Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 05. 09. 12:02
Előzmény: #6339  pomperj
#6340
A SPY chartod mintha megváltozott volna a kilátások tekintetében. Korábban nem letörést vártál?
pomperj
pomperj 2017. 05. 09. 11:05
Előzmény: #6309  pomperj
#6339
1) Uran tema. A DoE uj Determination dontese, hogy csokkenti a USA startegiai keszletek eladasat, az kb. 2000t U3O8 ekvivalenssel csokkenti a piacra kerulo mennyiseget, A kazah -10% termelescsokkentessel ez vilagmeretekben -5% eltuneset jelenti a piacon. Ennek elegnek kellene ennie ahhoz, hogy iden erezheto at emelkedes legyen. Ide masolom Cantor elemzeset errol. ha bejon a varakozasa, hogy az uran at 26 USD-re emelkedik ettol, akkor az a CCJ araban ennek a 25%-nak a duplajat is jelentheti. ************************* Broker Cantor Fitzgerald has flagged up a development that it thinks might give a lift to the uranium sector. The US Department of Energy (DOE) has released a Secretarial Determination that notably reduces the maximum amount of uranium that can be transferred to contractors for clean-up services at the Portsmouth Gaseous Diffusion Plant in Ohio. On April 26, US Secretary of Energy Rick Perry ordered that the total amount of uranium transfers per year from 1,600 metric tons of uranium (MTU) to 1,200 MTU. “The development is positive to the uranium sector as it reduces the amount of uranium that was being dispersed into the market by the US DOE,” explained Cantor Fitzgerald. “The 2M lbs U3O8 equivalent for the remainder of 2017 and 3.1M lbs U3O8 equivalent for 2018, are notably less than the 5.5M lbs U3O8 [triuranium octoxide] equivalent that was occurring in prior years. This is effectively an annual cut of 2.4M lbs from the market for the next two years, which is about half of the annual amount cut by Kazatomprom when it announced production reductions earlier this year of about 5.2M lbs U3O8,” the broker added. KazAtomProm is the national atomic company of the Republic of Kazakhstan. Combined, the Kazakh and US DOE cuts amount to 7.6mln lbs of U3O8 equivalent, which is 4.8% of our forecast production at the beginning of 2017. “That announcement spurred a rally in the uranium spot price from US$20.25/lb to a peak of US$26.00/lb, or by 28%. We believe this announcement should provide a boost to the sector,” the broker declared. Cantor is generally bullish on the sector, and has buy recommendations for the likes of NexGen Energy, Cameco Corp, Uranium Participation, Denison Mines, Fission Uranium, Energy Fuels, Uranium Energy, Ur Energy and Azarga Uranium.************************ 2)Nincs ujsag az SPY charton. Marad az oldalazo a-b-c-d-e haromszog projekcio. link 3)A bond piac viszont fontos, a 150 szintu support konyekre ert. A TLT futures itt vagy megall az esessel, es hamarosan kitor felfele, es meg egy (c of 2) hullamban 157-162 sav kornyekere felmegy. ha igy less, ezt lehet tradelni TMF-el. Vagy leszakad, es akkor eros esely van arra, hogy a 147 ala is szakad; de ebben az esetben persze eleg ronda kovetkezmenyek varhatoak. link 4)Az olaj a varakozas szerint megtesztelte a 43 USD szintet, es felpattant. Ez egyelore egy (iv) hullamnak nez ki a (c of B) vegen, es ha igy van, akkor meg egy eses lehet. De aztan szep rally indulhat. A korabbi chart meg mindig jo. link 5)Az arany talajt probal fogni. Es szerintem sikerulni fog. 6)Egyelore idokitolto daytrader uzemmodban vagyok. Nincs jo es biztos tema mar 2 hete, marad a Volume-price breakout. Most eleg szep breakout listra van, pl. CTL ERF KEM NAK stb.
Boole 2017. 05. 08. 19:17
Előzmény: #6336  Törölt felhasználó
#6338
Megvettem a Goldcorp 2. tételt, a RIG, DO 1. tételeit. Még 8 céget választottam ki vételre, de ott az áraknak még javulnia kell.
Keffer 2017. 05. 08. 12:36
Előzmény: #6336  Törölt felhasználó
#6337
EU: Szerintem ez volt az EU csúcsa, a 2016.05.03 óta tartó csökkenő trendvonal pénteken megfogta, naposon van is egy hangin man, most mehetünk le, szerintem minimum a 2016.12.20. óta tartó emelkedő trendvonalig, azaz oszcillál tovább a háromszögben. A privát véleményem, hogy ebből a háromszögből lefelé fog kitörni, és 0,95-1,0 környékén fog aljat, ahonnan több éves emelkedés következik majd.Az USD/HUF is a 2017.02.02. óta húzható trendvonalig szúrt le pénteken, most mehet fel, ha kicsit távolabbról nézem, akkor azt látom, hogy 2014.05-06. hóban kitört egy komolyabb háromszögből, és elindult fel. Ha abból az időszakból az aljat (2014.05.07.) hetesen összekötöm a 2016.11.09. aljjal, és meghosszabbítom a vonalat, akkor kb. a pénteki aljnál vagyunk. Szerintem simán mehet innen felfelé, bőven 300 fölé.Most mindenki euró szárnyalást vár, és dodó gyengülést...
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 10:56
#6336
Olajjal kapcsolatban:link
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 09:47
Előzmény: #6334  Tibi0002
#6335
;)Tobb mint 2 hettel ezelott irtam rola, hogy lehetseges 1 Lepen gyozelem...Mult heten ill. par napja arrol irtam, hogy az eselye a Lepen gyozelemnek 45%-ra csokkent...amiben tevedtem, hogy sokkal nagyobb aranyban nyert Macron mint amire en szamitottam...(bizonytalansag azert nem szunt meg); mert juniusban kell megszavazni a partokat ill. parlamentet....egyelore elnokuk van (aki ugye fuggetlen a mozgalmaval) valosagban az elozo elnoknel miniszteri poziciot toltott be....Valosagban a problema csak elodazodott...ha esetleg franciaorszagban a kovetkezo nehany evben tovabbi gazdasagi problemak lennenek, esetleg tovabb none a munkanelkuliseg akkor a nacionalizmus meg tobb hivet nyer maganak... Tibbi a kereskedes nem arrol szol, hogy eltalaljuk mi lesz hanem hogy olyan hozam/kockazatu kereskedesbe lepunk be aminek pozitiv az erteke...(a francia valasztasokban en nem talaltam olyan kereskedest ami ilyen lett volna), ezert ezt nem kereskedtem....(sot ha olvasod az EUD/USD toppikot akkor tudnad, hogy EUR emelkedest varnek hosszabb tavon)....Brexitbe ott volt az arany ill. EUR/GBP short...(azokat kereskedtem)Trumpnal ott volt az indexek shortjai es arany longok...kereskedtem azt is,de sajnos tobb mint 50%-at a profitnak visszaadtam a ra kovetkezo index rallyban ill. arany sell off-ban... Nezd meg ,it irtam a BTC-rol 2015. marciusaban arrol irtam hogy valoszinuleg a kovetkezo nehany evben az arfolyam akar 40-80%-os emelkedest is produkalhat...(tevedtem mert nem 40-80%-ot emelkedett hanem joval tobbet...) inkabb nem irom le hogy milyen profitot jelent nekem...esetleg irtam talan 4-6 hete LTC-rol es hogy jo lehetoseg van benne...ugy gondoltam konnyen duplazodhat az arfolyam ($5 korul mozgott) tevedtem mert nem duplazodott hanem majdnem 5-szorozott...(5 szamjegyu mar a profit ebben is, nem forintban);)es kozben tevedtem... link
Tibi0002 2017. 05. 08. 08:21
Előzmény: #6326  Törölt felhasználó
#6334
Én örülök, hogy nem lett igazad, amikor kijelentetted, hogy le pen fog győzni. Egy politikai bizonytalansággal kevesebb. :)
Boole 2017. 05. 07. 22:00
Előzmény: #6330  Tibi0002
#6333
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 21:38
Előzmény: #6331  atiska83
#6332
ez is csak egy frázis...mostanában a tőzsdék rossz hírre nem reagálnak, a jóra azonnal ugranak.és ez a választási eredmény (pénzpiaci szempontból) nem rossz hír...
atiska83
atiska83 2017. 05. 07. 21:33
Előzmény: #6328  Boole
#6331
Pletykára venni, hírre eladni!
Tibi0002 2017. 05. 07. 21:30
Előzmény: #6329  Boole
#6330
melyik linken látsz most élő futures adatot?
Boole 2017. 05. 07. 21:27
Előzmény: #6327  Tibi0002
#6329
Most a DAX 12920,4.
Boole 2017. 05. 07. 21:06
Előzmény: #6327  Tibi0002
#6328
Vagy réssel fel a DAX és az S&P500, vagy tudott dolog a tőzsdén nem tényező jelensége várható. Az is lehet, hogy kezdeti fel után mínuszban zárnak az indexek.
Tibi0002 2017. 05. 07. 19:24
#6327
Tippeket várok, mekkora mozgásra számítotok holnap?
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 13:39
Előzmény: #6325  Boole
#6326
az ar a grafikon ertelmezese, leforditasa mindenki szamara mast jelent...valakik hullam elmeleten keresztul probalja, valakik kvantitativ, valakik fundamentalis alapon, valakik ertek alapon es vannak akik ezek kombinacioja alapjan probaljak leforditani az esemenyeket....ahogy 1 hir, tortenet, esemeny, informacio, zene, film mas mast jelent a kulonbozo emberek szamara ugyan ez igaz a piacon es az arfolyamok ertelmezesenel....mindenki ugy probalja magat kifejezni ami a jelenlegi tapasztalatai, ertekrendje es gondolkodasmodjahoz a legkozelebb all....szerintem nem is az a fontos, hogy ki milyen szemuvegen ill. ertelmezessel teszi meg hanem, hogy kepes-e ezt a piacon lekereskedni....piacon valoszinusegek, eselyek vannak....akik a biztos rendszert keresik azok vesztesre vannak itelve, mert egy orokke veget nem ero probalkozas es kulonbozo strategiak hajhaszasa lesz, majd amikor az eppen kereskedett strategia nem teljesit megfeleloen...akkor 1 ujabb masik strategia utan neznek ami eppen jol teljesit...(persze arra nincs garancia, hogy a kovetkezo hetekben, honapokban, esetleg nehany evben ugyan olyan jol fog teljesiteni)....a kontrarian, masoktol ill. tobbsegtol ellentetes velemeny ill. kereskedes 1 nagyon nehez dolog, mert konnyen 2-3 ev is eltelhet mire a poziciok igazan komoly nyereseget mutatnak... eppen az az egyik legnehezebb dolog a kereskedesben, hogyha mindent tokeletesen csinal az ember akkor is hetekig, honapokig akar 1-2 evig veszteseges lehet az ember....erre pedig a legtobb embernek nincs turelme ill. megkerdojelezi akereskedesi rendszere helyeseget...
Boole 2017. 05. 07. 12:23
Előzmény: #6312  pomperj
#6325
Bevallom, Én nem igazán hiszek az Elliott hullámokban, mert az egyes hívői annyi permutációját mutatják be, hogy az számomra csak a találgatás benyomását keltik. Persze utólag már nagyon könnyű magyarázni, hogy a chart miért arra folytatódott, de ezt előre megmondani senki nem tudja. Ennél csak az volt számomra hajmeresztőbb, amikor valaki olyan programot vásárolt, amely a grafikonok azonossága alapján alternatív chartot rajzolt az időben előre mutatva és ez volt a kereskedési alapja. Mondanom sem kell, hogy ezek mind bukáshoz vezetnek. 23 év alatt már olyan sok piaci mozgást láttam, hogy azt semmiféle hullámelmélettel nem lehetne lemodellezni. Amiben hiszek, az a túlpörgés, követő, túladott szakaszok körforgása.
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 09:40
Előzmény: #6322  eurocent
#6324
;D (jot mosolyogtam rajta);de azert a bolcsiseket nem szep dolog 1 szintre hozni....(meg a vegen oket bantjuk meg).
Keffer 2017. 05. 06. 21:35
Előzmény: #6322  eurocent
#6323
:D:D:D
eurocent 2017. 05. 06. 21:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#6322
Törölt felhasználó 2017. 05. 06. 20:47
Törölt hozzászólás
#6321

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek