Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
diki
diki 2015. 12. 23. 19:22
Előzmény: #556  fxboy
#560
Haladok :) Két adag emerald mézes a szives, csilagos, hopehely, fehér-kék cukor diszítéssel, a fiatalabbak különféle smiley arcokat kreàltak :D
Gesztenyés keksztekercs, almás-krémes, sajtos rúd, tölti kápi, halászlé kész. Holnap folyt.köv. egy-két húsféle.

Gyermekkorom felsejlett az exmnb gesztenyeszíve által :D

Kellemes karácsonyt mindenkinek
emerald 2015. 12. 23. 19:02
Előzmény: #557  exmnbs1
#559
Ötletes, egyszerű de nagyszerű, köszi!
Van is házi alkoholos meggyem 😉
Megkérdem van-e kedve a lánynak megcsinálni.
emerald 2015. 12. 23. 18:58
Előzmény: #556  fxboy
#558
Hmm, hát biztos voltam benne h finomat főzöl.

Nálam csak most készül a tölti káposzta, de egy konfitált kacsa, hízott libamáj zsírjában hidegen, töltött libanyak projekten már túl vagyok.
A gyerek szerint a pástétom(ami nem fért a nyakbőrbe) igen jó lett :)
exmnbs1 2015. 12. 23. 18:42
Előzmény: #556  fxboy
#557
Gesztenyeszív, golyó, stb

80 dkg gesztenyemasszát 20 dkg cukorral és 10dkg vajjal összedolgozunk, kis hűtés után formázás (rumos meggy is mehet bele) és tortabevonóba (20dkg) mártjuk és hűtjük.
fxboy
fxboy 2015. 12. 22. 16:55
Előzmény: #555  fxboy
#556
Kisróka megint ráfaragott, éhen marad. :) ....ugyanis megígértem, hogyha a töltikápi nem sikerül, akkor kivágom a francba az egészet, a hegyoldalba, az erdőszélre, a rókáknak, vadaknak. ... háát, nem lesz kidobva az biztos! Nagyon jóra sikerült.
:)
Így kész vok a minimalista menüvel. Nekünk holnap jön az angyalka, mert 24-én Pestre megyünk a bővebb családi karácsonyra.

A karifa is meglett. Tennap körülnéztem a susnyásban. Egy olyan méter forma, kis lucfit szedtem ki gyökerestől. Formás kis fa. Majd jan elején megy vissza a helyére, s 1-2-szer lesz még belőle karifa.

Ti hogyan álltok az ünnepi kajákkal?
:)

fxboy
fxboy 2015. 12. 20. 07:15
Előzmény: #550  diki
#555
Megnéztem a sütifát, meg a többit is. Jópofa, ötletes dolgok ezek a mézeskalács cuccok, de az idén már nem fogom megcsinálni.

Tegnap este kész lett a zserbóm. Eddig jónak tűnik. Most még a tepsiben van. Majd mingyá kiderül ki tudom-e szedni belőle. Aztán lecsokizom és.... valami jó helyre eldugom...

:)

fxboy
fxboy 2015. 12. 20. 07:05
Előzmény: #549  emerald
#554
Bóti kifli esetén érdemes vajas kifliből. Nem mindenhol lehet kapni. Madarastescóban igen.

fxboy
fxboy 2015. 12. 20. 07:02
Előzmény: #550  diki
#553
Köszönöm mindkettőtöknek a töltikápi tanácsokat.
Jó lesz! :)

diki
diki 2015. 12. 19. 21:16
Előzmény: #551  emerald
#552
Tavaly készítettem, csak más díszítéssel.
Előkészület? A fa megvan :) Jó ideje be vagyok havazva a melóban, ugyhogy elég sebtiben lesz készülés....
emerald 2015. 12. 19. 20:28
Előzmény: #550  diki
#551
Csak nem elkészítetted? :)
Nálad hol tart az előkészület?

Az a házi krémes isteni volt tavaly, de idén lemondok róla.
A gyerek kedvence úgy is a mákos :)
Márpedig most Ő lesz az ünnep fénypontja.
Velünk karácsonyozik, de nem csak szenteste hanem három napig marad.
diki
diki 2015. 12. 19. 18:24
Előzmény: #548  fxboy
#550
Ha még unatkoznal :D
mindennapjaink.hu/3d-karacsonyfa-mezeskalacsbol-egyszeruen-9922

A káposztába én egy kis hagymát, néha fokhagymát is teszek.
emerald 2015. 12. 19. 17:40
Előzmény: #548  fxboy
#549
Megyünk hozzád karira :)
Biztos fini lesz, hiszen jól főzöl.

Most úgy döntöttem h apróságokkal fogom különlegessé tenni az ünnepet, nem nyócféle sütivel.
Birsalmasajt, pirított dió, füge befőtt, sajtok, csemegetálat készítek.

Kalandos módon hozzámkerült egy fácán ruhástól :)
Nem volt kedvem tollat tépkedni, úgy döntöttem nincs szükség a bőrére, tollastól lehúztam róla. Nem volt több mint 5perc és tökéletesen konyhakész volt...👌
Ez is mélyhűtőben, tejszines raguleves lesz belőle.

Szenteste guba, bóti kifliből is jójaz:)
Mézzel vajdarabkákkal ropogósra sütve a teteje...hmm
Ipari mennyiség készül és az is kevés a kosztosaimnak.

További két napra kiegészítésképp:
Konfitált kacsa, meg töltött kápi a házi savanyítású káposztámból.
fxboy
fxboy 2015. 12. 19. 16:38
Előzmény: #546  emerald
#548
Tölti kápit eddig még nem csináltam, de most teljes erőből rámegyek. Érzem, sikerülni fog! Kedden lesz a napja. A rizs(á)ról amit mondasz, logikus. Úgy csinálom. A tojás egészben megy bele, nem habozok. Én teszek majd bele füstölt holmikat is. Tudod, itt Bugac környékén ez alap... :)
Az adventi finisben jól állok. Tegnap kész lett a beigli. Ránézésre jó lett. Kész van a vaníliás gubakifli, a mézes apró. Ha lesz kedvem, akkor mindjárt nekiállok a zserbónak.
:)

emerald 2015. 12. 19. 15:03
Előzmény: #544  fxboy
#547
Gratula!
A csipkelekvárod olvastán pedig kicsit írigy vagyok :)

Eszembe jutott Te is itt meg Cickomka is kérdezte a fórumtalin h van mindenre időm.
Most ettük meg a pénteken elhozott menüt :)
Faradt vagyok nagyon, mindössze egyféle süti lapul a mélyhűtőben karácsonyra.
Minden létező házimunkában elmaradásom van, de sebaj.
Így van ez, egyszer fent-egyszer lent.

Van egy csodás mézesdió receptem(új szerzemény)hátha kedvet kaptok hozzá:
25-30dkg dió
4ek. víz
2ek olaj

160fokon sütőben 10-15percig pirítom a diót, majd konyharuhára téve óvatosan h össze ne törjön, ledörzsölóm a héját.
Maradni fog rajta valamennyi ez nem baj.
Egy jó nagy serpenyőben összemelegítem a víz, méz, olaj keveréket és még melegen beleszórom a diót.
Ha magába szívta(pár perc) akkor visszaöntöm a tepsibe jól szétterítve mert összeragad.
Persze szét is lehet törógetni. Frissen ropogós, másnapra megpuhul, de az íze nem változik.
Esélyes h nem éri meg a másnapot :)

emerald 2015. 12. 19. 14:45
Előzmény: #545  fxboy
#546
Nem is vettem észre az új bejegyzéseket.

Én főtt rizzsel készítem, mert nagyon bedagad és kemény lesz ha nyersen teszem bele.
1db tojást is rakok kb 40-50dkg húshoz, h legyen ami összetartja, de az a titok h a sárgáját teszem hozzá először a fehérjét viszont habbá verve a végén. Ám ha nem akarsz tojásfehérje veréssel foglalkozni, tedd bele csak a sárgáját.

Fűszerezés:paprika, só, bors
A rántást amivel a végén felengedem füstöltszalonna zsíron készítem, pici pirospaprikával.
Füstölt húst, kolbászt én nem főzök bele, attól már "nehéz" lenne a gyomrunknak.
fxboy
fxboy 2015. 12. 07. 11:34
Előzmény: #544  fxboy
#545
Sziasztok!
Töltött káposzta töltelékét hogyan készítitek?
Fűszerezés?
Rizs főzve, nyersen?
Tojás kell-e?
Kösz.

fxboy
fxboy 2015. 12. 06. 18:41
Előzmény: #543  fxboy
#544
Karácsonyi mézes apró süti pályán egy kis rendet kellett vágnom. Van 5-6 receptem, köztük Emeraldé is, ezek közül kellett volna választanom.
A választás szisztémája a rátekintéses átlagolás volt. Egymás mellé raktam a recepteket, így képződött egy mézes mátrix. Ránézés alapján, sacc átlag adtam az alkatrészeket. De mindegyikből hiányzott a narancs/citrom reszelt héja és a rum(aroma). Ez is ment bele.
MEO szerint a végeredmény tökéletes lett.
:)

fxboy
fxboy 2015. 12. 02. 17:29
Előzmény: #542  fxboy
#543
Bugaci csendélet:
stingy kisrókának: "....kicsirigó...."

:))

fxboy
fxboy 2015. 12. 02. 10:01
Előzmény: #541  emerald
#542
Fenséges lett a csipkelekvárom. Nem szőrös. :)

A kovászom is szépen megerősödött, most már folyamatosan ezt használom kenyérsütéshez.
Tudtátok, hogy a kovásznak nevet kell adni? Franciaországban vannak olyan pékek, ahol a kovász több generáción, több mint 100 éven keresztül apáról fiúra száll.

emerald 2015. 11. 10. 09:20
Előzmény: #540  fxboy
#541
Méghogy lusta.....közben meg hecsedlit készítesz :)
A füge igen jólérzi magát a balaton környékén. Ledugsz egy friss ágat és némi szerencsével megered.

Arra nem volt időm, pedig nagyon szeretném.
Lenne is kérdésem: a szőröket sikerül kipaszírozni belőle?!
Mert eddig azt az alternatívát olvastam h vágjuk ketté és úgy szedjük ki a magot és a szőrt.

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók