Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hunor555
hunor555 2022. 03. 06. 07:49
Előzmény: #63472  poreci
#63480
Oooo ezek az alternatív valóságok. Kinek volt szar a negatív olajár? Mindenkinek de  inkàbb azoknak akik drágán àllítottàk elő az olajat. Oroszok arabok nem ilyenek. Akkor kik? Csak nem az amerikai shale oil cégek? Kik fokozták a termelés amikor esett az olajàr kovid előtt? Azt hiszem az is az opec volt. Biztos közéjük is beférkőzött a CIA. A mostani magas olajár is nagyon jót tesz az USA nak amikor 40 éves csúcsot döntöget az infláció.
hellforceone 2022. 03. 06. 07:40
Előzmény: #63478  eurocent
#63479
Ez engem is érdekelne, de nem tudom, hogy valaha napirendre kerül e még a dolog.  :o)
eurocent 2022. 03. 06. 07:18
Előzmény: #63477  hellforceone
#63478
Nincs szándékomban vitát indítani ez ügyben. Csupán EUR bevezetés esetén a Ft->EUR átváltási árfolyam képletének a meghatározása érdekel.
hellforceone 2022. 03. 06. 07:14
Előzmény: #63475  eurocent
#63477
A kérdés jó, csak vajon mennyire van értelme elgondolkodni rajta - ezzel nem téged akarlak bántani, hogy hülyeségen gondolkodnál -, mikor először azt kellene megvitatni, hogy viktorunk ki akar e vezetni minket az unióból vagy sem. "Ne azt nézzék amit mondok, hanem amit teszek!"
bimborablo
bimborablo 2022. 03. 06. 07:13
Előzmény: #63474  kukker
#63476
Ezt a jogi alap dolgot megkérdezhetnéd a cirka 1millió mindenem a bőröndben turistától is vajon mit gondolnak róla. 
Másik: lefoglalják =\= ellopják és eladják. Egyelőre legalábbis. 
Milyen jogi alapon mit keres oroszország kijev környékén, és lövöldöznek? Mert a keleti orosz kisebbséggel teli régió még talán ok… na de a többi? 
eurocent 2022. 03. 06. 06:37
#63475
Ha Magyarországon bevezetnék az eurót, azt lehet tudni, hogy milyen képlet alapján számoljak majd ki a Ft átváltási árfolyamát (KP, bankszámlapénz, stb)?
kukker 2022. 03. 06. 00:17
#63474
Oroszország ukrajnai inváziója óta nemcsak az államot, hanem egyre több orosz oligarchát is szankcionálnak a nyugati államok. Az olasz hatóságok legutóbb 140 millió euró értékben foglaltak le luxusingatlanokat és hajókat. Az olasz hatóságok csaknem 140 millió euró (54 milliárd forint) értékben foglalt le villákat és jachtokat négy olyan orosz oligarchától, akit az Európai Unió szankciós listájára helyeztek Ukrajna inváziója miatt – írja a Reuters.  A rendőrségi tájékoztatás szerint lefoglalták a földközi-tengeren lévő Szardínia szigetén Aliser Uszmanov milliárdos üzletember villáját, valamint Vlagyimir Szolojov állami televíziós műsorvezető Comói-tónál lévő luxusingatlanját is.  A források megerősítették, hogy a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és Alekszej Mordasovval, Oroszország leggazdagabb emberével is szoros kapcsolatot ápoló Gennagyij Timcsenko jachtjait is lefoglalták egyik napról a másikra az észak-olaszországi Imperia kikötőben. Az orosz oligarchák az elmúlt húsz évben számos luxusnyaralót vásároltak Olaszországban, és további lefoglalásokra lehet számítani, ahogy a nyugati államok egyre több szankcióval sújtják az oroszokat. Az üzbegisztáni születésű Aliser Uszmanovról köztudott, hogy több birtokkal is rendelkezik Szardínián, míg az olasz média szerint Alekszej Mordasov egy több mint 66 millió euró értékű ingatlan tulajdonosa volt a szigeten.
https://index.hu/kulfold/2022/03/05/haboru-oroszorszag-ukrajna-oligarcha-szankciok-jacht-villa/
Most ezzel - szerintem - két probléma is van.
Egy jogi, morális, erkölcsi.
Most az van, hogy jogalap nincs, csak  konkrétan rámutatunk valakire, akire szubjektíven hatalomnál fogva kijelentünk valamit.
Egyszerűen azzal, hogy valakire azt mondjuk hogy amit tesz, az rossz - jogtalanul cselekszik - azzal mi nem tehetjük csak azért ugyan azt - feltételezésekre építve az egészet - és cselekedhetünk jogtalanul.
Másrészt:
54 milliárd forint.
Villák és jachtok.
Azokért fizettek.
Azokból lett adó.
Azokból lett munkabér.
Azokból lett GDP meg mindenki aki ezekben volt a sorban: bevétel.
Akkor ez az 54 milliárd nem volt gond, eltette zsebre mindenki.
Értitek ezt, miről, mikről szól?
Semmi különbség nincs, csak azt akarjuk magunkra tenni, hogy van.
Nincs.
Ugyan azon az úton vagyunk, csak mi még képmutatóak is vagyunk mellé.
Szerintem ez így van.
poreci 2022. 03. 05. 23:29
Előzmény: #63472  poreci
#63473
Anno 2016-ban a Mylan-nél volt egy classaction, amire jelentkeztem- mondván úgysem kerül semmibe, nézzük meg mi lesz belőle.
Erre most kaptam egy levelet egy amcsi ügyvédi irodától, hogy 30m USD-t kapott a Fund és adjam be az igazolásokat, hogy mennyi veszteségem volt és küldjem be az állításomat alátámasztó hivatalos dokumentumokat.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e ebből valami (bár a bankszámlaszámom nem kérték el- ez azért ne ad így még okot nagy bizakodásra.)
Nem is gondoltam volna, hogy lesz ebből valami. 
Lehet a többi class action-re is jelentkeznem kellett volna (GME, Array és még egy csomó cégnél volt ilyen).
Nektek van ilyenben tapasztalatotok?
poreci 2022. 03. 05. 23:22
Előzmény: #63468  kukker
#63472
Egyértelműen az USA világhegemóniája épül.
Az USA-nak nagyon nem volt jó, hogy az EU és az oroszok egyre erősebb gazdasági kapcsolatot építettek egymással.
Az USA-nak az a jó, ha az EU nem erős, megosztott és kiszolgáltatott helyzetben van az USA-nak, nyilván ezért is erőltetik az amcsi civil szervezetek (és azok kezében lévő európai politikusaik is) a migrációt is Európába.
Megépítették az oroszok a németekkel az északi áramlatot , jó nagy befektetés volt. Mikor torpedozzák meg az amerikaiak? Amikor már gyakorlatilag készen lett. Mint a 2 világháborúban, amikor megvárták amíg a németek felhúztak valami repteret vagy valami nagy ipari beruházást vagy V2 indító állomásokat (?) és nem az építés során bombázták le, hanem amikor már a németek az utolsó szöget is beleverték, na akkor bombázták le.
És el lehet gondolkozni, hogy az amerikaiak hány éves stratégia mentén haladnak előre, hiszen nem véletlenül rohanták le Irakot keltettek polgárháborút Libiában és Szíriában és nem biztos, hogy véletlen volt az, hogy az olaj ára alig 2 éve negatív szintre esett. Mert ugye a negatív olajár az leginkább az oroszoknak fáj a világban. Aztán az ukránokat  ugye megpuccsolták 2014-ben  és most felcukkolták, felfegyverezték őket és felborították a kelet ukrajnai status quo-t, amivel belekényszerítették a ruszkikat egy olyan háborúba, ahol az oroszoknak nincsenek is igazából céljaik. Kb. olyan , mint az USA-nak Vietnam volt.
labdaszedo 2022. 03. 05. 22:49
Előzmény: #63470  somebody
#63471
Szerintem az emelkedő csatorna alját megnézheti 20 euró környékén. Remélhetőleg nem töri le. A héten eladtam és ott tervezem visszavenni. Bp hasonlóan mozog, de előrébb tart. Remélem hogy pénteken láttuk az alját és innen fordul.
somebody 2022. 03. 05. 21:40
#63470
Mit gondoltok? 
A Shell az első "bűnös"... én meg shortolom lehet rövidre. Ha nem mínusz 30%-on nyit :D
https://www.investing.com/news/commodities-news/shell-to-put-profits-from-russian-oil-trade-into-ukraine-aid-fund-2778625
Bár érdes a cikket Washington post hozta le márc  Mar 4, 2022 at 1:13 pm ET   
De ma vette át investing pl. Terjed a hír. 
Az értéke ahogy nézem március 2-án kezdett esni, igen bele telik 1 napba megírni egy cikket és ellenőriztetni :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 21:37
Előzmény: #63458  pic
#63469
Ilyesmit írtam magam is pár napja, hogy nyugaton is megérzik a rezsinövekedést. Le is lettem tolva, hogy marhaságokat terjesztek.
 
Majd meglátjuk, hogy milyen kedves, mosolygós és segítőkész lesz ez a társadalom, amikor a Mallorca-i nyaralásról mond le és új challangeként a hidegvizes zuhanyzás egészségügyi előnyeiről olvas valamelyik Springer szennyportálon, mert a papír Bild-ről már le kellet mondjon.   
kukker 2022. 03. 05. 21:30
#63468

A helyzet ez:
Ami miatt gazdasági gond van-lesz:
Itt a nyugaton az saját önálló döntés és akarat miatt volt a szankciók végett.
Európa meg nem partner volt az Orosz és az USA pattogásában és nem Európát védte, hanem az USA-t szolgálta és kiszolgálta neki Európát.
Én ezt gondolom.
Németország megépít/tetii a gázcsövet.
Akarja, tudja, hogy onnan jobban lesz gáz.
Aztán kitalálja - USA szövegelés után - hogy hát mégsem.
Mondjuk egy ilyen abszurditás.
Mit keresett az USA ilyen dolgokba például, miért kellet játszani a nagybácsit?
Most tök jól járt az EU - mindegy mi van és hogy, mert senki nem mondja meg az igazat, mert ezerrel megy a dezinformáció - meg mi is, hogy ez van meg az van meg az lesz, ami.
Nálam egyenlőre USA az EU és ORSZ közötti ékverése van Ukrajna által.
Most meg ahogy látom.
Aztán lehet ez még egy nagyobb kép, de passz, így néz ki nálam.
kukker 2022. 03. 05. 21:23
#63467

Szóval itt már pár százalékos játékpénz értékcsökkenésekor megy az elégedetlenség sok embernél, de aztán leírjuk, hogy mi a nagy hősök bevállaljuk azt, hogy az életszínvonalunk csökken egy 20-30 százalék körül biztosan és minimum vélhetőleg, de mi olyan önfeláldozóak vagyunk, hogy mi majd megmutatjuk.
Ez annyira elképesztően egy hatalmas hazugság, hogy arra szavak nincsenek. 
kukker 2022. 03. 05. 21:18
Előzmény: #63447  kozi723
#63466

"hogy ha megkerdeznenk 10 embert, akkor szerintem abbol 8 inkabb fizet 50%-kal tobbet pl. az LNG gazert egy atmeneti par eves idoszakban az orosz import helyett. Kozben pedig padlogazzal solar, battery, stb… Sokba fog kerulni, de ezt kell valasztani. "
Hát most ez egy olyan dolog, hogy ez te leírtad, hogy mi van 80%-ból.
Aztán egyrészt ez ki tudja, hogy van.
Másrészt.
Ne olyan biztos, hogy valaki azt mondja, hogy az 50%-os infla meg visszaesés tényleg olyan "áldozathozás" amit az ember akar.
Meg aztán érjünk oda, hogy majd fele akkora lesz a rántott hús a tányéron meg a 22 fokos szobából/lakásból lesz 18-19, meg a kirándulás a családdal fele annyi és akkor is csak a szomszéd utcába megyünk a saját csapvizes palackunkkal meg ilyenek.
Szóval szép és nemes - nem, nem az, csak ájtatoskodás igazából, mert ez egy nagy büdös hazugság az emberi jellemben, amit te itt felvetsz szerintem - dolgok ezek papíron, csak amikor jön a VALÓSÁG és MEGÉLI az ember egy végleges - de minimum nem látni a végét - időszakként, akkor az nem biztos, hogy a kezdeti - szerint amúgy vélt - ilyen "nemes harc"-ra majd úgy is gondolna vissza, hogy az valóban jó ötlet volt meg azt ,hogy nem akarná-e gyorsan megváltoztatni azt.
Szóval szerintem ez az elgondolás nem igazán a realitás és a valóság meg úgy bármi köze ahhoz, amit élni szeretne az ember.
Boole 2022. 03. 05. 20:51
Előzmény: #63464  Törölt felhasználó
#63465
Az attól függ, hogy ki, hol vette. Az ÉV kb. 2026-2027 körül lesz megint jó. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 20:40
Előzmény: #63463  Boole
#63464
Akkor xpev kuka? Vagy kozep hosszabb tavra tartható? 
Boole 2022. 03. 05. 20:33
Előzmény: #63434  pomperj
#63463
Teljesen egyetértek. Én is arra számítottam, hogy a befektetők lassan elkezdik kitárazni a kínai papírokat is. Egyszerű matekot vettem alapul. Megnéztem a legjobb adottságokkal lévő XPEV-et. A forgalmi adatok egy ideje már elárulták a folyamatot, valamint az emelkedő napok/eső napok száma az ideiglenes átmeneti tetőzés napjától (56,45 USD) számítva 38 nap/26 nap arányú. Ez mindent elmond. Ha lesz korrekció, akkor OXY, CPE, RIG, EQX pozíciók növelését fogom megtenni, OTP limit vételt egyelőre hétfőn törlöm.   
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2022. 03. 05. 19:55
Előzmény: #63461  KrisztinaI
#63462
Van: Investing for dummies - Móra kiadó 2008
KrisztinaI 2022. 03. 05. 19:11
Előzmény: #63457  Orsos_Gyorgy
#63461
Raytheon ajánlás volt, de már eladtam mielőtt esni kezdett volna.
Rheimetallt már nem mertem venni, mert így is az egekben az ára.
Szólj, ha van hétfőre jó vételi ötleted. :-)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek