Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 07. 07:28

De tényleg, miért keres többet egy osztrák, mint egy magyar?  

Ugrás a cikkhez
Azért magasabbak a nyugati bérek, mert ott magasabb a termelékenység - hangzik a megállapítás. Csakhogy a hétköznapi életben sokan érzik úgy, hogy valójában magasabb kereset járna nekik az erőfeszítésük, munkájuk alapján. Tényleg, akkor miért nem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=209918
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2015. 02. 07. 08:02
Előzmény: #1  portfolio
#2
bullshit......
Törölt felhasználó 2015. 02. 07. 08:08
Előzmény: #1  portfolio
#3
okos vagy madárpityu

csak nincs igazad

SZAKSZARVEZET (ill. ennek a hiánya, az amiért jobban keresnek)

amúgy meg hülye is vagy, nem az elektromérnököt kell összehasonlítani, hanem a baumaxos eladót (jó, értem én, ez ciki lenne, mert nem illik bele az íróasztal mellett kitalált teóriába)
mpagnes 2015. 02. 07. 08:11
Előzmény: #2  mpagnes
#4
és a szolgáltatások árában sincs az a különbség, amit ír, mert a fodrász nem 200 euro ausztriában.....kész agyrém ez a cikk
pampa 2015. 02. 07. 08:27
Előzmény: #4  mpagnes
#5
Ezen már én is töprengtem.

Odaát egy ALDI pénztáros keres kb. 360000 Ft-ot idehaza meg kb. 120000 Ft a fizetése.

Gyakorlatilag ugyanannyi terméket olvas le a kódolóval mint a hazai, aminek az ára kb. annyi mint idehaza.
kukker 2015. 02. 07. 08:30
Előzmény: #4  mpagnes
#6
Ja, emberünk beteg, hülyeségrket írogst.

Miért van az az érzésem, hogy ez megint egy felülről jött cikk, hogy etessük a jónépet, hogy 47ezerből meg lehet élni és nem a lenyúlással, kizsákmányolással van gond.
kukker 2015. 02. 07. 08:32
Előzmény: #5  pampa
#7
Mert ott 6 keze van a pénztárosnak és háromszor annyi árút húz át az árleolvasón.
stock33
stock33 2015. 02. 07. 08:38
Előzmény: #5  pampa
#8
amíg őket link kell kiszolgálnia, addig ennyit fog keresni... mond csak, voltál már a "nyugaton"? láttál már ott pl. útfelújítást, hogy folyik a munka? ami nekik ott 1 hét, Magyarországon fél éves projekt. fél éves, mert így lehet sok adóforintot kitermelni a költségvetésből. nem véletlen, hogy a magyar "jobboldal" útépítésben, stadionokban, stb. utazik...
mpagnes 2015. 02. 07. 08:41
Előzmény: #7  kukker
#9
de a sima termelésnél sem igaz, hogy többet termel egy osztrák melós...ez csak legenda meg önvigasztalás.....nem is tud többet termelni, hiszen a 12 hónapból jó, ha 10-et dolgozik a 14 havi fizetésért.....egyébként az osztrák tőkeexport miatt van ott pénz, de ezt a cikk nem említi....,de az sem osztrák pénz, hanem ők felveszik 0,1 %-os kamatra, aztán kihelyezik keletre 2-5 %-on...számoljon mindenki utána....ja és az osztrák tőkeexport nagyobb, mint az osztrák 1 éves GDP......csak ebből van nekik 4 mrd euro hasznuk évente
S52Raptor 2015. 02. 07. 08:43
Előzmény: #5  pampa
#10
Én meg azt nem értem, mi ezen az érthetetlen. Szándékosan értetlenkedni persze lehet, de azzal a veszéllyel jár, hogy hűlyébbnek tűnsz, mint egy ötödikes...:)

Pityu azt próbálta elmagyarázni, hogy egy magasabb termelékenységű társadalomban az egyébként alacsony bérigényű munkák is magasabban vannak megfizetve. Kapis?
mpagnes 2015. 02. 07. 08:43
Előzmény: #8  stock33
#11
ja hát van ilyen példa is, de egyébként jó a példa, de ennek ellenére nem minden gyárban dolgoznak így....gondolod a mercinél is van sanyi meg még 7 ember a melóra??
stock33
stock33 2015. 02. 07. 08:45
Előzmény: #11  mpagnes
#12
1 fecske nem csinál tavaszt...
lényegtelen, hogy 20-30-50e ember hatékonyan dolgozik, ha 3 milliót arra szoktatnak, hogy nem kell hajtani, mert nincs következménye a henyélésnek, sőt, kifejezetten elvárt a henyélés.
mpagnes 2015. 02. 07. 08:46
Előzmény: #10  S52Raptor
#13
de miből fizet többet, ha ugyanannyi árut ad el és ugyanannyi az ára?? vagy az bonus??,de tök komolyan egy benzinkutas napi 20 ezer liter benzint ad el, ugyanolyan haszonnal, akkor abból hogyan lesz havi 1400 euros bér az alkalmazottnak??na ez is 5.-es feladat
mpagnes 2015. 02. 07. 08:48
Előzmény: #12  stock33
#14
szerintem nálunk 1 millió ember biztos nem tud henyélni, de nehogy azt hidd, hogy az osztrákoknál sokkal több ez a szám, mert ott is van kamu meló bőven
stock33
stock33 2015. 02. 07. 08:50
Előzmény: #11  mpagnes
#15
én a Bartók Béla út felújítását végigéltem. hosszú hónapokon keresztül néztem a feltúrt utat, ahol senki se dolgozott. néha elbeszélgettem az ott álldogálókkal, akik napi tevékenysége a fejükből történő kinézés volt. rendszeresen vártak valamire. ma épp a vízműveket várjuk már 3 hete, holnap meg a matávot fogjuk várni már 2 hónapja.
és egy nyamvadt 2x2 sávos út felújítása volt bő egy év.
ugyanezt végigéltem a németeknél is, de ott ezt lezavarták bé két hét alatt.
stock33
stock33 2015. 02. 07. 08:51
Előzmény: #14  mpagnes
#16
kérlek ne próbálj okosnak tűnni, én többet vagyok azoknál az osztrákoknél, mint a magyaroknál... tudom, hogy mi megy odakint... kapíse???
pampa 2015. 02. 07. 08:55
Előzmény: #13  mpagnes
#17
Miért teszel fel ilyen nehéz kérdést? Ez már hatodikos szint. :))))

És azt idehaza "kevesen" mondhatják:

Ó az a gyönyörű hatodik! Életem legszebb 4 éve volt! :))))
dexter 2015. 02. 07. 08:57
Előzmény: #9  mpagnes
#18
Kár, hogy egy gazdasági oldalon nem értitek ami a cikkben van, és ezért a cikkíró a hülye.

Nem többet termelnek (fizikailag), hanem magasabb értékű dolgot. Nagy különbség! Olyan dolgot állítanak elő (és ez lehet szellemi termék is), amiért magasabb árat adnak a világban.
Mo.-nak gyakorlatilag nincs már saját ipara, az egész országot a jelenlegi és a korábbi politika jóformán egyszerű bedolgozói/beszállítói státuszba lökte.
És ez a baj.

Itt egy cikk, ami alapján talán sikerül megértenetek a dolgot:
link
mpagnes 2015. 02. 07. 09:01
Előzmény: #15  stock33
#19
nekem is volt ilyen tapasztalatom....a boltunk előtt volt egy munkagödör 2 napja, de nem dolgoztak benne semmit...kérdeztem az egyik melóst, hogy nem lehetne ezt a gödröt betemetni, mert a vevők nem tudnak a bolthoz jönni? erre ő, dehogynem és betemette, de odébb még 2 hétig gödrök voltak és ugyanúgy nem dolgoztak semmit
mpagnes 2015. 02. 07. 09:03
Előzmény: #16  stock33
#20
én is és ismerőseim is dolgoznak ausztriában 25 éve folyamatosan és ők sem mondanak semmi különöset a munka különbségére, mert ez nem igaz.....ahol dolgozni kell az éppen olyan,mint itt
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 09:11
Előzmény: #7  kukker
#21
mert ott annyiért lehet pénztárost kapni, itt meg ennyiért

atyám, ennyi gazdasági zsenit

és az ottani árstruktúrából és forgalomból ki is jön ez a magasabb bér

egyéb kérdés?
dexter 2015. 02. 07. 09:26
Előzmény: #20  mpagnes
#22
Akkor kérdezd meg az ismerősödet ausztriába, hogy pl. mennyi csirkefarhátot adnak el egy nap? Azért ne lepődj meg, ha azt mondja egyet se.

Mert nem mindegy, hogy a pénztáros fizetését a 200ft/kg árú csirkefarhátból és parizelből kell kitermelni, amin van 20Ft/kg haszon, vagy mondjuk téliszalámiból, amin meg van 200Ft/kg haszon. (persze nem tudom mennyi van, de remélem az arányokat ti is értitek).

Ugyanis mivel nálunk az emberek sokkal kevesebbet keresnek, ezért a jóval kisebb értékű árúkat is veszik. Amin meg sokkal kisebb a haszon, ergó kevesebb bért tudnak belőle fizetni.

De ez olyan egyszerű. Ha ezt sem értitek, akkor talán gondolkodni kellene mielőtt a saját tudatlanságotokat hírdetitek ilyen erővel.
pampa 2015. 02. 07. 09:37
Előzmény: #22  dexter
#23
"Ugyanis mivel nálunk az emberek sokkal kevesebbet keresnek, ezért a jóval kisebb értékű árúkat is veszik. Amin meg sokkal kisebb a haszon, ergó kevesebb bért tudnak belőle fizetni. "

Nos, jött is a megoldási javaslat. :)

Emeljük meg a minimál bért 100 %-al és akkor itt sem farhátat vesznek az emberek hanem combot.

Nagyobb forgalom pedig kitermeli a nagyobb fizetést. Nagyobb lesz a kormány ÁFA bevétele így több segélyt tud fizetni és azok még többet vásárolnak és még nagyobb lesz a forgalom....így még jobban lehet emelni a minimálbért...és akkor még nagyobb lesz a vásárlási kedv...több ÁFA bevétel....etc...etc...etc...

ha ez ennyire egyszerű lenne :((((

szvsz
dexter 2015. 02. 07. 10:00
Előzmény: #23  pampa
#24
Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy csak megjátszod?

És miből emeled meg azoknak az embereknek a bérét 100%-kal? Ki fogja fizetni? Ha nehezedre esik is, gondolkodjál már! Tudom, hogy ez luxus, de azért próbáld meg.
Gyakorlatilag nincsennek Magyarországon magas értéket előállító cégek (jó talán a gyógszergyárak; de kb. két kezén meg tudja számolni az ember ezeket a cégeket; de lehet egyen), így nincs is magas fizetés. És nem is lesz, míg ez meg nem változik. Magas értéket saját ipari háttérrel és magasan képzett emberekkel lehet előállítani. Az első nincs, a másodikat meg most építit le a fidesz. A fidesz egy összeszerelő üzemmé akarja letaszítani az országot és a szakmunkásképzést erőlteti. Ez egy dologhoz fog vezeti, a még nagyobb szegénységhez és így visszalökik az országot a középkorba.

Érdmes megnézni a kistigris országokat, ill. kínát az elmúlt 20-30 évben. Egyre jobban élnek, és nem azért mert szakmunkásokat és betanított munkásokat alkalmaznak, és külföldi cégeknek végeznek alja munkát (jó, még ilyen is van bőven főleg kinában), de elkezdtek saját, magas értéket adó termékeket saját erőből előállítani. Számos területen (főleg elektronikai ipar) már ott lihegnek a nagy nevű nyugati cégek mögött, sőt van amelyiket le is körözték.

De nem írok többet, mert látom nem érted, és ahogy olvasom nem is fogod.

Azért még egyszer belinkelem, hátha:
link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:10
Előzmény: #23  pampa
#25
előbb-utóbb csak az marad a megoldás, hogy fel kell lendülnie a fogyasztásnak, de ahhoz az állami dugókat ki kell venni a pénzkeringésből, ja meg befoltozni a lopási csatornákat

ma magyarországon ha bárki csak az ujját megmozdítja az üzleti életben, a legnagyobb bevételt messze az állam kaszálja. a vállalkozó meg ha pumpolás közben nem pucsít szabályosan, akkor még kap külön seggbek.rást is a normál nehézségek mellé. persze mindig akadnak szerencsésebb vállalkozások, amelyek megállnak a lábukon apu nélkül, ugye ráhel, legfeljebb sok közpénz megy beléjük.

egy ilyen környezet eredménye az, hogy örül a vállalkozó, ha tud munkát adni meg fizetni, nem hogy akkorát adjon, mint a labanc. ettől aztán szart se tud költeni az alkalmazott, ez egy ördögi kör. elvileg erre tartjuk az ország vezetését, hogy ezzel kezdjen valamit makroszinten, nos látjuk, hogy nem ezzel vannak elfoglalva.
ujonc 2015. 02. 07. 10:18
Előzmény: #8  stock33
#26
Akkor a film rendezője magyar példát vitt a képernyőre, vagy mégsem annyira csak magyar jelenség?

link
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 10:19
Előzmény: #1  portfolio
#27
Aham, itthon a multi a fillérekért megtermelt javakat külföldön jó pénzért értékesíti, azt hazaviszi a saját országában adózik vagy nem adózik m1. Amit itthon bérköltségen, adókedvezményen stb. spórol a külföldön eladott javak utáni fennmaradó rész ami nemkevés a saját országának gdp-jét gyarapítja, ergó ott azért magasabbak a bérek mert nálunk bagóért dolgoztatnak.

Vagy rosszul látom? A többi állítás szerintem csak akkor állná meg a helyét ha nem külföldi multicégekkel lennénk tele hanem hazaival!
S52Raptor 2015. 02. 07. 10:20
Előzmény: #13  mpagnes
#28
A találós kérdés megoldása, hogy nem ugyanannyi árut ad el. Lévén, hogy Ausztria jóval motorizáltabb ország, ergo az osztrák családban mindenkire jut egy autó vagy motor, a benzinkútra is többet járnak (ahogy szok mondani: még a WC-re is autóval mennek).
Most voltam kinn néhány hete: a benzin valóban hasonló árfekvésű mint nálunk (cirka 350 Ft átszámítva) csakhogy ezt egy átlag osztrák melós öt percnyi munkával keresi meg, míg nálunk saccperkábé 20 perc fél óra.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:25
Előzmény: #27  Sarpac
#29
szerintem a gazdasági fogalmi alapokat nem kellene túlkombinált elméletekkel pótolni

a gazdasági vállalkozások természetükből adódóan ott igyekeznek termelni, ahol ez a leghatékonyabb (költség, logisztika, szakértelem stb. kellően optimális elegye) és ott igyekeznek eladni, ahol a legtöbbet lehet vele keresni

ez nem olyan bonyolult
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 10:27
Előzmény: #29  Bekre_Pal
#30
Semmi túlkombináció nincs ebben ahol sok a külföldi multicég ott bagó a fizetés. Mesterségesen lent tartják a fizetéseket ennyi az egész.
omaha 2015. 02. 07. 10:29
Előzmény: #23  pampa
#31
Egy dátum kellene, amikor jobban éltünk mint ők!
stock33
stock33 2015. 02. 07. 10:31
Előzmény: #26  ujonc
#32
valamit elronthattak a szinkronstúdióban, oda kellett volna figyelni, hogy a magyarok is megértsék... "2 napja még jó volt"... ide valami 8-10 hónapja még jó volt szöveg illett volna, hogy az átlag magyar is képbe kerüljön...

még egyszer, talán nem jött le elsőre: ami a németeknél két hete projekt, az Magyarországon alsó hangon fél év...
neked elfogadott, hogy egy villamospálya felújítás (Hungária krt) során forgalmas kereszteződéseket hónapokra lezárnak, szűkítenek... németeknél ez két hétvége lenne...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:32
Előzmény: #30  Sarpac
#33
ez hülyeség

jobb körülmények között többet fizetnek és le is adóznak az embereik után mint a magyar cégek általában

nem kellene hülye legendák felé elvinni a témát
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 10:33
Előzmény: #31  omaha
#34
Addig nem lesz ilyen amíg az UNIÓ kimerül német és franciában. Legnagyobb probléma az, hogy messze nem vagyunk egységesek, a fent említett két ország olyan mint egy kullancs ami a vérét szívja periféria országainak, először betol egy kis érzéstelenítőt meg véralvadásgátlót aztán szívja szívja amíg bírja.
dexter 2015. 02. 07. 10:33
Előzmény: #27  Sarpac
#35
Ennyi. Míg egy összeszerelő ország leszünk saját ipar és szellemi termékek nélkül, addig itt fogunk rohadni.

Éppen ezért orbánéknak nem stadiont kellene építeni, hanem a magyar ipart támogatni. Ehelyett pl. az audit támogatják 100MrdFt-tal. De az nekik nem érdekük, hogy legyen rendes magyar ipar és ezáltal jobban éljenek az emberek.
És addig ne is várjunk mást, míg pl. a BKV inkább vesz drágábban nyugatról buszt, mint az itthon lévő 2-3 (már gyakorlatilag tönkretett) buszgyártól rendelne. Lehet találatni vajon miért nem haza buszokat vesznek? Más országok, pl. spanyolok, franciák a saját gyáraktól veszik pl. a buszokat még akkor is ha magasabb árat kell érte fizetni, mert tudják, hogy ha a hazai ipart támogatják, az csak a javukra válik és a többletköltség simán visszajön más oldalról (adó, áfa).
Azt is lehet találgatni, hogy miért tették tönkre kishantost, ahol magas szakmai tudással termeltek magasan eladható élelmiszert és oktattak erre gazdákat ingyen. Hogy pl. a mezőgazdaság is szóba kerüljön.
Helyette bevetették a helyet alacsony hozamot termelő búzával 1-2 haver kedvéért.

A legnagyobb baj, hogy itt az emberek nem gondolkodnak és mást hibáztatnak a saját sorsukért a fidesz meg erre rájátszik azzal, hogy mindig kell valami ellenséget találnia, akik éppen szegény kis haznákat támadják, amit meg kell védni. Pedig a legnagyobb ellenség országon belül van és úgy hívják, hogy orbán és fidesz.
stock33
stock33 2015. 02. 07. 10:33
Előzmény: #26  ujonc
#36
nem beszélve arról, amikor a frissen felújított utat két héttel később felbontják, mert akkor kezdik a csatornát felújítani...
dexter 2015. 02. 07. 10:36
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#37
Nem hülyeség. Nagyon is jól látja a dolgot. Nincs ebbe semmi legenda. Szerinted miért jönnek ide ezek a gyárak és nem pl. no-ban szerelik össze a cuccokat? Mert annyira jót akarnak tenni a magyaroknak? ez semmi más, mint üzlet. Itthon jól alacsonyabb bérért dolgoztatnak a hasznot meg no-ba viszik (de nem úgy ahogy a fidesz képzeli, hogy kilopják a pénzt és idehaza nem adóznak).
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 10:36
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#38
Te melyik holdon élsz? Szerinted miért jönnek ide ezek a cégek feleslegesen fuvaroztatni energiát pént befektetni amikor ugyan ezt otthon is megtehetnék saját országukban? Pontosan azért amit leírtam! A gazdasági tankönyveket meg nyugodtan teheted a kandallóba úgyis jön a hideg ott több hasznuk van, mivel rég nem arról szól az egész idehaza.
dexter 2015. 02. 07. 10:38
Előzmény: #37  dexter
#39
Most látom mire írtad, hogy hülyeség. Azt hittem sarpac előző hozzászólására reagáltál. Ez tényleg hülyeség.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:38
Előzmény: #37  dexter
#40
jesszusom, hogy mindent el kell magyarázni

az itteni alacsonyabb pénz az a németországinál alacsonyabb és nem az itteni szittya kovácsműhely béreinél
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:39
Előzmény: #39  dexter
#41
'zért

:)
_pampa 2015. 02. 07. 10:39
Előzmény: #24  dexter
#42
Látom kezded megérteni.... :)))

"Gyakorlatilag nincsennek Magyarországon magas értéket előállító cégek (jó talán a gyógszergyárak; de kb. két kezén meg tudja számolni az ember ezeket a cégeket; de lehet egyen), így nincs is magas fizetés. És nem is lesz, míg ez meg nem változik."

Volt itt ilyen....de hová lett?

LEHEL ?
IKARUS ?
MEZŐGÉP?
Tungstram?
KAEV?
SZERENCS?
TAURUS?

stb...stb...stb...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:40
Előzmény: #38  Sarpac
#43
baszod, meg kellene tanulnod olvasni

nem fejtem ki újra, elég röviden leírtam a kollégának, aki azóta már kapcsolt, magától

ne add fel, harcolj, küzdj és te is értheted
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 10:43
Előzmény: #42  _pampa
#44
ezek egy jelentős része megvan, mondjuk amelyik a legnemzetibb befektetőé lett, ironikus módon az ment leginkább tönkre

többnyire másképp hívják őket, de ugyanitt tevékenykednek, általában ráadásul hatékonyabban, mint a kádár alatti elődeik
dexter 2015. 02. 07. 10:46
Előzmény: #38  Sarpac
#45
Abban igaza van, hogy hülyeség, hogy mesterségesen lent tartják a fizetéseket. Látszik, hogy nem dolgoztál ilyen cégnél. A multi jobban megfizetik az ott dolgozókat, mint a magyar cégek. Mivel sok multihoz és magyar céghez is járok, ezért ezt biztosan tudom.

Azért dolgoztatnak itt, mert még így is harmada, negyede, a munkaköltség mint pl. a német bérek. A másik pedig, hogy sok beszállítót foglalkoztatnak idehaza, akik szintén sokkal olcsóbban dolgoznak itt, mint ott, így nem hogy feleslegesen fuvaroztatnak, hanem ezzel még meg is spórolnak.

És pontosan erről szól idehaza a dolgok, hogy nincs saját iparunk, hanem másnak gályázunk, akik a nagy hasznot zsebreteszik. Persze nem kell kikergetni őket, mert akkor kb. baglades szintjére sülyedünk, de idővel ki kell szorítani az ilyen cégeket saját iparral (vagy úgyis elmennek maguktól, ha megemelkedik a magyar átlagbér).

Ha te ezt nem érted, akkor inkább olvasgasd azt a könyvet, mert szükséged lesz még rá.
dexter 2015. 02. 07. 10:48
Előzmény: #42  _pampa
#46
Gondolom ezt nem nekem szántad! Én kezdem érteni?
Én magyarázom nektek, hogy miért kerestek ilyen szarul.
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 10:52
Előzmény: #45  dexter
#47
Nyilván itt van a félresiklás én alapból úgy számoltam már, hogy itthoni cég=0 mert eladtunk kidobtunk mindent ami értéket teremtett! :D
takika200 2015. 02. 07. 10:55
Előzmény: #45  dexter
#48
Miért,többet keres ?
Azért nézzük már meg a lakhatási költségeket Ausztriában,pl egy fővárosi lakás albérlet-árát havi szinten..
dexter 2015. 02. 07. 10:59
Előzmény: #47  Sarpac
#49
Nyilván nem 0,mert akkor a béka segge alatt lennénk 3-mal.

De kevés olyan cég van, akik valóban olyan értéket termelnek, ami a világban jó pénzért eladható, így magas értéket állítanak elő.
Ezekből kellene sokkal több, és ezeket kellene támogatni.

Közmunkából nem lesz jólét mo-on.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 11:00
Előzmény: #48  takika200
#50
azzal együtt is többet keres

leegyszerűsített példa:

jános 1000 eurót keres, johann 5000-et

jános nettója 600 eur, johanné 3500

jános minimális megélhetési költsége 500 eur, johanné 1500 eur (drága országban él, na)

jánosnak marad havi 100 eur eltapsolható pénze, johannak meg 2000

ki él jobban?
dexter 2015. 02. 07. 11:01
Előzmény: #48  takika200
#51
Általában többet. De hogy jön ide ausztria?
A multi idehaza ugyanazért a munkért többet fizet, mint egy magyar tulajdonú cég. Így már érthető?
takika200 2015. 02. 07. 11:05
Előzmény: #50  Bekre_Pal
#52
johann nem keres 5000 ret átlagban :)
2000 nek is jó lesz az
Sarpac
Sarpac 2015. 02. 07. 11:06
Előzmény: #49  dexter
#53
Nyilván nem, de a másik kérdés van ugye a munkáltatók szövetsége érdekképviseletei. Minden évben egyezkednek a minimálbérről (jobban mondva annyi lesz amennyit ők ajánlanak) akkor ez nem manipula?? :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 11:09
Előzmény: #52  takika200
#54
jános se keres 1000-et

akkor számolj mindkettőnél arányosan kisebb számokkal, ha úgy jobban tetszik

az a jános, aki itt kap 300+ kilót, az ott elrak egy ötöst
mpagnes 2015. 02. 07. 11:10
Előzmény: #22  dexter
#55
ja értem, tehát az osztrák mivel 5-ször annyit keres ezért 5-ször annyit autózik.....hát ekkora hülyeséget írni....nem érted, hogy ugyanaz összehasonlítva sem jönnek ki a számok...legyen a benzinkút a példa meg a kutas fizetése és írd le ide, hogy miért több ott a fizetés, ha minden ugyanannyiba kerül nálunk is....aztán vesszük a következő példát utána, amikor veszel 1000 fenyőfát elülteted 10-szer drágább földbe ott, aztán eladjuk egyforma árakon, majd megnézzük,hogy ott a többszörösét keresi ugyanazon
mpagnes 2015. 02. 07. 11:11
Előzmény: #28  S52Raptor
#56
nem ad el annyival többet, mert ott annyival több a benzinkút is, hiszen a legkisebb falúban is van 3 benzinkút....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 11:11
Előzmény: #54  Bekre_Pal
#57
persze kisebb számokkal jános éhenhal

a valóságban azért nem, mert jános már x éve nem vesz cipőt meg nem javítja meg a háztetőt, vegetál, meg segít jános anyja a nyugdíjtartalékból, amit 10 éve tett félre temetésre

ezt már nem akartam belekeverni, ezért használtam a helyi "középosztály" számait
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 02. 07. 11:13
Előzmény: #55  mpagnes
#58
nem ezt írta

szedjétek már össze magatokat mind, írástudatlan banda
nemoland 2015. 02. 07. 11:16
Előzmény: #35  dexter
#59
.....most miért mondod ?! ;o)

jobb lenne a magasabb hozzáadott érték, de jelenleg összeszerelő műhelynek is jobb lenni, mint 20%-30%-os munkanélküliek hazájának... (pl. dél-európa)

viszont egy szokásos 'panaszkodó' linket ide nem hagyhatok ki: link

...talán ezen érdemes lenne elgondolkodnia az állandóan panaszkodó, béremelést reklamáló tanároknak is...
nemoland 2015. 02. 07. 11:17
Előzmény: #59  nemoland
#60
ha már részben miattuk ment fel az ország államadóssága 2002 -52%-ról 2008- 80%-ra ;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek