Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 17:00
Előzmény: #6528  Törölt felhasználó
#6540
ha Neked lenne egy bef.alapod,nem egy kisbefektetőknek való topicban fórumozgatnál naphosszat,valószínűleg 1-2 sorban is meg tudnál fogalmazni egy nyelvtanilag helyes,közérthető,nem degradáló és érdemi tartalommal bíró hsz-t!

pomperj! csak egy kicsit legyél objektív,hamar kiderülne,hogy ki személyeskedik megállás nélkűl!

pisti!bár nem erősséged a belátás képessége,ill. a szerénység(pedig bőven lenne mire)de azt még egy óvodás is felfogja,hogy képtelen vagy alkalmazkodni és beilleszkedni ebbe a közösségbe,így jó döntés lehetne kicsit hosszabbítani és fórumozás helyett inkább jobban elmélyűlni az alapkezelés rejtelmeiben.
persze sajnálnám,mert azok között voltam,akik visszatapsoltak,de önző módon csak azért tettem,mert ha nagy ritkán megnyitom a p.a.-t és beleolvasok egy-két sorodba,igazán remekül szórakozom.

legyen szép és hosszú pihenőd!
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 16:16
Előzmény: #6530  pomperj
#6539
Kedves János, kisvuk se tudja ki vagyok, de azért benyögte a szokásos fellengzős szövegét "alapkezelőként", hogy ő mennyit rakott le az asztalra, és én mennyit. Érted. Az alapkezelő mennyit rakott le egy kicsiny ország valamilyen honlapjának egyik topikjába (a sok közül). De tudod mit? Küldök neked hamarosan pár arany chartot e-mail-en, esetleg ha gondolod olaj, dax stb..chartot (gondolom a mail címed ott a honlapodon) amin majd láthatod mikor milyen pontossággal teljesültek a várakozásaim. Nem utólag berajzolt chartok lesznek, hanem még köze sem volt az árfolyamnak az általam bejelölt célárakhoz. Nem lesz olyan kisérő szöveg hozzá, hogy "a piac mehet fel tovább, de az is lehet, hogy le", meg "nézz rá 1,2,3,5 év múlva", meg ilyen értelmetlen szövegek.

A tőzsdéhez sok alázat és tisztelet kell, nála nem látom ezt. De nem gond, átlapozom a hozzászólásait, csak igen fárasztó és feleslegesen kopik az egerem görgője. :o) Őszintén szólva nagyon örültem az 1 hónapos önkéntes számüzetésének, de hát én egy ilyen szemét kis köcsög vagyok. :o)

pomperj
pomperj 2015. 02. 28. 16:15
Előzmény: #6536  felcsorgok
#6538
Silvercorp. tema.

1)A ceg cash-cost koltsege 2.2o USD. Ehhez kepest mas cegeke 6-10 USd. Szoval, ez super...ha igaz.

2)Az utolso 3 ev revenue szama zuhant. 237M folott volt 2012ben, 108M volt 2014ben. Ez extrem rossz; kiveve ha kozben uj banyat vettek.

Fordulat most ugy latszik, elkezdodott. Az utolso negyedevben a jovedelem mar 40M lett, es a ceg pluszban zart. A reszveny ar persze felugrott +20%.

Nem tudom, ez fenntarthato-e? Nezz utana.
Ha igen, es mar nem kell sok investment (cap.ex) hozza, hogy atmenjen stabil novekedesbe, akkor ilyen alacssony kitermelesi koltsegen, szoval akkor jo vetel lehet.

Sok penzt ovatossagbol csak tobb lepesben tegyel bele. Mondjuk negyedevente a melypont korul.
McDee 2015. 02. 28. 15:40
Előzmény: #6535  McDee
#6537
A tőkeáttétel csak nem növelhető a végtelenségig. link

Egyszer eljön a nap, amikor a népek arra ébrednek, hogy ki kell menni az ajtón, de azonnal.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 28. 14:09
Előzmény: #6530  pomperj
#6536
Én már vettem RIG-et, van egy kis OMV is, csak mert jó ha van egy integrált olaj vállalat is :).

Ha szánnál egy pár percet pomperj a Silvercorp Metals cégre, hogy Te hogy látod, azt megköszönném.
McDee 2015. 02. 28. 13:40
#6535
Érdekesen alakult tegnap a benchmark és az opciózható komponenseinek implicit volatilitás viszonya. Egyszerűbben:
az index 0,3%-t csökkent, miközben VIX (és közeli VIX határidők is)szintén csökkent, mégpedig 4,1%-t. Antagonisztikus ellentmondás.
pomperj
pomperj 2015. 02. 28. 13:18
Előzmény: #6532  emerald
#6534
Az Azsia folyamatokat kozelrol kovetem, az Azsia topicban. es nagyon egyet ertek veled ebben.
De kitekinteskeppen:

Japan NIKKEI kitort a 20 eves paralel eso csatornabol, es vege az oriasi secularis korrekcios BEAR idoszakanak. japanban BULL kezdodott. Es most meg a 18.000 savban van csak; nyilvanvalo hogy japan NIKKEI ebben a bull periodusban eleri es meghaladja a 39.900 topot, meg 1990-bol.

India egy elefant, Boing motorokkal, es most. 7 ev alatt 3-5 bagger. A fundamentumok eszetlen sebesseggel erosodnek. A TA mar 10 honapja nagyon pozitiv. India index, NIFTY (INDY) a 2 nagy bankkal az elen, 20 ev alatt utolerheti Kinat. SOT!

Brazilia ertelmetlenul es nagyon alul ertekelt. EWZ brazil index siman hozni fog 3 ev alatt 100% korul.

Korea 4 eves paralel eso sav aljan van eppen, de a korrekcio kesz. Es ha megindul, akkor az legalabb olyan szep lehet, mint Taiwan.
Ja, TAIEX is kitort a 10 eves charton. Ott duplazodas lesz par ev alatt.

SzovaL szerintem oriasi a lehetoseg:
vegy olajat 1-2 evre,
vegy lithiumot 20 evre (e-auto),
egyel robotokat 20 evre (FANUC),
vegyel india large es small-caps indexet, plus India bankokat (evi +60M uj ugyfel!).
es egy keves Gazprom se art.
5 ev mulva gazdag leszel.
emerald 2015. 02. 28. 13:06
Előzmény: #6532  emerald
#6533
Bányászok mintha újra emelkedésbe kezdtek volna.
Legalább is a csatornából kitörtek egy kicsit.
GDX long például egy 24körüli TP-vel, 20-as stoppal innen, lehet érdemes volna megpróbálni.

Aranyban pedig az a rendkívül puritán eszmefuttatásom van, hogy ha
végig gondoljuk h még minimum 3-4hónap van a nyári mélypontig, hát addig valahol még el kell a jelenlegi szinteken(kicsit fel-kicsit le) mozognia. Ha leesne tegyük fel 1120-ra most, onnan megint lenne vételi erő. Tehát ha rally nem is lesz, de egy kis emelkedés ugyan nem kizárt.

Persze nem az arany most a legjobb vétel, van más instrumentum is
ahol kevesebb rizikóval lehet jelenleg kereskedni.

Köszönöm h megosztottad a gondolataid, hasznos mint mindig.
Ha nem is írok, de olvasom rendszeresen...:-)

Good luck!
emerald 2015. 02. 28. 12:47
Előzmény: #6531  pomperj
#6532
:)

Igen én is így gondolom....
Illetve Caladaro gondolja, én meg követem...;)

Épp akartartam írni Neked, de látom teljesen egy véleményen vagyunk....
Az lenne a gondolatmenetem lényege h mindannyian máshol élünk, és az adott ország gazdasági-politikai helyzetét valószínű élesebben
látjuk ahol élünk. Ezt tapasztalom a külföldi fórumokat olvasva is.
Tehát amikor Te szörnyűlködve nézed usa gazdaságát akkor az némileg befolyásolhat spy megitélésében.
Hiszen ha én mo.-ra gondolok az alapján ami itt megy, csoda h otp nem esett mélyebbre. Vagy csoda h még működik a gazdaság akárhogy is.....
Ám a QE csodákra képes, ilyenformán nem lehetetlen a megnyúlt harmadik hullám elmélete sem.
Ha ezt vesszük alapul kb még egy év long trend van hátra.
Talán annyiban változik h dax fogja húzni spy-t, illetve az ázsiai pozitív
folyamatok is segítik az emelkedésben.

Arany és bányászokról később folyt.
pomperj
pomperj 2015. 02. 28. 12:25
Előzmény: #6530  pomperj
#6531
4. Az SPY febr.2 ota tarto rallyja tegnapelott volt egy topon. nalam egyelore (iii) szammal. Ha nem esik 2080 ala a mostani korrekcioban, akkor en varnek meg egy ujabb topot, mielott ugy rendesen megindul lefele.

DE; az A/D es a momentum egesz ido alatt divergal, szoval arra utal a belso gyengeseg, hogy ez 5. hullam, ami tart oktober ota. Es annak a vege fele tart.
pomperj
pomperj 2015. 02. 28. 12:03
Előzmény: #6529  Törölt felhasználó
#6530
Nem illik ez a vita ide. Sokfelek vagyunk. Sokan velem szeretjuk a sokfeleseget, es a konfliktalo velemenyeket. De nem kene szemelyeskedo iranyba elvinni.

1.EUR-USD nagyjabol ugy indult az 5. hullamban 1.10 fele, ahogy vartam. A Jan.26 szint, 1.11o, azt legalabbis el fogja erni. De azt gondolom, hogy meglepetesre joval ala is esik.
Ez lehet a legutolso hullam USD erosodesben, egy ideig.
Amikor EUR ujra 1.14 fole megy, na, akkor vege a trendnek. Es EUR visszalendulese kezdodik. Annaka cel ara legalabb 1.2o, inkabb 1.25 lehet majd.

2.Arany egy kicsit visszalendult. Nem esett a kritikus szint ala. De minden opcio nyitva van tovabbra is.

3.Az Olaj ugy csinalta az utolso 3 hetet, ahogy a blogba is rajzoltam. Akar az is lehet, hogy kesz a ferdere sikerult, pozitiv bias iranyu dupla melypont.

Es ez mar a recovery rally eleje. PBR es RIG, stb. jo vetel, NAGYON JO, plane a hosszutavu investoroknak.
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 11:15
Előzmény: #6523  Törölt felhasználó
#6529
" OFF 2 nap....az arany-ezust forumrol...."

Fogadjunk nem bírnád ki 1 évig, hogy ne oszd az észt. :o) Ha tökös vagy állod a fogadást. :o)
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 10:25
Előzmény: #6527  offshort
#6528
"ha nekem lenne egy bef.alapom már réges rég belinkeltem volna a honlapom , de kérésre mindenképp ! , "
+1:) kivéve, ha úgy jár az alapkezelő, mint Nyilasi Attila. ő sem reklámozza az alapját vagy 4 éve, csak várja szép csendesen a lejárati időt:)
offshort
offshort 2015. 02. 28. 10:01
Előzmény: #6523  Törölt felhasználó
#6527
"nem margin szamlan nem mindig hasznalsz tokeattetelt.... "

-feltételezem a tőkeáttételes kereskedési lehetőséget adó számlát nevezed "margin számlának" , így a "nem margin számlán" feltételezhető hogy nem lehetséges tőkeáttétellel kereskedni , legalábbis így lenne logikus ,

"szoval szerinted letezik margin szamla???
;0
most mar tobben hazudnak ugye?"

-sehol nem írtam ilyet hogy valaki hazudna ez ügyben , az autos hasonlattal csak azt akartam érzékeltetni hogy a tőkeáttétes kereskedési lehetőség a mai világban már az "alapfelszereltség" közé tartozik ,

- én hiszékeny ember vagyok , így azt is elhiszem ha valak azt állítja magáról hogy alapkezelő , mindenesetre a bef.alapok reklámozni szokták magukat a honlapjukkal , nem pedig rejtélyes titokzatosságba burkolóznak ,
ha nekem lenne egy bef.alapom már réges rég belinkeltem volna a honlapom , de kérésre mindenképp ! ,

-egy két régebbi hsz autistatól (nem betü szerinti) ,

"az ezüst árfolyam manipulálásával az arany árfolyamát manipulálják"

"olajat interveniálják az oroszok"

"gas-t veszik az oroszok hogy tartsák az árfolyamot"

"gas long a golfáramlat feltételezett leállására "

ezekből kellett volna valmit is tanulni ? , ha te ezeket értékesnek tartod, az a te dolgod , szerintem zöldség mind , a 100k $ alaptőkével certi kereskedést már nem is emlitem ,

más

"ha elolvastad az S&P500 forumon a 433-as hsz-ast" ,

-ha jól emléxem a leírtakat nem is vitattam , sőt megköszöntem , nyilvánvaló hogy a cfd-s részvénynek tartási költsége is van , ezért szokták csak pár napra/hétre tartani és nem évekre mint a normal részvényt

"talan en erre a forumra feltettem par erdekes otletet...:
NST "

-ezt is elismertem , ... ami szép az szép kezdetü hsz-el , ha nem emlékeznél ,
talán kicsit el is érzékenyültél a meghatottságtól :) ,
és még az audusd jóslatodra is emléxem , ami szépen bejött , habár én spec már nem mertem volna shortolni ,
az árnyékos oldalt , az aranybányászokat nem emlitem , mert személyeskedésnek vennéd

"hogy sikerult feltornie ... "

-ezt megint csúnyán félreértelmezted , akkor is írtam hogy nem vagyok pc-zseni (sajna) , csak nyitott szemmel kell járni a neten , de látom egy kis próbálkozást megért neked is, #861 : link

Továbbiakban sok sikert kívánok , szép napot , szép hétvégét , ne idegeskedj, árt a rókabunda szépségének aztán a végén rád se néznek a ken-guruk' ! :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 09:53
Előzmény: #6525  Törölt felhasználó
#6526
bocs, az első véletlenül ment el
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 09:52
Előzmény: #6523  Törölt felhasználó
#6525
"ha veszek 5000$-ert reszvenyt vagy 95000$ reszvenyeket nem fizetek semilyen kamatot,"- ugyanezt írtam, de kösz, h megismételted;)

"ha veszek 5000$-ert CFD-t akkor igazad van"- ha rv-t veszek, akkor is igazam van.
úgy tűnik, nem sikerült még megértened, h hogy működik egy margin szlán az elszámolás.
rv-nél is a letétet zárolják, a többi ott van cash-ben a számlán.tehát a pozi technikailag áttételes. ha láttál már éles IB-s margin számlát, akkor tudod miről beszélek.(az account menüpontban keresgélj)
"Ne haragudjatok,de 1 bizonyos egyszerusegi szint utan elfaradok igy nem latom ertelmet a tarsalgasnak..... "- nem hiszed, de kb. ezt gondoltam, mikor olvastam a kisregénnyi válaszodat:))))na de tényleg ne offoljunk.
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 09:35
Előzmény: #6523  Törölt felhasználó
#6524
"ha veszek 5000$-ert reszvenyt vagy 95000$ reszvenyeket nem fizetek semilyen kamatot, sot nekem fizetnek a fennmarado penzre."- mintha ezt írtam volna, de kösz, h megismételted;)
de azt úgy tűnik, még nem sikerült megérteni, h ha rv-t veszel, a rszer (legalább is az IB-é) margin szlánál tőkeáttételesként kezeli.különben nem lenne több, mint 85.000$cash a számládon 95.000-es RÉSZVÉNY ÉS NEM CFD
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 04:06
Előzmény: #6519  Törölt felhasználó
#6523
ok maradjunk egy 100000$-os szamlanal...
ha veszek 5000$-ert reszvenyt vagy 95000$ reszvenyeket nem fizetek semilyen kamatot, sot nekem fizetnek a fennmarado penzre....(persze ez fugg hogy miben vezetik a szamlat....
ha veszek 5000$-ert CFD-t akkor igazad van,de senki nem kotelez arra hogy a broker hitelkeretet melyet szamomra nyujt felhasznaljam....
szoval senki nem kotelez arra hogy reszveny helyett CFD-t vegyek vagy optiont, warrantot, futures stb.stb.

GBP/USD-ra sem azert fizetnek kamatot mert tokeattetel van a brokernel hanem mert a GBP es USD kozott van kamat kulonbseg van es ezt van olyan broker aki kisebb van olyan broker aki nagyobb mertekben tovabb adja (rollover formajaban)....
azt nem tudom hogy az IB-nel fizzetnek ra kamatot mert ez 1 pelda volt, de az IG-nel es az FXCM-nel is fizetnek ra jelenleg, mert naluk van nyitott GBP/USD long pozim....
IB-nel eppen nincs nyitott GBP/USD longom...
de ismetlem pelda volt,es a peldanal maradva nem fizetsz ra kamatot...

egyebkent az egesz abbol indult ki, hogy letezik-e margin szamla????
ez volt offshort elso problemaja, masodik pedig hogy CFD szolgaltatonal lehet-e tokeattetel nelkul kereskedni????
a valasz pedig lehet, az hogy o ezt vagy mas erti vagy nem az mindenkinek maganugye....

egyebkent vegigmentunk mar azon talan ezen a forumon is, hogy kulonbozo szolgaltatoknal kulonbozo termekkel celszeru kereskedni....
Nekem pedig nem kell magyaraznod, ha elolvastad az S&P500 forumon a 433-as hsz-ast, hogy ha CFD termekkel kereskedik az ember akkor attol fuggetlenul hogy rendelkezik megfelelo fedezettel (100%-os)a CFD szolgaltatonal a nyitott pozikra kamatot szamit fel....de nem mindenre
GBP/USD-ra meg nem de ez 1 pelda volt lehetet volna AUD/USD is....

persze ertem en hogy egyesek azzal toltik az idejuket, hogy masokba belekossenek es ez okoz oromot es elege sajnalom, hogy ezert ertekes emberek tunnek el ill. a hsz-ik, azt is sajnalom hogy mindenfele aprosaggal teleszemeteljuk a forumot.......

a kockazat kezeles ill. tokeattetel fogalma elege komoly hianyosagokra utal, legalabbis a mo-i forumon nekem ez jon le....

persze hany es hany alapkezelorol, meg kockazatkezelorol hallotunk mar mo-on,de eppen mar nem kereskednek sajat szamlara, vagy masok penzet teszik ki felesleges kockazatnak....(ez eleg szomoru)
tisztelet a kivetelnek!!!!

Tudjatok nehanyan buktak az SNB dontese miatt, talan volt olyan alapkezelo aki 5,10,20%-os DD-t szenvedet el....
en meg kerestem 7,5%-ot a CHF/NOK shorton nehany nappal kesobb plusz a rollover...
;)
megoszthattam volna azt is,de eppen akkor is tavol voltam...
;)

mindenesetre offshort-rol tudjuk, hogy sikerult feltornie az amibrokert...
;)
kerdes persze az maradt, hogy minek a gazdanak zongora ha nem tudja hasznalni...
;)
talan en erre a forumra feltettem par erdekes otletet...:
NST
NCM
OGC
stb..stb...
nem emlekszem a kedves vitapartnereimtol egyetlen 1 reszvenyre sem ami legalabb 20-30% ment volna...
NST meg ment majdnem 100%-ot miota en irok rola....
hanyszor is emlitettem meg talan tobb mint 20szor....
elnezest mindenkitol, hogy megemlitettem!!!!.....
sok hasonlo otletrol olvasok ezen a forumon...
;)

es ezt most gizdazasbol mert felhuztatok, tobbet kerestem vele mint itt nehanyan bohockodnak,de lehet hogy nehany forumozonak soha nem lesz akkora szamlaja mint amennyi profit mar a szamlan van realizalva a lebego-t (nyitott pozin levo profitot azt most hagyjuk)...

Ne haragudjatok,de 1 bizonyos egyszerusegi szint utan elfaradok igy nem latom ertelmet a tarsalgasnak.....
szoval OFF 2 nap....az arany-ezust forumrol....
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 03:16
Előzmény: #6520  Törölt felhasználó
#6522
;)
Tiszteletre méltó, hogy te ilyen nagy ember vagy, alapot is kezelsz, ahogy olvasom nagyon átlátsz mindent, és még arra is van időd bokros teendőid mellett, hogy (ki)oktass itt kb mindenkit, pedig ezek a nick mögötti emberek nem 2 hete tőzsdéznek, s úgy tűnik köszönik jól vannak. :o)

Onnan_Toltam_Pozit

Szia, nagyon orulok hogy beneztel hozzank, bar nem emlekszem, hogy lett volna 1 epito jellegu hozzaszolasod ezen a forumon, valoszinuleg elkerulte a figyelmemet.....
es mivel pont nem jokor es nem jo kedvemben talaltal ugorjunk neki "mi folyik itt gyongyoson stilusban"
csak hogy te is megertsd!!!
;)
nem azert vagyok nagy ember mert alapot kezelek, hanem azert tartom nalad kulonb embernek magam mert probalok masoknak segiteni....
persze lehet hogy te sokkal jobb es segitokeszebb ember vagy csak eppen meg nem sikerult bizonyitanod, de kerlek ne fogd vissza magad...
;)
az tulzas, hogy nagyon atlatok mindent, en inkabb ugy fogalmaznek, hogy van nehany kereskedes a hatam mogott, meg nehany ev.....
kedves toled hogy felhivtad a figyelmemet, hogy a nickek mogott emberek vannak....
nem gondoltam volna, azt hittem 1 random generator dobalja a valaszokat, koszi hogy felhivtad a figyelmemet ra, bar ezzel ertekes infoval szolgaltal......na nem a nickekrol hanem magadrol es stilusodrol....
azt meg foleg nem gondoltam volna, hogy a portfolio foruman egyesek kereskednek...ezert is koszonet jar....
en is jol meg voltam nelkuled es szerintem a jovoben is jol megleszek, te meg nagy valoszinuseggel jol megleszel nelkulem, bar nagy valoszinuseggel hatrannybol indulsz...
mar ugy ertem nalam...persze ennek egyelore nincs jelentosege.....de biztos vagy benne hogy nem is lesz???

koszonom hogy ennyi mindenre felhivtad a figyelmemet, halaval tartozom...
kerlek ne fogd vissza magad ha epito jellegu, vagy valami hasznos infoval tudsz szolgalni az arany-ezust temaban....szerintem nehany embert erdekelne a velemenyed....

sok sikert!
;)
legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 01:39
Előzmény: #6516  Törölt felhasználó
#6521
"nem margin szamlan nem mindig hasznalsz tokeattetelt..."- ez igaz.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek