Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2021. 04. 22. 09:06
Előzmény: #38413  algore
#38420
Msot,hogy már "tudom" ,hogy egy zsenit tisztelhetek a szerény személyedben, nagyon kíváncsian várom ez előrejelzésedet: lesz-e 4. hullám, mikor és milyen lesz a lefolyása? Ha nem veszed zokon,az ezekre a kérdéseimre adott válaszodat gondosan elmentem,hogy ne hogy megfeledkezzek róluk! Továbbra se fárzad magad az én minősítésemmel (nem hoszem,hogy érdemben befolyásolná a covid helyzetet!), inkább érvelj(egy szakértőnek ez nemjelenthet problémát!Ö....
Shut-up
Shut-up 2021. 04. 22. 09:01
Előzmény: #38401  Benzedrine
#38419
Mindent lehet. Meg kell találni azt az orvost, aki némi ellenszolgáltatás fejében kiönti a vakcinát. 
szieszta 2021. 04. 22. 08:56
Előzmény: #38414  totoro
#38418

Ha jól tudom, angoloknál is ezt használták, már nyitnak mindent. A vérrögképződés olyan csekély, hogy elhanyagolható. Szerintem, ha jobban megvizsgálnák, a többinek is van számos mellékhatása.
Azt meg senki nem tudja, a védettség meddig tart, cseheknél olvastam, hogy a fertőzésen átesettek közül is többen újrafertőződtek.
Cili néni meg már azt mondta, úgy látszik, harmadik oltás is kell majd. De már tablettát is fejlesztenek.
totoro
totoro 2021. 04. 22. 08:56
Előzmény: #38416  algore
#38417
Akkor kérlek fogd vissza a gúnyos élet, mert megint elszáll az agyam és elküldelek melegebb éghajlatra, aztán megint kitiltanak pár napra :)
Egyébként meg szelektív a memóriád, mert én már akkor azt mondtam, hogy az Astrazenecával gond van, amikor egyszerre egy helyen két ápolónőnél lépett fel vérrögképződés Ausztriában. Pedig azok még csak az első hírek voltak, de már ott egyértelmű volt, hogy ekkora véletlenek nincsenek. És amikor ide beírtam, valahogy a tisztánlátásod cserben hagyott pár másodpercre, mert nem osztottad a véleményem. Egyébként meg  Csendes kolléga #38409 hsz-ének első mondatával maximálisan egyetértek.
algore 2021. 04. 22. 08:39
Előzmény: #38414  totoro
#38416
Nahat, hogy elterjedt az 'oltasellenesseg' a fanatikus torzskozonseg koreben is :)
Most erzed magad racionalisabbnak, vagy korabban? :) 
(komoly a kerdes, nem szivatlak) 
algore 2021. 04. 22. 08:38
Előzmény: #38411  totoro
#38415
Persze, csak amikor gorbeket hozok valos adatokkal, hogy oltasi kampanyok idejen hogyan alakulnak az esetszamok, akkor alucsakos osszeeskuvos gyik vagyok.
Ha el lett volna gondolkodva azon, amire az alucsakos valodi szakertok figyelmeztettgettek, esetleg nehany elet is megmentheto lett volna. A tudatlansag ol, nem a virus. 
totoro
totoro 2021. 04. 22. 08:37
Előzmény: #38408  szieszta
#38414
Nem értem miért vállaljátok be az Astarazenecát. Kolléganőm harmincas nő létére (ugye pont a fiatal nőket érinti a vérrögképződési probléma) bevállalta, tegnapelőtt oltották, még ma sem jött dolgozni olyan szarul van, 38 fokos láz. Most már lehet válogatni, két nap múlva kapsz mást, és basszus a másodikat 10 hét múlva kapod csak, minden mással előbb védett is leszel.
algore 2021. 04. 22. 08:35
Előzmény: #38409  csendben
#38413
2020 februar ota tudni mennyire veszelyes, amikor egy orias Petri cseszeben lehetett megfigyelni mit csinal, teljesen zart  oceanjaro hajon. Kepzeld, a mai adatok alapjan is pont annyira veszelyes.
A fertozes tetopontjat Magyarorszagra eddig 2 tetopont eseten jeleztem pontosan itt jo elore. 
Fogalmam sincs hogyan tudjatok elhinni ezt az ismeretlen virus meset, amivel paraztatnak es hulyitenek. 
Osszefoglalva: 2020 marcius ota pontosan tudjuk a veszelyesseget, a terjedest es a hatasos gyogymodokat. Mindent. 
Hogy 1,5 ev elteltevel is beveszed ezt a hulyeseget, hogy semmit nem tudunk, az mondjuk nem altalanos szellemi teljesitmeny :) 
Az igaz, hogy az aranyat ero 'szakertok' ezeket csak probaljak ma is kitalalni, esetleg ha nem cenzuraznak folyamatosan a nagy neveket a szakmaban, es az eredmenyeket, lehet te is okosabb lennel mostanra. 
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 04. 22. 08:33
Előzmény: #38411  totoro
#38412
totoro
totoro 2021. 04. 22. 08:33
Előzmény: #38405  algore
#38411
Az első héten jobban elkaphatod mint nélküle szerintem abból is eredhet, hogy oltás után sokak felszabadultabbak lesznek, és még valós védettség nélkül elkezdenek lazábban viselkedni. Pl. feleségemen látom, jött hozzánk egy ismerős, és két nappal az oltás után, már úgy nyitott neki ajtót, hogy hagyd a maszkot én is be vagyok oltva. Meg persze az oltóhelyek maguk is a fertőzés forrásai sok esetben. Én is tudok olyan idősotthont ahová az oltást végzők vitték be a fertőzést.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 22. 08:31
Előzmény: #38408  szieszta
#38410
Igaz az, h ez egy egyszer használható oltás azaz egy év múlva már nem oltathatod magad újra astrával, mert immunis leszel a hordozó vírusra?
csendben 2021. 04. 22. 08:26
Előzmény: #38405  algore
#38409
"A szakertok aranyat ernek. " : röviden összefoglalva a Te "szakértemedet" :..1, ne hordja maszkot; 2, értelmetlen a karantén; 3, az oltásba belehalhatsz.... Ha ehhez még hozzávesszük,hogy: "Jarvany tetopontjan oltani nagyon okos dolog.",akkor már csak néhány kérdésre várnám a választ Tőled(!): egy ismeretlen veszélyeségű vírus megjelenésekor honnan tudni,hogy mennyire lesz "halálos"; mikor lesz a fertőzás a tetőpontján,hány életet veszélyeztet? Ha ezekrea kérdésekre előre tudod a választ,nem itt a helyed,hanem a zsenik között! Mert jelen helyzetben ezekre még senki nem tudja a vélaszt,csupán próbálja kitalálni.... 
szieszta 2021. 04. 22. 08:24
#38408

Végre van már valóban hiteles infóm, az astra zenecaról. Szombaton 9-kor kaptam meg, egész nap aktívan telt, nem pihentem, estére egy pici levertséget éreztem. Másnap gyenge másnaposság tünetei, nem mondanám fejfájásnak, de nagyon enyhe nyomás volt a fejemben és kicsi levertség. Pihenve töltöttem a napot, tv előtt, enyhe émelygéssel. Hétfőn még nem voltam 100-as, de estére kitisztult és már semmi tünet.
Feleségemnél 38,5 fokos láz, már este, ami kitartott szinte 3 napig. Amúgy nagyon aktív hölgyike , most a levertség miatt szívesen pihengetett.
Ja, az ismerőseim ajánlására, megelőzés képen én napi kétszer vettem be aszpirint, feleségem nem. Tegnap az ismerősömmel beszélgettem, náluk a feleség nagyon gyenge tünetekkel, a férj 1 napos hőemelkedéssel a 18 éves lányuk 3 napos 38,5 fokos lázzal vészelte át az oltás mellékhatásait.
Amit hallottam és az orvosom is megerősítette, a fiatalok általában jobban megsínylik, főleg a láz terén.
A volt  osztálytársam elkapta  a vírust, könnyű lefolyása volt, majd 6 hét után enyhe, de folyamatos köhögés kínozza és bedagadnak a lábai.
A lányom tanító nénije szintén átesett rajta, 6 hét után 8 infúziót kapott, szintén a szűnni nem akaró enyhe köhögés miatt. Neki csak a tesztje volt pozitív, tünete semmi, az csak később jelentkezett.
geza77
geza77 2021. 04. 22. 08:18
#38407
                                                  Halálozás utolsó 7 napban/millió
        Magyar  134,6     Románia 52,33     Ausztria 20,28    Szerbia 30,53     Cseho. 48,36

https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 22. 08:14
Előzmény: #38404  csendben
#38406
fél óra múlva kapom, ha hetek múlva is írok akkor jól ment
algore 2021. 04. 22. 08:03
#38405
Sved eredmenyek a vakcinarol (ok a legmegbizhatobbak es legtranszparensebbek szvsz)
http://pbs.twimg.com/media/Ezh04_LWYAIBJ52?format=png&name=900x900
Az elso dozis nem ved, sot, az elso nehany napban jobban elkaphatod, mint nelkule. 
Kis szamok, de erre utalnak, illetve ennek gyanujat vetik fel. 
(ha pedig megfertozodtel ezen idoszakban, sulyosbit a lefutason a vakcina) 
Szvsz ez, es a zsufolt oltopontok egyuttesen, magyarazza az oltasi kampanyok miatt felfuto esetszamokat. 
Ugye, esetleg ha rendesen lettek volna vizsgalva a vakcinak, ezt milyen jo lett volna elore tudni? 
A masodik dozis utan 1 hettel 86%-os vedettseget ad. 
A termeszetes vedettseg 91%-os vedettseget ad.
Aki oltakozik, az az oltas alatt es utan egy hetig vonuljon fedezekbe. 
Jarvany tetopontjan oltani nagyon okos dolog. 
A szakertok aranyat ernek. 
csendben 2021. 04. 22. 07:59
Előzmény: #38402  PusztaPutyin
#38404
Hogy vagy (így oltás után) ?
csendben 2021. 04. 22. 07:58
Előzmény: #38401  Benzedrine
#38403
Természetesen: covid-19 fertőzés (és gyógyulás) után megkapod.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 22. 07:16
Előzmény: #38401  Benzedrine
#38402
Ez bennem is felmerült :)). Egy barátom és a felesége ebay-en vett újságíró igazolványt, szemem láttára mentek be azokkal ingyenesen fotókiállításra ( újságíróknak ingyenes a belépés). Egy időben O1G jelvényt is árultak, ki tudja, erre is ráállnak talán.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 04. 22. 07:10
Előzmény: #38400  green1899white
#38401
Ez valahogy oltakozás nélkül is beszerezhető?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek