Remélem, hogy jó beszálló volt, mert ebből már a második adagot vettem. A Kinross eredményére adott piaci reakció elég érdekes. Este elolvasom a teljes jelentést, majd abból kiderül, hogy miért a nagy minusz. Szerintem a kitermelési eredményeket nem fogja tudni tartani és a költségei sem elég alacsonyak.
Ezeknél a cégeknél azért az eredmények is nagyon szépen alakultak az elmúlt időszakban. A RIG ettől még távol van. 2018. IV. névre már említésre méltó profitot kell hozni a DO, RIG-nek.
Lehet hogy nagyon telibe talaltad az idozitest. ;-) Mult heten arrol olvastam hosszu elemzest, hogy 2018 vegere jo esetben 80 USD lehet a Brent ara. Most meg ranezek a chartra, es az a gyanum, hogy 3 honap mulva 100 kozeleben lesz. . ... ha meg ranezek a kisebb frackinges olajosokra, mint WRD, VNOM, CLR, akkor el is hiszem. Csudaszepek, es hamarosan RIG is ugy fog kinezni.
Olaj tema. . Az Iran embargo hirre a piac is, az elemzok is reagaltak. A piacon tegnap ota Brent +1.5%, az Oil Exploration ETF (XOP) +2.1%, es PHLX +1.5%. Az SPY es DJIA egyelore nem mozdult, 0%. . Ket elemzest lattam. Bernstein elemzoje a geopolitikai rizikokat es a kieso irani olajat egy tovabbi ugyanilyen tempoju ar-emelkedesben latja lecsapodni. A 2010-2015 Iran embargo idejen a kieso olaj mennyiseg napi 1 m b/d volt ( ez egyebkent megfelel a tegnapi szamolasomnak) es most is erre lehet szamitani (de Kina nem fog egyuttmukodni Trump-al, es emiatt lehet kevesebb is a kieso mennyiseg) , szoval szerinte az olaj keszletek innen nagyobb tempoban fognak csokkenni. . A CreditSuisse elemzoje nem var azonnali reakciot, de " thinks crude-oil fundamentals will continue to tighten with storage excess "already near eradication", and any minor disruption will send crude prices significantly higher. However, it's too early to model into a forecast. Not to mention that while Iran presents geopolitical risk, Venezuela is a "geopolitical reality" and a big question mark, he adds. Venezuelan production has diminished from 2.2 mb/d this time last year to 1.5 mb/d and could fall even more. . Szoval, eddig is jo hatszeluk volt a olajosoknak, es mostantol meg erosodik is. Itt van az XOP chart: http://keptarhely.eu/view.php?file=20180509v00n945r7.jpeg
Csak érdekesség: évek óta március elejétől május végéig napi 5 elemzés jelent meg azzal kapcsolatosan, hogy statisztikailag az elmúlt 1.000 év alatt mennyire tuti volt a sell in may magatartás. Idén még sehol sem olvastam erről semmit...
A RIG teljes bevétele 2018 első negyedévében 664 millió dollárra
csökkent, 2017-ben ez 785 millió dollár volt.
A RIG arra számít, hogy a
második negyedéves szerződéses fúrási bevételei mintegy 14% -kal növekednek.
Trump hu onmagahoz. Iran deal felmondva. Az gazdasagi szonkciok ujra eletbe lepnek, es meg szigorubbak lesznek...es mindenki massal szemben is, aki Irantol vasarolna. . Innentol az olajnak nincs ellenallas felfele. Ujabb emelkedesi lenduletre szamitok. Es mivel kiesik jo sok olaj a vilagpiacrol, fundasan megerosodik a trend, a keslztek meg gyorsabban csokkennek majd. Muszaj furni, mindenhol, es a tengeren is neki kell allni dolgozni a kitermeles noveleseert. A politikai-katonai feszultsegek nonek.
ha tradelnem USDTRY-t, akkor feljebb vinnem a stoplosst mondjuk 4.26-ra. De nem esett ki a csatornajabol EUR ellen sem, szoval meg 4.50-4.70 is benne lehet...USD meg mehet feljebb EUR ellen akar 1.16-ig is. De ott mar egesz szorosra vennem a stoplosst. USDTRY nyilvan parabolikusan megy fel itt, a buborek vegehez kozelit, es wave (v of (v) of 5) utolso hullamban van. Sok sikert neked. Jo idead volt. Gratulalok.
Olaj tema. Trump nem maj.12-en, hanem mar ma bejelenti, hogy meghosszabbitja-e az Iran szerzodest, vagy felmondja? 1)Ha felmondja, akkor ujra embargot vezet be? Ha igen, akkor Iran napi kb. 3.8 m b/d olajtermelesebol 1 m b/d kieshet a vilagpiacrol. Az sok. Most az OPEC nagyjabol havi 20 m b/d-vel termel kevesebbet a fogyasztasnal, es ettol a keszletek kb. ugyanennyiveel ennyivel csokkennek havonta, es az olajar emelkedik. Ez napi 0.7 m b/d, tehat ha Iran miatt most ujabb 1 m b/d kiesik, akkor az aremelkedes jelentosen felgyorsul, es akar azonnal is felugorhat a Brent ara ujabb 10 USD-vel. . 2)Emlekszunk, a Netanyahu beszedre mult heten? Vilagosan bizonyitotta, hogy Iran bizony atombombat akart gyartani. Hogy Trump ezt elhiszi-e? Nos, szerintem kb. 80% eseleye annak van, hogy igen...a titkosszolgalatok szoktak infot cserelni TelAviv es Washington kozott. . Amikor Apr.30 Netanyahu errol beszelt, a olaj ara 69 volt. Mostanaban 75, szoval az a beszed esetleg mar benne lehet az arban. Persze, tovabbi destabilizalodas indulhat. Azt is tudjuk az eddigi Trump nyilatkozatokbol, hogy nem nagyon tetszik neki se, es Bolton nemzetbiztonsagi tanacsadonak se az Iran megallapodas. Akkor se, ha az EU erdekbol szeretne, ha maradna az alku. . Es ha nem allitja vissza az embargo? Akkor az uzenet Russia es masok szamara, hogy lehet lacafacazni Amerikaval? Aszerzodes nem betartsa nem is olyan nagy disznosag, es lehet? Meg azt is, hogy az USA nem tamogatja tovabb Izraelt? Van abban is riziko eppen eleg. . 3)Pillanatnyilag az olaj rizikos, ma esik is, mert a sok es nagy long poziciokbol az speculator hedge fundok a bejelentes elott sokan kilepni latszanak, mert aggodnak hogy bezuhanhat. .
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.