Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2021. 12. 18. 14:34
Előzmény: #9119  geza77
#9120

valahogy így tudom elképzelni: https://www.youtube.com/watch?v=OyOSPj53Tj4
geza77
geza77 2021. 12. 18. 14:22
Előzmény: #9114  Törölt felhasználó
#9119
tetszenek az írásaid, ez is nagyon jól sikerült, de egyben szerintem nem lesz igazad, nem gyuri fog kakilni lehúzott gatyával úgy , hogy szólnak neki előre, hanem mi fogunk kakilni jó hígat, felhúzott gatyával, úgy, hogy senki sem szól előre, hogy irány a mellékhelyiség, ráadásul jönni fog a cifra de dulván, tokától-bokáig.
TheSnake2020 2021. 12. 18. 13:34
Előzmény: #9113  Deleted
#9118
Én is  tradeltem az EURHUFot elég sokat, de a fedezeti pozimat  azért nem merem leváltani. Mint lentebb látható én vagyok az örök HUF optimista, de azért szerintem is érdemes vigyázni, mert azért a trend még nem a barátunk. Mint írtam egyenlőre kapálódzás folyik, és én inkább az erősödésre teszek, de szerintem  nyitva kell lenni a másik irányba is.
new1 2021. 12. 18. 12:55
Előzmény: #9116  Törölt felhasználó
#9117
olaj volt már drágább is dollárban mérve , gáz ára nem biztos hogy a péznyomda miatt ingadozik . konténerárak változásában  vannak olyan tényezők aminek semmi köze nincs a pénznyomtatáshoz , processzorok hianyat vmi okozza :) 
első 3 jővore stabilizálődhat magasabb árszinten . 
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 12:35
Előzmény: #9115  new1
#9116

"ekb szerint jövőre még magas infla és vége"
Mit mondjon, hogy készüljetek az évekig tartó inflációra? Nem, az EKB. csak mondja a kötelezőt, (nyugtat) amit ilyenkor szoktak.
A felelőtlen pénznyomtatásnak nagy ára lesz amit az infláción keresztül fogunk kifizetni, ennek még csak nagyon az elején vagyunk, évekig fog tartani és szerintem már nem biztos, hogy ezt a likviditás bővítést néhány hónapnál többre, be tudják fejezni.
new1 2021. 12. 18. 12:20
Előzmény: #9112  Deleted
#9115
nem teljesen , kb 1\2 év kellett mig végre varga is megvilagosult ÷ orbán 
pénteki üzenetcunami : hiány , beruházások leállítása , egyéb pénzszórások sem mnb hatáskör . 
370 körüli árfolyam mégiscsak egy fontos kapaszkodó lehet . pár éves  állampirállományon jelenleg tekintélyes bukó .van . ebből nem fog hirtelen a lakosság tömegesen spanyol ingatlant venni . ( mert nem kockáztatott eddig ezutan sem )
az ujabb állományokra is magas kamatot adnak . kb 10 év míg kiszalad a teljes volumen
német , kína elvárt alatti növekedés érkezik
ekb szerint jövőre még magas infla és vége 
magasabb kamat lesz mo- on. évekig
export kapcsolattal rendelkező cég külföldről ha kell kap siman olcsőbb refinanszírozást 
eur huf tartott árfolyam ( beruházások lassulnak , export lassú bövüles. külker egyenleg várhatóan javul ) 
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 12:20
Előzmény: #9112  Deleted
#9114

Ahhoz, hogy az "MNB. oda rakja a forintot ahová csak akarja" az is kell, hogy az emberek bízzanak a forintban.
Szerintem az MNB. már hiteltelen, túl sokat játszadozott a forint árfolyamával és egyre többen rájöttek arra, hogy átverték őket és hiba volt bízni a forintban. (cégek és magánszemélyek is)
Persze lehet bízni is a forintban, ami biztos az, hogy a végén újra nagy pofára esés lesz...
A kamatok emelése nem jelent megoldást, ráadásul ezt sem csak úgy emelgetjük az egekbe mert közben a gazdaság is lassul és elindulhat a hitelek tömeges bedőlése is.
Tehát csak óvatosan dobálózzunk a kamatokkal, mert ez a jövőben még nagyot tud ütni a magyar pénzügyi stabilitáson és GDP.-n.
Jelenleg nincs más eszköze az MNB.-nek mint a kamatok emelése, azaz  Gyurka letolt gatyával várja, hogy a londoniak mikor fogják azt mondani, hogy rohanj a toalettre Gyuri, mert most kakálni fogsz...
Deleted 2021. 12. 18. 10:55
Előzmény: #9112  Deleted
#9113
Kis kieg az elozohoz: az eurofedomet is zartam/levaltottam 368;8-on..
Deleted 2021. 12. 18. 10:46
Előzmény: #9110  Ingarian
#9112
Errol beszeltem..tul van ez misztifikalva..lehet errol vitatkozni h van-e vagy nincs eszkoze az mnbnek…de hidd el oda teszi az arfolyamot ahova akarja kamatokkal vagy intervenialassal tokmindegy…es h a magas kamat befekez az nem is kerdes..csak eppen x ev koltekezes es novekedes (v nevezzuk barminek) utan minimum stagnalas de inkabb bizonyos foku recesszio kovetkezik..ez most sem lesz illetve van maskent.. majd hozzaszokik (ismet) a vilag h lehet beruhazni 6-7-8% mellett is.. voltak ennel sokkal magasabb kamatok..en orulok a nagy es heves mozgasoknak..idei evem 61,7% kizarolag devizan..ami 80% eurhuf raadasul 347-es euro fedezete mellett..Szoval a szamok engem igazolnak. Parszor leirtam elore mit kotok szoval senki ne jojjon h utolag karogok..
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 09:45
Előzmény: #9107  kjanek
#9111

Spanyol ingatlan Costa Blancán.  Lényeg, hogy 80-100-ezer euróért már lehet kapni külvárosi részeken és jól kiadható évekre kb. 500-eur/hó.
Ennyi pénzért két lakást is vehetsz ott, ami havi 1000/euró bevételt jelent és még marad 20-millió amit Bitcoinba raknák, (jelenleg jó áron van) hogy legyen miből költeni a tengerparton...
Az angol nyugdíjasok is rengetegen leköltöztek az olcsó lakhatási költségek és alacsony árak miatt, hogy öreg korukban csak élvezzék az életet. A brexit miatt most viszont sorra adják el az ottani lakásokat és ezzel egy kicsit le is nyomták az árakat. Nem jár már nekik egészségügyi ellátás és egyéb kedvezmények amit az Eu. tagsággal kaptak (rábaxtak a kilépéssel) úgyhogy jelenleg diszkont áron mennek a spanyol tengerparti ingatlanok ezek miatt és még a vírus is betett.
Ingarian
Ingarian 2021. 12. 18. 09:38
Előzmény: #9106  Deleted
#9110
Szerinted vannak eszközök az MNB kezében, hogy a gyenge államháztartási adatokat és a magas inflációt ellensúlyozzák? A gazdasági növekedés is csak a 2020-as gyenge évhez képest jó, akkor 5,1%-os visszaesés volt, most 6,1% volt a novemberi adat, a december ugye töredék, már mi is csak félgőzzel megyünk, nagy csodára már nem lehet számítani. Visszafogtak 320 milliárd HUF értékben kormányzati beruházásokat, de az eddigi pénzszórásból még vannak kifutó dolgok. Ha túlságosan megnyomják a kamatot, akkor az szerintem befékezi a gazdaságot. Ami röhej, hogy a kiszámíthatatlan környezet miatt, a magyar tulajdonú nem NER közeli cégek félnek fejlődni, mert 1 MRD árbevétel, meg elfogadható nyereségráta felett már lehet, hogy megjelenik az aktatáskás ember. Egy ismerősöm inkább eladta az olaszoknak a cégét, szerintem lehet, hogy megkeresték. Azóta is b@sztatják őket mindenféle ellenőrzésekkel.
DMolnar
DMolnar 2021. 12. 18. 09:34
Előzmény: #9107  kjanek
#9109
Osztalékos részvény portfolio. Euroban ha tbsz-en van, akkor adomentes elvileg. 
Dollaros osztalek arisztokratakat kell megvenni a kovetkezo crashben. Dollarban 6-7% eleg jo evente..
Ingarian
Ingarian 2021. 12. 18. 09:24
Előzmény: #9107  kjanek
#9108
Ingatlan, akár külföldön is , mondjuk Horvátországban, ott elég alacsonyak még az ingatlanárak, de fel fognak menni előbb-utóbb szerintem.
kjanek
kjanek 2021. 12. 18. 09:01
#9107
Akkor adódik a kérdés. Mibe fektessen az ember mondjuk 100 milliót minimális kockázattal olyasmibe ami lépést tart az inflációval? Legyen az akár forint vagy euro befektetés? A hozzászólások alapján állampapír felejtős, ingatlan ár csúcson van, részvény kockázatos, mi marad, arany elásva a kertben? :) Esetleg valami alapkezelő vagy privát bank? Egyáltalán létezik azok között megbízható?
Deleted 2021. 12. 18. 08:52
#9106
Hala a jo hetnek ekb-val fed-del es mnb-vel egy ujabb karika:) 370 long zar short nyit..alakul ez..short kamat mar 130 pont lett bankkozin.. szepen emelik h ne erje meg tamadni a ftot..
Egyebkent hiaba varjatok itt sokan h elszall a ft…nem fog..elobb lesz 360 alatt valasztasokig mint stabilan 370 felett.. nem is ertem minek taglalni ilyen szinten h mi folyik az orszagban.. inkabb illene lekereskedni.ha mar egyszer ilyen a vola :) opcios piac is viragzik...(ko-s opcioval 12ft ket het alatt pld…)Egyebkent visszaterve..mindenki lopna tokmindegy ki van vagy lesz hatalmon..magyar politikusokkal/emberekkel ne varjatok mast..semmi nem lesz eleg sosem..fideszben anno unnepeltek az 1 yardot ha vmelyik balf…sz eppen elerte..ma mar a 3 a limit az unneplesre..nincs mirol beszelni.. Mit gondoltok az ellenzek egy esetleges gyozelem eseten mit csinalna ha tudna h van negy evuk? Nekiallna “rendbe tenni” az amugy is rendbetehetetlent? Hat persze…
mrider 2021. 12. 18. 04:32
Előzmény: #9104  Törölt felhasználó
#9105
MÁP+ kizárólag arra jó, hogy azt a lóvét, ami lehet, 1-2 éven belül kelleni fog, ott parkoltasd. Másra nem, mert jelen 7,4%-os inflációs állás szerint garantált bukó.
Ilyen infláció mellett a PMÁP-nak újra legalább +2, de inkább 3%-os kamat felárral kellene mennie.
Forintban én se bízok. Lakosság kitömve újra hitellel, kamatot választás előtt nem emelhetnek sokat, mert a keményen dolgozó kisember szembesül a törlesztő emelkedéssel.
Alig várom, hogy jöjjön a mentsük meg szegény, szerencsétlen csok-osokat, babavárósokat.
Ebben az országban jó ideje annak jó, aki a mának él, nem tervez előre, nem takarít meg. Utóbbiakat elinflálják, aki pedig felelőtlenül beleugrott a hitelekbe, rendre megmentik ahelyett, hogy hagynák végre felnőni, hogy vállalja a döntéseiért a felelősséget.
Törölt felhasználó 2021. 12. 17. 23:05
Előzmény: #9102  mrider
#9104
Nem értem, nem jön ki a matek! Ha az infláció 7,5%, és akármelyik MAP-ra 7% lesz a kamat, mi ebben a business? Veszteségben vagy, főleg 5 éves viszonylatban. Miért kell ezért tülekedni? 
TheSnake2020 2021. 12. 17. 21:18
Előzmény: #9092  gyula1971
#9103
Hát egyenlőre nem úgy néz ki. Még mindig 20mrd felett van a havi jegyzés lásd az államkincstár oldalán. Egyenlőre map+ ebben az évben nyerő. Euróban 4% sima hozam. Lehet , hogy jövőre nem lesz ennyire fényes, de erre az évre eddig a tény az tény. Forint különben érdekes. Lehet,  hogy jó időre láttuk a tetejét. Egyenlőre forint long. 
mrider 2021. 12. 17. 20:01
Előzmény: #9101  Tibi0002
#9102
Nekem is van, de ha a régi marad így és kijön egy új, magasabb kamattal (aminek jelen 7,4%-is infláció tükrében legalàbb 7% körülinek kell lennie),abban a pillanatban váltok vissza mindent.
Tibi0002 2021. 12. 17. 19:36
Előzmény: #9096  mrider
#9101
A jelenleg futó Máp pluszok árfolyamának elvileg le kell süllyednie olyan mértékben, hogy ne érje meg eladni és a megemelt kamatú Máp pluszba fektetni. Ha ez nem történik meg, akkor jön az említett átváltási roham.
Én tartok ilyen állampapírt, mert Mo-n élek, szükségem van forint likviditásra, és ez kamatadómentes. Minden más tbsz-en van.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek