Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nergal
Nergal 2021. 03. 29. 00:34
Előzmény: #40639  JeGeMeLOV
#40640
Venni kell pár kínai papírt, aztán dobni, ha már túl nagy az overshooting. (Amúgy mindig ezt kell csinálni a részvényekkel mostanság, hacsak nincs valami tartása mellett komoly érv.) Ha már elmúlt a COVID körüli para, akkor esetleg lehet hosszabb távra is tartogatni, de addig sávozás van. Olajban eljöhet egy lokális max. nyáron, kora ősszel - azt még érdemes megjátszani. De Kína fog még pár meglepetést okozni. Ja, és chemtrail :))   https://www.youtube.com/watch?v=gFFr6e5nTIA&list=TLPQMjgwMzIwMjFdx0qZjegYLA&index=20
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 29. 00:05
#40639
El_Kebir
El_Kebir 2021. 03. 28. 23:38
Előzmény: #40635  hellforceone
#40638
Azért  mert sima oltásellenes szöveg, pénteken már kampányolt itt az oltás ellen.  Több tízmillió ember lett beoltva a világban, sehol sem okozott nagyobb halálozást az oltás, Mo-n sem az oltás az ok, hanem a felfutó járvány és az omladozó, túlterhelt egészségügy.
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 21:34
Előzmény: #40635  hellforceone
#40637
Tanulság: igenis tanulni kell a hibákból.Kiegészítve: bűnbak-keresés helyett okos és kompetens vezetőket kellene megválasztani, nem olyan gagyi színészeket és celebidiótákat, mint amik általában vannak az országok élén, mondjuk mi ebből is a leggagyibbat kaptuk. Egyébként még az kimaradt, hogy az oltás nem nyújt 100% védelmet, sőt eleinte szinte 0%-ot, aztán később 70% körülit, már amelyik. Ezt is tisztázni kellene a lakossággal. (Tudtommal sokaknak elmagyarázták.) Azt meg gondolom, nem kell magyarázni, hogy ha sokan megbetegszenek ill. elkapjkák a vírust, akkor azok között szimpla matematikai okokból sok lesz, akit amúgy be is oltottak.
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 21:28
Előzmény: #40635  hellforceone
#40636
Senki sem harapott le semmit. Egyetlen "harapós" reakciót kapott, azt sem tőlem. Amire stat. címszóval utaltam, az pedig nyilván az volt, hogy bedurvult a vírus, hiszen megjelentek a mutánsok, stb. Ez szimpla val.szám.: minél több embert fertőz meg egy RNS-vírus, annál több mutáció fog megjelenni, és annál nagyobb az esélye a még fertőzőbb mutációknak. (Szimpla matek: Bayes-statisztika.) Szóval azért van most ennyi fertőzött (ergo ennyi haláleset, mert ezek is korrelálnak), mert az elején elb..ták a népek. De nyilván főleg a döntéshozók. A többit meg nyilván már összerakjátok. Tanulság: igenis tanulni kell a hibákból.
hellforceone 2021. 03. 28. 21:03
Előzmény: #40626  El_Kebir
#40635
Nem értem, miért harapjátok le ennyire poreci fejét?? Miért ne lehetne erősödő probléma az oltás mellékhatása? Az oltások darabszáma 1-2. hullámban még jóval alacsonyabb volt, ezért a mellékhatásokban elhunytak száma is jóval kevesebb lehetett. Ha az AZ oltás veszélyes, akkor szintén érthető, hogy ezek a problémák később jönnek, hiszen ha jól tudom, az AZ oltás később jött, mint az összes többi... nem vagyok összeesküvés elméletes és elküldhetsz melegebb éghajlatra is, de van logika szerintem abban, amit poreci leírt. Persze csak ezt az utolsó pár hozzászólást olvastam, nem tudom mi volt még előtte, de.... persze a harmadik hullám erősebb virus variánsa is magyarázat, de azért nem "hülyéznék le" valakit, mert előállt egy elmélettel (persze az összeesküvéses Bill Gates, Soros és ki tudja még kire ráaggatott elméleteket én is mosolyogva nézem, hallgatom)
MrSomm 2021. 03. 28. 20:48
#40634
Ez nem rossz video, miert lesz nehez kiszedni a helyerol
https://youtu.be/zBvFuq7Mkzs
MrSomm 2021. 03. 28. 20:47
Előzmény: #40631  kukker
#40633
Az biztos, hogy szukseges volt az emberi mulasztas is
MrSomm 2021. 03. 28. 20:20
#40632
Egy regi story:
Isztambulbol jottem haza a hajorol es epp az egyk kadet (kb gyakornok a hajon) is hazafele tartott. A repteren rengeteget kellett varnunk a gep indulasaig, igy beultunk egy barba es leguritottunk egy par sort. Ekkor meselte, hogy 2 nappal azelott Mykonos-szigetre erkeztunk es majdnem rafujt a szel a sziklakra, nagyon-nagyon kozel voltunk a katasztrofahoz es sem a pilot, sem a kapitany nem volt biztos benne, hogy sikerulni fog. Es a hajon errol senkinek semmi fogalma nem volt....
A masik rovid story, hogy Casablanca kikotojeben majdnem felborult a hajo, kb 45 fokkal dolt meg es 50 nel mar felfordultunk volna (ha jol emlekszem). Na ezt eszre vettuk, mert a hajon levo porcelan es uveg pohar es etkeszlet osszetort, annyira megdolt a hajo az oldalara. En szoszerint arra ebredtem, hogy gurulok le az agyrol. Itt a kapitany helyettese hibazott allitolag, mert tul sok ballasztvizet eresztett ki.
Csak azert irtam le ezeket, hogy azert mert nem hallunk rola, rengeteg baleset van es gondoloma Suezi-csatornaban sem eloszor okoz gondot a szel, de most eloszor ekkorat 
kukker 2021. 03. 28. 20:12
Előzmény: #40630  MrSomm
#40631

Nem az "aprót" kell nézni, hogy milyen kiesés ez hajótársaságoknak.
Persze, az is van, de nézzük esetleg nagyobb léptékben, milyen más hatás lehet országra és politikára vetítve.
De mondom, én a magam részéről fele arányban teszem a véletlent, de azért vannak más hangok is itt:
Oszama Rabi, a Szuezi-csatorna Hatóság elnöke sajtótájékoztatóján azonban úgy nyilatkozott: nem lehet tudni, mikorra szabadítható ki a hajó, de ez akár gyorsan is megtörténhet. Ő nem zárta ki, hogy a hajó keresztbe fordulását más is - például emberi mulasztás vagy műszaki hiba - okozta, mint az erős szél.
http://www.atv.hu/kulfold/20210328-a-szuezi-csatornat-elzaro-teherhajot-sikerult-megmozditani-de-nem-tudni-mikorra-szabadithato-ki/hirkereso
MrSomm 2021. 03. 28. 20:03
Előzmény: #40609  kukker
#40630
Szerintem lngnl nagyon pontosan irta le, hogy mi is tortenhetett. A hatalmas felulet es suly miatt nem kell hurrikan ereju szel es persze egy kis figyelmetlenseg mellett konnyen megtortenik a baj.
Mint minden szakmaban itt is van jobb szakember es roszabb. Pilot-nak hivjak, aki felszall a hajora keresztul viszi a hajot a csatornan, vagy a kikotobe dokkol, vagy veszelyesebb szorosokon keresztul viszi a kapitannyal karoltve. Aztan leszall a pilot es megy tovabb (vagy kivezeti a hajot a kikotobol)a hajo. En hajon dolgoztam barokban es ettermekben es ha jol emlekszem 2 alkalommal keltem at a Suezin a 4 ev tengeren(szabadsagokat nem szamolva) toltott ido alatt.
Majd gondold vegig mekkora penz kieses ez a hajos tarsasagnak, a csatornanak es kb mindenkinek, akimek a hajoja ott varakozik sorban, vagy varja atermekekt. Keress ra mennyi demurrage cost van egy ilyen kontener szallito eseteben, ha csak egy orat is kesik...
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 19:54
Előzmény: #40628  Nergal
#40629
Más kérdés persze, hogy a társadalomtól nem várhatunk jó oktatási rendszert, mivel már nyakig ellepi az ürülék. Ha nem ilyen állapotok lennének, akkor nem volna ekkora nagy szükség a rövid távú érdekekkel szembe menő, "kommersztelenített" oktatásra. Persze az elég durva, hogy a reklám/gender/bulvár-trutymó miatt kell ennyi manipulálható fogyasztó. Engedelmességre nevelnek, hogy irányíthassanak, közben meg csodálkoznak, hogy mindent ki kell szervezni a "jótanuló" országokba, mert sok az analfabéta.
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 19:45
Előzmény: #40626  El_Kebir
#40628
Sokan keverik a statisztikát mint tudományterületet az Excel hisztogramokkal. Meg aztán az ok-okozati összefüggéseket is felcserélik. Sajnos a matek és társai nem voltak népszerű tárgyak, és amíg ilyen bénán tanítják, nem is lesznek. Ha valaki áldozatául esik ennek a beteg (oktatási) rendszernek, az részben a társadalom szégyene, mivel tele szájjal habzsolja a bulvár trutymót ahelyett, hogy gondolkodni tanítana. Nyilván az egyén felelősségét sem szabad elhallgatni, de az igazi vesztes mindig a teljes társadalom...
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 19:38
Előzmény: #40625  poreci
#40627
Bill Gates magasabb fokozatra kapcsolta a halálsugarakat az űrből. Azt hittem, egyértelmű. Ez az egyetlen logikus magyarázat.
El_Kebir
El_Kebir 2021. 03. 28. 19:02
Előzmény: #40625  poreci
#40626
megint tolod az agyatlanságot... ugye még véletlenül se a 3. hullám miatt nőhet az áldozatok száma... áh dehogy a halálos szövődményű betegség öl, hanem az oltás... LOGIKUS!  Normális vagy?
2. hullámban meg mi ölt? az 1. hullámban meg mi volt a gond????  nehéz gondolkodni?
poreci 2021. 03. 28. 18:54
Előzmény: #40618  poreci
#40625
Anyám egyik ismerősének öccse is meghalt tüdő emboliaban 3 nappal az oltás utan. Sinopharm volt pedig nem Astra...
Természetesen mivel halála után tesztelték is és covid pozitív lett (az oltás után a legtöbb ember pozitiv a teszt szerint), ezért a statisztikákban mint covid áldozat es nem oltás áldozat szerepel...
Érdekes, hogy ahogy nő a beoltottsag, ugy nő a 3. Hullám halálos áldozatainak száma. Lehet nem annyira véletlen ez...
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 15:59
Előzmény: #40622  Törölt felhasználó
#40624
Nem is kell. Mindenki azt/abban hisz, amit/amiben akar.
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 15:57
Előzmény: #40619  Nergal
#40623
Törölt felhasználó 2021. 03. 28. 15:56
Előzmény: #40619  Nergal
#40622
Nem inditok vitat.
Nergal
Nergal 2021. 03. 28. 15:45
Előzmény: #40618  poreci
#40621
Gondolom, hogy arra akart célozni, hogy Trump eltolta, Biden meg ezt helyre akarja hozni, ami nyilván egy leegyszerűsítő narratíva, hiszen ez alapján meg: Trump csak helyre akarta hozni, amit Obama eltolt. Ez egy végeláthatatlan mutogatási láncot hozna ki, amibe ki-ki a prekoncepcióit bele tudná látni, mondjuk a hülye médiának általában pont ez is a célja.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek