Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 01. 23. 16:25
Előzmény: #58348  Zedisdead
#58360
Én ezek közül csak a rig ,és a hlx -be latok fantaziat. A hlx-et én is nagyon neztem. Ha legalabb ezen a szinten marad az olaj ar tartósan. A többi nekem nagyon risk. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 16:22
Előzmény: #58358  szieszta
#58359
Ha leesik a coin árfolyama, akkor mi lesz a bányászattal? Nem fogja megérni? Leáll az ökoszisztéma? Vagy mi lesz?
Akkor nem fogok tudni 100$-ért venni BTC-t??? :(
szieszta 2022. 01. 23. 16:16
Előzmény: #58351  Törölt felhasználó
#58358

Én úgy tudom, a régi kártyák még többet fogyasztanak, így azokkal még költségesebb a bányászat. Ha meg elmegy fél év múlva, az egyenes ráfizetés.
Ezek alapján mégsem olyan egyszerű és biztos pénzkereset???, egy éves megtérüléssel?
Én láttam egy riportot egy mániákus bányász sráccal, azt mondta, hogy mindent visszaforgat, de a 2018 után több hónapot is álltak a gépei, mivel csak vitte a pénzt. Ráadásul a hite is megingott, hogy az árfolyam ismét feláll.Folyamatosan figyeli, melyik coin bányászata hoz a legtöbbet és rugalmasan áll át, sőt van valami szoftver, ami az árat is figyeli. A pincéjében van a farm, így a fűtést is megoldotta, a miner gépeket víz hűti, de van egy külső hőcserélője is, nyárra.
Az még a gondja, hogy már hangszigetelte  a pincéjét, de még mindig van egy alapzaj, ami őket már nem zavarja, de lehet valami mellékhatása, így a következő beruházása az elköltöz(tet)és lesz.
KrisztinaI 2022. 01. 23. 16:02
Előzmény: #58355  pomperj
#58357
Lesz vásárlás, de már csak ennivalót fogunk venni, meg olajat..., esetleg alkoholt ,meg dohányt, közműveket.
De igazad van, consumer discretionary-nak vége.
labdaszedo 2022. 01. 23. 15:53
Előzmény: #58355  pomperj
#58356
pomperj
pomperj 2022. 01. 23. 15:41
Előzmény: #58324  ragarda
#58355
Jo kerdes.
1)Az utolso 20  ev az emberek  magatartasa,   es a tozsdek   mirol is szoltak?  
,
-vasarlasrol  (AMZN, BABA, SHOP, EBAY,  stb),
-szorakozasrol es jatekrol (FB, NFLX, DIS, Nintendo, Xbox, Tiktok, Youtube, Expedia stb) 
-ezek elosegitesehez szukseges eszkozokrol (MSFT, AAPL, GOOG, BIDU, Twitter stb)
.
Ez a trend extrem szelsosegig ment el, a tozsden a top500ban ezek a total ertek 60% reszt teszik ki (!)
Hogy mekkora rally volt, azt az Amazon peldajan szemleltetem: 
20 eve AMZN 14$ volt, most a csucsnal 3600$, szoval 257x (!).
Ez azt jelenti, hogy  20 even at folyamatosan, evente 32% mertekben novekedett az ara.
Nincs ember, aki ezt elhitte volna 20 eve.
.
2)Ekozben az emberek annyira elhanyagoltak minden mas, alapveto szuksegletbe beruhazni, hogy most mar  nincs eleg  olaj, gaz, aram, nincs eleg nyersanyag. Sot megy fel az alapveto elelmiszerek ara is. 
Beindult vilagszerte az inflacio, a jegybankok miatt. De mar az alapszuksegletek hianya hajtja felfele.
3)Kozben a vilag egyre tobb orszaga, regioja valt elhetetlenne. 
Foleg a demografia robbanasa es felmelegedes hatasa egyutt. Az elelmiszer/viz hiany miatt mar 100 milliok menekulnek a pusztulas,  ehezes, nyomor, fertozes, betegsegek, lakhatatlansag  elol.
Kozben kederult,  a bolygon a szennyezes se fokozhato tovabb, mert a kornyezet/klima megy  tonkre.
.
4)De egy apro peldan keresztul mutatom,  hogy a trendek a mostani jarvany idejen  megfordultak. 
A pelda a DRQ (olajfuras) es NFLX(szorakoztatas) chart  jol mutatja, hogy az ollo trendje megfordult.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220123v01xvwh4r.jpeg
.
Lehetne sok mas parost hasznalni, a lenyeg ugyanez: mostantol a virtualis vilag csodajanak lefele, a valos vilag mukodesi  ertekenek felfele mutat a vektora.
.
5)Harom helyen kovetem a gazdasagi szektorok atfordulasat. 
Ebbol ketto ehetit  tudok bemasolni. Szerintem egyertelmu a keplet, amit a szektor rotacio mutat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220123v01xrnajc.jpeg
.
Nem, nem hiszem, hogy 20 evig, evi 32%-al fog emelkedni. Az borzalmasan rossz vilagot vetitene elore.
DE keves ketsegem van, ahogy elnezem a szamokat, hogy 6-10 evig azert meglesz az evi +30%.
A gazdasag egyes szektoraiban nagy recesszio lesz. Mas szektorokban nem lesz recesszio.
Azzal probalkozom, hogy keresem azt a par szektort, ami varhatoan a legjobban teljesit.
Azon belul mar szerencse dolga is, melyik ceg fog legjobban teljesiteni.
Szerintem, konkretan CPE is,  a tarsolyaban hordja a marsallbotot.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 15:40
Előzmény: #58353  Törölt felhasználó
#58354
Egyébként eléggé egyetértek azzal, amit írsz.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 15:39
Előzmény: #58348  Zedisdead
#58353
Lesz is reneszánsz, de az még odébb van érzésem szerint.
Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy új alj jön az eneryben.
Semmi konkrét alapot nem tudok mondani, csak valahogy úgy lenne a sztori - cilklus teljes.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 15:24
Előzmény: #58349  stolz
#58352
Amíg ez összejön, addig még simán zuhanhatnak, ahogy humanoid írta, ha minden esik, az olajos is esik. Én egyre kevésbé látom Borrban a duplázás(bár voltak tízszeres jóslatok is) lehetőségét... Elkezd profitot termelni, ok, de görget vagy 2B adósságot. Ráadásul esik 3%-ot ndx, borr meg 20-at 2 nap alatt 85ös olajnál. Cpe még furcsább, gáz, shale, olaj és 5x annyit szakad, mint a piac
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 15:10
Előzmény: #58350  szieszta
#58351
Gondolom a kártyák sem örök életűek, nagyrészt használt rigek kerülnek eladósorba. Az új kártya pedig egy vagyon.
Vettem egy kisebb PC-be egy kártyát 2 éve 40 ropi volt, most használtan 300k. 
Energia iparban kicsit olcsóbb az elektromos áram, kb fele a piacinak. Kollégám riggel fűti a garázst+havi 100k huf bejön belőle. 
Rákérdezek, meddig bírják a kártyák 😎
szieszta 2022. 01. 23. 14:46
Előzmény: #58342  Orsos_Gyorgy
#58350

Csak azért kérdeztem, mert eddig mindig csak ismerős ismerőséről hallottam, meg a szomszéd, szomszédjáról. És mindenkinek egy év alatt térül meg, tehát évente 100%-ot hoz.
Akkor miért nem vágtál bele te is? Én ha látnék egy ilyen tényleg működő bizniszt és lenne címem ki csinálja, már biztosan kipróbálnám, ha ilyen egyszerű lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha tavasszal telepítette, akkor a ether árfolyama a mai felénél volt, év közben volt már annak háromszorosa is, így neki már a belépő költsége a zsebében van.
Ennyi pénzért már érdemes lenne akár valakit megbízni, hogy törődjön a coinjaiddal, ha nem vagy hajlandó 10 percet foglalkozni vele.
Az viszont érdekes, hogy a profi nagy múltú coinbányász cégnek most veszteséges a bányászat, egyszerű amatőrök meg hipp-hopp visszakeresik az alaptőkéjüket. Mikor a nagy, profi az áramot, a bányászgépet is diszkont áron kapja. De lehet csak hazudik, hogy eltántorítsa a konkurenciát. Igaz ők BTC-ről beszéltek, de szerintem nem lenne nagy mutatvány átállni nekik is etherre, vagy másra, ha ez annyival többet hoz.
https://kriptoakademia.com/2022/01/17/uj-tortenelmi-csucsra-emelkedett-a-bitcoin-hashrate
"A Bitfarms vezérigazgatója a múlt héten utalt arra, hogy a bitcoin jelenlegi ára az előállításához szükséges ár alatt van. Amiatt, hogy a BTC árfolyama esett és a bányászhardverek továbbra is drágák, a cég is inkább egyenesen BTC-t vásárolt. Azzal együtt, hogy az elektromosság költsége mindenhol eltérő lehet, a hashrate pedig folyamatosan növekszik, most újra megtérülőbb lehet egyszerűen csak bitcoint vásárolni, mint bányászásba kezdeni."
stolz
stolz 2022. 01. 23. 14:33
Előzmény: #58348  Zedisdead
#58349
Nagyon jól látod, ezért is nem emelkedtek eddig sem és érdemben nem is fognak, amíg nem kezdenek el nyereséget termelni...
Zedisdead 2022. 01. 23. 14:25
Előzmény: #58346  Placi82
#58348
Az az igazság, hogy a tegnapi nap ráébesztett, hogy tele vagyok olyan cégekkel, amik népszerütlenek, nyereséget nem termelnek és elsősorban a Covid rekoverire és az olaj reneszánszra épitenek.
pl RIG, NCLH, AAL, HLX, SABR
 Ezzel szemben sok agyonhypolt divatrészvény, amit eddig kerültem, sokkal jobb fundamentális  állapotban lehet. 
Szóval, hogy a nagy nyeréseggel kecsegtető spekulativ szarok egy pánikhelyzetben, ahol a piac cash termelő képességet keres, semmivel se jobbak, mint a túlhypolt divatszarok GME, AMC és tsai.
ragarda
ragarda 2022. 01. 23. 14:01
Előzmény: #58344  Zedisdead
#58347

CPE-nél egy problémát látok, ami persze az erőssége is lehet. 
61m részvény, amiből 41m nagytulajok kezében van, a maradék 20m részvényen meg van 7.7m short!!! Vagyis az össz kintlevő rv állomány 12.5%a short! Nem véletlenül ennyire "mozgékony"! 
Placi82 2022. 01. 23. 13:52
Előzmény: #58344  Zedisdead
#58346
Gondoltam :)). Nekem az atjott erzesre idáig amiket írtál, az hogy te az felülről nézed ,latod, az erdőt (a rendszert) összefüggéseiben, nem pedig csak a fát ami az orrod előtt van.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 13:48
#58345
Média: "Nagy a valószínűsége, hogy a rettegett deltakron-variáns sosem létezett"
Zedisdead 2022. 01. 23. 13:40
Előzmény: #58341  Placi82
#58344
Az ördög ügyvédjét játszom egy kicsit. A CPE tényleg nagyon jó.
KrisztinaI 2022. 01. 23. 13:38
Előzmény: #58336  Zedisdead
#58343
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2022. 01. 23. 13:33
Előzmény: #58340  szieszta
#58342
Nem, mondom ismerős volt. Akkor elgondolkoztam rajta, de úgy voltam vele, hogy egyrészt nem értek hozzá, másrészt ezeket a napi +- 20%-okat nem bírnám idegekkel, úgy, hogy kiszálló bányából nincs.
Az ismerős is csak annyit mondott, hogy játszós pénzt érdemes csak betenni :)
Placi82 2022. 01. 23. 13:31
Előzmény: #58331  Zedisdead
#58341
Nem vagy te politikus? Feherrol bebizonyatani, hogy fekete, de legalabbis szurke.:) Az egyik oldalrol kiragadod a FB ot, ami a 22 es PE vel,és stabil reklam beveteleivel egy üdítő látvány azon szektorban (a masik a googl) !! A masik oldalrol meg a rig vagy a borr,t ragadod ki, amik tenyleg szerencsetlenek, per pillanat,hisz a 2020 ban, nem volt 50 felett az olajar a covid februári esese utan es 2021 ben is juniusig 45-65$ alatt tarozkodott. Itt azert van egy varakozas hogy 80$ felett azert megeri furni, 7 eves olajszektor kivereztetese utan. De ezeket leszamitva pont egy hete neztem,hogy a portfoliom tagjai 80% a 10 PE alatt van. Es sajnos az NDX el vagy annal jobban estek a héten. Értem hogy miért a narrativat is ,de azt ne bizonyítsuk be hogy hogy a feher az fekete!:) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek