2009. március 18. | 11:26

FHB:Most vedd!  

FHB:Most vedd!
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
augusztus 28. | 13:13
előzmény: #44108  detto71
Lehetséges, persze, de ellentmond a "Magyarország jobban teljesít!" szlogennek, a házi bankot pedig inkább futtatni kellene a választások környékén, meg az egyéb tervek megvalósulásába is besegíthet. Ezért számomra nem életszerű ez a csontvázzá pusztítás.
augusztus 28. | 13:02
előzmény: #44108  detto71
De,igen,miert ne lehetne
augusztus 28. | 12:55
előzmény: #44107  higgadt
Olyan nem lehetséges, hogy eltelik a 3 hónap, nincs meg nekik a 90%, erre azt mondják, hogy sikertelen a felvásárlási folyamat és ennyi? Nem tesznek ujabb ajánlatot, nem alakulnak zrt-évé, maradnak a tőzsdén nem vezetik ki és innen nem is él az 533-as ajánlat.Folyamatos veszteség tőke kivonás, árfolyam le a pincébe.
augusztus 28. | 12:09
előzmény: #44106  poreci
Pontosan igazad van, és közben a 90 napból is eltelt a
harmada.

Az a legrosszabb verzió, hogy megkapjuk az 533-at, de ehhez
még venni kell nekik. Közben ne feledjük el, nyaraltak a „nagyjaink” akik, a
háttérben döntenek.

Szerintem, szeptemberben megtárgyalásra kerül a dolog. Vagy
rávesznek pici áron, vagy magasabb ajánlatot tesznek. Mindkét verzió emeli a
tétet, és a határidő Őket jobban sürgeti a választások közeledtével. Akik 600
felett vettek, már kivárnak. Természetesen mindig van aki anyagilag megszorul,
de ez a jelenség mint láthattuk, komoly lavinát nem okoz.
augusztus 28. | 11:08
előzmény: #44099  higgadt
Azt is el tudom képzelni, hogy tesztelték, hogy kb milyen mennyiséget tudnának a piacról venni mekkora árelmozdulás mellett.Látták, hogy nem nagyon tudnak venni ármozgatás nélkül, aztán majd elemzik az eredményeket.De az is lehet, hogy valaki csak hígitott egy kicsit.
D_mode egyetlen mondatával nem értek egyet, miszerint most óriási kockázat lenne venni. Óriási kockázat volt venni 570-580 között, anélkül, hogy tudtuk volna mennyi lesz az ajánlati ár. Így, hogy várhatóan 90 napon belül vagy fel tudjuk ajánlani 533-ért, vagy esetleg még emelnek is az ajánlaton, vagy marad a tőzsdén egy ideig még - ezt nem érzem nagy kockázatnak.Amúgy meg -ahogy a nagyanyám mondta- mindenkinek az üléspontja határozza meg az álláspontját... :-)
augusztus 28. | 10:47
előzmény: #44104  higgadt
Mindig írom, hogy a pszichológia jut itt legnagyobb szerephez! Nagyon találó a "kapzsi és majrés" meghatározásod, meg a folyamat elemzésed is. Beragadás veszély van, egyértelműen a BUX - ban is.
augusztus 28. | 10:25
előzmény: #44101  polkiop
Egyébként én is spekuláns vagyok, csak éppen hónapokban, vagy
fél években gondolkodom.

Az OTP-be 3200 beszálltam 5700 kiszálltam azért,mert a MOL
akkor volt 12020Ft. majd 21950 elpasszoltam. Mindez másfél éves intervallum
alatt. Vallom, a tőzsdét a „mások” hisztije működteti. A kapzsi vagy majrés
mindig veszteni fog. Előre kell gondolkodni legalább fél évet!

Az FHB valóban nem tűnik heti viszonylatban kedvezőnek, de a
futó papírok annyira túlárazottak, és a nemzetközi vélemények szerint is túlvettek,
hogy előbb vagy utóbb borítanak. Ez a ciklikusság törvényszerűen ismétlődik, és
elkerülhetetlen. Nagy bukás a deréktó felfelé belépőknek. Ekkor az időben észnél lévőknek, az egyetlen menekülő út az alsó élen álló, pangó papírokban
rejlik.
augusztus 28. | 10:25
előzmény: #44102  businesslady
Konkrétan arra,hogy ami volt az en álláspontom,hogy par ezer darabokkal meg tudják húzni a papirt,az eddig lefele sült el.Ugyanis ez a helyzet a kis közkez miatt mindkét irányban adott.....Én is a felfelében bíztam,de nem arra mozdult az árfolyam sajnos....
augusztus 28. | 10:05
előzmény: #44097  d_mode
"benne ülni most hatalmas kockázatot jelent" ....konkrétan mire gondolsz és a mostra helyezted a hangsúlyt?
augusztus 28. | 09:35
Én is gondolkodtam, hogy mi történik mostanában az FHB piacán. A piacon elérhető pakk elmúlt hetekben mozgó részét, szinte biztosan spekák birtokolják. Ezek közül néhányan, más gyorsabban profitot hozó (pl. utólag látva a múlt heti KONZUM 1800->2400 ugrást (vagy ilyesmi)) instrumentumba fektetnek. Jelenleg, valljuk be őszintén nem nehéz ennél a foschnál kisebb profitot elérni a piacon. A könyvből pedig egyből kiderül, hogy mindkét irányban 5.000 darabos elmozdulás mekkora kilengéseket okoz.
augusztus 28. | 09:35
Hmmm,igazad van a jellemzéseddel,viszont persze,hogy úgy vélekedek,ahogy cselekszem,hiszen az alapjan hozom meg a döntésem.Viszont a bennfentes kérdésben nem értek veled egyet,mert szerintem valaki csak belevett,bízva abban ,hogy elindít valamit.Hatnem sikerült.....
augusztus 28. | 09:20
Úgy gondolom a döntéseidet a mindenkori hangulatod uralja.

Amikor bent vagy túlzott optimizmus, majd eladás után az
igazadat bizonyítva látni szeretnéd.

Becsületedre legyen mondva, az óvatos befolyásoló mértéket
mindig betartod.

Nos, az én véleményem szerint, a pénteki napon a következő
történt.

Valaki bennfentes információval rendelkezett, és megbízást
adott 5.000.000 Ft folyó áron való azonnali megvételére. Majd ugyanakkor azok,
akik a 15 perces késleltetést látják, és a fillérjeiket meg akarták óvni, és bagóért
eladtak. Csak éppen elcsúszott a PLAY BECK. Mindez 7.000. 000 forgalomból.
augusztus 27. | 21:48
Én nem látom a hatalmas kockázatot.
2 eshetőség van:
1.) MNV mégis beadja a dererát és odaadja a részvényeit,amiben nem hiszek.Ebben az esetben 533 Ft-tal kiszúrják a szemünk.
2.) Előbb,de inkább később emelkedik az árfolyam. (Persze rövid távon akadhatnak elmebetegek,akik 500-ért,vagy akár olcsóbban eldobálják a részvényt.)
:o)
augusztus 27. | 11:39
előzmény: #44095  koati
Nem akarok senki elkeseríteni,de pénteken valaki belevett egyből igrott az árfolyam,amit szépen 1-2 ezer db al vissza is vertek. Sajnos a folyamatosság nem a vételekbe van habem az eladóin. Ami hatalmas nagy gond pl a penteki vevővel,hogy sajnos ő is csatlakozni fog az eladókhoz hamarosan,ezzel nagyobb eladói nyomást gyakorol a piacon,addig amíg nem jelenik meg vevő ....... nem bántam meg,hogy kiszálltam egyenlőre belòle ,mert benne ülni most hatalmas kockázatot jelent.Figyelem ha meg jön a fordulat akkor azonnal lépek vissza a vevők oldalán.
augusztus 25. | 12:02
előzmény: #44091  mityu2
Azért ment fölé, mert a piac félreárazta a híreket. Akkor azt hitték, hogy a 87% után az MTB piacról fogja pótolni a hiányzó pakkot. Ugyanígy le is szúrhat éppen akár 450-ig is, ha valaki nagyobb pakkot borít a piacra.
augusztus 25. | 11:41
előzmény: #44092  businesslady
Jók vagyunk,már egy 10-est emelkedtünk és hol van még a nap vége?:o)
augusztus 25. | 11:29
Szép válasz volt.
+100
:o)
augusztus 25. | 10:57
Abban bízom én is, hogy jól is elsülhetnek még a dolgok, + hozzászólásokra van szükségünk, dicséretes a véleményed!
augusztus 25. | 10:37
előzmény: #44091  mityu2
Akár igazad is lehet,...de... mivel nincs befolyásunk az eseményekre, mi megpróbáljuk itt a pozitív lehetőségeket számba venni, mert azzal nem leszünk jobban, ha már előre hamut szórunk a fejünkre és megszaggatjuk a ruhánkat. De ha mégis jól sülnek el a dolgok, akkor megkérlek, hogy gyere ide és örülj majd velünk.
augusztus 24. | 17:02
előzmény: #44084  poreci
"Szóval a piac jelenleg diszkontál az 533-hoz képest, egyrészt az
időhorizont miatti bizonytalanság, másrészt a kivezetés sikerességének
esélye miatti diszkont (emiatt nem megy majd 533 fölé, amíg nincs más
irányú hír, de akkor már késő lesz beszállni), harmadrészt a diszkont a
legkevésbé valószínű, hogy minden így marad ahogy eddig és tényleg
esetleg veszteségbe nyomják az FHB-t..."

1. három hete 533 fölé ment

2. az FHB-t nem kell veszteségbe nyomni - mert évek óta veszteségesen működik.
a veszteségüket a -takarékok- könyveibe 'helyezték' át

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE