A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Na ezzek most már bebizonyosodik, hogy a BTC semmire sem jó, államosítható, manipuláljató, bármikor centralizálható, bármelyik nagyhatalom rá teheti a kezét. Akkor valóságban semmi extra, értéke meg 0 a köbön.
Lehet, hogy most hülyeséget írok, de mintha itt a PF-en olvastam volna egy cikket akkor, amiben leírták, hogy a ciprusi bankokban elhelyezett pénzek 70-80%-a orosz érdekeltségű volt és anno Merkel raklapokkal küldte az eurót, a ciprusi népnek, hogy mindenkit kártalanítsanak. Ma már ilyen helyzeteket kiválóan megold a Revolut. Egy gombnyomással küldöd a pénzt jutalékmentessen.
Szerinted tudnának bányászgépet gyártani vagy gyártatni ha akarnak? Naná. Van elég áram? Van. Államosíthat is, sunyiba is rendelkezhet vele, nagyhatalmi kockázat nem számolni a btc felfutásával, kétlem hogy ne figyelne erre az USA meg Kína.
Ez hogyan történik? Talán a kínai kommunista párt államosítja a bányászfarmokat? Vagy 2020-ban életbe lép a bányászatot tiltó törvény és az utcán fogják söpörni a minergépeket?
Ez csak a te fantáziád, akkor könnyebb volt kilengetni az árfolyamot (kisebb kapitalizáció 1. tény), ma nehezebb (nagyobb kapitalizáció) , meg jó eséllyel nem is olyan ismert ott (google trend 2. tény), ennyi a nagy sztorid tényekre alapozva, a többit meg te álmodod hozzá.
Szóval szted ha van pl. 10 000 btcd és elakarod adni, akkor úgy jársz a legjobban ha egyszerre ráöntöd a piacra? :):)) Év kommentje. Nem mondhatjuk hogy szakértő vagy.. :)
" de ennek nulla hatása van" Pont erről beszélek. Lehet, hogy valamikor a ciprusi események kedvező hatással voltak a BTC árfolyamára, de mára már sokan látják, hogy csak egy spekulációs eszköz, felesleges kockázatokkal. Ahogy írod, nulla hatása van menekülő eszközként.
Nem. Szerintem a coinbárók folyamatosan tesznek be eladásra alacsony áron, hogy lenyomják az árfolyamot, ezzel csökkentve vagyonukat. Teljesen ésszerű!
Lehet egy darab Argentin kojnbáró megremegett, te meg ezen csámcsogsz. :) Nem kell midnent elhinni? Olyan nem is lehet igaz hogy mindkettő egyszerre teljesül? Nagyobb helyi tőzsde forgalom, de ennek nulla hatása van globálisan?
Valamikor én is azt gondoltam, hogy a BTC egy remek digitális fizetőeszköz lesz és sokak hasznára válhat (ezért is foglalkozok vele), de valahol irányt téveszthetett. Ezért kapott most argentínátol egy nagy pofont a BTC.
Ha lassan vásárolja fel nem repíti az árfolyamot sehová. Vagy szted a nagy játékosok egyszerre veszik meg hogy kicsesszenek magukkal? Jelenleg úgy 70%-ban Kína területén zajlik a bányászat, tehát ez egy rizikó és érthetetlen is így miről beszélsz. Megnyugodhatsz, hogy a háttérben a bányászat uralmáért is elkezdődött a verseny.
Nem lehet rossz csak más mint a btc. Mert eleve egy központi szereplő hozza létre, aki bármit megtehet de tőlem te bízz meg bennük nekem 8. Biztos jobb ez az eset mint a kojnbáróid.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046