Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 02. 24. 15:25
Előzmény: #6479  Törölt felhasználó
#6480
En is kaptam egy ertesitest a bankomtol: szeretnek, de a penzemert koltseget szamitanak fel.
Szoval: szetosztom tobbfele, vagy veszek treasuryt?

Teljesen megbolondult a vilag. Meg szerencse, ha aranyat veszek, arra nincs negative kamat.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 15:05
Előzmény: #6478  farkasj41
#6479
USD-ban nezve....

ha esetleg lenne 1 kis forintod (ott mar nem annyira egyertelmu a csorgas lefele)
;)
farkasj41 2015. 02. 24. 14:33
Előzmény: #6477  Törölt felhasználó
#6478
Több országban konvertálnak a kamatok a 0-hoz,söt a - hoz az arany meg csordogál lefelé....
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 14:03
Előzmény: #6476  Törölt felhasználó
#6477
Gold Value and Gold Price from 1971-2021 (Gary Christension)
talan 8-10$ lehet az ara, vagy kisebb izelito a youtube-on:

link

persze ez csak 1 matematikai model....,de azert nem art megvizsgalni hogy kik es milyen arat tartanak elkepzelhetonek a kovetkezo 5-10 evben.....
a nevek kozott pedig van 1-2 komolyabb is, olyanok is akik 30-40 eve mar manipulalgattak mar az arany arfolyamat....

en nem varok sem 5,10000 vagy 40000$-os arat,de elkepzelhetonek tartom hogy meg ebben az evtizedben uj csucsra megyunk az pedig eves szinten 9%-os hozamnak felel meg, ugye a fizikai aranynal nincs mas kockazat mint 1 banknal, most nyilvan extrem helyzetekrol nem beszeltunk:

-nehany orszag nem lesz kepes fizetni tartozasait:
gorog,olasz,spanyol, ir, portugal,japan,francia stb.stb.
-mas geopolitikai kockazatok
-esetleg QE-ek versenye a kozponti bankok kozott nem a legjobb eredmenyre vezet

ugyanezek miatt tartok es vasarlok fizikai ezustot is, raadasul fizikai ezust a jelenlegi ismereteink szerint nagyon lecsokkenhet a menyisege a kovetkezo 15-20 evben, az iparban meg a legjobban hasznalt femek egyike...
itt is konyen elkepzelhetonek tartok eves szinten 9-10%-os hozamot hosszutavon...
20 evre nezve 9-10%-os hozam 100-110$ feltetelez
(egy szamitogepbe, laptopba, mobil telefonba, hutoben 10-20$-nal kevesebb ezust van,de hasznalnak ezustot ruhakban,egeszsegugyben es szinte mindenhol...
nem hinnem, hogy az emberek azsiaban nem fogjak majd lecserelni vagy megvenni a kovetkezo elektronikai eszkozt ha 1 termek ara 5%-al tobbe kerulne mert a benne levo ezust ara (koltsegesebb lett)....
most a befektetesi oldalt hagyjuk....
persze itt se kell all in-t menni mint semelyik kereskedesbe sem,de nagy valoszinuseggel ezust es arany is felul fogja teljesiteni mind a kotvenyeket mind az indexeket hosszabb tavon....

egyebkent a legjobban teljesito asset class tavaly a mexico-i 100 eves bond volt, ha minden igaz, persze ki az aki mexico-i bond-ot vasarol (raadasul 100eves-et) mert en biztos hogy nem

persze az emberek kulonbozo felekeppen itelik meg a kockazatokat.....
;)
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 13:20
Előzmény: #6474  szarvasvadasz
#6476
Szia,

Nova Scotia,JP Morgan tavaly amikor 800$-os arral fenyegetett....
kozben meg Afrikaban es itt Au-ban olyan banyakban vasaroltak 5%-os reszesedest ahol az ASIC 900-942$ volt....
Citi is vasarolt kisebb reszesedeseket hasonlo banyakban kozben 6000 eves lufirol beszelnek a mediaban...
;)
Nem csak a nagybankok de a CME is benne van a jatekban, par hettel ezelott amikor az ezust eppen kitorni keszult, megemeltek a leteti kovetelmenyeket az ezustnel.....

Szoval nem art vigyazni olyan intezmenyek velemenyevel akik evi tobb billio $ buntetest fizetnek bunteteskent.....(mar azokert a dolgokert amikrol mar dontes szuletett jogi uton)

Nem tudom hallottal-e arrol a valtozasrol, hogy a betetesek penze a bankban uj besorolasba kerult "unsecure lender"
legalabbis ez a helyzet USA,Anglia,Kanada,AU es ha minden igaz a G20 orszagaiban...
Ha erdekel nezz utana, nem tudom mo-on ez a helyzet,de lehet hogy hamarosan ez lesz....

Masik ami eppen zajlik a fizikai kereskedok korul legalabbis az amcsiba operation chokepoint....
;)

Egyebkent nem csak a nagybankok jatszanak,de mar a retail bankok is, csak menj be 1 bankba es probalj meg az atlagos par szaz$-os tranzakcional nagyobb osszeget casb-ben felvenni, itt nem millio$-rol ill. szazezrekrol beszelunk hanem mondjuk 10-20000$-rol....
es mindjart kiderul mi is zajlik a felszin alatt....

persze kit erdekel a dolog ha a vilagban itt ott 1-2 bank bedol idonkent, ne aggodj arrol kevesebb dolog jelenk meg a mediaban.....

en probalok 2-3 honapnyi koltsegnel nem tobbet tartani bankban ill. szamlakon kulonbozo bankokban...
egyre kevesbe bizok bennuk!!!
farkasj41 2015. 02. 24. 09:16
Előzmény: #6470  Törölt felhasználó
#6475
Az arany:Elég sokat táncol 1200 körül kitörhetne és nem letörhetne már
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 24. 08:10
#6474
"...Az amerikai igazságügyi minisztérium vizsgálatot indított 10 nagybankkal szemben, mivel alapos a gyanú, hogy a pénzintézetek mesterségesen befolyásolták az arany árfolyamát. Az érintett pénzintézetek a következők: HSBC, Bank of Nova Scotia, Barclays, Credit Suisse Group, Deutsche Bank, Goldman Sachs, JPMorgan Chase & Co, Societe Generale, Standard Bank Group, UBS..."

Csupa ismeretlen név, a pénzvilág és a tisztességesség nem szinonimái egymásnak...
buyandhold 2015. 02. 24. 07:26
Előzmény: #6472  Törölt felhasználó
#6473
koszi a velemenyt...
en tavaly decemberben kezdtem beszallni az ezustbe, pont a melyponton, iden is vettem, igyekeztem akkor venni, amikor nagyobb eses volt...
jelenleg a portfoliom 10% van ezustben(SLV), es meg 5% dollarban figyel egy jobb beszallora...

erosen gondolkozok, hogy meg 10%-ot beletolok...
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 22:27
Előzmény: #6471  buyandhold
#6472
Nincs 100%-os garancia egyetlen kereskedesre ill. befektetesre sem....
Senki nem ismeri jovot....
ezust es arany, szerintem minden komlyabb portfolio resze....
kerdes inkabb az hogy milyen aranyba....
konzervativ megkozelites 5-10% a portfolionak kellene arany ill. ezustben (fizikai)...
Kicsit agresszivabb megkozelites 5-10% aranyban es ezustben is 10%.....
(nem szabad elfelejteni, hogy ezust eleg komoly negativ korrelacioban van a reszvenypiaccal igy a portfolio volatilitasat lehet csokkenteni....
persze ezust eletkor fuggo is, mert nagyon volatilis, szoval 50-60ev folott nem igazan tanacsos tul sok fizikai ezustot tartani a portfolioban, sokkal inkabb aranyat...

aranyat szoktak felelem kereskedesnek is nevezni, szoval ha ugy gondolod, hogy a jovoben tobb problema lesz a vilaggazdasagban ill. nagyobb lesz a bizonytlansag akkor mindenkeppen kellene hogy legyen a portfoliodban....

ha azt is megnezed a vilagon egyre tobb helyen kezdenek megjelenni a negativ kamatok, nyilvan ez pozitiv hatassal van mindket nemesfemre....

Minenestre mielott nagyobb osszegeket fektetnel nemesfemekbe, kicsit jarj utana dolgoknak, torvenyek, jogszabalyok,koltsegek ezek azert orszag ill. kontinens fuggoek...

en nem ajanlok neked semmit, mert a te penzed es neked kell 100%-osan vallalnod az osszes feleloseget minden egyes befektetesi dontesedert....

Azt viszom szivesen megosztom veled, hogy en szep csondben gyujtogetek, jelenleg foleg ezustot,de nekem ez hosszutavu befektetes es a portfoliomat probalom kiegyensulyozni vele...
(csak hogy ertsd en peldaul osszig megprobalom a portfoliom 30%-ig, az amcsi elnok valasztasig pedig 40%-ra vinni a portfoliomba a nemesfemeket)....
de en nagyon agressziv befektetesi politikat kovetek...
14-16$-os ezust arnal, pedig nem csak fizikai-t vasarlok hosszutavra, hanem kereskedek is vele rovid es kozeptavon..14,5-15.5$ kozott pedig tokeattetellel vasarlom persze csak okosan 1,25-1,5szorossel...

nem tudom beszelsz-e angolul ill. milyen szinten vagy benne,de az interneten rengeteg hasznos info megtalalhato a sok szemet kozott...
buyandhold 2015. 02. 23. 21:34
Előzmény: #6470  Törölt felhasználó
#6471
Arra kivancsi lennek, hogy 5-6 eves tavban mit gondolsz/gondoltok az ezutrol/aranyrol...
...azon agyalok, hogy TBSZ-re veszek nagyobb tetelben, es en tudok varni 6 evet (sot a TBSZ miatt muszaly is)
Lehetseges, hogy 6 eves tavlatban bukas legyen az ezuston/aranyon?
Velemenyek?
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 19:48
Előzmény: #6466  pomperj
#6470
Szia,

Az utolso support 1140-1180...(jelenleg)
Nagy valoszinuseggel fogja ezt a szintet tesztelni....

sot hogyan lehet elmeletileg sok penzt keresni vele???

Hat ugy hogy amikor esik 1140 ala, alatta 3-4%-al (1090-1118) akik tudjak mi a dorges azok szepen venni fogjak, akik pedig nem azok adni fogjak azokon a szinteken....

Mielott komoly ketsegekbe esnenk, nem art emlekezni a fundamentumokra, tavaly tobb volt a kereslet mint a kinalat!!!!
a jegybankok is netto vevok voltak....

Ezust pedig az 1.ik legjobb vetel a nyersanyag piacon, bar talan a legspekulativabb eszkozok egyike....
itt sem art figyelembe venni a fundamentumokat!!!

Akinek pedig megbizhato adatai vannak az 14,5$ korul mar tobbszor pattant az arfolyam....lehet hogy nem veletlenul.....

Ertem en, hogy nehez a tomegpszhiozistol elteroen gondolkodni,de szerintem megeri.....
Egyebkent erre pszhiologiai kiserleteket vegeztek es az eredmenyek onmagukert beszelnek....(aki akar nezzen utana)

Helenke dumcsija pedig meg meglepetest is okozhat a piacnak, mindenki meg van gyozodbe arrol hogy a USD erosodni fog...., sot nehanyan meg a legutobbi gazdasagi adatokkal jonnek, pedig aki figyel az mar latja a figyelmezteto jeleket.....GDP Q4 evesitett adat, mennyi is volt? inflacio erre az idoszakra?

persze meg kell hallgatni es erdemes figyelembe venni a pozitiv hireket is:
Kmart-nal emelkednek a berek....
;)
aki picit is ismeri a kmart uzletlancot es mukodeset az tudja, hogy igazan a discount uzletagat kepviseli, a munkaero nagy resze az alacsonyabb, ha nem a legalacsonyabb berezessel rendelkezik, meg a reszmunkaidos kategoriaban is.....
(szoval nezhetjuk pozitivan, kmart-nal novekvo berek, sajnos a pontos szamokat nem tudom,de ugy 6-12$ koze tennem...
ez ugy heti 20 oraban nezve 240$-ado, na ez aztan majd jol beinditja majd a gazdasagot)....
masik oldalon pedig ott vannak azok a kevesbe jol fizetett szakmak olaj mernokok akinel a kezdo eves fizetes 150K korul kezdodik (80-200$/h)...csak par ezer esetleg 10 ezer ilyen munkahely szunt meg ill. kerult veszelybe....
olyan aprosagokat nem kell figyelembe venni, hogy a luxuscikk gyartok pedig az azsiai piac visszaeseserol szamolnak be.....
aki kicsit is kepben van, az tudja, hogy jelenleg ill. (5-10 evvel ezelott es 5-10 ev mulva is az Azsiai regiobol fog jonni a nagy resze a globalis GDP-nek)

Ha pedig egeszen veletlenul a USD erosodes megtorppana akkor erdekes dolgok lehetnek a nyersanyagpiacokon....
McDee 2015. 02. 23. 19:48
Előzmény: #6467  farkasj41
#6469
Olcsó, vagy drága?
link
buyandhold 2015. 02. 23. 19:07
Előzmény: #6467  farkasj41
#6468
majd akkor veszik, amikor draga lesz...az emberek igy mukodnek...ha olcso akkor eladjak...
farkasj41 2015. 02. 23. 18:27
Előzmény: #6466  pomperj
#6467
Az értékmegőrzés egyik eszköze az ARANY,most nagyon olcsó is miért nem veszik???
pomperj
pomperj 2015. 02. 23. 13:46
Előzmény: #6444  pomperj
#6466
1)Az arany meg mindig kritikus helyzetben van. A 1180 az utolso support, azutan mar nagyon keves eselye van, hogy nem letorest fogunk latni, hanem felpattanast.

Egyelore a 1180 szint jo 4-5 hetes volumennel support. Mert ott toltotte November es December felet. Szoval, nem varom, hogy elso menetbol atszakadjon. De egyelore a hullamstruktura semmit nem arul el, hiszen Jan. kozepe, tehat 5 hete folyamatosan, szoros gyertyakkal esik.

2)Veletlenul a Platina kritikus supportja is 1180. Volt. Mert leszakadt Febr.17-en. Azota tovabb masirozik (...igaz, kicsit lassabban...) lefele.

3)Az ezust is Jan. kozepen indult le, de ott van egy vilagosabb hullamstruktura. Az (1) hullam Jan.28-an vegzett, a (2) oldalazo a-b-c meg febr. kozepen.

Szoval, a leheto legrosszabb a helyzet, mert 3. hullamban vagyunk (vagy c), es a kritikus support most is 15.5, ami csak 4%-al van a mai ar alatt.

Csendben megjegyzem, 2009-ben volt 12.5 szinten support; hatha jo lesz kesobb.

4)Az olaj megcsinalta a Februari roved 3 hetes, valoszinuleg (4) subwave korrekciojat, es folytatja az eset.
recluse82
recluse82 2015. 02. 22. 21:34
Előzmény: #6464  szarvasvadasz
#6465
ha jol ertelmeztem akkor usdjpy 5 ik hullam felfele, ucad ban impulse indult lefele es most vagyunk 3of 3 ban. Eurusd re meg azt mondja, h mindenki paritast var es a piac dolga hogy fajdalmat okozzon a tomegnek, ezert talan mar spekizik a bottom fishingre. Jol ertelmeztem mindezt?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 22. 20:31
Előzmény: #6463  Törölt felhasználó
#6464
Wed, 18 Feb 2015 16:45:00 ET

In this interview, Jim Martens, editor of EWI's Currency Pro Service, tells you what to expect for currency pairs like USDJPY, USDCAD and more:

link
Törölt felhasználó 2015. 02. 22. 13:04
Előzmény: #6462  szarvasvadasz
#6463
koszi
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 22. 11:28
Előzmény: #6461  Törölt felhasználó
#6462
Nincs mit, raktam föl az EUR crossokhoz az EU topicba pár képet (ld. #5953).
Törölt felhasználó 2015. 02. 21. 21:12
Előzmény: #6460  szarvasvadasz
#6461
koszi szarvasvadasz, hogy megosztottad....

nekem picit ketsegeim vannak a tovabbi USD erosodessel kapcsolatban....

korai trendfordulorol beszelni,de egyre vegyesebb a kep...

olaj a nyaron meg megprobalhat uj melypontot csinalni,de hosszutavon 3-5 ev en nem tartom fenn tarthatonak az 50 illetve az alatti olajarat.....

USD erosodesevel kapcsolatban tul nagy az egyetertes a piaci szereplok kozott, ez pedig kedvez azoknak akik kepesek a tomegpszihozistol elteroen gondolkodni....

engem az EUR/GBP-s grafikonod erdekelne igazan, abba en hatalmas fantaziat latok es raszantam 500potyot mar, persze 0,3% kockazat
azt barmelyik kereskedesre radobom, ha latok benne fantaziat...
ha pedig visszaigazolast kapok a piactol, akkor megyek utana...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek