Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 09. 10. 20:53
Előzmény: #4497  pitcairn2
#4500

Nem ertem  a  -2.7% kamatszitet.
Kis korulnezessel 6-12 honapra siman kapsz 2.4% korul, jo bankoktol 5000 USD betet mellett.
Es nem beszeltunk az  500.000 USD-s superjumbo betetekrol. 
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 20:48
Előzmény: #4494  Tibi0002
#4499
Ha ennyire biztos vagy az emelkedésben, akkor miért nem írsz ki 2020-ra valamilyen szimpatikus strike mellett GLD put-ot? Egyből a számládon van a prémium cash, ha meg gáz van, legfeljebb rád lőcsölik az etf-et. Azt meg kiülöd.
Boole 2018. 09. 10. 20:46
Előzmény: #4497  pitcairn2
#4498
Én is erre számítok az éppen emelkedő infláció után, hogy ha nem lesznek elővigyázatosak, akkor még egy átmeneti deflációt is összehozhatnak, akkor meg az arany is esni fog. Viszont az is igaz, hogy arany-ezüst igen peremen van, bármikor elpattanhat.
pitcairn2 2018. 09. 10. 20:36
Előzmény: #4492  pomperj
#4497
az erős dollár mémet vhogy nevetségessé teszi a mínusz 2,7%-os betéti kamatszint...
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=kVEQ
ez ebben a formában egy sekélyes bullshit...
ellenben:
mivel de facto erőszakkal űzik be a népet az ingatlan és a részvénypiacra nem is rabolhatják ki a parasztfelkelés kockázata nélkül őket egy jó kis deflációs összeomlással...
pitcairn2 2018. 09. 10. 20:32
Előzmény: #4493  Boole
#4496
vigyázz ezekkel a kijelentésekkel ez a központilag megtervezett buborék nirvána adott esetben néhány hét alatt az atomjaira hullhat...  vagy venezuelai módra az egekbe robbanhat...
egy biztos a jelenlegi "stabilitás" futóhomokra épül...
pitcairn2 2018. 09. 10. 20:30
Előzmény: #4492  pomperj
#4495
az ezüst nem ipari, hanem történelmi perspektívában nézve  a number 1 monetáris fém és miután a korábbi készletek javát már felhasználták ipari célokra rendkívül komoly problémák lehetnek a kínálati oldalon ha ez csak egy icipicit is tudatosul a piaci szereplőkben... 
https://youtu.be/9NxMX6_Pvx0?t=347
Tibi0002 2018. 09. 10. 20:27
Előzmény: #4493  Boole
#4494
#4491: Jókor írod, most tervezgetem, hogy veszek némi goldot és silvert a portfólióba. Időben elnyújtva, de kb. 1 éven belül.
Boole 2018. 09. 10. 20:17
Előzmény: #4492  pomperj
#4493
Ha jól számolom, akkor akár 2-4 év is lehet, mire az arany elkezd emelkedni. Bányászok várhatóan még nem találják meg az aljukat. Pedig annyira benne van egy váratlan fordulat is, csak az összefüggéseket nem tudom megérteni. Pedig előbb-utóbb kitisztul a kép. Már egy ideje keresem a megoldást.
pomperj
pomperj 2018. 09. 10. 19:23
Előzmény: #4491  Törölt felhasználó
#4492

Ebben a gondolatban, marmint hogy az ezust ipari felhasznalasa majd felnyomja az arat, nos, ebben nem hiszek.
.
Mar 2 honapja, hogy minden ipari fem ara esik. Trump trade war gyorsan nyomja le az arakat mindenhol es minden ipari anyagban . Mert no a felelem, es egyelore nem a kereslet-kinalat jovobeli alakulasa dominal. 
Szerintem az USA_ban mar nincs is rezfinomito. Vajon mi a fenet csinalnak azzal a rengeteg rezhulladekkal, ami naponta osszejon, es a kinai nem veszi meg? Egy ideje mar azt keresem, kinek van komoly kohaszati uzeme, es nem talalok semmit (!) 
.
Az anyag arak esnek.  Copper 3.2--->2.6, Nickel 15--->12, Tin 22--->19, es ez a trend meg a lithiumot is nyomja (lasd LAC es LIT) ...pedig annak kereslete 20%/ev noni fog, 20 evig.   Meg az olaj is korrigal, pedig arra meeg a Trump se mer vamot kivetni. 
.
Az a helyzet, hogy barmelyik nap beuthet, hogy Trump minden kinai arura vamot vet ki. Mire rajonnek, hogy ez minden aru es anyag arat felnyomja, es beinditja az inflacios spiralt...addig a FED rakenyszerulhet, hogy nemcsak szeptemberben fog emelni, de meg 1-2 lepes pluszt, meeg iden. 
.
Az a szemet bond futures  ma is gap- esett… es diszkontalja a fenti scenariot.  Mar a support vonalnal jar.
.
Az nyomja fel a kamatot, az meg erositi USD-t....pedig Trump a forditottjat szerette volna. Es akkor nemcsak  a kinai nem vesz Treasuryt majd,  de a tobbi is ketszer meggondolja...hacsak nem adnak a Dollar-ert meg tobb kamatot. Akkor a FED kenytelen ujra emelni… es alakul a kamat-spriral.  
Valahogy minden egy jo nagy eses iranyaba mutat.
 
 
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 16:04
Előzmény: #4490  pitcairn2
#4491
Mondjuk arra en is kivancsi leszek hogy el tudnak-e menni 200 esetleg 300millio uncia fizikai ezustig.
Mit fognak csinalni 1 olyan vilagban ahol szinte az emberek 70-80%-a el van adosodva a cegekkel es allamokkal egyutt, es van 1 ertek egy nyersanyag amit a technologia fejlodesevel egyre tobb helyen fognak felhasznalni, raadasul a jelenlegi arszinten behatarolt mennyiseg talalhato.
Lesz am az ezust araban nehany even belul FOMO, abban a hullamvasutban rengeteg penz; ertek fog gazdat cserelni.
pitcairn2 2018. 09. 10. 15:21
Előzmény: #4466  pomperj
#4490
talán még az extrém COT is érdekes lehet, némi sarkítással kb. azok shortolják most a nemesfémeket akik hosszú éveken át mániákusan longoltak és azok longolnak akik eddig folyamatosan shortoltak...
érdekes felállás...
különösen ha hozzátesszük azt, hogy a JPM már kb. a globális fizikai ezüstkészletek 10%-ával rendelkezik egymaga csupán a nyilvánosan elérhető adatok szerint...
és mindössze 7 év naked shortolással egybekötött "jóárasítás" kellett ehhez neki...
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:34
#4489
Fogalmam sincs, mire akartál reagálni illetve mit értettél félre (esetleg olvasatlanul) ezzel a rengetegsok betűvel. Nem emlékszem, hogy akár 10$, akár 50$ összefüggésben említettem volna az ezüstöt.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:13
Előzmény: #4481  pomperj
#4488
Nem ismerem a mo-i ingatlan piacot,de az extrem likviditas, alacsony kamatok es a 75-78-as demografiai ciklus miatt nem lepodnek meg ha a kovetkezo 5 evben real erteken lenne 50%-os eses a budapesti ingatlanok araban.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:10
Előzmény: #4479  Törölt felhasználó
#4487
Hogy te milyen gyerek vagy?Szerinted ha valaki vasarolni akar valamit akkor nem orul a kiarusitasnak, en mindig orulok es kapok az alkalmon, ugy ahogy ma vettem 1 parnat amire mar kozel 4 honapja varok mert most lehetett megvenni 40%-al olcsobban, es kaptam az alkalmon, mint ahogy azt tettem nehany hete amikor az arany ara AUD-ban 1610$ kornyekere esett.
Nincsenek indulatok, gold bug kifejezes pedig eleg erdekes dolognak tartom, bar kifejthetned hogy te szamodra mit jelent?Nincs jelentosege hogy 10$ vagy 50$ lesz elobb (de ugye) itt most az ezustrol beszelunk.Az odds-od-at ne eroltessuk, mert sajnos fel sem fogod hogy milyen rosszul mered fel a helyzetet, bar ez az emberek 99%-ra igaz.Az ezust jelenlegi ara ~14,2$ korul van; ha esetleg az ezust ara egy nap 10$-ra esne akkor annak aki ~14,20$-on vette az kozel $4,20 veszteseget erne el ha ertekesitene azon az aron.Ha az ezust ara 50$ lesz akkor meg tobb mint 35$-os nyeresege lenne unciankent.Hozam/kockazat ebben a feltetelezett esetben 8.33-szoros.Nem az a kerdes, hogy melyik lesz hamarabb, hanem hogy melyikkel konyebb penzt keresni, mar ha valaki a kereskedeseivel penzt akar keresni.Az en fizikai ezust tombjeim bekerulesi ara 19,5AUD alatt van, a jelenlegi AUD/USD ~0,712-al szamolva ez kb. 13,884$. Az en esetemben a 10$ ill. 50$-os arfolyamnal a hozam kockazat 9,2-szeres.Azt azert hozza tennem hogy nem tartom valoszinunek hogy 50$-nal eladnam az ezust keszletem, inkabb ugy 100-138$ korul kezdenek gondolkodni ill. ha ez 10 even belul kovetkezne be.Vettem am en BTC-t is 250-300$ koruli aron es jol ki lettem rohogve; majd jo pofan valaki az orrom ala dorgolte hogy demon sikerult 20%-al olcsobban vasarolnia, persze az illeto 300$ koruli aron, demon kiszallt belole.;)En meg adtam 4500-on, 16000-en 16500-on,17000-en es meg 18000-en is.
En sokkal inkabb feltem az ugynevezett ingatlan "befektetoket" 20-30%-os onresszel, mikozben a hitel futam idejere akar 50%-al tobb penzt fizetnek vissza az esetek tobbsegeben ill. tobbet.
Kerlek ne felejts el szolni ha esetleg nemesfemeket akarsz majd venni, elore is koszonom.
u.i.: Csak neked megsugom ha veszel ugynevezett magas osztalekot fizeto reszvenyeket (mondjuk fizetnek 5%-ot bar nem sok ilyet talalsz) es tartod oket mondjuk 45 evig es a ceg amit vettel nem megy tonkre es ez alatt az ido alatt tartja az 5%-os osztalekot minden evben akkor mar majdnem ott vagy mint ahol en az ezust befektetesemmel ill. az 50$-os ezust arammal. Persze ugye neked meg el kell titkolnod az ado hivatal elott azt az evi 5%-os osztalekot ill. azt az osszeget amit nem fizettel be az ado hivatalnak.Ha adot is fizetnel, akkor nem biztos hogy eleg idod maradna hogy az ugynevezett "profit termelo kepeseggel" rendelkezo rv-id jobb hozamot erjenek el mint az en fizikai ezust befektetesem 50$-os arnal.Milyen eselyt adsz arra, hogy a kovetkezo 45evben nem lesz az ezust ara 50$???;)
hmhmhmegyebkent igazad van a hamburger "jobb kaja" mint a toltott kaposzta mert hamarbb meg tudod csinalni ill. el tudod kesziteni, milyen erdekesen gondolkodsz!!!
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 14:08
Előzmény: #4479  Törölt felhasználó
#4486
Hogy te milyen gyerek vagy?Szerinted ha valaki vasarolni akar valamit akkor nem orul a kiarusitasnak, en mindig orulok es kapok az alkalmon, ugy ahogy ma vettem 1 parnat amire mar kozel 4 honapja varok mert most lehetett megvenni 40%-al olcsobban, es kaptam az alkalmon, mint ahogy azt tettem nehany hete amikor az arany ara AUD-ban 1610$ kornyekere esett.
Nincsenek indulatok, gold bug kifejezes pedig eleg erdekes dolognak tartom, bar kifejthetned hogy te szamodra mit jelent?Nincs jelentosege hogy 10$ vagy 50$ lesz elobb (de ugye) itt most az ezustrol beszelunk.Az odds-od-at ne eroltessuk, mert sajnos fel sem fogod hogy milyen rosszul mered fel a helyzetet, bar ez az emberek 99%-ra igaz.Az ezust jelenlegi ara ~14,2$ korul van; ha esetleg az ezust ara egy nap 10$-ra esne akkor annak aki ~14,20$-on vette az kozel $4,20 veszteseget erne el ha ertekesitene azon az aron.Ha az ezust ara 50$ lesz akkor meg tobb mint 35$-os nyeresege lenne unciankent.Hozam/kockazat ebben a feltetelezett esetben 8.33-szoros.Nem az a kerdes, hogy melyik lesz hamarabb, hanem hogy melyikkel konyebb penzt keresni, mar ha valaki a kereskedeseivel penzt akar keresni.Az en fizikai ezust tombjeim bekerulesi ara 19,5AUD alatt van, a jelenlegi AUD/USD ~0,712-al szamolva ez kb. 13,884$. Az en esetemben a 10$ ill. 50$-os arfolyamnal a hozam kockazat 9,2-szeres.Azt azert hozza tennem hogy nem tartom valoszinunek hogy 50$-nal eladnam az ezust keszletem, inkabb ugy 100-138$ korul kezdenek gondolkodni ill. ha ez 10 even belul kovetkezne be.Vettem am en BTC-t is 250-300$ koruli aron es jol ki lettem rohogve; majd jo pofan valaki az orrom ala dorgolte hogy demon sikerult 20%-al olcsobban vasarolnia, persze az illeto 300$ koruli aron, demon kiszallt belole.;)En meg adtam 4500-on, 16000-en 16500-on,17000-en es meg 18000-en is.
En sokkal inkabb feltem az ugynevezett ingatlan "befektetoket" 20-30%-os onresszel, mikozben a hitel futam idejere akar 50%-al tobb penzt fizetnek vissza az esetek tobbsegeben ill. tobbet.
Kerlek ne felejts el szolni ha esetleg nemesfemeket akarsz majd venni, elore is koszonom.
u.i.: Csak neked megsugom ha veszel ugynevezett magas osztalekot fizeto reszvenyeket (mondjuk fizetnek 5%-ot bar nem sok ilyet talalsz) es tartod oket mondjuk 45 evig es a ceg amit vettel nem megy tonkre es ez alatt az ido alatt tartja az 5%-os osztalekot minden evben akkor mar majdnem ott vagy mint ahol en az ezust befektetesemmel ill. az 50$-os ezust arammal. Persze ugye neked meg el kell titkolnod az ado hivatal elott azt az evi 5%-os osztalekot ill. azt az osszeget amit nem fizettel be az ado hivatalnak.Ha adot is fizetnel, akkor nem biztos hogy eleg idod maradna hogy az ugynevezett "profit termelo kepeseggel" rendelkezo rv-id jobb hozamot erjenek el mint az en fizikai ezust befektetesem 50$-os arnal.Milyen eselyt adsz arra, hogy a kovetkezo 45evben nem lesz az ezust ara 50$???;)
hmhmhmegyebkent igazad van a hamburger "jobb kaja" mint a toltott kaposzta mert hamarbb meg tudod csinalni ill. el tudod kesziteni, milyen erdekesen gondolkodsz!!!
pomperj
pomperj 2018. 09. 10. 13:49
Előzmény: #4411  eurocent
#4485

Megtalaltam a HO szekvenciat az anyagokban. A mult heten kedd-pentek kozott minden nap volt, az 4 db. Elotte pedig a megelozo csutortok-penteken. Szoval vegul is 6 db, es suru egymas utan. Olyasmi, mint a szakadek szeele?
pomperj
pomperj 2018. 09. 10. 13:28
Előzmény: #4482  guantanamo
#4484
Persze, most olcso. Es 5 ev mulva? Vagy 5 evvel ezelott? Az a hitel  20-25 evre szol, es akarmikor veszed fel, nagyjabol a 20 eves atlag-kamatot fogod fizetni. Az pedig 2 teljes ingatlan ciklus. Senki ne legyen meglepve, ha HUF hitelert 20 ev alatt  atlagosan 6-7%/ev  kamatot fog fizetni.
Boole 2018. 09. 10. 13:24
Előzmény: #4482  guantanamo
#4483
Akinek van annyi esze, hogy felismerje a ciklusokat, annak ahhoz is van, hogy ne hitelre vásároljon lakást vagy bármi mást, főleg, ha a hitel éppen drága. 
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 10. 13:02
Előzmény: #4481  pomperj
#4482
Igen, de most a hitel nagyon olcsó. 5 év múlva valszeg sokkal rosszabb feltételekkel lehet majd felvenni, hiába fognak esni addíg min. 15%-ot.
pomperj
pomperj 2018. 09. 10. 12:58
Előzmény: #4477  Törölt felhasználó
#4481
Mindig bamulom, hogy a lakas piacon, ami sokkal kezzelfoghatobb es jobban erzekelheto ertek es hasznalati targy, mint a nehezen ertheto es  fiktiv reszveny, szoval hogy abban is ki tud alakulni oriasi buborek.
.
Raadasul tudhato pl. a Magyar ingatlan piacrol, hogy 10-12 eves ciklusokban hullamzik. 
Es a 7-8ra vegzodo evekben van az ar-csucspont, legutobb 2007,  es 1-3 -ra vegzodo evekben a melypont. Pl 2011-13ban a Parlament teren 400eFt/m2 ar volt (akkoriban vettem a lanyomnak egyet) , es mostanaban 1.5-2.0M/m3 arak vannak ugyanott. Sot, van dragabb is, peldaul ez itt… es meg at is kell epiteni a lakast (!?) 
.
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+5+kerulet+kossuth+lajos+ter/27606792
.
Szoval valahogy elkepeszto,  hogy az emberek ahelyett hogy varnanak 5 evet (az kb. a maximum varakozas a ciklus kovetkezo melypontig), inkabb elmennek a bankba es felvesznek oriasi hitelt. Abbol megvesznek egy lakast, amit 5 evvel kesobb 20-50MFt-al olcsobban is megkaphatnak. Es nem halasztjak el, mert eppugy "Fear Of Missing Out" lelki allapotba kerulnek...aztan nyakukba vesznek kifizethetetlen kolcsont, es a vegen bebukjak a sajat penzuket is.
Pont, mint a tozsden. 
 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek