Erre is mondhatta egy nagyember, akinek nem tetszik el lehet veszíteni akár milliárdot is, és még el lehet menni is!
Megjegyzem szomorú valóság ez a szigor!
Nos, ez is Magyarország! Irdatlan összeg ez és automatikus visszautalásról szó sincs. Viszont ha tartozol, mindjárt szarrá büntetnek, így kell ezt egy rendes illiberális országban!
"Több helyen is megjelent híradás arról, hogy 1000 milliárd forintot meghaladó összeg kerül végleg a magyar állam zsebébe amiatt, hogy adózók nem igénylik vissza a túlfizetéseiket. A NAV kedélyes szóvivője szerint ez figyelmetlenség, nemtörődömség az adózók részéről, miközben a jogi szabályozás olyan amilyen. Mindenesetre nem az állampolgárnak kedvez, de ezt már megszokhattuk, és különösen az adójogszabályok esetében jellemző, hogy azok nem éppen az adófizetők jogkövető magatartásának elősegítését szolgálják, hanem mintha szándékosan teremtenének olyan helyzetet, hogy a jóhiszemű adózó se tudjon eligazodni a paragrafusok között. A tévedések miatt pedig keményen megfizet mindenki, kivéve a hatóságokat. 1160 milliárd forint. Az összeg átlagos állampolgár által elképzelhetetlen nagyságrendű. 1.160.000.000.000 forint. Ha 10 millió lakossal számolunk, akkor fejenként 116.000 forint.
Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. tv. (Art.) 43. § (5) bekezdése szerint:
“Ha az adott adónem tekintetében az adózónak [...] fizetési kötelezettségét meghaladó összeg áll az adószámlán a rendelkezésére (a továbbiakban: túlfizetés), az adóhatóság a túlfizetés összegét kérelemre az adózó, a tartozás megfizetésére kötelezett személy által megjelölt adószámlára, fizetési kötelezettségre, tételes elszámolású fizetési kötelezettség esetében a konkrét fizetési kötelezettségre számolja el. [...] A túlfizetés visszaigényléséhez való jog elévülését követően az adóhatóság a túlfizetés összegét - ideértve a tételes elszámolású fizetési kötelezettséget is - hivatalból vagy kérelemre az általa nyilvántartott, az adózót, a tartozás megfizetésére kötelezett személyt terhelő más tartozásra számolja el, vagy tartozás hiányában azt hivatalból törli. Az ugyanazon adóhatóságnál nyilvántartott, de téves adószámlára fizetett adót, vagy egyéb fizetési kötelezettséget teljesítettnek kell tekinteni. [...]”
A túlfizetés: téves átutalás, a címzettet nem illeti meg. Nem szerződés (polgári jogi jogviszony), hanem közjogi szabályok (adójogszabályok) határozzák meg a mértékét a fizetési kötelezettségnek, ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy a túlfizetés összege az adóhatóságot (az államot) nem illeti meg. Ha nem áll szemben vele az adófolyószámlán más adótartozás vagy köztartozás, akkor végképp nem illeti meg, az összegnek a magyar állam számára történő végleges jóváírása ellenkezik a józan ésszel, az igazságossággal, a jogbiztonsággal és így az Alaptörvénnyel is. Nem kétséges, hogy fenti szabályozással az adóhatóság kiemelt jogi védelmet kap, ezzel jogalanyként megkülönböztetésre kerül más jogalanyoktól, követeléseit könnyebben érvényesítheti (e szabályoknak bizonyos esetekben van is létjogosultsága), ennek a kiemelt státusznak azonban nem szabad kiterjednie arra, hogy a hozzá tévesen beérkezett pénzösszegeket akkor is megtarthassa, ha azokkal szemben nem állnak fenn követelései sem. Az is vitatható, hogy az általa nyilvántartott bármely köztartozásra elszámolhatja a túlfizetéseket, még mielőtt azok jogerősen megállapításra kerültek volna, amikor azonban ilyenek nem állnak fenn, a túlfizetés törlése semmiképp nem tekinthető alkotmányosnak. Az alkotmányos jogok korlátozását közérdeknek kell igazolnia, a korlátozásnak szükségesnek és arányosnak kell lennie. Valójában semmilyen közérdek sem indokolja, hogy az adóhatóság saját, az adózó felé fennálló tartozását minden értesítés nélkül törölhesse egyoldalú döntéssel, ha csak nem tekintjük közérdeknek, hogy jóhiszemű adózók vagyonát az állam korlátozás nélkül kisajátíthassa, a jogorvoslat bármilyen lehetősége nélkül. Ha véletlenül átutalok egy magánjogi jogalanynak (egy másik vállalkozásnak vagy magánszemélynek) egy olyan összeget, amely őt nem illeti meg, követelésem keletkezik a címzettel szemben, jogalap nélküli gazdagodás címén visszakövetelhetem az összeget. Mivel a másik fél nem tudja igazolni a jogcímet, ami alapján őt a tévesen átutalt összeg megilletné, a követelés megalapozott lesz és a visszatérítést a bíróság is el fogja rendelni végső soron. A követelés érvényesítését az elévülés korlátozza, ami általános szabály szerint öt év. "
Hogy ez mekkora Rózsadombi mese! De ez most valós is lehet, mintha hallottam volna már róla!
Orbán valószínű meglátogatja a tulajt, hogy ne legyen veszteséges, ha kinyit!
Amúgy a ligetvédők is elismerik, hogy rossz állapotban van a Városliget, de olcsóbb megoldást szeretnének. Ami nem jár ekkora felfordulással, és az adófizetőknek is kevesebbe kerül..
szerintem inkább másról szól.....
BÁRMIT CSINÁL ORBÁN AZ KÁROS!
ennek kell nyomatékot adni! erről szól ez a mostani akció is! nem érdekli szerintem őket sem a liget sem a fák!
nézd meg régebben kik tüntettek egy más esetnél a "fakivágás" mellett!
ugyanazon "arcok" mindenütt.....
a bundás jó példa erre, ha kell szurkol a taxisoknak....ha kell akkor az ubereseknek....lényegtelen csak "forrongjon" a közhangulat a patászorbánellen....
minden "szikrát" próbálnak "erdőtűzzé" szítani....hátha egyik akkorára éled ,hogy "elégeti" a kormányt....
azzal pedig nem foglalkoznak, hogy a tűzben oda lesz az egész "ORSZÁG".....
őket csak a végeredmény érdekli, az,hogy ez mivel jár.....az lényegtelen!
Ez is Magyarország...