Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
thibi99 2018. 01. 03. 10:50
Törölt hozzászólás
#3440
Gaguse
Gaguse 2018. 01. 03. 10:49
Előzmény: #3438  mereszZenesz
#3439
nem, dehogy. csak azt mondom hogy a ripplecoin-t kb semmire nem használják, kb csak "úgy van" kicsit túlzottan! a BTC-t legalább használják... a lényeg hogy sztem a xrp elmegy 5 ig minimum ;) de ülök benne 2014 óta, szóval menjen is ;)
mereszZenesz 2018. 01. 03. 10:38
Előzmény: #3437  Gaguse
#3438
Mostmár minden lufi ami emelkedik ?? :)
Gaguse
Gaguse 2018. 01. 03. 10:31
Előzmény: #3436  mereszZenesz
#3437
Így van, de a Ripple vsz inkább lufi mint a BTC! mondom ezt úgy hogy van pozim rippleben, még 2014 ből :) de azt remélem mindenki tudja, hogy a ripple nem használja semmire az xrp-t, semmi köze pl a nemzetközi tranzakciókhoz ;) na mind1, sztem a ripple elmehet a nagy őrületben akár 10 dollárig is, hiában mondják sokan...a btc is lufi kb 50 cent óta lool :)
mereszZenesz 2018. 01. 03. 09:55
Előzmény: #3431  Törölt felhasználó
#3436
"A decentralizálás már most nevetséges, hiszen a második legnagyobb a Ripple, nem ezen alapszik."
Nevetséges ?? Az a baj , hogy teljesen elvesztek a részletekben... Szvsz felesleges egylapon említeni a Rippelt a Bitcoinnal. Két külön koncepció..
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 03. 09:39
Előzmény: #3434  upgrayeddAKS
#3435
Ahhh majd egyszer befejezem ezt a gondolatot is :) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 03. 09:38
Előzmény: #3433  upgrayeddAKS
#3434
Ja és a pazarlás téma óriási csúsztatás. Minél többen bányásznak, annál nagyobb a biztonság. Pont. Amit az emberi tetű faj művel minden téren, ahhoz képest meg szemforgato marhaság ezen finnyáskodni. Először zárjuk be az emberi bűn és butaság helyszín
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 03. 09:32
Előzmény: #3363  Törölt felhasználó
#3433
Én bitcoin szkeptikus vagyok, lásd eddigi bitcoin ethereum stb témájú kommentjeim ebben illetve az altcoin topics ban. Mégis azt mondom, hogy nagyon tájékozatlan itt nagyon sok fikanick. Kimardtak, és így kompenzálnak. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 03. 09:14
Előzmény: #1  Portfolio
#3432
Ha bedolnek a konteoknak, azt mondanám, hogy nem is kell a patkány korrupt pénzmagnasoknak trollokat felberelniuk, mert ott vannak a hasznos hülyék... :) 
Törölt felhasználó 2018. 01. 03. 08:31
Előzmény: #3429  mereszZenesz
#3431
Igen, menekülni fognak belőle az emberek, amint tudatosul bennük, hogy ezek is csak egy kis réteg meggazdagodásért jöttek létre, de valójában ennyi. Ígérgetnek fűt-fát, de az áruk csakis a spekuláció miatt emelkedik. Az országok is rá fognak jönni, hogy ez veszélyezteti a gazdaságukat, az állam fenntartását.
Nézzük Japánt, óriási államadósággal, amit náluk a lakosság birtokol.Tehát az állam működéséhez a jóléthez azzal járul hozzá, hogy az adóján felül még állampapírt is vesz. Ezért az állam biztosít számtalan szolgáltatást, amitől jobban élhetnek. Aztán felfut a crypto mánia, és a lakosság inkább ebbe fekteti pénzét.Az országnak továbbra is finanszíroznia kell a gazdaságot, ahogy eddig is, csak az állampolgárok elfordulnak tőle. Mit fognak tenni?. Vagy betiltják a cryptokat, vagy elmennek könyörögni oda, ahova ömlik a pénz. A kedves cryptonagyurak, meg majd jó kamatra adnak segítséget, de diktálni is ők fognak. Aztán adót emelnek, visszafogják a közfinanszírozást, ezzel csökkentve az életszínvonalat.
Egyenlőre csak azt látjátok, micsoda lehetőség a meggazdagodásra, de senki nem sejti, hogy a háttérben mi van.
A decentralizálás már most nevetséges, hiszen a második legnagyobb a Ripple, nem ezen alapszik. Az emberek mégis hisznek benne és hírdetik, hogy ez a jövő. A bitcoin bányászatban is szépen kiszorítják a kicsiket és már csak egy egy nagy játékos fog tudni profitálni ebből a mániából.
Az a szép, hogy az emberek szinte a szabadságukat látják ebben az őrületben, megszabadulunk az adósságunktól, meg a csúnya bankároktól. Jobb ha tudják, csak átalakul az egész, a crypto nem fog megoldani semmit, hisz amit az egyik oldalon ad, azt a másik oldalon beszedi.
Azt elismerem, hogy egy szuper spekulatív eszköz és vagyonokat lehet(ett) vele keresni, ugyanúgy, mint a tulipánhagymával. Aztán volt, nincs, de egyesek nagyon jól jártak vele.
Törölt felhasználó 2018. 01. 03. 08:08
Előzmény: #3427  elemes
#3430
Ha jól sejtem, a bejövő félben lévő decentralizált cseréket nem lehet letiltani, nincs egy honlap, egy fél, akinél bekopogtatva letiltathatod. Kb. program letölt aztán megy a dolog, de biztos valaki jobban tudja itt,  gondolom pont ez lesz a lényegük.
mereszZenesz 2018. 01. 02. 23:35
Előzmény: #3428  -pny
#3429
"Ezek ugyanis menekülő eszközök is lehetnek..."
Nem "lehetnek" hanem lesznek is !!
-pny
-pny 2018. 01. 02. 21:56
Előzmény: #3425  Törölt felhasználó
#3428
Teljesen egyetértek. Szerintem egy valamirevaló okos spekinek kell tartania kripto portfóliót (mondjuk a tőke 5-10%-áig, kisebb tőkénél akár elmehet 20-ig is). A 3-5 legnagyobbat kell tartani és minden ígéretes újba belevenni, a lemaradóból pedig kiszállni. És nem ugrálni ki/be eszetlenül, hanem hosszútávon tartani ezeket.
.
Főleg olyan környezetben, ha már a nagy tőzsdei rally közelgő végét vízionáljuk. Ezek ugyanis menekülő eszközök is lehetnek...
elemes
elemes 2018. 01. 02. 21:11
Előzmény: #3408  Törölt felhasználó
#3427
A bitcoint is úgy használták, hogy közvetlenül a tranzakció előtt megvették a tőzsdén, átutalták, majd az átutalás címzettje azonnal eladta.
.
a moneróval is csak így lehetne kereskedni -- a porbléma az lehet, hogy ha (emiatt) a monero tőzsdei kereskedelmét megtiltják. úgy meg már kevéssé éri meg
Törölt felhasználó 2018. 01. 02. 20:27
Előzmény: #3424  pitcairn2
#3426
Jelenleg nem nehéz, hanem lehetetlen. Nem hülyegyerekek találták ki ezeket. BTC-t is kb. úgy lenyomzható ha valahol a láncban vaalki adta nevét mert fiatra váltotta vagy ilyesmi, illetve ilyen-olyan nyomokat hagynak a böngészőben stb.. lényegtelen is.. ha használják és vmilyen szinten akkor fejlettebb láncot használnak és nem nagyobb mértékben mint a készpénz. Mert ugye ismerjük a legendát, hogy mi mutatható ki minden egyes dolláron..
Törölt felhasználó 2018. 01. 02. 20:22
Előzmény: #3416  pitcairn2
#3425
Üres lózungok..már amiket írsz arra értem, nulla tényekkel alátámasztva, csak mert utálod. Szerintem már rég benne vagy, mert nehezen viselted a száguldó %-at, ha nem vagy benne és ilyen korán már tudtál róla, mint ahogy a fórum erről tanúskodik, akkor érthető a viselkedésed. Azért azt elvitatni, hogy egy új iparág fejlődik ki gomba módra a szemed előtt...kétlem, hogy ne látnád. Inkább örülnöd kéne, hogy észrevetted és egyáltalán itt vagy a fórumon, tehát már előrébb jársz mint az emberek 90%-a. Ha rühelled a BTC-t ott az ethereum. Abban vajon mi a lufi? Full hasznos platform lesz és pár éven belül megkerülni sem tudod majd, akkor válaszd azt. De nekem mindegy.
pitcairn2 2018. 01. 02. 20:20
Előzmény: #3423  Törölt felhasználó
#3424
az, hogy nehéz lenyomozni még nem jelenti azt, hogy lehetetlen
máskülönben az internet svédasztal az információgyűjtéshez
gondolj pl. "szegény" NKVD-sekre, anno péppé vertek mindenkit, hogy infót kaptak, oszt gyakran szánalmas volt az eredmény (hisz mindenki mindent - egész pontosan bármit - bevallott és az igazság továbbra is homályban maradt)
ehhez képest ma nagyon könnyű helyzetben vannak a professzionális információgyűjtők
Törölt felhasználó 2018. 01. 02. 20:15
Előzmény: #3414  pitcairn2
#3423
Én nem értek hozzá, de neves kriptográfusok szerint nem lenyomozható, ha nem így lenne már tudnánk róla, nagy a fejlesztőközösség.
pitcairn2 2018. 01. 02. 19:26
Előzmény: #3411  Törölt felhasználó
#3422
a BTC dominancia jelenleg újra zuhanórepülésben van, de mivel a teljes kriptopiac kitört (ki tudja milyen háttér machinációkkal...) ezért szerintem még el lehet napolni az összeomlást
persze ez nem ajánlás senkinek, én speciel egy fillért nem fogok ebbe beletenni
pitcairn2 2018. 01. 02. 19:22
Előzmény: #3417  -pny
#3421
esetleg kitalálhatsz még ezt azt:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek