A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Ha 1 valakinek megéri akkor msáoknak is. Miért érné csak meg egy szűk rétegnek? Életszerűtlen. Tranzakciós díjaknál pedig ugyanúgy verseny van, szóval semmilyen emelkedés nem lesz emiatt. Az kapja meg aki hamarabb kiszámolja amit ki kell. Pont mint most. Nem értelek így. Növelnii? Annak mi értelme? Az vezet centralizációhoz. Olyan méretű lenne a lánc idővel, hogy csak a nagyok tudnák egyáltalán letölteni is. Nem megoldás csak ideig óráig lenne az.
Mert nem elfogultan állít olyant, amire semmi bizonyíték. Tomibá-t meg te istenítek, mert a szájízed szerint vélekedik. De e tévedés jogát fenntartja- ne feledd!
Nem volt még egyetlen gyakorlati példa. Veszik, adják, robotok, olcsón ....de miért? Hogyan? Légyszi! Most utoljára, 101 edikre tényleges leírást kérek. Ha meggyőztél, soha nem hozom fel itt. Legutoljára sem voltál túl magabiztos, csak úgy körülbelül. Meg a variance, manipulálás, meg a google. Kérlek írd le a működését! Veszi, adja, 10x, robot, kozmetika....ezt hallgatom magyarázatként.
A központi bankok már több éve öntik az ingyenpénzt. Ez beépül a gazdaságba, meg felszippantja a tőzsde, ahogy a kriptók is. Ha ez leáll, összeroppan az egész. A kriptók is.
Hát ha már csak 1 valakinek éri meg, akkor a decentralizáltságnak lőttek. Sok valakinek kell megérnie. A tranzakciós díjakból élés esetén meg akkora tranzakciós díjak lesznek, hogy olcsóbb lesz aranyat szállítani btc tranzakció helyett :D Vagy tényleg növelni kell majd a blokkméretet. Na de majd az unokáink meglátják.
Milyen lufit ember? 10 k alatt van az árfolyam a lufi meg 20 k nál volt. Ahogy nyomtatják a pénzt a btcnek semmit se kell tennie egyre többet fog érni, mert az usd egyre kevesebbet, mert hígul.
Én nem vettem fel BTC ATM ből pénzt, de állítólag beülhetsz megnézni egy filmet a moziba, mire teljesül. És nincs nagyon leterhelve a rendszer. A kávét is eddig tart kifizetni?
Hogy omlana össze a bányászat könyörgöm? Nem tud olyan esemény történni ami miatt valakinek ne érné meg. Utána a tranzakciós díjakból élnek majd. Utalási díjra dettó igaz ez. LN-el és társaival kizárt kb. Vagy ahhoz nagyon nagyon hirtelen kéne hatalmasat nőnie a közösségnek, akkor meg felmegy az ár is.
A valóságban a btc gyönyörűen stabilizálódott miközben égett a tőzsde múlt héten. Ismét egy ferdítés tőled. Nevezhetjük úgy, hogy tényként állítasz be nemlétező dolgokat. Sok kínaival beszéltél az ügyben gondolom. :)
Érkezett, csak nem vagy alkalmas rá ezek szerint hogy felfogd. Nem szép dolog másokat túráztatni a saját fóbiád miatt. Ki az a hülye aki leírja neked 100 adjára ugyanazt amit úgy se fogadsz el?
Akor nevezd másnak, nekem mindegy. Fizetőeszköz meg akkor lesz ha nem mostanában, de beáll egy magasabb értékre standardan és tömeges lesz a használata, akkor már kicsi lesz a fluktuáció is.
Es hamarosan a központi bankok pedig elkezdik önteni a frissen nyomtatott pénzt az emberekre, - ahogy Hong Kongban már teszik -, tehát elkezd majd drágulni az élelmiszer meg minden más is, a pénz egyre kevesebbet ér, és akkor valaki rájön majd, hogy a kriptóját élelmiszerért adja el ezentúl, nem pénzért.... És beteljesült a topic címe.
Úgy érhet kevesebbet, ha Satoshi elszámolta magát, és a sok felezéstől összeomlik a bányászat, vagy irreálisra nőnek az utalási díjak, vagy a kettő együtt. Ennek eddig semmi jele, de van csekély valószínűsége.
Pontosan így van, aki a múltat veszi alapul, az is ugyanúgy veszthet, hiszen minden szerződés kisbetűs részei ezt magyarázzák. Az eddigi hozam nem garancia a jövőbeli hozamra.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046