Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 04. 14. 13:50
Előzmény: #66778  Boole
#66780
Mindenkinek jo lenne, ha SPY kilatasaban ez magvalosul.
De egyelore a 3 lehetseges folytatasbol ez csak az egyik, es ha megvalosul, akkor az (5) hullam
legvaloszinubben egy ED alakzat lesz.
.
Ma van PBR ex dividend date, most 1.22$ a negyedes osztalek eves osszeg.
Szerintem a  mai nyitoban az 1.22$ visszaeses egy jo alkalom gyujteni.
Egyreszt, mert evesen ilyen olajarakon  kb. 5$ koruli osztalek lesz.
Szoval a mai 15$ arfolyamon igen baratsagos 30% korul varhato. 
Ha meg az invesztorok eszbe kapnak, menni fog fel,  1 ev alatt 40 szintre.
(A tavalyi evben 3.01$ osztalek volt, az is 20% volt)
yooio 2022. 04. 14. 13:21
Előzmény: #66772  JeGeMeLOV
#66779
Nem mondtam hogy mi a jo irany, de gondolkozzunk politikus aggyal ha bef dontest hozunk. Jok lehetnek az olajos cegek, de ez a 200 dollaros olajar raadasul tartosan kizart. Osszeomlana a fogyasztas es a gazdasagok mint a huzat. Es maris 100 lenne. Vagy meg alacsonyabb… :) 
Gaz es uran amugy, olajjal eddig se mentek az eromuvek, 200as olajjal meg nem is fognak. Ja es megujulok, nemetek vegigtoljak, ha beledoglenek is. 
Boole 2022. 04. 14. 13:16
Előzmény: #66760  pomperj
#66778

SP500 ennek a verziónak látom nagyobb esélyét, de majd még módosítok/pontosítok szükség szerint. Jó kérdés, hogy 4700-4750 sáv után mi lesz. Egy a-b-c korrekció és tovább fel 5200-5500 közötti sávig, vagy le 4k környékére.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/010/005/95f11ed351de6ec84cbc8e225f6951f33ebd57a0.png
Törölt felhasználó 2022. 04. 14. 13:12
Előzmény: #66752  pomperj
#66777
Csak az a baj János -amit sokszor figyelmen kívül hagysz (no offense), hogy califonia azért olyan jó hely, mert Amerika az economic statecraft segítségével a világ szegényebbik részét kifosztja, és az erőforrásokat átszivattyúzza saját kontinensére. (leginkább az amerikai nagytőke)
A kínai offshoringból végső soron 4 évtizeden keresztül az amerikai társadalom profitált, mert egy nike csukát 3 szem rizsért legyártott a kiskínai.
Abba belegondoltál, hogy mondjuk miért tud 6-8x annyit keresni egy amerikai streetfoodos, mint a kínai streetfoodos társa? 8x termelékenyebb? 8x gyorsabban főzi a virslit a hotdogba? Fenét. Azért mert amerika gyarmatként bánik a világ többi részével, kiszipolyoz mindent, és hazacipeli az erőforrásokat+termékeket.
OFF vége
KrisztinaI 2022. 04. 14. 13:04
Előzmény: #66774  Boole
#66776
Köszi, erre gondoltam én is.
KrisztinaI 2022. 04. 14. 13:03
Előzmény: #66770  yooio
#66775
Angliában élve megtanultam, hogy a jólét, amit látunk a szép autók, meg a fogyasztás az csak kirakat, mert nem a saját pénzükből van, és az emberek ott is, még magas fizetéssel is paycheck-től paycheck-ig élnek (nem értettem sokáig, hogy nálam 2x többet keresők hogy tudnak így élni, aztán rájöttem, hogy a keeping up with the Joneses elv alapján).
Valaki kérdezte Pomperj-t, hogy lát-e változást: kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz "social unrest", és meddig tudják a társadalom többi részét gettókban tartani/mikor fogják a fehéreket meglincselni mint Dél-Afrikában az apartheid végén (majdnem)
Boole 2022. 04. 14. 13:00
Előzmény: #66773  KrisztinaI
#66774
és USA-ban van 50 millió ember, akik nincstelenek
KrisztinaI 2022. 04. 14. 12:55
Előzmény: #66769  somebody
#66773
Én amerikát nagyon félelmetesnek találtam: van egy középréteg, akinek van jólfizető munkája, társadalombiztosítása, autója, fogyasztása, de abban a pillanatban, hogy ez megszűnik, véged. Nincs ingyenes oktatás, semmilyen szociális háló, de cserében szabadon vállalkozhatsz, azt csinálhatsz, amit akarsz. És mi van a többivel? + van egy bazi erős mindenható tőkés rétég, és az egész társadalom őket szolgálja.
Az EU egy nagyon bájos idilli világot próbál fenntartani, ami nagyon bürokratikus, hogy védje ezt a rendszert, lassú, innováció is lassú, de az embereknek ad valamiféle biztonságot, próbál valamiféle  régi emberi érték/erkölcsi rendszer köré szerveződni, ami sajnos nem tudja magát a külső agresszorokkal szemben megvédeni.
Szerintem a helyes út valahol a kettő között van: a vadkapitalizmus, ami minden emberi tényezőt figyelmen kívül hagy, meg valami merev, agyonadóztatott, de szociális dolog között talán...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2022. 04. 14. 12:54
Előzmény: #66770  yooio
#66772
Értettem elsőre is, de a te megoldásod rövidlátó és csak elodáz egy-két sok komoly problémát. Amire oda jutunk, hogy tényleg fájjon az olaj ara (saccra jövő tavasz) addigra el lehetett volna kezdeni fúrni, frackolni, békét kötni Venezuelában és biztosítani a szükséges olaj kínálatot a Nyugat számára. Ezek mind egy szálig jobban eladható rossz sztorik, mint hogy lepaktálnak putymóval.
De tegyük fel, hogy igazad lesz, oké visszajönne az orosz olaj. Ez hogy oldja meg a hiányt? Honnan lesz elég olaj, hogy lehessen tölteni a lerohadt teslákat az autópálya mellett? Hosszú távú megoldás kell szerintem és az orszok kizárása a megoldást kéne elhozza, nem a rövidlátó ügyeskedést. 
frossnag 2022. 04. 14. 12:46
Előzmény: #66760  pomperj
#66771

Azért azt ne felejtsd el, hogy amerika vagy a tágabb értelemben vett fejlett nyugat jólétéhez nagyban hozzájárul a fejletlen 3. világbeli országok eladósítása, kizsákmányolása, és főleg a dollár ráerőszakolása az egész világra, amiből ők annyit nyomtatnak maguknak, amennyi csak jólesik.
Nem véletlenül van olyan nagy hadserege az usának, és az sem véletlen, hogy itt-ott, ahol felmerült a dollár alapú nemzetközi kereskedelmi rendszer lecserélése, ott hamarosan megjelentek az amerikai katonák.
De nem ez az egyetlen gond a hatalmas amerikai jóléttel. Egyrészt ez egy pazarló, és fenntarthatatlan rendszer, ami csak addig működik, amíg el ne fogynak a nyersanyagok/el nem pusztul a bolygó. Másrészt a múlt és a jelen jóléte érdekében a lakosságot szépen eladósította a vezetés, amit majd később kell megfizetni.
Tehát összefoglava, amit a felszínen most látunk mint amerika jóléte, az nem a teljes igazság, mert azért nagyon sokan nagyon sokat fizetnek/fizettek máshol vagy fizetnek majd a jövőben.
yooio 2022. 04. 14. 12:44
Előzmény: #66768  JeGeMeLOV
#66770
Na de akkor meg1x. Ha 150/200 lenne az olaj, szarna az osszes politikus az ukranokra, megegyeznenek az oroszokkal, kulonben soha az eletben nem valasztanak meg ujra oket. Azt csinalnak mint Viktor, csak 100 dollarral feljebb. Ezt diktalja a tokes logika, ez van. Telibe vennek az orosz olajat, trukk nelkul. Szerintem. 
somebody 2022. 04. 14. 12:41
Előzmény: #66760  pomperj
#66769
Én még mindig azt vallom ,hogy egy módszert se kéne ráerőltetni senkire. De lehet, hogy túl pacifista vagyok. 
Mert belül tényleg jó USA-ban ugyanakkor azért megkérdezném már az Irakban élőket, hogy jó volt e a "demokrácia" importja USA-tól..vagy az afgán embereket, de lehetne Japán is feltenne pár kérdést.. 
Egyébként mivel te azért kint Amerikában többet megfordulsz nem tapasztalod, hogy valami elkezdődött? 
Gondolok itt még jobban kettéosztott társadalomra,  a külön buborék világokra, a délről jövő migrációra...a társadalom összetételének a változására...
Most is ugyanolyan mint 10 - 15 éve? 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2022. 04. 14. 12:35
Előzmény: #66764  yooio
#66768
Igen, ezt csinálták most Lettországon keresztül, lebukott vele usa. Ilyen egyszerűen nem fog ez menni már, ha komolyan gondolják az embargot. Ha trükköznek is, ki fog derülni. 
KrisztinaI 2022. 04. 14. 12:35
Előzmény: #66766  KrisztinaI
#66767
China Lockdown Impacts
yooio 2022. 04. 14. 12:21
Előzmény: #66762  JeGeMeLOV
#66764
Nem is fogjak jatszani a hulyet, egyszeruen megfogjak venni ha az erdekeik ugy kivanjak. :)
KrisztinaI 2022. 04. 14. 12:20
#66763
Equinor-t figyeli valaki? 
Reális ezt még most megvenni?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2022. 04. 14. 12:17
Előzmény: #66759  yooio
#66762
Az olaj nem egy homogén termék, hogy mindegy honnan veszed. Az urali olaj teljesen más karakterisztikával bír, mint az északi tengeri, vagy a texasi. Ha hkban vesz usa orosz olajat, azt ugyanúgy azonnal fel lehet ismerni. Itt nem lehet játszani a hülyét, mint amikor az orgazdázól vesz az ember nyilvánvalóan lopott biciklit apróért. 
KrisztinaI 2022. 04. 14. 12:11
Előzmény: #66759  yooio
#66761
Más vélemények alapján látom benne a rációt: ha valaki nekem azt mondja, hogy shortolni fogja az Amazont, mert a US consumernek egyre kevesebb lesz az elkölthető pénze...ráadásul Kínában lockdown van, és lassul.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek