Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 11:50
#19280
minden kozmetikázva van ,számok" ugy irom ahogy nekem jo és ugy manipulálom az embereket ahogy akarom,média az enyém ,embereket megvettem kilora"
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 11:48
Előzmény: #19272  dmz
#19279
maga elhiszi ezt a virus mesét ,na ezért van összeomlás és káosz,megy az átverés megtévesztés,ha baj lenne orbán és pereputtya ki sem merne menni az utcára nem hogy külföldre,hahaha
sanka 2020. 08. 31. 10:37
Előzmény: #19272  dmz
#19278
A 850 ezer nem bizonyítottan coronában halt meg!
Peterbond 2020. 08. 31. 08:48
Előzmény: #19276  Peterbond
#19277
Bocsanat javitok. A 87% az a 30 kiemelt orszagra vonatkozott. A fejlodo vilagban van az esetek 95%-a.
.
Over 95% of cases and deaths are in developing countries.
.
Terkepen:
.
http://gamapserver.who.int/gho/interactive_charts/tb/cases/tablet/atlas.html
Peterbond 2020. 08. 31. 08:39
Előzmény: #19268  fatihszultan
#19276

Bar egy reszevel a mondandodnak egyetertek az osszesege szerintem rossz iranyba mutat es rossz a gondolatmenete. En erre a reszre reagalnek meg:
"Zárónak még egy megjegyzés: csak 2017-ben 10 M ember kapta el a TBC-t (már amennyit fel is derítettek) és 1,6 M halt bele (nem sokkal más a többi év aránya sem). Akit kikezelnek, annak is súlyos mellékhatások maradnak (a tüdő egy része elveszti a funkcióját). Foglalkozik bárki a TBC-vel? "
.
1. Igenis kurva sokan kurva sokat. Amikor Magyarorszagon is nepbetegseg volt rengeteg intezkedest hoztak ellene. Ahogy pl a kolera ellen is. Most ott kuzdenek leginkabb ellene ahol terjed ( jelzem itthon is tudogondozok mukodnek kotelezo vedooltas van ra es gyogyszeres kezeles. Ugy hogy evi 20 halott van belole es ok is az ellatas hianya miatt hallnak meg sokszor ).
.
2. A TBC mar megelozheto es gyogyithato.
.
3. Az esetek 2/3 a 8 orszagra korlatozodik delafrikaban es delkelet azsiaban. A fejlodo 3. Vilagban talalhato az esetek 86% a ezert nem igazan porog rajta a fejlett vilag sajtoja.
.
4. Ennek ellenere is az egeszsegugyi vilagszervezet es tobb mas szerv akinek kell foglalkozik vele. De mivel a fejlett vilagot alig erinti errol kevesett fogsz annak a sajtojaban olvasni. Ahogy pl japanban pl sokkal tobb hir van tajfunokrol mint Magyarorszagon.
fatihszultan 2020. 08. 31. 08:33
Előzmény: #19274  dmz
#19275
Csak te érzed úgy hogy átment! De, mindegy én ezzel befejeztem. Csak két nagy klasszikust tudok zárásként idézni:
"Egyebet nem tudok mondani" 
Neked meg: "Boldog karácsonyt"
dmz 2020. 08. 31. 08:17
Előzmény: #19273  fatihszultan
#19274
Az a baj, hogy átjött. Van egy véleményed, nagyrészt tényadatok és ismeretek nélkül, aki pedig másként gondolja, azt megbélyegzed különböző jelzőkkel. Általános alanyról volt szó, nem a te szüleidről, hanem minden destruktív megmondóember szüleiről.
Néhány alapvető ismeret a továbbiakhoz: a baktériumok okozta tüdőgyulladások (általában felülfertőzések és nyáron sem ritkák legyengült immunrendszer esetén) antibiotikummal a legtöbb esetben jól kezelhetőek. Vírusos eredetű tüdőgyulladásokkal nem ez a helyzet. A TBC-vel nem nagyon tudsz mást tenni, mint hogy lassan visszaszorítod sok munkával és idővel. Nagyon sok az inaktív eset, akik passzív hordozók és valamilyen immunrendszert ért sokkhatásra válhatnak aktív beteggé, illetve az antibiotikum-rezisztens TBC változatok aránya sem éppen alacsony. Az, hogy hány TBC-s eset és halálozás van a világon, miért jelent bármilyen relativizálási alapot a koronavírussal kapcsolatban? Mindkettő megfékezésére eléggé sok erőforrást szánt a világ és attól senki nem lesz beljebb, hogy bezzeg TBC-ben is halnak meg emberek, meg autóbalesetben.
fatihszultan 2020. 08. 31. 07:58
Előzmény: #19272  dmz
#19273
Látom nem ment át, mit akartam mondani. Na, ezzel kezdtem a levelem, csak nem fejtettem ki, miért nem írok, olvasok PF fórumot/on sokszor hónapokig. Mindegy, most pár hónapig megint off.
Ja, már szüleim, húgom meghaltak. Nem koronavírusban. Nem hiszed el, mennyi mindenbe belehalhatsz. De azért jó rettegést!
dmz 2020. 08. 31. 07:17
Előzmény: #19268  fatihszultan
#19272
Ez mégis mitől irracionális félelem? Nem hiszem, hogy van kedve bárkinek tüdőgyulladással intenzív osztályra kerülni. És nem tudjuk előre, hogy ki jut oda. 
https://www.valaszonline.hu/2020/04/14/legeza-ors-koronavirus/
Meghalt eddig 850 ezer ember, jórészt teljesen feleslegesen. Sajnos van a népességben egy olyan réteg, aki vagy kivagyiságból, vagy színtiszta butaságból csakazért is szembe megy az ilyen helyzetben elvárt viselkedéssel. Ezek azok a srácok, akik nem vesznek fel maszkot a BKV-n, vagy itt ebben a fórumban is volt néhány önjelölt megmondóember. Persze, lehet, hogy nem halna meg egyébként sem senki a családodból, de biztos hogy orosz rulettet kell játszani a szüleid nevében? Egyébként is nehéz a funkcionális analfabéták miatt betartatni az intézkedéseket, akik nem síkhülyék csak alap nélkül okoskodnak, emberkednek, azok viszont teljesen feleslegesen cseszik szét a morált.  
maxwax
maxwax 2020. 08. 31. 07:12
Előzmény: #19270  maxwax
#19271
pontositok, meg csak a TTK-n, nem a teljes egyetem.
maxwax
maxwax 2020. 08. 31. 07:05
Előzmény: #19269  maxwax
#19270
Hiaba Kasler szavai, az ELTE megis atall teljes(!) online oktatasra. Gyanitom, nem a hallgatokat, hanem a joval korosabb oktatokat vedik. Es holnap kezdodik a suli a kisebbeknek is. 
Persze Kasler azt is nyilatkozta, van szabad 8.000 agy. Nincs ok aggodalomra - en a lelegeztetokrol nem akarok szot sem emliteni -, elbirja majd a fantasztikus szinvonalu magyar egeszsegugy szerinte a jarvany esetleges sulyosbodasat. 
maxwax
maxwax 2020. 08. 31. 06:53
Előzmény: #19265  PusztaPutyin
#19269
Te is tudod, a minuszolonak nem hajlando vallalni nyiltan a velemenyet. Ez igy sokkal batrabb, anonim modon minuszolgatni :)) 
Pedig a minuszolo velemenye is erdekelne, mert feltehetoen elter az enyemtol. Varom a bator kiallasat az illeto(k)nek!
fatihszultan 2020. 08. 31. 06:33
#19268
Rég írtam be bármely Pf fórumba , mert...De, most úgy gondoltam, hogy egyszer leírom, mit gondolok erről az egészről. A véleményem az, hogy valamilyen betegség létezik, megjelent, vagy csak mostanában izolálták, ismerték fel. (Megjegyzem, már gyerekkoromban furcsának találtam, hogy öregek, rákosok, stb. tüdőgyulladásban halnak meg, akár a nyár közepén....) Bármi történt is, a kattintásvadász sajtó (KPI-okat már ott is hozni kell), generált egy jó nagy, irracionális félelmet bizonyos rétegekben. Erre reagálni kellett a politikának - vagy egyes politikusok még lehetőséget is láttak benne. Tehát hoztak/hoznak egy csomó ostoba, értelmetlen, hülye intézkedést. Namármost, mindenkinek bizonyítani kell, hogy őnélküle nem maradhat fenn az emberiség, ezért a lokális politika is hoz még erre fel egy csomó hülye intézkedést. Ezek után még a vállalatok vezetői is rátesznek egy lapáttal. A kialakult korlátozások, félelmek (a fogyasztás először bizonyos ágazatokban, majd ennek hatására máshol is egyre terjed, aminek elbocsátások, ezáltal újabb fogyasztáscsökkenés a vége. Tehát Soros reflexivitás elmélete itt is kiválóan működik) miatt a gazdaság egyre szarabb állapotba kerül. Ezekre a politikai és jegybankári válaszreakciók is katasztrófálisak, még tovább fogják középtávon súlyosbítani a bajt. Ezek könnyen vezethetnek olyan eseményekhez, amik háborúkat, EU szétesés, stb. okozhatnak.
Tehát, ha élnénk a normális életünket: lehet hogy elkapjuk a vírust, lehet, hogy nem. Ha elkajuk, még mindig igen kicsi az esély, hogy belehalunk (én 55 vagyok). Ha azonban így folytatjuk, biztos éhen halunk, hiszen elképesztő mennyiségű embernek nem lesz munkája. Nem fog tudni élelmet venni, fűtést fizetni, a már nem létező, munkahelyre elutazni, az áramért fizetni, stb. Ne felejtsük el, hogy itt azt nézegették, hogy hány embernek van 3 havi tartaléka. Én beutaztam Ázsiában, Afrikában, D-Amerikában 100 millióknak 3 napi tartaléka sincs. Abból élnek, amit aznap kerestek.
Ja, Mo-on szerintetek hány családban nincs semmiféle számítógépszerű valami, internet? Mi lesz azokkal a 10e-kel - gyerekekkel - aki pl 2 évre kiesnek az oktatásból?
Zárónak még egy megjegyzés: csak 2017-ben 10 M ember kapta el a TBC-t (már amennyit fel is derítettek) és 1,6 M halt bele (nem sokkal más a többi év aránya sem). Akit kikezelnek, annak is súlyos mellékhatások maradnak (a tüdő egy része elveszti a funkcióját). Foglalkozik bárki a TBC-vel? 
sanka 2020. 08. 31. 05:12
Előzmény: #19254  valoigaz
#19267
Pontosan!
Ottapont 2020. 08. 31. 04:26
#19266
Egyre több online felületen olvasni kommenteket, higy a most terjedő mutáció ragályos, de enyhe tüneteket produkál. De ezt hivatalis forrásban még nem találtam meg. Ez most csak vírus tagadós mendemonda? Tudtok erről valamit?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 31. 01:26
#19265
már elnézést, de miért nem növeszt magának péniszt aki sunnyogva mínuszol és nem érvel inkább? Én pont túl fogom élni, megszoktam és nem érdekel, de antropológiai szempontból úúúúúúúgy meg szeretném érteni, hogy ilyenkor mi zajlik le a hülye fejében?
 
tessék ellenérvelni, vagy csak lehülyézni, ez így tök gyenge teljesítmény, ennél minden jobb
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 31. 01:03
Előzmény: #19263  pitcairn2
#19264
És ezt hogy fogják mérni?
pitcairn2 2020. 08. 30. 23:58
Előzmény: #19250  valoigaz
#19263
az ingázókról se feledkezz meg...
"A határon ingázók legfeljebb 24 órát tölthetnek a másik ország 30 kilométeres határmenti sávjában, és külön szabályok vonatkoznak a kapcsolt vállalkozások utazóira is."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200830/koronavirus-megjelent-az-utazasi-korlatozasokrol-szolo-rendelet-ime-a-reszletek-446570
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 23:55
Előzmény: #19261  Törölt felhasználó
#19262
falvak házaiba
Törölt felhasználó 2020. 08. 30. 23:55
Előzmény: #19251  Törölt felhasználó
#19261
Főként amikor határmenti falvak házakba bejelentkeznek néhány százan, hogy leadják a szavazatukat. Ezeken a "választási vasárnapokon" aztán nyílnak a határok, szállítják az embereket külhonból belhoni szavazófülkékbe. Csak a Magyarországon született külföldön élőnek van megnehezítve a szavazása.
Egy mandátum ? A rendszer ennél kissé összetettebb...
 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek