Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
US.500, US.100 short, DO, RIG, NE, CCJ és 8 aranybányász, 1 ezüstbányász, 1 energia long promton. Az egyedi warrantokkal még várok, azokat longra tervezem.
Megnéztem, hogyan viselkedik US500 egyik legnagyobb komponense az Apple az index mozgásához képest. Jellemzők:
1. Apple korrekciós időszakai jellemzően 4 hetesek, eddig eltelt 2 hét. 2. Egy-egy ötös hullámsorozat után jól kivehetően korrekció idején szinkronba kerülnek. 3. US500 fordulat általában Apple korrekciós időszak felénél megtörténik, azaz jövő héttől esedékes. Arra számítok, hogy 149,16 előtt fordul és csinál még egy csúcsot 186,5 körüli célárral. Ha az árfolyam 149,16 alá esik, akkor az elképzelést át kell gondolni.
Feltételezem, hogy VXX-t tartasz. Mivel ez az eszköz futures based (a következő két aktív lejáratból képeznek egy szintetikus 30 napos értéket) contango időszakában minden nap veszít az értékéből a rollover következtében. Amikor backwardation-t látunk (mint pillanatnyilag), akkor fordított a helyzet. A következő két lejárat viszonya sokkal nagyobb hosszútávú hatást gyakorol VXX értékére, mint VIX abszolút értéke. Backwardation VIX hosszú átlaga fölötti értéke esetén alakulhat ki, ami 15 körül tanyázik. A probléma ott van, hogy a kereskedési napok 80-95%-ban (időtáv és időpont függő) VIX kisebb mint 15, ezért kódolt VXX értékvesztése. Ezért ez az eszköz nem alkalmaz buy and hold stratégiára. Ott van másrészről az XIV (ami szintén ETN), vagy SVXY (ami opciózható ETF). Ezek VIX short ETP-k, megfelelnek VXX tükörképének. VIX spike esetén (mondjuk VIX>MA(10)*1.2, ami korábban jól teljesített, de visszatesztelendő) ezeket érdemes megvenni, mert ugye VIX előbb utóbb visszatér a középértékéhez és contango-ba kerül. Amennyiben ebben az eszközosztályban hosszú távon eredményes akarsz lenni, érdemes Stephen Aniston ( vixcontango.com ) és/vagy Bill Luby ( vixandmore ) munkásságában elmélyülni.
Ja és a beszallókat egyelőre még mindig long irányba keresem, bármennyire is tűnik vakmerőnek... egy erősebb piaci korrekciót szerintem még újra meg fognak venni. Ugranak a kamatok, de talán van még egy kis tér és az is lehet, hogy a FED - ahogy mondták is - beavatkozik, ha nagyon szükséges. A cégek eredményei még mindig meggyőzőek - persze nem minden szektor, nem minden cég, de amiket én követek. Szerintem nem kell még vadul shortolni. Ami jó most, hogy a brutál minuszos VIX ETF-em hirtelen jobban fest :o))
Citiben és KBE, KRE etfekben vagyok benne jelentősebben, de már bánom, hogy nem dobtam a pakkok felét, pedig tényleg vártam a korrekciót - tech papírokat ezért is dobtam, ahogy írtam korábban. Ha esünk, akkor a bankokat is ütni fogják, hiába a kamatemelkedés. Mondjuk éves szinten szerintem így is jók lesznek még nagyon is. Amire most hirtelen beszállót mondanék - emlékezetből, mert nincs előttem a chart - a citi azt hiszem valahol 67 körül teszteli vissza azt a csatornát, amiben éveket töltött, szóval ha odáig lemenne, akkor vétel. Soknak tűnhet egy cca. 14-15 %-esés, de ha azt vesszük, hogy pont 2 év alatt cca. 120 %-ot ment fel... Azt ETF-ekre most hadd ne mondjak, de meg fogom nézni azt is. Tech papírokat tartom még szem előtt, üthetik még őket rendesen, de szerintem érdemes lesz beszállni! Sajnos az olajosok és a bányászok csúnyán elkaptak, de majd kijavul. Neked mi a terved, miben vagy poziban - nem muszáj konkrét részvényt mondanod, ha nem akarsz, szektor is elég. Amúgy, amit Pomperj irt tényleg igaz és veszélyes is lehet. Ki tudja, hogy mi lesz Trumplival és úgy tűnik, hogy a piacoknak a kamatemelkedés, a politikai feszültségek, az új FED elnök, FBI ügy... egyszerre túl sok.
Értem, én tartom őket. Nem sok tapasztalatom volt az olajkitermelőkkel és egy kicsit korán vettem őket az utolsó öntésben, de tartom. Ha minden úgy lesz, és dinamikában később úgy emelkednek, ahogy azt kalkuláltam, akkor legalább dupla zseton lesz rajta 3 év alatt. Igaz, tartok attól, hogy az olaj korlátozott emelkedését követően az eredmények alakulására nem fognak tovább szárnyalni úgy, mint a korábbi bull idején.
RIG-nek nem tetszik a technikai képe. Ezért ha lesz még egy olaj emelkedés, DX leszúrás én nagy valószínűséggel (legalább átmenetileg) megszabadulnék tőle.
Részemről ok. Éppen átnéztem az ETF-eket. Sajnos a táblázatban összegek nincsenek, így pl. a tőkeveszélyt nem tudok kalkulálni, de az is sokat mond, hogy milyenek az összetételeik. 779 db ETF van, ebből 708 long, 71 short irányú. 1x tőkeáttételes 667 db, 2x 58 db, 3x 52 db, 15x 2 db. Sajnos tőketartalom nincs szerepeltetve, így számolni nem lehet. Az azért látszik, hogy a lefelé irány jobban fájna. A tőkeáttételek nagysága azonban nem vészes.
A hetvegen csinaljunk a szokottnal alaposabb elemzest. Nagyon ugy nez ki, megvan a fordulat. Azsia is, DAX is nagyot zuhant az utolso heten, sot DAX leszakadt 2017 supportjai ala. De ossze kell szedni a mar meglevo bizonyitekokat. A legerosebb bizonyitek, ha SPX vissza-zar az overthrow-bol a csatorna felso vonal ala, az 2650; de az meg kb. 120 ponttal lejjebb van. Lehet, hogy hetfon ez mar nem lesz kerdes tobbe. Es innen uj strategiakat kell kovetni.
A hetvegen barmi tortenhet. Akar end-of-trump, akar a forditottja. Szoval, hetfon lehet egy -10% nagysagrendu eses eppugy, mint +3% felugras. Az biztos, hogy olaj kell.
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019