Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2018. 08. 25. 09:39
Előzmény: #3877  Törölt felhasználó
#3880
https://invst.ly/8fg9y
CBA akombakom, magyarázat nélkül, hátha tudod hasznosítani. Célszerű szem előtt tartani, hogy az árfolyam, az maga egy indikátor, csak sokszor nehéz értelmezni. Ha egy műszaki szerkezetként nézzük, akkor sokkal könnyebb következtetéseket levonni, ami előnyt jelent. Ha ehhez hozzáteszed a gazdasági, üzleti tudásodat, akkor további előnyre teszel szert.
Boole 2018. 08. 25. 09:33
Előzmény: #3875  Törölt felhasználó
#3879
Fontosnak tartom, hogy az EURUSD-ban most figyelni 30 percesen, hogy az emelkedés után milyen konszolidáció következik be és ennek során az indikátorok hogyan viselkednek. Középtávon a paritást én sem tartom elképzelhetetlennek, de rövid és hosszútávon, ha egyéb körülmény nem történik, szerintem az USD alól elfogy a lendület.
pomperj
pomperj 2018. 08. 25. 07:36
#3878
Ezen e heten nekem kezdodik a szokasos oszi ingazas kulonbozo EU orszagok kozott. Iden gyonyoru szep volt a balatoni szezon, es  okt, kozepeig meg 1-2 hetet ott leszek. 
A piacok helyzete annyita tisztanak latszik, ami eleg pozicioban maradashoz,  de azert csokkentem a rizikokat.
.
1)Szerintem GLD es SIL elerkezeett a mult heten egy fontos alj szintre, es felfele fordult. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180823v00o6qx6x.jpeg
.
Arra szamitok, hogy GLD honapokig emelkedesben lesz, es ervenyes a korabbi Oldalazo Haromszog modell. Abban most megvan a (C) pont, es innen a fo irany felfele van. A SIL egyelore gyengebbnek latszik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180825v00o6kg4x.jpeg
.
2)Az USD febr. elejetol aug.  kozepeig erosodott, 5 hullamban. De most egy tobb honapos gyengules van indulasban, amit az USD korrekciojanak tekintek. Ezzel parallel az EEM devizak mind, es persze EUR is erosodni fog. Ez a folyamat mar 8 napja tart is. Erdemesebb EEM reszvenyeket nezni.
.
A DX viszajott 97--->95 szintre, es tovabbra is ebben a iranyban varom, legalabb 93-ig. Ez a lokalis-deviz erosodes segiteni fog a az EEM es Europa tozsdeknek is felfele haladni. Hogy ez korrekcio van annal tobb, azt egyenkent kell elemezni.
.
3)Az USA tozsde  szakadozott maradt, a 6 index kozul paran uj csucson vannak AZ SPY uj topot utott, igaz eddig csak 1.82 pont az ATH merete. Most mar jobban hasonlit a 2007 tophoz, mint a 2000 evi tophoz.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180823v00ovq5w9.jpeg
.
Minden esetre: nem tudtam elkepzelni febr. ota, hogy a FAANG es a tech mania,  ami most 4-6 cegre szukult, kepes lehet uj csucsra vinni a NASDAQ-on kivul barmit...de SP500-at tegnap sikerult. A DOW index maradt a fibo 62% recovery szintnel. Annak a szerkezete tovabbra is korrekcios.
.
Most teszek egy uj szamozasi kiserletet az SPY alakzatra. De innen egy ideig most nem szamozom be a febr. orta tarto strukturat, mert egyebkent is tul komplikalt. Majd reerunk amikor letisztul vagy keszen lesz...amit egyebkent napokon belul varok. Most igy nez ki ahonnan en nezem:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180825v00o3eckt.jpeg
.
4)A Bond piacrol erdemes tobb szot ejteni: tovabbra is a fel-korrekcioja tart, de fontosak a kilatasai a tobbi eszkoz-osztalyra gyakorolt hatasai miatt. Ha kesobb  lesz idom, felteszem a chartokat, hogy mire szamitok.
 
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 06:11
Előzmény: #3864  Boole
#3877
Tudod hogy nem grafikont hanem az arat kereskedem; grafikon nem mas mint mint az ar abrazolasa (digitalis megjelenitese).Azt is eszre vehetted hogy az en grafikonjaimon nagyon keves indikator, trend vonal es "akombakom" van, sot ami van az is sokszor az adott grafokont megjelenito program alap beallitottsaga.En ugy latom ill. azt nezem a grafikonon hogy az ar, ill. az arat kialakito piaci szereplok velemenye hogyan valtozott bizonyos idoszak alatt.Azert nem latom ertelmet mindenfele indikatornak stb.stb. mert az osszes ilyen dolog az arbol van kiszamitva valamilyen matematikai osszefuggessel.En eppen ezert is csodalkozom amikor egyesek grafikonokat tesznek fel ami tele van mindenfele indikator, trend vonal stb.stb.-vel.Teljes mertekben egyetertek azzal a kifejezessel, hogy a multbeli ill. jelenlegi hasonlosagbol nem lehet megmondani azt hogy mondjuk hetfon 11-kor hol lesz az ar, sot azt se hogy 1 honap mulva vagy 1 ev mulva.Viszont abbol hogy hogyan viselkedtek a piaci szereplok egy bizonyos ill. tobb bizonyos helyzetben rengeteg informaciot ill. kovetkeztetest le lehet vonni.Pl. en azt nem tudom, hogy az altalam korabban belinkelt CBA es WBC bankok grafikonjat valaki is megnezte, es azt se tudom hogy itt a forumrol valaki kereskedi ezt a long vagy short oldalon.Szamomra ennek nincs jelentoseg.Aminek azonban van:Hagyomany-e, vagy csak veletlen, hogy junius vege- oktober eleje kozott itt au-ban a bank rv-ek az esetek nagy reszeben emelkednek es miert is lehet hasonlosagot felfedeni a grafikonon?A grafikonos megjelenitest most hagyjuk, itt junius vegen van vege az uzleti evnek, sok kereskedo ill. befekteto ev vege elott eladja majd visszaveszi a vesztesges pozicioit hogy ezzel az adojat csokkentse.Azt is tudom, hogy nehany bank oktoberben fizet osztalekot.Azt is tudom, hogy ahoz hogy 1 kis befekteto ezt az osztalekot megkapja ahoz 45 nappal az osztalek fizetes napja elott kell birtokolnia az adott rv-t.Ha oktober elejetol vissza szamolsz 45 kereskedesi napot mar nem is tunik veletlennek hogy miert emelkedik az esetek nagy reszeben nehany bank rv arfolyama julius-szeptember kozott. Azt is tudom ill. eleg jol meg lehet hatarozni, hogy kik azok akik bank rv-be fektetnek ill. ezeknek a piaci szereploknek a magatartasat bizonyos helyzetekben.Mi az amit meg tudunk, tudjuk hogy valoszinuleg az osztalek fizetes napjan az adott rv arfolyama nagy valoszinuseggel az osztalek mertekevel fog esni.Azt is tudom, hogy mi tortent a GFC-nel amikor hedge fundok es mas piaci szereplok jol beshortoltak az au-s bankokat.azt is tudom, hogy a UBS milyen elemzest keszitett az ausztral bankokrol ill. lakaspiacrol; nem nehez levonni azt a kovetkeztetest, hogy a UBS elemzeset kik olvastak ill. milyen kovetkezteteseket vontak le ebbol, ill. hogy eppen a long ill. short oldalon vallaltak allast.Azt is tudom, hogy William Strong (klasszikus value investor) ill. az Eschaton Fund-ja short poziciokat vett fel itt nehany bankban.Igen jol olvasod value investor short oldalon van; na ezzel most megleptem nehany emberket ezen a forumon ha esetleg olvassak ezt a hsz-t.Mi az amit meg tudunk, hogy a Royal Commission jelentese szeptemberbe jon ki a bankokrol.Viszont az elemzest emberek keszitik es nyilvan ok nem fognak short poziciokat nyitni, mert ezzel nem csak penz birsagot es allasukat de jo hiruket kockaztatnak.Viszont ezeknek az embereknek is vannak barataik, csaladjuk, ismerosuk, uzlettarsuk na ok mar nem biztos hogy ott hagyjak "a biztos penzt" az asztalon.Szoval azt nem tudom hol lesz pontosan hetfon, vagy jovo honapban a CBA vagy WBC arfolyama,de azt igenis latom, az ar alakulasabol, a poziciombol ill. a grafikonbol, hogy egyes piaci szereplok hogyan viselkedtek ill. viselkednek jelenleg.Az evek arra is megtanitottak hogyha egy bizonyos arszint torik, elesik, nevezhetjuk ellenallas ill. tamasznak, akkor biznyos piaci szereplok valoszinuleg hogyan fognak viselkedni.Mondjuk hogyan fog viselkedni a WBC ara ha 27$ ala esik es nehany nap utan nem kepes onnan pattani,vagy mi fog tortenni ill. hogyan fognak az egyes piaci szereplok viselkedni ha a CBA ara mondjuk 67$ ala esik.Inkabb nem folytatom, mert igy is nagyon hosszu lett.
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 05:23
Előzmény: #3865  Boole
#3876
Nemesfem es mas banyaszatanal ha az adott termek ara nem emelkedik idovel a ceg erteke egyre csokken ugyanis folyamatosan termeli ki a keszleteit; egy nap pedig kiurulnek a keszletek ill. a banya elettartama megszunik vagy mar nem lehet gazdasagosan termelni belole.Sokszor a cegek ra vannak arra kenyszeritve fold alatti termelesnel hogy ugy termeljenek hogy ezzel a banya elet tartamat leroviditik, mert olyan reszrol kell termelni ahol magasabb az "erc" tartalom ahol %-san magasabb aranyban van az arany ill. ezust.Ez azert baj mert lehet hogy kesobb mar kitermelhetetlen lesz vagy gazdasagilag megno a kitermelesi koltseg egy olyan reszen ahol ma mondjuk megerne 16$-os ezust ar mellett termelni,de azt most hagyjak es arra a reszre koncentralnak ahol az elozetes becslesek ill. proba furasok arra adnak kovetkeztetni hogy akar 12-13$ alatt van az AISC.
Raadasul a legtobb keszlet becsult adatokra van szamolva amik proba furasok altal lett meghatarozva.Na most a becsult adatok kesobb a kitermelesnel okozhatnak pozitiv de akar negativ meglepetest is.
Nem csak most,de 2014-15 tajan irtam, hogy egy bizonyos arszintnel a cegek egyik naprol a masikra elnek.
Van rengeteg hasznos video es elemzes ami ezzel foglalkozik, ha komolyan gondolod hogy ebben a szektorban penzt fektetsz be nem art kicsit elmelyulni ezekben, ill. erdemes meghallgatni a konferencia call-oknal a vezetoseg ill. a befektetok velemenyet ill. kerdeseit.
Mostanaban en ezekkel kevesebbet foglalkozok, mert szamomra 1 uj bika piac van 2015.decemberetol es csak 1 maroknyi ceget figyelek.
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 04:55
Előzmény: #3866  Boole
#3875
Persze hogy emlekszem, nem csak a tegnapi hsz-ra, van jo nehany ember meg ezen a forumon is akinek a hsz-in elgondolkodok.Ettol fuggetlenul az EUR/USD kereskedes szempontjabol es a piacok szempontjabol nagyon fontos par.Lehetosegeket merlegelek nalam, tovabbra sem kizart az 1,05-os szint viszont csokkentettem az EUR/USD short poziciomon, a USD/CAD longon is feleztem a pozi nagysagat es az olaj shortot is zartam.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:41
Előzmény: #3872  Boole
#3874
Igen, és az EURUSD-nek is.
Törölt felhasználó 2018. 08. 24. 22:36
Előzmény: #3862  pitcairn2
#3873
https://vignette.wikia.nocookie.net/warriorsofmyth/images/d/d3/Eierlegende_wollmilchsau.jpg/revision/latest?cb=20130110030232
.
Praktikus nép a jenki. Lehet, hogy hosszú évtizedek kísérletezgetése után végre sikerült a génmanipuláció és felvirradt a végnélküli tőzsdei aranykor ideje náluk.
Boole 2018. 08. 24. 22:29
Előzmény: #3867  guantanamo
#3872
Ha az USD gyengül, az jó az aranynak.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:29
Előzmény: #3869  guantanamo
#3871
Bocsánat, 92-nél lehet. Mert ugye semmi sem 100% :)
Boole 2018. 08. 24. 22:29
Előzmény: #3866  Boole
#3870
Nálam az EURUSD 30 percestől naposig long jelzéseket ad. 
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:27
Előzmény: #3868  guantanamo
#3869
Sőt, azt hiszem pomperj linkelt egy elliott dollár chartot arról, hogy a következő forduló nagyjából 92-nél lesz.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:25
Előzmény: #3866  Boole
#3868
Nem esett be 1.15 alá, így menetelni fog 1.18 felé.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:24
Előzmény: #3863  guantanamo
#3867
Ennek ellenére usa nem akar esni, sőt új csúcs.
EUR, Arany ma jót ment sőt olaj is jó volt egy trédre.
Beugrottam az AUDUSD-be is egy pattanásig.EURUSD, gold és olaj amit azért most könnyen lehet kereskedni, de usa indexel kapcsolatban megmondom őszintén jelenleg lövésem sincs. Van némi shortom rajta "új csúcs után viszonylag rövid időn belül visszaesik" alapon és közben mással némileg fedezem.
Szerintem az ősz nagyon para lesz kereskedés szempontjából, úgyhogy a választásokig lehet, hogy bölcsebb lenne ha addíg beülök cash-be.
Boole 2018. 08. 24. 22:22
Előzmény: #3859  Törölt felhasználó
#3866
Emlékszel tegnap vagy valamelyik napon mit írtam az EURUSD további eséséről, azt, hogy nonszensznek találom.
Boole 2018. 08. 24. 22:20
Előzmény: #3855  Törölt felhasználó
#3865
Akkor ezek szerint ez csak nekem volt új, mert eddig azt hittem hogy az AISC mutatóban minden benne van és nyugodtan hagyatkozhatom arra, hogy ezt veszem alapul a jövedelmezőség kalkulációjához. Csoda, hogy a vállalatok alig tudnak profitot elérni.
Boole 2018. 08. 24. 22:16
Előzmény: #3848  Törölt felhasználó
#3864
Biztos félreértettelek, azt hittem a hasonlóságból akarsz a jövőre vonatkozóan következtetéseket levonni, mert annak nem sok értelmét látom. 
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 24. 22:12
Előzmény: #3859  Törölt felhasználó
#3863

Decemberi emelés:1.75 - 2.00  0.5% (2,2 volt)
2.00 - 2.25  31.7% (35,6 volt)
2.25 - 2.50  67.8% (60,6 volt)
Ami érdekes, hogy már tegnap megváltozott a konszenzus.
pitcairn2 2018. 08. 24. 22:10
Előzmény: #3859  Törölt felhasználó
#3862
gradual hiking-ról beszélt
azaz tartalmi fordításban
a FED továbbra sem akar harcolni az infláció ellen és remekül elvan az inflációval kiigazítva negatív reálkamatok világában...
10 évvel 2008 után...
ez egyszerűen szégyen...
pitcairn2 2018. 08. 24. 22:05
Előzmény: #3856  Tibi0002
#3861
1. nem istenítettem...
2. a "történelmi csúcs" mögött 10 év nemzetközi QE-ZIRP-NIRP-bail out-crony capitalst- financial repression-piacgyalázó förtelem van... 
ebből a szemszögből vágta ki nálam a biztosítékot a tőzsdeszájton folyó "bezzeg nyugatozó" "diktátorozásotok", no meg abból, hogy én olvasgattam eleget a "szekuláris" kemalisták és ifjútörökök viselt dolgairól és színes ábrándok helyett ezekhez mérem Erdogánt... 
egyébként bőségesen elég lett volna a ti "Törökország-Venezuela" analógiátokra belinkelni a 30%-os year to-date mínuszban leledző török tőzsdét...
http://soo.gd/BLrt
ha valóban hiperinflációs félelem lenne a törököknél akkor szárnyalna a török tőzsde...
így azonban csak nominálisan és  USD paritáson omlott össze...
ezzel kapcsolatban különben mellékeltem anno egy grafit...
valószínűleg a hiszti mindössze azért kellett, mert néhány nyugati pénzügyi hatlámásság olcsón be akart vásárolni a török tőzsdén... 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek