Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 14. 12:38
#6320
Törölt felhasználó 2018. 11. 14. 12:01
Előzmény: #4875  Törölt felhasználó
#6319
Ezüst lassacskán megindul - ahogy az várható volt - a 9.50-10.0 usd közötti területre vezető kanyargós túraútvonalon. Egyelőre a háromszögből való letörést sem volt képes visszatesztelni.
Boole 2018. 11. 14. 11:45
Előzmény: #6314  pomperj
#6318
Én is beálltam venni, mert olcsó, de nem biztos, hogy számít.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 14. 11:31
Előzmény: #6316  kozi723
#6317
Hétvégén.
kozi723
kozi723 2018. 11. 14. 10:49
Előzmény: #6315  guantanamo
#6316
A hétvégén soron következő találkozón szavaznak erről a csökkentésről vagy pedig az OPEC decemberi csúcson kerül szóba? Ahogy kinéz a chart nem ártana, ha már a decembeir tali előtt megtámasztanák az árfolyamot.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 14. 10:30
Előzmény: #6314  pomperj
#6315
1,4 milliós csökkentésről fognak szavazni.
pomperj
pomperj 2018. 11. 14. 10:20
Előzmény: #6311  pomperj
#6314

Olaj tema.
Nyilvanvaloan az OPEC=Szaud elaludtak az olajos  kormanykereknel, talan a Khashoggi balhe miatti egyezkedes is benne van. Es engedtek az olajat esni, hogy csokkenjen a nyomas rajtuk. 
.
De mostanra vilagos, hogy Europaban a Nemet GDP is esik    (meglepetes? fenet, a DAX Index esese  mar jo ideje tudja ezt), 
es Azsiaban a Kina-vezette eros tozsdei  lejtmenetnek sincs vege. Az SSEC =2200 szint talan megtartja majd, de kinai GDP novekedes is lassul. Lasd a chart itt lejjebb. Dehat akkor  kevesebb olaj kell, ha igy van. 
.
 A lenyeg? A magasabb olajar az egyik honapban jol korrelal a magasabb tozsdei Indexekkel a rakovetkezo honapban. Ha meg esik, az nem jo jel se a gazdasagi novekedesnek, se a tozsdeknek...nem kene hat unnepelni. Meg Trumpnak se. A hetvegi olajos talalkozo   (ahol nemOPEC is ott lesz tobbnyire), nos siman egy kozlemenyben megfordithatja  a trendet. Brent nyilvan elore szaladt szept-oktober honapra a 86 USD szintre, talan eppen ezzel a 20%-al, amit most visszaesett.
.
Szoval, kevesebb olaj kell. Es csokkenteniuk kell 1.0 M hordoval, talan tobbel is. Nem hinnem, hogy a Szaud+Putyin let-erdeket a  twitter-uzenetek megallitanaak. Ebben meg tudnak majd egyezni. 
Szoval, eros korrekcio van, ami atmentileg lenyomta az arfolyamokat. De a signalok csakis korrekcios nagysagrendek, nagyon veszes jelek nem latszanak. Nem sok minden van, ami olcsonak szamit 10-20 eves tavlatban most. De ezek itt olcsok. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181114v00o9j6eq.jpeg
pitcairn2 2018. 11. 14. 09:31
Előzmény: #6311  pomperj
#6313
a tőzsdeindex nem feltétlenül mond el "mindent" egy régió állapotáról...
pl. eklatáns példa:
az USA úgy lett világhatalom az 1930-as-40-es években, hogy a tőzsdetörténetének a legnagyobb medve piacában volt...
pitcairn2 2018. 11. 14. 09:28
Előzmény: #6310  Törölt felhasználó
#6312
háborús konfliktus kapcsán én inkább a Közel-Keletre tippelnék, az különben nagyon szépen passzol egy olajárrobbanáshoz
pomperj
pomperj 2018. 11. 14. 09:03
#6311

Most egy kicsi a-b-c korrekcios alakzat van a legtobb charton. 
Azonban ezek mind gyengecskek, es a fo trend ereje barmelyik pillanatban ujra felrelokheti a kis megkonnyebbulest es tovabb lokheti elesen lefele a piacokat.
.
1)Talan Kuala Lumpur STock EXchange chart mutatja tisztabban a tobbinel, hogy hol tartunk a hullamok szerkezetevel.
KLCI visszament az oktober vegi aljak szintjere. Most wave(C) tart lefele, es talan a (b of 2 of C) szakaszban jarunk. Persze ez az alakzat most lehet egy haromszog is. Dee mindenkeppen meg legalabb egy eros esest varok Azsiaban, KLCI pedig 1500 szintek fele tart.
A chart lenyege itt a napos korrekcios alakzat, ami itt egesz jol tisztan latszik, es mert a tobbi Index is valami ilyesmiben lehet most.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181114v00o0kl6p.jpeg
.
Akkor most nezzuk a minta alapjan a 2 fo globalis hatasu  indexet.
.
2)Azsia APEX index mindent elmond az egesz regio allapotarol:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181114v00o3894m.jpeg
A Kina SSEC Index chart is nagyon vilagos: most egy wave(2) (?) korrektiv rally van, ami alig rally, Dehat kozben meg nincs se kitores, esely sincs sok ra. Legvaloszinubb hogy kovetkezik egy negative divergencia, aztan folytatodik az eses.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181114v00o2upx1.jpeg
.
3)Az SPY napos chart innentol egesz jol interpretalhato hasonlo keppen.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181114v00orry8.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 11. 14. 04:11
Előzmény: #6248  Boole
#6310
Egyebkent a haborutol en is tartok, talan 1-2 eve tettem fel valamelyik topikban Grant Williams egyik prezentaciojat ami arrol szol hogy milyen konnyen haboruba keveredhetunk.
Jo hir hogy nem eu-ban kell igazan felni a haborutol, mert amitol igazan kell tartani az a Pacific (Csendes Oceania terseg) itt feszul egymasnak tul sok ero es gazdasagi velemeny kulonbseg.
Remelem sikerul a katonai konfliktusokat elkerulni!
Törölt felhasználó 2018. 11. 14. 02:07
Előzmény: #6308  hellforceone
#6309
Megint potatlan es figyelmetlen vagy, es teves kovetkezteteseket vonsz le!
Nem h@lyeztem le se teged se mast se berlini-t, inkabbb probaltam lavilagitani szamara, hogy nagy valoszinuseggel a bankokat mostanaban nem vasarolni erdemes hanem adni (egyebkent nem az OTP-re gondoltam, mert azzal en nem foglalkozom).
Igen berini hsz-ra irtam hogy valotlansagot allit, mondhatnam hogy hazudik mivel a hozzaszolasombol vont le kovetkezteteset mint te rosszul, majd azt allitotta, hogy en vegig shortoltam az elmult 4 evet es hogy nem hiszi el hogy vertem a spy eredmenyet...egyebkent errol tobbszor tettem fel kepet.
Most azt allitod hogy en hazugnak neveztelek, nem rolad volt szo hanem az altalad felhozott berlini-rol...
(de ennek a tevedesednek sincs jelentosege)...
Talan meg lehet hogy emlekszel arra hogy ajanlottam tobbszor Arrival cimu filmet ahol is a kommunikacio mindenfele problemajarol szol, lehet nem veletlen!!!
"Fixa ideaim", hogy az emberek masokban keresik a felelost; sajnos ez az esetek nagyon nagy %-ban igy van ez nem fixa idea, hanem tapasztalat...na nem akkor keresik a felelost amikor zseninek hiszik magukat es penzt keresnek, hanem amikor elkezdenek penzt vesziteni.
Kritikat nem tudom elviselni? megis kinek a kritikajat es miert is kellene el viselnem?
A tiedet esetleg?
Minden nap amikor kereskedes van a pozicioim felett velemenyt formal a piac, jutalmaz es buntet (ezt pedig mar 2001. ota igy van) minden egyes hibamert fizetek, kell ennel jobb kritika???
Hol van abban a tisztelet es alazat ha valaki segit vagy segitett vagy segiteni akar szamodra, es te esetleg kritizalni akarod?
Ha meg mindig nem erted mi is volt a problema az altalad felhozott AMZN-os dologgal, az nem az en problemam hanem a tied, itt pedig eljutottunk a kritikai reszhez.
(egy tobb evvel ezelotti hsz-bol ill. annak felre ertelmezesebol vontal le teves kovetkeztetest amit rahuztal ill. megprobaltad beilleszteni napjainkba).
Ha az amazon-rol erdekelne a jelenlegi velemenyem akkor kerdezd meg,de ne probalj belemagyarazni dolgokat ill. hogy en mit gondolok errol, mert ha a jelenlegi hsz-mat kepes vagy felre ertelmezni akkor hogy akarsz evekkel ezelotti hsz-ra reagalni ill. kovetkeztetest levonni?
Az elmult 6 honapban tobb kulonbozo poziciom volt amazon-ban (volt long is es short is legutoljara) ezen poziciok nemelyikerol meg kepeket is osztottam meg.
Egyebkent csak tele szemeteljuk a topikot, mert elbeszelunk egymas mellett!
En nem haragszom rad,de igazan nem latom ertelmet a kommunikacionak kettonk kozott mert ezzel senki sincs elorebb se te sem en.
Ettol fuggetlenul sok sikert kivanok!
hellforceone 2018. 11. 14. 00:04
Előzmény: #6288  Törölt felhasználó
#6308
Szerintem te engem valakivel nagyon keversz, de mindegy. Igen, megkerestelek mailben, ahol a végén meg is köszöntem segítséged és így váltak el útjaink. Nem másoltam be semmilyen korábbi hozzászólásod vagy hasonlót és nem tettem neked semmilyen szemrehányást, mert valamilyen pozim nem jó irányba ment volna. A kockázatot magam vállalom és kezelem. Mindig érdekesnek tartottam azt a fixaidead, hogy ha majd összeomlik a piac, akkor majd mutogatnak az emberek másokra és keresik a vétkeseket... mégis kire gondoltál, hogy ki keres majd kit?? Ráadásul még hazugnak is nevezel, hááát, "köszi szépen!". Köszönöm itt is nyilvánosan a segitséged és elnézést, hogy valaha is zavartalak. Ettől független a kritikát nem tudod elviselni, én ezt tartom nagyon gyerekesnek, de mindegy. Na részemről ennyi, ebből elég volt, nem ér ennyit az egész, nem kell bizonyítanunk senkinek semmit.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 13. 23:22
#6307
Dollárt kicsit lesikálták, de mehet ez még tovább.
pitcairn2 2018. 11. 13. 22:29
Előzmény: #6297  Boole
#6306
az USÁ-ban még most is negatív a reál alapkamat...
és már a reál alapkamat 200 havi mozgóátlaga is negatív tartományban van...
pitcairn2 2018. 11. 13. 22:25
Előzmény: #6294  Törölt felhasználó
#6305
hát úgy tűnik, hogy ma a reversal megbukott
Boole 2018. 11. 13. 22:25
Előzmény: #6297  Boole
#6304

Ha másra nem is, de a trendcsatorna aljáról egy felpattanásra elegendőnek kellene lennie.
https://www.mql5.com/en/charts/9365567/golds-h4-x-trade-brokers
pitcairn2 2018. 11. 13. 22:20
Előzmény: #6293  Törölt felhasználó
#6303
pitcairn2 2018. 11. 13. 22:16
Előzmény: #6293  Törölt felhasználó
#6302
szép lassan különben jogerős ítéletek is lesznek a number 1 silverbug jó-árasítási ügyéből...
Former JP Morgan trader pleads guilty to manipulating US metals markets for years 
https://www.cnbc.com/2018/11/06/ex-jp-morgan-trader-pleads-guilty-to-manipulating-metals-markets.html
ezekhez képest a Hunt fivérek amatőr kezdők voltak...
az már önmagában pikáns, hogy a világtörténelem egyik legnagyobb "silver stack"-ját hozták össze...
de ez nem elég nekik 5 billió USD papírpiacot csináltak a 16 milliárd dolláros fizikai piac felett
azt hiszem ez világrekord...
mi több a legmodernebb high frequency trading technikákat is bevettették...
mi a szent sza@rnak fontos ennyire a világ egyik legnagyobb befektetési bankjának az ezüstpiac?!
pitcairn2 2018. 11. 13. 22:07
Előzmény: #6293  Törölt felhasználó
#6301
inkább a kommenteket érdemes a videók alatt olvasgatni...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek