Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mrider 2021. 04. 22. 10:57
#38460
Meghozta az eredményt a suli nyitás. Kiskunhalason egy ált. iskolás osztály már karanténban, mert a tanár az oltás ellenére elkapta.
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 22. 10:46
Előzmény: #38454  Heisenberg
#38459
Így igaz, a 200 feletti halálozás nagy részének köze se volt a kvírushoz. Ha volt egy pozitív teszted régebben, máris írnak a covid-hullák közé. Ha jól emlékszem 6-8 %-ot mondtak, akik ténylegesen a kvírusban halnak meg. Ez ma 15 fő/nap lenne...
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 22. 10:43
Előzmény: #38453  tevelygo1
#38458
"Kutatás: extrém alacsony azoknak a száma, akik a második oltás után megfertőződnek" 
Indexen jelent meg ez a hír. Ez is egy manipuláló cikk. A korrekt kutatás az lenne, ha az oltottak mellett kontrolcsoportként lenne egy ugyanolyan létszámú, a betegségen korábban bizonyitottan nem átesett csoport. "Természetesen" arról sincs egyetlen szó sem a cikkben, hogy a 417 főből hányan estek át a vakcinálás elött már át a fertőzésen, hiszen az ő esetükben az újrafertőzés esélye gyakorlatilag amúgyis nulla.
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:41
Előzmény: #36730  algore
#38457

Na megint a számba akarsz adni valami kamut, amikor arra reagálok, amit TE írtál eredetileg. Ezt írtad eredetileg TE: "Az altalad vitatott "masodlagos forras" linkje is szerepel a hozzaszolasomban. Az Infectious Diseases American Society Guidelines. A hivatalos amerikai fertozo betegsegek kezelesi guideline-ok".
És mindezt arra akartad felhozni, hogy hú de nagyon komoly forrásaid vannak arra, hogy milyen rémesen felületes módon engedélyeznek gyógyszereket. Mert eredetileg KATEGORIKUSAN az ÖSSZES amerikai gyógyszerről kijelentettél olyan képtelen számokat, mint, megint közvetlen idézet tőled, "A gyogyszerek kevesebb mint 14%-a rendelkezik akar csak egyetlen RCT-vel. Ez teny. A gyogyszerek kevesebb, mint 5%-a rendelkezik systematic review-val. Ez teny."
Ráadásul ugye ez a társaság rohadtul nem mindegyik fajta gyógyszerrel foglalkozik, te meg rájuk hivatkoztál ilyen totál általánosságban, mint megbízható forrás a kijelentéseid számára az összes gyógyszer engedélyezésének "alapvetően hibás módjáról". Amivel azt akartad alátámasztani, hogy az ivermectinre meg mennyivel jobb bizonyítékok vannak LOL. Merthogy arra többször annyi RCT meg minden csuda tanulmány létezik, mint szerinted alapból a gyógyszerekre szokott lenni. Ezt akartad állítani. Szóval ne tereld a témát. A lényegre koncentrálj, mert az szépen lemaradt és rám akartál kenni valami totál hülyeséget. De én ebből az ivermectin témából full kiszálltam, megmondtam, hogy nem megyek bele összeesküvéselméletekbe. Pont.
...
PS: És a képtelen számaidat sem fogom megint elmagyarázni a jövőben, hogy miért képtelenek. Nyilván mindenki számára egyértelmű, én - hibásan - feltételeztem, hogy valójában érdekel téged az igazság, ezért akartam elmagyarázni pár dolgot ezekről mint ahogy családtagomnak is szoktam. De nem, helyette engem akarsz vádolgatni és terelgetni. Figyelemfelkeltésnek jó lehet néhány hozzászólásod, vannak néha bennük érdekes tények, ha valakit érdekel és jobban utánanézne egyes témáknak, és a lockdown-nal kapcsolatban is egyetértek, hogy nem az a megfelelő intézkedés elsősorban, viszont teljesen rendszertelenül kezeled a számokat és alapvető következtetéseket és hagyod, hogy elborítsanak téged a paranoid összeesküvéselméletek.
csendben 2021. 04. 22. 10:34
#38456
Nem régen a zsenink Japánt hozta fel páldának,hogy náluk smafu volt,nem covid. Erre,mit ad az Isten,ezt kell olvasnom a hírekben: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210422/egeszsegugyi-veszhelyzetet-hirdettek-japanban-479818 . Ez a példa is elbukott,csak úgy,mint Texas.
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:22
Előzmény: #36729  algore
#38455

Azt kihagytam, hogy ne vádolgass olyanokkal, hogy nem néztem utána valaminek. Előbb tessék kérdezni hogy utánanéztem-e. Fárasztó ezt a vádaskodást hallgatni, mert én eleve rengeteg időt töltök azzal, hogy alaposan utánanézzek adott témának, ha felmerül. Ezért sem írok annyit ide, mert minden alkalommal amikor belemegyek egy témába, ezzel is időt kell töltenem, mert komolyan veszem alapból. Bár kérdés, mennyire éri meg komolyan venni...
A konkrét esetben nem írtam semmit arról, hogy pontosan milyen vírusölő hatásra gondoltam, nyilván lehet, hogy adott gyógyszer többféle mechanizmuson keresztül fejti ki a hatását, DE én arra az alapvető tényre gondoltam, hogy attól még, hogy laboratóriumi körülmények között jól műxik egy vegyület, még nem lesz csodaszer automatikusan, a GYAKORLATBAN is működnie kell. Ennyi.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 22. 10:21
Előzmény: #38448  totoro
#38454
Egyébként szerintem a magyar halálozási adatok se tükrözik a valóságot, hiszen feltehetően a covid exitálással megjelölt elhunytak egyrésze nem annak a következménye miatt halt meg. Ugye MC is erről beszélt. Ennek is meg van szerintem az oka, nem kizárható, hogy  tömegpszichozis fenntartása.miatt, de ezt inkább hagyjuk, igy is sokan halnak, haltak meg ebben a szarban....
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:17
Előzmény: #38451  Heisenberg
#38453
Hát igen. Amit elsőnek megtanultam ebből a járványból az pont ez volt. Hogy legyek 10000%-kal szkeptikusabb, ha elém tolnak néhány statisztikai számadatot valami egyébként baromi fontos dologról. Nem mintha nem lettek volna mindig fenntartásaim eleve (a nem feltétel nélküli hit alapvető), de most már arra is rátettem 10000%-kal.
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:15
Előzmény: #36729  algore
#38452
Ne hazudj arról, hogy mit írtam. Nem tetszik, hogy hajlandó vagy rögtön valami negatívat feltételezni a hozzáállásomról, ahelyett hogy megnéznéd mit is írtam pontosan. Azt nem "tudtam elképzelni se", hogy milliárdos nagyságrendű emberen alkalmazták. Dózisból ettől még lehetett annyi. Ne keverjük már a dózist az emberrel. Ez is alapvető dolog.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 22. 10:14
Előzmény: #38448  totoro
#38451
Tömegkommunikáció egyik fontos része a valóságot nem ismerő tömegek manipulációja félrevezető statisztikai adatokkal Ennek szép bizonyítéka nálunk a 10-20 -100- szor népesebb országok abszolut járvány számainak viszonyítás nélküli közlése.
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:12
Előzmény: #36728  algore
#38450

Nem, ez full félrevezető, amit írsz az USA-ról. Tessék felmenni az FDA oldalára, utána pedig fejezd be, hogy ilyen félrevezetően írsz fontos dolgokról. Nem igaz, hogy ez a státusz azt jelenti, hogy alkalmazható. Mit nem értesz azon, hogy "the IDSA panel suggests against ivermectin use outside of the context of a clinical trial. (Conditional recommendation, very low certainty of evidence)"?
FEKETÉN-FEHÉREN ide van írva, hogy SUGGESTS AGAINST IVERMECTIN USE. Kísérleti alkalmazásként klinikai tesztek során oké, azon túl nem. Légyszíves ne terjessz hamis következtetéseket ilyen alapvető dolgokról. Ne élj vissza az emberek bizalmával. Akkor se, ha téged paliztak be eredetileg ezzel és nem direkt akartál bárkit félrevezetni. Kösz.
PS: Az idézeteim pedig 2021-esek! Nem 2020. A hivatkozás, amit említenek az egyik idézetben, 2020, mert az az álláspont azóta sem változott az FDA részéről. Ennyi.
tevelygo1 2021. 04. 22. 10:05
Előzmény: #38448  totoro
#38449
Hogy jön ki az 1-2%, van erre bármilyen adatod közvetlenül? A 2% nagyon nem hihető.
totoro
totoro 2021. 04. 22. 10:01
#38448
A teljes lakosságra számítva Magyarországon 0.3% körül lesz a végső halálozási adat ha lemegy ez a hullám. A kórházi ellátást igénylők száma 1-2% között teljes lakosságra vetítve. Olvasom valahol hogy micsoda pokol van Indiában a covid miatt, erre nézem, az 1 millió főre eső halottaik száma 133 a mi 2697-ünkhöz képest. Vicc (még az ha adatszolgáltatásuk hiányos, akkor is).
totoro
totoro 2021. 04. 22. 09:49
Előzmény: #38442  Shut-up
#38447
Emlékezzünk meg a mai napról, mint az a pillanat, amikor megelőztük Csehországot, és mi lettünk a legtöbb halálos áldozatot elkönyvelő ország (Gibraltár még előttünk van, de az törpeállam, ezért egy halott is marha nagyot emel a halálozási számokon, de ha így haladunk egy bő hét és beelőzzük még úgy is, ha az a jelenleg egy db kritikus állapotban lévő beteg Gibraltáron meg is hal közben).
Kocsis_Misa 2021. 04. 22. 09:48
#38446
Bejött a várakozásom , átvettük a vezetést a koronavírusban elhunyt / 1 millió lakos adatban .
1. Magyarország       2697
2. Csehország           2684
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 22. 09:46
Előzmény: #38443  Shut-up
#38445
Igen, kapsz egy zöld kártyát amivel mehetsz színházba.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 22. 09:44
Előzmény: #38427  Shut-up
#38444
Műkar, ez a megoldás. Abba szúrhatnak bármit. 
Sajnos előtte valahogy meg kell szabadulni a régitől, de lehet, hogy hosszabbtávon még így is megéri....-)
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 22. 09:44
Előzmény: #38440  Benzedrine
#38443
És használ?
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 22. 09:41
Előzmény: #38439  Heisenberg
#38442
Remélhetőleg jelentkezik egy kínais fan. Én megmaradok kívülállónak mint oltást nem kérő. Csakhogy legyen, akit lehet szidni itt annak a pár kötelező oltást követelőnek.
csendben 2021. 04. 22. 09:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#38441
Megsugok egy nagy titkot: a másik fél minősítése nem azt bizonyítja,hogy ogazad vanm,hanem azt,hogy nincs érved a vitában. Már megérte ide jönnöd:ennyivel is okosabb lettél! :-)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek