Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2020. 09. 04. 07:26
Előzmény: #19419  fatihszultan
#19420
Ez is egy allaspont. Olyan allaspontja, akinek nem vol sok koze meg a magyar egeszsegugyhoz, nincsenek veszelyeztetett koru/allapotu hozzatartozoi. A szabaly szerint nem kell tobb, csak maszk, masfel meter tavolsagtartas, kezmosas es remelhetoleg nem fertozodik meg senki. Jo szorakozast! Ha a barati korodben senki sem fertozott, semmi gond. Ha igen, es megfertozodve de tunetmentesen tovabbadod egy veszelyeztetettnek, akkor szamolj el a lelkiismereteddel - gyanitom, nem viselsz sehol maszkot a hetkoznapokban sem, rendelet ide vagy oda. 
Azert, mert valaki visel maszkot, meg nem retteg, csak megeloz.
fatihszultan 2020. 09. 04. 05:54
#19419
Itt a hétvége. Bárki, bármilyen okból retteg, én mindenkinek jó rettegést kívánok. A magam részéről ezt a szép hétvégét barátokkal Balatonon töltöm. Sütögetünk, iszogatunk, fürdünk, beszélgetünk. Jó lehet bezárkózni és rettegni is. De szerintem a mi programunk jobb.
Higgyétek el: mindenki meg fog halni. Csak nem mindenki ezen a hétvégén
dmz 2020. 09. 04. 00:13
Előzmény: #19414  infin
#19418
Négyszer leirtad azt, hogy 1% eltérés mit jelent. Nem attól lesz igaz, ha még leirod néhányszor. 
Vagy nem tudsz, vagy nem akarsz olvasni. Helyette odaképzelsz dolgokat. Remélem, hogy nő vagy, mert a férfihiszti az kiemelten szánalmas dolog tud lenni. Amikor azt mondom, hogy gyenge forrást használsz és felsorolom mikre hivatkozol, akkor az egy nagyon egyszerűen ellenőrizhető és ráadásul objektiv tény. A te felelősséged, hogy mit linkelsz ide a saját igazad bizonyitandó. A massziv hülyeségeket és köztük Szendi Gábort idéző népszava cikk a te választásod volt, és ha már ezt választottad,  legalább annyi minimum legyen meg benned, hogy ha valaki normális tanulmánnyal, adatokkal cáfolja a népszavás cikkből összerakott elméletedet, akkor nem hisztizel. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 23:38
Előzmény: #19415  infin
#19417
Mert akkor nem mehettek volna a tengerhez. 
Inkoherens baromság az egész
infin 2020. 09. 03. 23:27
Előzmény: #19411  dmz
#19416
Még annyi: alapvetően te azt képzeled, hogy elmagyarázhatod másoknak, hogyan gondolkodjanak helyesen, mintha te lennél a matektanárjuk vagy valami. Ne haragudj, de nem kisiskolást tanítasz az iskolában. Erre gondoltam az arroganciával. Hogy feljogosítottnak érezted magad arra, hogy elmagyarázgasd nekem a logikai gondolkodás alapjait, mert szerinted én erre rászorulok, meg hogy beskatulyázz engem olyannak, aki biztosan az egész véleményét Szendi valamelyik cikkéből vette. Mert csak ez lehet a helyes megoldás arra, amit írtam, az, hogy biztosan Szenditől vettem az egész véleményemet. Ne már..... Na ezt hívják arroganciának. Na jó tényleg ennyi. Pá
infin 2020. 09. 03. 23:22
Előzmény: #19413  Törölt felhasználó
#19415
jah és röhejes h most, miért nem júliusban ha már muszáj volt vmit lépni szerintük? teljesen értelmetlen lépés
infin 2020. 09. 03. 23:15
Előzmény: #19411  dmz
#19414
Gratulálok, hogy rám akarsz mindent kenni kapásból. Maradjunk már a tényeknél. Nem azt mondtam, hogy arrogáns vagy türelmetlen személy vagy, hanem hogy esetleg pillanatnyilag türelmetlenül érezted magad, illetve hogy arrogáns volt a stílusod, nem te, hanem a stílusod, de persze lehet hogy te is, viszont nem ismerlek és nem szeretnék feltételezgetni arról, milyen vagy. De az igenis nagyon zavar, hogy most magadat mentegeted, ahelyett, hogy képes lennél a minimális (nem személyes) kritikát elfogadni, és különösen, hogy nem az eredeti témára válaszoltál, pedig elég hosszan kifejtettem. Szóval olvasd vissza magadat, hogy hogyan hangzik a stílusod az eredeti hozzászólásban. Alaptalanul kritikus és enyhén arrogáns volt a stílusod és túlozgattál és csúsztattál, de nem veszed észre magadat. Ehelyett úgy akarod beállítani, hogy csak én írok kifogásolhatóan. .....
---
Ezeket írtad:
- "Leírhatod még tizenkétszer ezt az 1%-ot" - itt minek kellett túlozgatni? Csak mert türelmetlen voltál azzal, amit olvastál?
- "még nem lehet mindent a legelső, logikailag életképes magyarázattal feloldani" a szóhasználatod fekete-fehéren minősítő: "MINDENT".
- Szendi megemlítése, ahogyan te tetted, ne is haragudj, de sértő. Mivel én semmire nem hivatkoztam abból, amiket ő tipikusan mondani szokott, olyan dolgokra hivatkoztam csak, amik kb. közismertek már a vírustémában, nem Szenditől származik egyik megállapítás sem. Ezért elég erős csúsztatás, hogy úgy állítod be, mintha Szendi rajongója lennék. Vagy hogy csak tőle olvasok, és csak rá hivatkozom, mikor több helyről idéztem már ebben a topicban. Ezért nem tetszett, hogy csúsztattál a tényszerűség helyett.
---Én ezt lezártam itt, nem érdemes visszaírnod semmit. Nem szeretnék veled beszélgetni a továbbiakban. Senkivel se, aki nem képes csak a tényekről írni. Nem érdekel senkinek a személye, ez egy vitafórum lenne elvileg.
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 23:00
Előzmény: #19412  euler
#19413
Szánalmas. Komolyan azt gondolom, hogy csak azért csinálták, mert sokan x-elték azon a b..zi kérdőíven.
euler 2020. 09. 03. 22:56
#19412
dmz 2020. 09. 03. 19:36
Előzmény: #19360  infin
#19411
Egyelőre kizárólag te címkézel. Szerinted türelmetlen vagyok és arrogáns, szerintem egyik sem, bár ennek nincs sok jelentősége. Egyébként veled ellentétben én semmit nem írtam rólad vagy a gondolkodásmódodról. Éppen azt írtam, hogy logikailag helyes és működőképes lehetne, csak éppen vannak olyan publikált információk, amelyek megadják a tényleges magyarázatot, és az nem ez. Semmit nem írtam arról, hogy milyen viszonyban vagy Szendi Gáborral. Mindösszesen annyit írtam, hogy rossz minőségű forrást idézel. Ezt honnan tudtam? Onnan, hogy megnéztem a cikket amit a véleményedet alátámasztandó linkeltél és rossz minőségű forrást idéztél, amiben sok hülyeség elfért. 
infin 2020. 09. 03. 18:14
Előzmény: #19408  infin
#19410

Mármint a Reuters nem írt hülyeséget. A magyar összefoglaló a mfor.hu-n (ahonnan a Népszava is átvette) már igen, az már belekeveri a másik variánst is. A Népszava megint nem említi a keverést ugyanúgy. Mert ott csak külön a másik forrásra hivatkoznak (Tambyah, az is szingapúri véletlenül), a két forrás keverése helyett, ahogy látom. Bár nem jelzik, hogy ez egy teljesen más variáns/forrás. Hát most ennyire volt időm, ha még mást is kevernek, azt már nincs időm megnézni.
---
Lancet cikk:
"Importantly, genomic data indicate that the ∆382 variants are not related to the D614G clade"
---
Mfor.hu:
"A fent említett szingapúri kutatók D614G-nek nevezték el a SARS-CoV-2 vírus szóban forgó mutációját"
Törölt felhasználó 2020. 09. 03. 18:10
Előzmény: #19357  Törölt felhasználó
#19409
Mert sokan beikszelték a nemzethy inzultációs kérdőíven.  
infin 2020. 09. 03. 18:07
Előzmény: #19349  dmz
#19408
Na közben nézegettem még kicsit a dolgokat, mert nehéz volt elhinnem, hogy ENNYIRE félreírták volna a Reuters újságírói is.
---
Megtaláltam az eredeti Lancet tanulmányt, erről volt szó a cikkben (Reuters, Népszava): https://medium.com/microbial-instincts/a-milder-variant-of-sars-cov-2-is-found-but-it-disappeared-why-d0d823e6c156
---
Ez konkrétan arról beszél, hogy a 382-es variáns *nem* a G614 variáns. És tényleg (szerintük) enyhébb tüneteket okoz. Viszont még ez az ázsiai tanulmány is márciusi adatokból dolgozik, és aztán Ázsiában eltűnt ez a variáns, valszeg a járvány kontrollja miatt. Meg talán azért is, mert a mutáció nemcsak enyhébbé teszi a tüneteket, hanem a fertőzőképesség is romlik, mert olyan speciális mutáció, ami ezt befolyásolja amellett, hogy a tünetek is enyhébbek.
Na, akkor nem írogattak hülyeséget az újságírók mégsem. Méghogy Szendi...... Az összkép meg csak bonyolódik a vírusról, ahogyan annak lennie kell :)
infin 2020. 09. 03. 17:48
Előzmény: #19347  maxwax
#19407
Ja igen, abban a cikkben Floridára hivatkozott ugye, hogy ott is megugrott később a halálozások száma.  Megnéztem statisztikákat erről, és igen, de nem drasztikusan. Kisebb volt, mint amire az ember a korábbiak alapján számított volna. Én el tudom hinni - persze lehet, hogy ez teljesen mellémegy, kivétetelesen csak gyors spekuláció -, hogy az ún. újabb mutáció tényleg már tavasszal is fokozatosan folyamatosan elkezdte higítani a halálozást már EU-ban is, rémlik is, hogy említették már tavasszal is, hogy egyes országokban jobb a helyzet, pl. németek?, és ugye ott is a fiataloknál jobban terjedt, és soha nem lett rá épkézláb magyarázat, hogy miért, most azon túl hogy az idősotthonok is számítanak, azért még lehet, hogy az nem elég magyarázat rá, én legalábbis nem érzékeltem elégségesnek. Na, ez most teljességgel hangosan gondolkodás volt :) Viszont azt leszögezem, hogy számomra egyáltalán nem életszerű, hogy mivel sok a nyári buli, ezért az idősek még az utcára sem mennek ki, és emiatt nincs náluk érzékelhető esetszám. Egy tényező lehet a sok közül, igen, ezt elfogadom, de kb. kizártnak tartom, hogy CSAK ez magyarázna mindent.
infin 2020. 09. 03. 17:41
Előzmény: #19404  signal2
#19406
Ebben reménykedem én is, illetve persze tény is, hogy jobban felkészült az eü most már. Én továbbra sem értem, hogy az a sok energia és idő és pénz, amit a gazdaság leállításába öltünk bele, az miért ne lett volna arra felhasználható, hogy összerakunk valamit az idősek izolációjára, nyilván akkora hatékonysággal, ami reális, stb... De biztos könnyebb volt megnyomni a STOP gombot gondolkodás nélkül :) (Az első néhány hétre vonatkoztatva még értem is az óvatosságot. Utána már nem.) De befejeztem a témát, ha valakinek van erről bármi, érdekelne.
infin 2020. 09. 03. 17:38
Előzmény: #19353  pitcairn2
#19405
Hajszálpontosan ugyanez nálunk is ment tavasszal, az orbáni puha diktatúrában :) Nem tudtam, hogy Ausztráliával vagyunk egy szinten :)) Amúgy tényleg durva a sztori...
signal2
signal2 2020. 09. 03. 17:37
Előzmény: #19403  infin
#19404
KIcsit korrigálom magam, mert valójában nem tudom, hogy most mivel védjük az időseket, hiszen a vásárlási sáv sem került egyelőre újra bevezetésre. Talán az idősotthonok és a kórházak jobban fel vannak készülve.
infin 2020. 09. 03. 17:32
Előzmény: #19401  signal2
#19403
Hát lehet. Végül is a svédek sem haltak bele ebbe eddig. Tavasszal még persze én is hülyének tartottam őket :))). (De mondjuk náluk az időseket is csak megkérték, asszem - én ezt kevésnek tartom)
infin 2020. 09. 03. 17:31
Előzmény: #19355  maxwax
#19402
Neked is szól, amit írtam az elbagatellizálásról.
signal2
signal2 2020. 09. 03. 17:28
Előzmény: #19360  infin
#19401
Szerintem per pillanat az az opció van, hogy csak az időseket védjük, a többieket pedig megkérjük az óvatosságra. Azaz kb. másoljuk a tavaszi svéd modellt. Lássuk, mi lesz! 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek