Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 08. 30. 23:54
Előzmény: #19257  maxwax
#19260
ez a trend az angolszász világból jön...
https://www.bbc.com/news/coronavirus
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 30. 22:33
#19259
Nehogy már egymást baszkuráljátok, a kúrmány jobban rászolgált. Erre emlékeztettek: https://youtu.be/kHHitXxH-us
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 22:03
Előzmény: #19254  valoigaz
#19258
Mint például te is ugyebár, mint tudjuk. Te sem fogsz szavazni? 
maxwax
maxwax 2020. 08. 30. 21:59
Előzmény: #19250  valoigaz
#19257
Viktorunk Szloveniaban borozgatott - borozgattak kedelyesen maszk nelkul es kezet is fogtak a fotok szerint. Tokeletes pelda arra, hogyan kell betartani a szabalyokat. Ertem en, hogy kulfoldon van, hogy tuti elotte megvizsgaltak oket (vagy sem?), de megis, valahogy rosszul mutat akkor, amikor bennunket bezarnak. 
Amugy is pokoli hetek, honapok kovetkeznek, mert szerintem rengetegen fognak tonkremenni, munkanelkulive valni. Meg hogy felpattanas jon gazdasagilag! Ugyan! Rohadtu nem ez latszik es kormanyzati lepesek sincsenek a lathataron, hogy segitsenek az embereken. 
peter_s 2020. 08. 30. 21:39
Előzmény: #19255  bevandorlo
#19256
Én ugyanúgy fogok jönni-menni szeptember 1-je után is, kurvára leszarom mit hápognak ezek az öltönyös majmok meg Cili néni és az operatív törzsnek nevezett gittegylet. Ha a saját szabályaikat nem hajlandóak betartani, akkor tőlem se várják el. Ha nem tetszik, pereljenek be, ami Mo-n van a nevemen, azt nyugodtan vihetik :-)))
bevandorlo 2020. 08. 30. 21:22
#19255
Aki szeretne külföldi kiruccanást , ( karantén  és / vagy  2-szeres Covid - teszt menteset ) az holnap tegye meg . Uccsó nyári napon Szlovákiát veszem célba .
valoigaz 2020. 08. 30. 20:08
Előzmény: #19251  Törölt felhasználó
#19254

Azokat értem a jelző alatt, akik úgy szólnak bele a magyar emberek életébe, hogy nem élnek és nem adóznak Magyarországon.
Szerintem azok akik nem élnek és nem adóznak Magyarországon, azoknak nincs joguk arra, hogy beleszóljanak azoknak a magyar embereknek az életébe akik saját hazájukban élnek és dogoznak.
maxwax
maxwax 2020. 08. 30. 19:45
#19253
Nem lattam, de jot rohogtem volna, mert Merkely azt mondja, o csak szeptember masodik felere varta a szamok emelkedset - en szerintem sokkal kesobbre varta a korabbi nyilatkozataiban - es bunos minden kulfoldre utatzo, mert szerinte horvathorszagbol jott a varus. Aha, gondolom a kontaktus kutatasbol erre kovetkeztetnek, de basszus a neres emberkek is ott nyaraltak es tombolt odaat a jarvany es siman mehetett mindenki. Amikor az elso hullam volt, valakitol kerdeztek, szerinte hogyan hat majd az emeberekre ez a jarvany. A valasza az volt, semmit nem fognak valtoztatni az eletukon a jarvany multaval, nem tanulnak belole. Magambol indultam ki es ketsegbe vontam az alitasat, de mam amr tudom, tevedtem.
https://444.hu/2020/08/30/merkely-hamarabb-kezdodott-a-vartnal-a-masodik-hullam-mert-sokan-mentek-kulfoldre-nyaralni?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=merkely-hamarabb-kezdodott-a-vartnal-a-masodik-hullam-mert-sokan-mentek-kulfoldre-nyaralni
valoigaz 2020. 08. 30. 19:38
#19252

Magyaroknak a teszt 30000-be kerül mutyisztánban és még a külföldön végzett teszteket sem fogadják el hitelesnek, ezen én meg sem lepődöm, ismét csak a zsebüket tömik.
Amire azért nagyon kíváncsi lennék, hogy sok kormány tisztséget viselőt teszteletek le, ők vajon a zsebükbe nyúltak és kifizették a teszt árát? Koko-tomi, külügy Peti, Varga Jucika, Gulyás Gerike stb. ezekről valahogy nem tudom elképzelni, hogy a zsebükbe nyúltak és kifizették a teszt árát.
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 19:30
Előzmény: #19249  valoigaz
#19251
"Importbirka" kb 1 mandátumot jelent, már ha a határon túli magyarokat illetted eme jelzővel.
Az igencsak kevés lenne a győzelemhez.
valoigaz 2020. 08. 30. 19:11
Előzmény: #19249  valoigaz
#19250

Magyaroknak kifele befele stop, de fcimeccsekre jöhetnek tízezrével is a külföldiek bármelyik országból..
Még a szájkosár használatára sem kötelezik őket...Nem véletlen, hiszen szeptemberben két nagy futballeseményt is terveztek a Puskás Arénában. A szeptember 24-én az új budapesti stadion lesz a színhelye az Európai Szuperkupa-döntőnek, amelyen az idén a Bajnokok Ligája győzteseként a Bayern München és az Európa Liga elsőjeként a Sevilla találkozik egymással. A presztízs meccsre nagyjából 20 ezer szurkoló mehet be, és hatezer külföldit várnak.
Mi a f@xom történik ebben az országban!
valoigaz 2020. 08. 30. 18:27
#19249

Okos ez e a vírus,szót fogad a Orbáncnak A miniszterelnök azt mondta május 3-ra lecseng a vírus első hulláma, és az lecsengett. A magyarokat felszólította, hogy ne menjenek nyaralni az Adriára, menjenek inkább  Balatonra. (kell a lóvé a ner-lovagoknak)  Kivette az éves rendes szabiját és elment nyaralni, természetesen jó példát mutatva az Adriára.. úgy mint az összes ner-lovag és miniszterek akik sintén az Adriára mentek urizálni-jachtozni egy kicsit.! A miniszterelnök azt mondta szeptembertől várható a vírus támadás második hulláma és tessék a vírus visszatért éppen szeptember 1.re időzítve.. és szeptembertől kb két évig fog itt lenni az országban! Ezt már a Cecil mamus mondta,hogy úgy néz ki,hogy a második hullám akar két évig is eltarthat! Lényeg, hogy folyamatosan harcolunk és megmentünk mindenkit. A 2022-es választást is behúzzák az importbirkák segítségével, utána az intelligens vírus elhagyja Magyarországot és csend lesz. A lóvé csendesen folyni fog tovább a ner-lovagok zsebébe.
Zipfer 2020. 08. 30. 17:51
#19248
ZTE-FTC meccs most kezdődött. Majdnem teltház van kb 8-10000 néző... Határok lezárva, itt a második hullám :-)
dmz 2020. 08. 30. 17:19
Előzmény: #19246  PusztaPutyin
#19247
Általában igaz, de ennél a konkrét járványnál valószínűleg nem lesz az.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 30. 16:01
Előzmény: #19243  dmz
#19246
Köszönöm a kifejtést. Tudlak követni, van benne logika. De általában attól még igaz amit kifejtettem. Logikai alapon, nem azért mert olvastam valamit. A gondolkodó kevesek közé tartozom, saját következtetésem volt, nem valami olvasva.
dmz 2020. 08. 30. 15:28
Előzmény: #19218  badsector1
#19245
Nem a kórterem, hanem az osztály van közös zárt légtérben. Járványügyi szempontból add hozzá ehhez az osztályon dolgozókat és az osztályt látogatókat, rosszabb esetben az összes fenti közeli hozzátartozóit. Ettől függetlenül nem írtam, hogy jelenleg a kórházakban terjed legjobban, de az is egy közösség, ahová rendszeresen bekerül.
dmz 2020. 08. 30. 15:28
Előzmény: #19218  badsector1
#19244
Nem a kórterem, hanem az osztály van közös zárt légtérben. Járványügyi szempontból add hozzá ehhez az osztályon dolgozókat és az osztályt látogatókat, rosszabb esetben az összes fenti közeli hozzátartozóit. Ettől függetlenül nem írtam, hogy jelenleg a kórházakban terjed legjobban, de az is egy közösség, ahová rendszeresen bekerül.
dmz 2020. 08. 30. 15:22
Előzmény: #19217  PusztaPutyin
#19243
Nem igazán alátámasztott. Olvastál valamit általánosságban, hogy a súlyosabb megbetegedést okozó törzseket gyakran kiszorítják az enyhébbek, mert azok több embert hagynak életben és innen jön egy szelekciós folyamat.
Erre írtam, hogy ez ebola esetén igaz. De egy koronavírusnál a halálozások kis részét teszik ki az esetszámnak és az is több héttel később. Halálozások, gyors állapotromlás miatt itt miatt nem szűkül be a rosszabb prognózisú változat továbbadásának útja, mert inhomogén a népesség, hatévesektől ugyanúgy meg lehet kapni a súlyosabb lefutású változatokat is, mint a későbbi enyhébb mutációkat. Nincs miért feltételezned, amit írtál.
Peterbond 2020. 08. 30. 15:00
Előzmény: #19241  Törölt felhasználó
#19242
Erre jo pelda hogy a Puskasban 20.000 szurkolo nem kockazat mig 500 ember szabadteri koncerten mar az.
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 14:26
Előzmény: #19240  badsector1
#19241
Szlávik is egy kis szürke eminenciás volt a Covid előtt, naná, hogy azt mondja amit kell.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek