Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 14:16
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#500
Lehet, hogy igazad van, de a cikkben szerepel még a 100-as szám többször is usd-ban.
...és hááát maga a tény, a bennfentes infók... biztosan Te is érzed, hogy gáz az egész ügy.
Ne érts félre, nem az indexet akarom teljes erőből védeni.
:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 13:03
Előzmény: #496  fxboy
#499
Az indexnek már 30 millió is elég az évtized botrányához? Látszik, hogy nem pénzben utaznak!
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 12:57
Előzmény: #494  emerald
#498
Kaptam egy fagyi gépet.

Így csöppnyiróka előnye szorbet vonatkozásban elfogyott. Ezután a bugaci őshazában is elérhető lesz akár a kiwi, de inkább a málna, eper, dinnye szorbet.
Re: #387
link
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 12. 14:01
Előzmény: #496  fxboy
#497
Pf:
"....kínai jegybanki ígéretét megszegve ma már második nap is kvázi-leértékelést hajtott végre a jegybank. A kereskedési sáv középpontját ugyanis ma is eltolta bő másfél százalékkal, így a jüan a dollárral szemben a kínai bankközi piacon 6,45 körül négyéves mélypontra bukott (a Kínán kívüli ún. offshore piacon 6,59 körül is járt az árfolyam).
....A piaci szakértők egy része amiatt aggódik, hogy a leértékelés végülis a kínai problémák (gazdaság intenzív lassulása) indirekt beismerése amiatt, hogy például a kereskedelmi tárca azt mondta: az segíthet az exportszektornak. Éppen emiatt a piacon sokan tartanak attól, hogy ez egy leértékelési hullám (versengő leértékelés) első fázisa, azaz a jegybank fokozatosan további kvázi-leértékelést hajt végre a középárfolyam fokozatos eltolásával. Ez viszont tovább fűtheti a piaci szereplőket a további árfolyam-gyengülésre számítva, ami hozzájárulhatott mai szokatlanul heves árfolyamkilengésekhez. Nem véletlen emiatt, hogy a Reuters kínai devizakereskedőktől azt tudta meg: a nagy állami bankok a jegybank megbízásából dollárt adtak el jüant vásárolva, hogy ezzel is igyekezzenek megtámogatni a mélyrepülésbe kerülő kínai fizetőeszközt (elvileg a cél 6,43 alatt tartani az árfolyamot).
....Az, hogy a kínai jegybanki lépések világszerte jelentős mozgásokat váltottak ki, már a fentiekből is látszik, de fontos hozzátenni azt, hogy mindez kételyeket ébresztett a piacon azzal kapcsolatban is, hogy a Fed valóban nekikezd-e most szeptemberben a kamatemelési ciklusának, vagy a kínai lassulásra és a piaci feszültségekre tekintettel elhalasztja azt év vége körülre. Ez a spekuláció intenzív hozamsüllyedést okozott az amerikai állampapír piacon (pl. a 10 éves hozam tegnap esti 2,14%-ról 2,06%-ig esett ma délelőtt), ez pedig "oldalba lökte" a dollárt a nemzetközi piacokon.
....Jól látszik utóbbi például az euró/dollár keresztárfolyamban, amely a kedd reggeli 1,0980-ról 1,1150-ig emelkedett mostanra, így ezzel az árfolyam kitörni látszik felfelé a berajzolt szűkülő háromszögből is. Ha ez így történne, akkor az további euróerősödést hozhat. Az árfolyam emelkedésében persze az is szerepet játszik, hogy éppen kedd reggel érkeztek azok (a később megerősített) hírek, miszerint végre megállapodtak a legtöbb kérdésben a görög hatóságok a nemzetközi hitelezőkkel. Így tehát lényegében indulhat a harmadik görög mentőcsomag, ez pedig enyhíti átmenetileg a görög helyzetből eredő, az euróra nehezedő leértékelődési nyomást.
....Az euró szárnyalásának a görög ügy mellett egy másik fontos oka is lehetett, miszerint az EKB pénznyomtatási programjára (annak tartós eurógyengítő hatására) építve számos devizapiaci ügyletet finanszíroztak euróban felvett hitelből, hogy a pénzt magasabb kamatozású feltörekvő piaci eszközökben, így például jüanban fektessenek be. A kamatkülönbözetre építő carry-trade ügyleteket most a kínai és egyúttal az általános feltörekvő piaci ijedtség miatt hirtelen zárni kezdték, így visszaáramlik a pénz az euróba, erősítve azt....."
fxboy
fxboy 2015. 08. 12. 07:13
Előzmény: #495  fxboy
#496
Az index.hu írja:

"Ez lehet az évtized tőzsdebotránya az USA-ban

Az amerikai hatóságok kilenc embert gyanúsítanak azzal, hogy lopott bennfentes adatokat adtak el, illetve ezeket felhasználva nyerészkedtek tőzsdei kereskedéssel. A banda 30 millió dollárt (8,1 milliárd forint) kaszálhatott azzal, hogy még ki sem küldött vállalati közleményekben szereplő információkat szereztek meg 3 cég rendszereinek feltörésével. A szálak azonban külföldre vezetnek, további 32 emberhez és céghez, akik további 100 millió dollárt tehettek zsebre illegálisan - írja a Finacial Times.
Elképesztő mennyiségű bennfentes információhoz jutott hozzá egy minimum kilenc tagú bűnbanda: összesen kb. 150 ezer közleményt szereztek meg a Marketwired, a PR Newswire és a Business Wire vállalati híreket és közleményeket összegyűjtő hálózatoktól még azelőtt, hogy azokat közzétették volna. Ezzel az említett cégek rendszereibe férkőző hackerek olyan információkhoz jutottak tőzsdei cégek tucatjáról, amelyeket vagy eladva, vagy az ezek alapján várható árfolyamreakciót megjátszva 30 millió dollárnyi profitra tettek szert a vád szerint.
Többek között a Hewlett-Packard, a Netflix, a Delta Air Lines, a Boeing, a Bank of America, a Ford Motor, a Honeywell és a Viacom cégekről tudtak meg fontos bennfentes információkat.
A lebukott kilenc fős csoporton túlmutat a botrány, ugyanis további 32 ember vagy cég ellen emelnek vádat külföldön, a szálak Oroszországba, Ciprusra, Franciaországba, Máltára vezetnek. A szélesebb körű ügyben a vád szerint további 100 millió dollárnyi illegális profitot szerezhettek az elkövetők, írja a Portfolio."

fxboy
fxboy 2015. 08. 11. 09:34
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#495

Csöppnyiróka!
A sunyiságról és a gerincességről egy gondolat.
Ezt írtad: "....a sunyisag inkabb rad illene fxboy, ....Mert en a gerincesek csoportjaba tartozok ...." (sic)

Mi itt névről, arcról ismerjük egymást. Nagy szavakkal mondhatnám azt is, hogy működik a társadalmi kontroll. Tehát egymással szemben nem ildomos és célszerű mellébeszélni, csúsztatni, hazudozni.
Ezzel szemben mit tudunk mi rólad? Azt, hogy egy mesehős(!!) vagy. Bocsáss meg, de ez magyarul azt jelenti, hogy te itt egy senki vagy! Ebből kifolyólag te itt kényed-kedved szerint hazudozhatsz. Amit - ha megvizsgáljuk a szakmainak vélt hsz-eidet - nagy valószínűséggel meg is teszel. Hogy mi ezzel a praktikus célod azt nem tudom, nem is érdekel. Valószínű, hogy beteges magamutogatás, a személyednek a valóságosnál fontosabbá való beállítása. Ha neked ez jól esik, akkor tedd ezt... Ám át fogunk rajtad lépni, ha nem veszed észre a nemkívánatos jelenlétedet.
Nem tudom, a fentiek alapján érted-, érzed-e a gerincességbeli különbséget: kölökróka vs bugaciak.

Nagyobb valószínűséggel te leszel az, aki eltűnik innen, nem pedig a fórumtagok, emerald, lulo, tgy, stingy... stb, ..én..

emerald 2015. 08. 10. 18:46
Előzmény: #493  fxboy
#494
Úgy tűnik él, de a levélkéi nem éledtek fel, de gondolom az a nyári szárazság eredménye. Locsolom rendszeresen hogy a gyökerei ki ne száradjanak :)

Nálam spenót főzelék, főtt tojás..
Hétvégén lecsó volt minden formában, gyümi leves, édességnek sütés mentes keksz szalámi(mint a kókuszgolyó, hasonló)
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 17:59
Előzmény: #479  emerald
#493

Holnap töltött paprika.

Az eperfa csemete hogy van?
Átvészelte a szállítást, fórumtalit?
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 17:51
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#492


"....A fiatalok (kirepülés után ez a fiókák hivatalos megnevezése) 60%-a pusztul el a kirepülés utáni hetekben. Ennek az az oka, hogy a még csetlő–botló, repülni tanuló madarak legveszélyesebb ellenségei, a rókák már várják őket. Ráadásul ilyenkor már a fiatal rókák is vadásznak, és ha észreveszik az oszlopok környékén a fészkekből kihullott zsákmány-maradványokat, folyamatosan látogatják ezeket a helyeket.
A földre szállva, kevés esélye van bármilyen madárnak a gyors és nesztelenül, lesből támadó rókákkal szemben....."

Sunyi, büdös róka!
link

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:45
Előzmény: #488  fxboy
#491
nem fenyegetlek, egyszer irtad nekem hol voltam en ot eve???
es hol voltal te 13 eve???
Esetleg 20 eve???

Pofatlansagra pedig ne csodalkoz ha valaszolnak....
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:58
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#490
itt leszünk veled pisti,nem csak 5,hanem 50 év múlva is,jobb ha megszöksz

miért is kritizálod? te mit csinálsz,nem a saját fórumodban célozgatsz a dax topicban írtakra?

gerinces jah-egy jelző sem illik illik rád jobban! :))))

link
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 16:39
Előzmény: #424  fxboy
#489

Felülbírálom eddigi álláspontomat. Lesz rókapörkölt!
Megpörkölöm, megégetem a rókadögöt, aztán megetetem a fajtárs pajtásaival.

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 16:30
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#488


Már ide is bepofátlankodik ez a büdös róka?
Hááát, igen! Odaát is van uborkafa, amire a disszidens magyarókák fel tudnak mászni. Ráadásul úgy, hogy nem is tud olvasni, és azt sem tudja, hogy mit (ír)kapar.
5-6 éve hol volt ez a pusztulat? Ha-ha-ha... és még ez fenyeget?

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 08:40
Előzmény: #486  fxboy
#487
Nincs ebben lealazas es pokhendiseg sem es sunyisag sem...
Ha valaki komolyan kereskedik, azt nem MT4 platformon fogja azt meg tenni...

Azt sem allitottam hogy nem tudsz semmit, viszont ahogy eloadod a dolgokat ne csodalkozz ha neha le bugaciznak....

Kivancsi leszek hol leszel 5 eve mulva kis baratom....

a sunyisag inkabb rad illene fxboy, ahogy a hatam mogott komentalod a hsz-mat bar te 1 nagyon ertekes tagja vagy a portfolio forumanak, mondjuk sok ertelmes dolgot meg nem hallottam toled...

1 dologban viszont igazad van te soha nem fogsz olyanna valni mint en....

Mert en a gerincesek csoportjaba tartozok es ha valami nem tetszik azt az illetonek egyenesen megmondom...
(bezzeg te!!!)
;)
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 07:43
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#486


Nap/hét indítónak megvolt ismét a pökhendi, lealázásra törekvő észosztás odaátról sunyirókától. Mi, ideát, szerencsétlen bugaci MT4 bajnokok nem tudunk semmit sem. Bezzeg ő.... !

"....en komoly penzt fizettem kereskedoi karierem elejen azert a leckeert amiert te es meg jo nehanyan nagyon komoly penzt fogtok fizetni hamarosan... ..."
A lecke árát meg kell fizetni, akárhol is él az ember/róka. De remélem a többség/mi nem válunk rókává.

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 06:11
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#485

Grat!

Búvárróka sem volt?
:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 18:15
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
"negyed táv
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 17:50
Előzmény: #480  fxboy
#483
a nagyed táv azért megvolt , good luck-om is volt,egyetlen cápa sem jött szembe :)
fxboy
fxboy 2015. 08. 08. 20:19
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482

:))

Törölt felhasználó 2015. 08. 08. 20:16
Előzmény: #480  fxboy
#481
nem,járt utat járatlanért nem cserélek.
bőven elég a nagy is :)

sok sikert,lehet mindjárt búvárleckéket is érdemes lenne! :)

üdv. bugac alsóról :))

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek