fxboy
4
4
5
2014. június 20. | 17:23

édes-savanyú  

Sziasztok!

A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!

Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.

Jó étvágyat!

Rendezés
Hozzászólások oldalanként
október 18. | 08:12
előzmény: #663  diki

Szia diki!   
Vagyok, csak ritkán írok...   
Megy a forex, a BÉT, meg a főzés, minden OK.  
 :)
Tegnap találtam itt a neten egy sütőtökleves receptet. Elég jónak tűnik, kicsit átalakítva majd kipróbálom.   

október 17. | 21:47
előzmény: #662  fxboy
Sok +
Rég jártál erre :)
október 17. | 20:34

".....Elkezdesz beszélni egy 8 éves rákos gyerekkel a kórházi ágya szélén, és azt veszed észre pár perc múlva, hogy egy 35-40 éves emberrel beszélgetsz. A gyerekek pontosan tudják, hogy mi fog történni velük. Megadatott, hogy beszélgettem gyerekekkel, akik megmondták, hogy mikor fognak meghalni, és úgy is lett. Előre tudták.  ...."    
"....több száz egészséges embert könnyű megnevettetni, de az igazán nagy dolog mosolyt csalni a beteg gyerek arcára. Ekkor döntöttem úgy, hogy a cirkuszt felcserélem a korházi ágyra és jól döntöttem. ...."   
".....A sikert azért érik el, mert kitartóak, a hibákban a tanulási lehetőséget látják, alázatosak, és leküzdik az akadályokat. ...."    
http://www.portfolio.hu/vallalatok/hidd-el-tanulni-egy-bohoctol-is-lehet.4.265441.html ;  
augusztus 09. | 17:15
Felesleges keresgélés helyett! :)link
április 01. | 06:54
előzmény: #659  fxboy
Szia FX A gépházas hozzászólásokat olvasva elég sivatagos lehetett a dizájn kezdés ) Szerdán beszéltem emeralddal útközben hazafelé, nem vesztek el a hangjából a csilingelők :)
március 29. | 15:57
előzmény: #657  diki
Szia diki! Képzeld, valamelyik totyikban ma láttam emerald hsz-ét, de nem tudtam ráírni, mert még új volt nekem ez a cucc Az elmúlt kb fél évben hívtam őt többször, névnapján emailban köszöntöttem őt, itt a pf fórumban is többször kerestem - semmi. Eltűnt, mint az aranyóra... :( Hogy tetszik Neked ez az új dizájnos balhé?
január 01. | 09:25
előzmény: #656  fxboy
Az új év egészséget, boldogságot, BÉKÉT hozzon nektek, a többit meg majd megveszitek :)
2016. december 31. | 19:40
előzmény: #654  fxboy
Hhhááát... 2016 vége ezt is elhozta... hogy ez a nagyon komoly totyik, az "édes-savanyú" egy rendkívül illusztris és speki/befszakmai(?) környezetben hivatkozási alap legyen! :))

link
link

>>Van, aki szerint már sok infót adott magáról. Sztem még annál is többet. Hiszen ott volt a fórumtalin, amit Emerald szervezett (tavaly? tavalyelőtt?). tehát személyesen is ismerjük egymást, ezért én fenntartással fogadom, hogy ő csinálná itt ezt a balhét.
DE, lehet hogy én az átlagnál naívabb vok.
>>Vannak, akik a 2:15 pontosságát kétségbe vonják. Azoknak ott van a sárkány oldal.
link
>>Van aki szerint a félmarathon és a BÁ nem teljesítmény. Nem tom, nekem az!
DE, lehet, hogy én az átlagnál petyhüdtebb vok. :(

Ha már így előrekerültünk, kaja: az ilyenkor megszokott zöldséges lencseleves füstölt csülökkel, és malacsült, tört krumplival és párolt káposztával.

Én egy ideje már nem szilveszteri bulizom. Néhány éve az a szokásom, hogy jan 1-én 00: 01-kor a tárgy évi számlatörténeteimet elmentem. Így a dátum/időbélyegzővel gondolva az adóbevallás APEH/MNB/AKÁRMI ellenőrzésre is.

Kedves Diki és Emerald és Mindenki!
BUÉK!

2016. július 04. | 20:05
előzmény: #653  amiaszivemen
Ez igen! Gratula!

Én kb hoztam a tavalyi formát, 3:22 ideig mosakodtam.
Csak álmodoztam a 3h alatti időről. Minusz 30kg/20év -el könnyebben, talán menne.
2016. július 01. | 21:01
előzmény: #651  fxboy

...állítólag már most rengetegen vannak átúszók a boglári strand, kikötő környékén.

2016. július 01. | 20:48
előzmény: #650  amiaszivemen
Pedig ott van a célban, a Platán strandon a platánfa sor. Gyönyörű, öreg fák. Egy részét le szokták keríteni VIP parkolónak, de még így is van vagy 100 autónak hely a kellemes árnyékban. Persze időben kell menni.

Kösz, meglesz a siker. Átfürdöm magamat! Mert én nem vok olyan gyors, mint búvárróka, akiről mint kiderült, igazából egy jól lakott, napközis. Hááát, persze én sem vok egy gyufaszál, sportos termet, de nem is hencegek a vizes tudásommal. Miket is mondott? Valami úszóbajnok volt... ...meg sok-sok méter mélyen, a búvárok között csak ő tudta megmondani a paradicsomról, hogy az micsoda... ... meg egy embert kimentett az óceánból sok-sok 100 méterről... ... meg a sharkokkal úszás... Szóval én ilyeneket nem tudok, csak úgy csapkodom a vizet, ...meg a trédet is. :)
Tegnap hó/fél év vége, +72,1%-os vok.
Talán túl vok a kezdeti nehézségeken. 6 év tanulás után és másfél év után ismét profitos az 5 éves számlám. Pedig gömbölyűróka szerint már régen el kellett volna égnie mindenemnek. :)

Olvastam a Sárkány falon, hogy nagy a felháborodás a 8k rajtpénz miatt. ...mindig az a fránya péz...

2016. július 01. | 18:09
előzmény: #648  amiaszivemen
Holnap fürdés, pancsolás!
Tegnap Bvilágosnál (a terasz előtt) a víz szuper volt.

Én jó korán megyek, hogy Bogláron a strandnál, a fák alatti árnyékos helyen tudjak parkolni.

2016. június 29. | 22:11
előzmény: #646  fxboy
Szevasz von tgy!
Emlékszel még Oldvin (vagy valami ilyesmi) bácsira? Aki a teraszon tolta befelé a hatalmas cézár salátákat.... és akinek a titkon magyar pincére truckot tudott venni (a tetjén húsz lámpával) az öreg észosztásából.

...nnna, szóval, bugaci létem ellenére ma én is kiültem a balatonvilágosi Tópart Hotel teraszára, a pincér (aki szintén magyar volt - de nem titkolta) hozta a hatalmas cézár salátákat és a szeszmentes koktélokat. A fogyasztás közben, az egyedülálló balatoni panorámában gyönyörködve, azokra a szegény elszakadt honfitársaimra gondoltam, akik az ilyen gondtalan pillanatok átéléséért a Globus másik oldalára voltak kénytelenek szaladni.

Azt hiszem eljött az idő, hogy sűrűbben teraszozzak...

2016. június 28. | 15:02
előzmény: #645  amiaszivemen

6-ra, ok.
Az első hajóval szoktam átmenni...

2016. június 28. | 09:23
előzmény: #628  exmnbs1

link

2016. június 27. | 23:02
előzmény: #642  diki
Az angol bicska beletört az izlandi konzervdobozba....
2016. június 26. | 20:47
előzmény: #640  diki
Miután kutya meleg van egy kis gyümölcssaláta behűtve, fagyi bekészítve a tetejére, jön a meccs, egy kis hűtés lehet kellesz :)
Addig egy kis in memoriam:
link
2016. június 22. | 20:21
előzmény: #609  emerald
Nyugisan lesem a kapásjelzőt erre a nyugalom megzavarására alkalmas hangot hallok:
- Hahó !
- Ki az?
- Jóska. Levelet hozott a posta, még tegnap :)

Küldök az emailt :)
2016. június 22. | 20:18
előzmény: #636  fxboy
3 : 3 Gólözön és FOCI :)
2016. június 15. | 10:12
előzmény: #635  diki
......egymás után jönnek a tragédiák.
:(

2016. június 15. | 08:11
előzmény: #637  exmnbs1

Kösz!

2016. június 15. | 06:57
előzmény: #620  fxboy
jó átúszást!
2016. június 15. | 06:49
előzmény: #635  diki
0 : 2

Szép volt fiúk!

2016. június 14. | 20:07
előzmény: #625  fxboy
Nyár van, az alig fürdőruhát hagyjuk 16-20 fokban, inkább olvad a málna a számban :) Mai meccsre felkészülve begyűjtöttem a kézilabdányi pöffeteget (ilyen korán még nem volt), kirántottam az ujtelekbokri reszelt parenyicasajtos bundában, mellé Hajrá magyarok tejfölös, kapros ubi-pari saláta. Desszert málnás piskóta vaniliakrémmel. Mind elfogyott.
2016. június 12. | 19:45
előzmény: #632  fxboy
Bocs! Az előbbi a #627-re ment.

2016. június 12. | 19:43
Hála Istennek, nem ők határozzák meg az életemet! Még csak epizód szinten sem.

Csak hát, kisróka már megszokott stílusa nem pásszol ehhez a pocok fotóhoz...

2016. június 12. | 19:35
előzmény: #629  exmnbs1
Nem érdekel különösebben a dolog, és el is képzelhető a havi milliós profit, bár így nehezen. Csak a kisróka felé csapott nyalintás volt furcsa és ahogyan reagált rá.
Ha nekem címeztek volna egy ilyen levelet én biztosan fenntartással fogadtam volna azt. Nem az összeg, hanem a hogyan miatt.

Örüljünk a sikerének, ha valóban van.

2016. június 12. | 19:26
Itt, a falunkban (nem Bugac :) ) van néhány gólyafészek, azokat szoktam figyelni.
Tavaly és az előző években pedig a webkamerás gólyafészkeket.
A hálón az idén már csak a MAVIR ragadozó madár fészkét szoktam néha nézni.

2016. június 12. | 19:18
előzmény: #619  fxboy
Ritkán látom így azt sem tudom milyen topik okból ismerős
Lehet hogy nem forexezett
2016. június 12. | 19:17
előzmény: #623  fxboy
Kölyök golyat a Margit-szigeten megfigyelhetsz a fészekben, ami kb 1 M magas, így jól láthatóak, lassan 4 hetesek, kis allatparkban
2016. június 12. | 19:08
előzmény: #624  tapasztalatlan
....Hhhááát, egyszerűen nem térek magamhoz!
Jól megvezetett engem, becsapott alaposan.

Az írásaiból csak úgy sugárzott a mindenkit lealázó, macsó életvitel stílusa. Erre kiderül, hogy valójában egy evéskényszeres, gyermeklélek van a rendezetlen szófosások mögött.
Igen, valóban úgy van ahogyan mondod. Nehéz élete lehet neki, mert egészen másnak akar látszódni, mint aki valójában, s e miatt teli van kisebbségi komplexussal, ebből jön az észosztási kényszer,.. stb...

Habár voltak apró jelek. Sokszor emlegetett "ovi" szófordulatot. A fizikai ezüst(jeit?) maci mellett fotózta. A saját személyét többnek/fontosabbnak mutató fogalmazást már nem is említem...
ÁÁáá, hagyjuk! Helyükre kerültek a dolgok!

2016. június 12. | 18:28
előzmény: #615  fxboy
A töltött gombához a töltelék igazi jó bugaci birkatúróból készült körözött lett, kellemesen fűszerezve köménymaggal, vereshagymával, csípős paprikával. Hozzá nem rizs, hanem vajon pirított petrezselymes újkrumpli készült.
A bodza szorbet most elmaradt.

Mondjátok már, hogy nem igaz!!!!
Egy világ omlik össze bennem, ha valóban ez az ovispocok porhüvely rejti kisróka szellemét!!
Én tisztára egy 45-50-es, markáns, macsót képzeltem el. Aki ha felveszi a neoprént, akkor valóban versenyre kelhet egy cápával, aki az ezüstös talicskáját el is tudja tolni, aki birokra kel egy kenguruval... ... de ez?! Basssszki, kakasnyalókát a kezébe!!!
Tudtam, hogy a piac mindenre képes, de ilyen nagy aljasságra nem számítottam a Sorstól!!

2016. június 12. | 18:03
előzmény: #622  tapasztalatlan
Na neee!
Csak nem ő a trópusi tengerek, sharkokkal úszó búvárrókája???!!! Hát ez a fotó inkább egy jóllakott kölökgólyát mutat!!

2016. június 12. | 16:58
előzmény: link' href="https://forum.portfolio.hu/prev/20583/4572117">#617  tapasztalatlan
Miért kapod a - -okat?

2016. június 12. | 16:54
előzmény: link' href="https://forum.portfolio.hu/prev/20583/4572117">#617  tapasztalatlan
Ha jul 2-ra gondolsz, akkor ahol én leszek, ott nem vívás lesz, hanem virtuskodás, hancúrozás - ha jó az idő és nem marad el a rendezvény.
Ha viszont a fotón ábrázolt fiatalember is ott lesz, ahol én, akkor Tőle az életkora miatt elvárható lenne a 2'20"/5,2 km. De a portré alapján nem egy sportos alkat benyomását kelti. Habár én is túlsúlyos vok, és nem egy korcsoportban lennénk, lehet, hogy előbb villantanám a vonalkódot a célban.

Egyébként ki ez a fiatalember?
2016. június 12. | 16:41
előzmény: #618  exmnbs1
Ő írja, hogy kezdő, nem én találtam ki.

Topik gazda

fxboy
4 4 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE