Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 01. 01. 16:36
Előzmény: #3379  totoro
#3380
Nem mondtam, hogy fogalmatlan hülye vagy csak azt, hogy hibás ez az érvelés, le is írtam, miért. Tartom.
totoro
totoro 2018. 01. 01. 16:18
#3379
Nem csak én vagyok fogalmatlan hülye aki nem érti az egészet, akad elemző is:
"Az árstabilitás, mint elsődleges jegybanki cél kulcsszerepet játszik a monetáris politikai döntésekben, ugyanakkor ez a bitcoin esetében nem teljesül, így nem látok reális esélyt a bitcoin, mint hivatalos pénz elfogadásában. Sokkal inkább valószínűnek tartom, hogy a jövő évben a buborék duzzadásával a jegybankok úgy döntenek, hogy véget vetnek a kriptoőrületnek. Ha a buborékot nem sikerül megfogni, óriás vagyonvesztés lehet a történet vége"
totoro
totoro 2018. 01. 01. 15:20
Előzmény: #3376  Törölt felhasználó
#3378
Nagy ügy, három év múlva mind halottak leszünk: http://www.antalffy-tibor.hu/?p=23026 (és ez még mindig valószínűbb mint hogy a bitcoinból valaha is pénz lesz).
-pny
-pny 2018. 01. 01. 14:46
Előzmény: #3376  Törölt felhasználó
#3377
Kurva jó oldal, rég röhögtem ennyit, köszi:) Egészen elképesztő, hogy micsoda marhaságok vannak a neten. Az oldalról sokat elárul, hogy az UFO az egyik fő menüpontja:)
Törölt felhasználó 2018. 01. 01. 14:37
#3376
...http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2017/12/a-13-illuminatus-vervonal-csalad-beket.html                    ....no ezt tanulmányozzátok ha,
tényleg tudni akarjátok hogyan és kik? alakítják világgazdaságot melyben (még)élünk......
-pny
-pny 2018. 01. 01. 14:27
Előzmény: #3373  pitcairn2
#3375
A hiba az érvelésetekben az, hogy a jövőbeni pénzzé válást a jelen árfolyammozgásai alapján akarjátok kizárni. Azt nem tudom, hogy ez szándékos csúsztatás, vagy csak figyelmetlenség.
-pny
-pny 2018. 01. 01. 14:24
Előzmény: #3372  pitcairn2
#3374
A “potenciális pénz” azt jelenti, hogy még nem az, de az LEHET. Mit nem értesz ebben? Esetleg nézz utána a “potenciális” jelentésének, ha ez okozza a zavart...
pitcairn2 2018. 01. 01. 14:13
Előzmény: #3371  elemes
#3373
piaci alapon eddig csak olyan termék tudott valóban pénzzé válni aminek nem-monetáris felhasználása is volt
nem-monetáris felhasználás nélkül a potenciális pénz óhatatlanul túlzottan volatilis lesz a pénz funkció betöltéséhez
pl. a bitcoin árfolyamával is pokoli egyszerű játszani
elvégre ennek gyakorlatilag semmi reálgazdasági következménye sincs
mi történik ha holnap a 10-szeresére megy fel a bitcoin árfolyama?
kb. semmi...
és mi történik ha a huszadára esik holnapután?
kb. semmi
próbáld ezt eljátszani mondjuk vmi valós - azaz nem monetáris felhasználással is rendelkező - árupiaci termékkel...
pitcairn2 2018. 01. 01. 13:57
Előzmény: #3370  -pny
#3372
és utána azonnal hozzáteszed, hogy azért szárnyal mert "potenciális pénz"...
elemes
elemes 2018. 01. 01. 13:55
Előzmény: #3347  -pny
#3371
minden pénz spekulációs termék, csak a többségük kicsiés illikvid.
.
az árstabilitás iránt elég szigorú követelmények vannak ám.
-pny
-pny 2018. 01. 01. 13:51
Előzmény: #3369  pitcairn2
#3370
“valóban pénznek tekinthetőek-e a kripto-"pénzek"?”
.
Ebben sincs vita, 100-szor leírtam: még nem pénz egyik sem. Az is lehet, hogy egyik jelenleg létező kripto sem éri el ezt a szintet. A BTC áll a legközelebb hozzá.
pitcairn2 2018. 01. 01. 13:05
Előzmény: #3368  Törölt felhasználó
#3369
úgy vélem, hogy nincs ebben a topic-ban olyan komment (egyetlenegy sem!!!) amely kétségbe vonja a blockchain technológia jelentőségét akár önmagában akár pedig az elszámolási és a pénzátutalási rendszerek tekintetében
a vita mindössze az alábbi pont körül bonyolódik:
valóban pénznek tekinthetőek-e a kripto-"pénzek"?
e tekintetben pedig mind a technológiai háttér, mind pedig a kriptopénzek éppen aktuális árfolyama teljes mértékben irreleváns... 
Törölt felhasználó 2018. 01. 01. 12:46
Előzmény: #3364  -pny
#3368
1) Az baj, de azért segítek. Azért volt a többes szám, mert ebben a topikban jó ideje 95%ban értelmetlen hitvita megy, érdemi érvek nélkül, és szerintem nagyjából két oldalra sodródtak a szereplők: kriptohívők vs. szkeptikusok. Időnként az egyik csoportból valaki ír valami nyilvánvalóan blőd dolgot, amire ráugrik a túloldal, és megy az adok-kapok, holott jellemzően egyik pólusnak sincs igaza a nagy általános kijelentéseik tartalmát illetően. A mondandóm főleg a csoportodnak szólt és nem személyesen neked. Csak azért erre nyomtam rá, mert amikor már te is hülyeségeket írsz, akkor azért nem árt kicsit korrigálni.
2) Nem akarok skatulyázgatni, csak csoportmeghatározásként kezelem. Amúgy mi volt a skatulyázás ebben, és ha az is lenne, mi a baj vele? Nem hiszel a kriptopénzek jövőjében? És ha nem "kriptohívő", akkor hogy nevezzük másként, mi a pol.korrekt csoportnevetek? Ha a bináris csoportba besorolás ténye zavar, akkor viszont bocs, de tegyél ellene, hogy megkülönböztethető legyél tartalmilag, álláspontilag.
3) Készséggel elhiszem neked, hogy direkt módon nem hülyéztél le senkit, kérlek ezután se tedd, és elnézést, ha rád nézve sértő lett volna ez a csoport szintű általánosítás! A mondat egyébként arról szól, ami az "olvassál utána" alapérvelésetekből következik. Ez azt mondja, hogy aki más következtetésre jut az vagy nem olvasta el a házi feladatot, vagy szellemileg lemaradott, ha nem érti meg a nagy csodát.
pitcairn2 2018. 01. 01. 12:41
Előzmény: #3366  gyula1971
#3367
az ezüstpiacnak inkább infláció kell...
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 01. 12:36
Előzmény: #3365  pitcairn2
#3366
Az jó, van benne potenciál. Főleg ha fenyegetőzik a diktátor.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180101-kim-dzsongun-allitja-ott-van-az-asztalan-az
pitcairn2 2018. 01. 01. 12:23
Előzmény: #3336  mereszZenesz
#3365
történelmi perspektívában nézve a number 1 monetáris fémet vettem alapnak...
-pny
-pny 2018. 01. 01. 12:04
Előzmény: #3363  Törölt felhasználó
#3364
1. Nem értem a többesszámot.
.
2. Nem értem, miért akarsz skatulyázgatni (kriptohívő).
.
3. És nem értem, milyen lehülyézésről beszélsz? Én nem hülyéztem le senkit.
.
“Javaslom idén lazítsatok egy kicsit”
.
Ezt írd magadnak a kissé kirohanásszerű hozzászólásod után. Amúgy meg BÚÉK:)
Törölt felhasználó 2018. 01. 01. 11:35
Előzmény: #3360  -pny
#3363
BUÉK! Egyébként meg hűha.. Ennél azért nagyobb elméleti felkészültséget várna el tőletek az ember, ha már szinte minden vitát oda futtattok ki itt a hittérítők részéről, hogy a BTC szkeptikusok vagy hülyék vagy tájékozatlanok.
A BTC globális erőforrás igényének sokkal kevésbé meghatározója az egyedi műveletek relatív erőforrásigénye. Valójában a konszenzusalgoritmus, és az abból származó felesleges redundancia az oka a mértéktelen pazarlásnak, így a kérdésre a helyes válasz a NEM. Pl. pont ezért is akar pl az ethereum POW ról POS-ra váltani.
Egyébként meg a válaszod attól is humoros fényt kap, hogy mi is a mostani új favorit? Ha jól követem a híreket, akkor a ripple. Ha így van válaszoljátok már meg légyszives a saját ideológiátokhoz képest, hogy az független? Anonim? BTC-hez hasonló erőforrás igényű? Hogy is van ez az egész a technológia lényegével? Esetleg a kriptohívők ezt pont annyira nem értik (esetleg el sem olvasták), mint akiket kritizáltok ezért?
Javaslom idén lazítsatok egy kicsit mások lehülyézésén és ezzel talán hozzátesztek ahhoz is, hogy kevesebb hülyeség terjedjen a kriptopénzekről, és értelmesebb párbeszéd legyen itt is.
totoro
totoro 2017. 12. 31. 23:33
Előzmény: #3361  -pny
#3362
Feleslegesen erőforrásigényesek - szerintem. Ez is csak a show része.
-pny
-pny 2017. 12. 31. 23:01
Előzmény: #3359  totoro
#3361
A P2P, a blockchain, a titkosítás, stb. ezek bizony  erőforrásigényes dolgok.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek