Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden hétfő, 09:06
#9180
Hol tartanánk már ha Kína, nem verné le az árakat! Tokió ma a maga módján nagyot emelt. 
Remélem ez új beszálló lehetőség a most piacra lépőknek.
.
OTP topik egy kisebb vérfürdő önmagában. Egybankár olyan mint egy beépített ember. Jelentés előtt felbukkan a vedd meg és tartsd elmélettel. Mintha próbálná csökkenteni ezzel a jelentéskori realizálást.
Jó a tartás stratégia is, de nem határidős és egyéb spekulatív eszközökön. Képzeljük el a narancslé pozíciómat évekig tartanám…. A certifikát is hasonló de valami bálna részvénynek használja.  A short se alkalmas tarásra. De azok az eszközök sem ahol napi swap-ot kell fizetni. 
Igaza lehet olcsó részvényeknél. De valljuk be a jó papírok túlértékeltek hosszabb tartáshoz. Lsd. Tesla esetét.
.
BTC rallit várok, hétvégente viszonylag nyugis vele a kereskedés. 
aetzw4zer hétfő, 08:26
#9179
most látom micsoda cicaharc ment / megy egybankarral.
kár hogy személyeskedésig jutott a dolog, mert mindannyiuknak voltak/vannak nagyon jo meglatasaik.
részemről elfér minden vélemény ("omlás" és "kilövés" egyaránt) mindenki másként kereskedik a maga szintjén. sajnos én eddig nem mindig tartottam magam az elgondoltakhoz, mert amikor elérem a kitűzött értéket / célt és látom, hogy lehetne még tovább, valahogy a kisördög többször győz.. én meg nem :D
aetzw4zer hétfő, 08:23
#9178
jo reggelt, pentek reggel ota nem voltam épp csak a zárókat néztem meg szombat reggel.
szimpatikus a kép ami a ricsit és otp-t illeti, bár hóvége jön, de talán a jelentés és a múltheti vraylar eredmény még meghajtja a ricsit is és a banknál se jöttek rossz hirek eddig - szintén jelentésláz.
ezustom most nincs, de az arannyal egyutt most szepen kuszik felfele.
közel-keleti adok-kapok (ha lehet igy ledegradálni) még érdekes színezetet adhat a hétnek és az uj irani vezeto is kerdeses, milyen beszedeket fog tartani . usa valasztas eleg turbulensnek tunik, valsozinuleg mindent betolnak mindketoldalrol majd, amit csak lehet.
bidé már nem tényező, addig elvegetál most jobban odafogyelnek majd arra mit szabad neki tenni/mondani, hogy harrist ne kaszálják el.
trumpli meg egyszerűen magát hozza.
jo kereskedest :)
aetzw4zer hétfő, 08:17
#9177
https://www.tradingview.com/news/DJN_DN20240729000548:0/
Gold May Trade With Downward Bias as China Jewelry Demand Slips — Market Talk
"Gold prices are likely to trade on a weaker note as jewelry demand in China, a top consumer of the precious metal, continues to slip amid high prices, says Prathamesh Mallya, Deputy Vice-President Research at Angel One. China's net gold imports via Hong Kong fell 18% in June on lower jewelry demand amid high prices, he says. Traders are awaiting U.S. economic data that could confirm the likelihood of a Fed rate cut, with the CME FedWatch Tool indicating a 100% chance of its occurrence by September, which would lower the opportunity cost of holding the non-interest yielding metal, he adds. Gold is last at $2,391.00/oz"
Lolmachine
Lolmachine hétfő, 08:10
#9176
Egyelőre szerencsém van, hogy nem teljesült az eladás pénteken záróban. Beze-nek megint igaza lett! 😉
97raglop hétfő, 07:56
Előzmény: #9174  Lolmachine
#9175
Az mindenképp pozitívum , hogy nem verték nagyon le, sőt. BTC is egész szépen emelkedik , gondolom Trump megszólalása is közrejátszik benne.
Lolmachine
Lolmachine hétfő, 07:50
#9174
Jó reggelt!
Egyelőre megvan a 28,2 amit péntekre vártam 😊
Ha megtartja jöhet a 28,9! 😁🤞
Nedden hétfő, 03:07
#9173
Hétfő  van és egy nagyon- nagyon mozgalmas hét jön! Fontos e heti tényezők:
- Közel-Keleti hétvégi rakéta támadás emeli az olajárat
-Tokió számára a defláció megerősíti az alapkamat emelés elkezdését.
-USA Japánnal szemben pedig e héten beígérheti a szeptemberi vágást.
-Trump és Harris egymásra licitálva mindent megígér már.
-Fontos Német adatok jönnek az iparból gazdaságból.
-Kína PMI
-Hóvége
-Q2 jelentések záporoznak ami bármit kiválthat lásd a múlt hetet.
- És persze a “szokásos” adatok mellett az olimpia is folyik:)
.
De nézzük ma mi várható:
.
Ázsia:
Japán parádésan indított, szinte minden jen eszköz emelkedik. AUD/JPY, GBP/JPY, EUR/JPY stb,.. a Jen index is szép hasznot hozott a kínai nyitásig. Itt zártam.
Kína beárazhatná a szombati jó gazdasági adatot, ami nem nagy növekedés, de nem csökkent.
Kína nyitott 3:00-kor és szokásos ejtést megcsinálta, ez hihetetlen! De nagy a csata!
.
Európa:
8:00 Német kiskereskedelmi értékesítés - egy növekvés jó lenne, nagy hatása nincs a mai árfolyamra de fontos több más szempontból.
.
USA:
Ma még nem várunk olyan makró adatot ami a fémpiacra fontos lenne. De a beárazások előre megindultak, megindulhatnak. DXY egyelőre 104 felett tehát van bőven tér lefelé.
.
Figyelni kell a héten! Lesz itt minden. Stopokat ne felejtsétek!
Nedden hétfő, 01:51
Előzmény: #9170  lajhar
#9172
http://en.china-gold.org/
.
Hasznos információ, hogy volt egy ilyen konferencia!
Sok konkrétumot nem tudtunk meg, de egy G20 konferencia sem árul el sok konkrétumot csak célokat.
Esetünkben úgy látom, hogy az arany iparág fejlesztése a cél és a zöldítése.
.
Tényleg óriási potenciál van/ lesz az újrahasznosítókban! De valahogy a kínaiba kellene beszállni! (óhajtó mód)
.
Nagyobb potenciált látok már az újrahasznosításban mint a bányákban. ( talán korábban a bánya volt az olcsóbb, de nagy a zöld nyomás) PAAS is küzd a zöldítésért, de egy bánya csak- csak bánya.
agabor vasárnap, 21:03
Előzmény: #9166  Lolmachine
#9171
Talán rászoknak, hogy tegyenek ki a strandon valami dobozt, és összenyomás nélkül oda dobják az emberek. Gyerekkoromban (nem tegnap volt), estefelé összeszedtük az agárdi strandon az üres sörös, üdítős üvegeket, és másnap visszaváltottuk.
lajhar vasárnap, 18:08
#9170
Nagyon kiváncsi vagyok, milyen infók állnak rendelkezésre a China Gold Congress and Expo 2024 alatt és -után, ami az elmúlt 3 napon át került rendezésre Shanghaiban
Nedden vasárnap, 17:00
#9169
Figyelem! Mivel nincs nagyon szem előtt a téma de a Q2 jelentések jönnek!
Commerz aug.7.
BMW aug.1
VW. Aug.1.
Daimlert szerintem jelentett már?
Magyarokat jobban ismeritek azokon nem megyek végig. (Richter 6.)
.
Fura egy 2 hét jön lesz csapkodás meg trendfordulók…..
DAX is mehet fel-le . Árupiac, energia is mozgás lesz az USD miatt.  
így a héten kénytelen vagyok többet forexezni. Pl. AUD/JPY ott nincs sok meglepetés, vagy a türelemjátékos CHF/JPY sem egy izgága pár. 
Nedden vasárnap, 16:39
#9168
Apropó TA mert nem vagyunk milliárdosak, mint egyes Bankárok nem tudom mennyire ismeritek az Ichimoku felhő indikátort?
Úgy látom, hogy aranyon jobbak a bejelzései. Sőt!
DXY pedig kezdi mutatni a csökkenést. Persze egyik indikátor se tudja, hogy jövőhéten mennyi adat, döntés érkezik.
.
Hétfő hajnal meghatározó lehet és ha lesz egy pici növekedés lehet érdemes a heti mizériákat aranyban “átvészelni”.  Aztán ha az ezüst is magára talál lehet vissza is diverzifikálni ezüstbe. Árfolyam nyereség behozza az átváltási arányt mert nem direktbe váltunk. (Szerintem)
 Hetes Ichimoku még bőven mutat potenciált az ezüstben csak túl kell esni pár szinten (felhőn)
Lolmachine
Lolmachine vasárnap, 06:48
Előzmény: #9165  Beze
#9167
Bankár barátunknak megint szúrják a szemét a pingvinek, aztán boszorkányüldözést folytat, miszerint mindenki aki TA alapon rajzolgat, meg próbálkozik a fórumon, az félre vezeti az embereket és károkat okoz. “Meg kell venni és bele kell ülni”, ez a taktika szerinte. Ő így csinálja és csak az jó amit Ő csinál. Hosszú. Próbáltuk neki elmagyarázni páran, hogy azért a fórumon ügyeskedők nagy része nem csilliárdos, hogy százmilliókért bevásároljon certifikátból és hosszú évekig üljön rajta, plusz egy esetleges k.o. esetén se biztos, hogy újra tudja venni. Nem akarja érteni. Minden ami TA rossz. De ha felteszel neki pár kérdést, akkor nem válaszolhat, mert jön a jelentés…. Érdekes amúgy végigolvasni. Na nem miatta, hanem mert egész jó hozzászólások születtek a témában másoktól. 😉  
Lolmachine
Lolmachine vasárnap, 06:43
Előzmény: #9164  agabor
#9166
Nem néztem utána, csupán megszokásból összenyomtam egy palackot és dobtam a szelektívbe. Aztán villant a lámpa, hoppá 50 Ft kuka. Na ebből jött a gondolat. Hányan vagyunk így? Itt a nyár veszel egy vizet az utcán, egy sört a strandon, stb… hazaviszed? 😊
Amúgy az 5 éves megtérülés egy ekkora beruházás esetén nagyon jónak mondható, köszi a szakmai hozzászólást! 😉
Beze
Beze 2024. 07. 27. 23:55
#9165
Mi a fene megy az OTP topicban? El se olvasom, annyi a hsz. Bankár osztja az észt. Érdekes módon mindig akkor jön miután van egy nagy felkör. 17100-nál nem írogatott hogy vegyétek mert mindjárt megindul. Akkor mindig dolgozik, meg Maldívon nyaralnak mikor esés van. Na mindegy, kár többet pazarolni rá. 
agabor 2024. 07. 27. 14:30
Előzmény: #9160  Lolmachine
#9164
Ha már gazdasági fórumon írunk: Mintegy 50 milliárd forintot tesz ki a teljes visszaváltási hálózathoz kapcsolódó beruházási költség, amit a Mol önerőből biztosít. Ez lefedi egyebek mellett az automaták gyártását, telepítését és a hozzájuk tartozó informatikai rendszer működtetését. A palackozók számára megállapított úgynevezett csatlakozási díj 5 év alatt megtéríti a Mol kezdeti beruházásait. A csatlakozási díjat az alapján fizetik a palackozók, hogy negyedévente mennyi csomagolást bocsátottak ki.
Nedden 2024. 07. 27. 07:54
Előzmény: #9159  Lolmachine
#9163
Múlt héten hétvégén tudtam szépíteni BTC -vel a heti veszteségen….
De pihenek is mert az is fontos! Sőt! :)
Kriptó eszmecsere fórumot találtam is a süllyesztőben. Az tipikus hétvégi topik lehet. Binance nem áll le…..
Nedden 2024. 07. 27. 07:50
#9162
Valóban a MOL még erősíti is az újrahasznosító iparágát. 
Csak a műanyag flakonban, csak nyomokban lehet ezüst :)
NemethGer 2024. 07. 27. 07:48
Előzmény: #9154  Beze
#9161
Jah ne is mond. Nyaralás közepén volt az amikor 5%ot emelkedett a jó hír hallatán  bő 2 hete. Aztán másnap esett 4%ot. Egyenlőre messze az autó. Hosszú még az év. Meglehet ez még.

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek