ilyenkor szoktam genya ritmusváltással az altatásból kijönni... hát hogy nézem, megvan.. :D :D 5829
czm péntek, 17:40
Előzmény: #112224  Kapzsidözsi
#112226
A kov Ket heten meg valami turpissagnak (pl izraeli csapas iranra) kene jonnie, eros leszurassal cryptoban
Aztan ez a legkor lenne meg hetekig, de az emelkedes mar elindulna
Valahogy igy es akkor kerek is lenne
pomperj
pomperj péntek, 16:19
Előzmény: #112222  pomperj
#112225
SPY daytrade
A ma nyitas elotti szamozas jo. Es  egyelore szalguld fel wave(iii of iii) hullam, Uj ATH  varhato.
MOST a fibo62=5815, es amig ez folott van, nincs ok megkerdojelezni a bullos rallyt.
.
https://imgur.com/a/0WayGiG
Kapzsidözsi péntek, 14:51
Előzmény: #112223  pomperj
#112224
Akkor még egy kis "hozzágyújtögetés" --- Az a dúrva hogy mindenki erre számít. Ilyenkor nagyon veszélyes a piac mikor kivétel nélkül mindenki egy fele menne. Vagy nem.
pomperj
pomperj péntek, 14:26
Előzmény: #112181  terelemel
#112223
BTC daily
szept. ota a bullos valtozat latszik alakulni. 
A kritikus kitoresek meg hatra vannak, de abba az iranyba indult el.
.
https://imgur.com/a/qEll0Rv
pomperj
pomperj péntek, 13:56
Előzmény: #112221  pomperj
#112222
NDX daytrade,  
30 in chart
https://imgur.com/a/Td88Cp2
pomperj
pomperj péntek, 11:14
#112221
KINA
tovabb tart az oldalazo konszolidacio a hatalmas short-squizze utan. 
A breadth oscillator (Advance/Decline hanyadosok) fokozatosan javulnak HangSeng es SSEC 
indexben is. Arra szamitok, hogy a jovo heten ovatosan es talan kis lepesekklel, de megindul ujra fel.
.
2)NDX daytrade
A szerdai 19935 melypont vol a wave(ii) vege. Csitortoki top volt (i), es utana a 20112 korr. alj volt (ii),
ket elso micro hullam az uj  wave(iii) rally elejen. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek