Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 02. 14. 19:28
Előzmény: #6336  takika200
#6340
ez egy nagyon jo otlet. kivancsi vagyok a forum modija es gazdai mit szolnak hozza.
tberki 2015. 02. 14. 19:28
Előzmény: #6336  takika200
#6339
ez egy nagyon jo otlet. kivancsi vagyok a forum modija es gazdai mit szolnak hozza.
joe001
joe001 2015. 02. 14. 19:21
Előzmény: #6337  takika200
#6338
megtudom erősíteni maximálisan....bizony sokat...DD))
takika200 2015. 02. 14. 18:57
Előzmény: #6336  takika200
#6337
már úgy értettem,hogy az kussoljon aki "-"-t ad
(ja mondom irok én néha sok baromságot)
:):):)
takika200 2015. 02. 14. 18:51
Előzmény: #6295  Törölt felhasználó
#6336
++++

Hello,nem tudom kitől kaptál -8 at
kapja be a f*szt
már elnézést
:):):)

asszem aki megtisztel bennünket azzal ,hogy leirja a véleményét és a meglátásait,azt minimum + al kellene értékelni,de legalább kussoljon .
Egyébiránt egyszerübb lenne ha a "-" jelet ki is vennék a fórumból :)
Aztán mindenki válogassa ki a hsz ekből ,hogy neki mi hasznos és mi nem.Én is irok és trédelek is sok baromságot,ettől még ez nem jelent semmit.
szép napot :)

pomperj
pomperj 2015. 02. 14. 18:27
Előzmény: #6334  eurocent
#6335
Konnyu egyeterteni.
A Solar mufaj december-januarban csinalt ciklus-meretu bottomot. Es szerintem meginduloban fel. Szoval, a dip-eket vasarlasra erdemes nezetegtni. Egyelore inkabb a solar eromu epitoket, mint a maganhazas szektort, mert meg mindig nagy a ketto kozott a hatekonysag es profitabilitas gap.

Gaz. A blogban rajzolt kilatasok nagyjabol bejottek. A dec.-febr. kozotti eso idoszakot konnyu egy 5 subhullamos c-nek beazonositani.
Innen mar szep felfele lepegetos, es fokeppen ciklus meretu rally indulhat. Nehez lesz elkepzelni, de a cel ar: 8-11 USD, ebben az evben.
eurocent 2015. 02. 14. 18:11
Előzmény: #6330  pomperj
#6334
Akit érdekel.
Solar:
Az Oil&Energy hírlevélben írták, hogy a Californiában megépítik a világ legnagyobb solar erőművet. A beruházás értéke 1,5MrdUSD. A First Solar lesz a kivitelező. Lehet, hogy érdemes felugrani erre a vonatra...

Gáz:
Az említett hírlevélben arról számolnak be, hogy egyre nehezebb helyzetben az USA szénerőművek. Ok: szűrő berendezések költséges cseréje, stb. 2030-ra legalább 10%-al csökken részedésük az áramtermelésben, helyükbe gázüzeműek lépnek. Idővel, vagy már mos is érdemes lesz a szektor szereplőit, beszállítóit figyelni.
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 16:13
Előzmény: #6330  pomperj
#6333
jo hogy irtad az Apple-t....

gondolom tudod, hogy az apple uj tabletjeibe es telefonjaiba a Samsung fogja a csippeket gyartani...
;)
szoval a szabvanyhaboru lehet, hogy kicsit csak mondvacsinalt es ok szepen felosztottak a piacot egymas kozott....
mert valjuk be a tablet es okostelefonok piacan ok az igazan meghatarozo szereplok es minnek tolnanak ki egymassal 1 arhaboruval.....
mint Edison idelyeben is sikerult a 2 legnagyobb cegnek valahogy megallapodnia....
;)
konyebb profitot elerni 300-400$-os okostelefonon mint 200$-oson....

Nyilvan iratlan szabaly, hogy a piac legerosebb ceget nem illik shortolni amig ver nem folyik a piacon.....
raadasul a nasdaq-ban eleg nagy resze van az Apple-nek....

Nem tudom figyelted-e American Express sztorit, azert az is ad 1 kis iranymutatast, mert ok azert ugye a credit es charge card uzletag szektor kremjet kepviseli....

en nem akarok mindenaron penzt keresni, ha kell kepes vagyok 3,6 esetleg 18honapig is ulni a kezemen.....

a toke vedelme a legfontosabb!!!
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 16:03
Előzmény: #6329  szarvasvadasz
#6332
nem kell kapkodni, csalad es az egeszseg a legfontosabb ertekek...

en pedig mar jo ideje nem kereskedek 5 perces grafikonon....
;)
(bar eppen a heten kezdtem tesztelni 1 algot, kapott tolem 1 eselyt raszantam 1 kereskedesnyi kockazatot, aztan meglatjuk mit muvel 1-2 ev alatt ha addig birja,szerencsere a stoppot es celarat ill. hozam/kockazat aranyt be lehet allitani rajta szemelynek megfeleloen, szoval most es a mult heten volt nehany FX kereskedesem M15,H1,H4-en is......)

AU ha meg nem is ert el a lehetseges 0,65-0,7-es tartomanyba, de jo uton van, a munkanelkuliseg no, politikai bizonytalansag mind a kulonbozo allamokban mind kozpontilag no...
leminositette AU-t a Fitch most mar nem vagyunk AAA-ban csak AA-ban....
persze nehez kereskedes lesz mert Helenke meseje kezdi elbizonytalanitani a legtobb kereskedot, szepen elkedtek jonni a rosszabb GDP, kulker es egyeb adatok az Usabol....

persze nekem valamilyen szinten elonyom van AUD-al kapcsolatban mert itt elek es erzem az itteni emberek hangulatat es atlatom a legnagyobb kockazatokat,de ha az ember valamit tul kozelrol belulrol nez, konyen nem vehet eszre fontos dolgokat....

CAD szerintem egyszerubb az olaj miatt es a szezonalitas miatt...a kamatvagas megvolt, szerintem ha nem esik az olaj 30-40 ala akkor nem lesz tobb kamatvagas legalabbis amig meg nem ontenek mindent.....

mindenesetre nagyon erdekel a te velemenyed a USD/CAD-rol
(szerencsere mar 198pipet megkerestem rajta, ez ami mar a zsebben van,de szeretnek benne hosszabb tavu pozikat es piramist epiteni benne, ha eljon a megfelelo ido)....
van CAD/JPY-em is szerintem jobb mint a USD/JPY bar nem tudom figyeled-e oket....
CAD/JPY egyebkent sokkal fundasabb kereskedes mint technikai,de azert en figyelgetem....

szoval nalam az elozo honap a portfolio atsulyozasarol szolt, es kicsit aktivabb lettem az FX piacon mert volt mozgas boven es elojottek az orca-k akik a capakra vadasznak, remelem 1 nap en is az itteni orca kozosseg sokat tapasztalt tagja lehetek...
;)
McDee 2015. 02. 14. 15:48
Előzmény: #6330  pomperj
#6331
VIX 2013-ban 2, 2014-ben 3, 2015-ben 1.5 hónap alatt már 3 hullámban emelkedett 20 érték fölé.

Azzal együtt, hogy SPX most ATH értéken van, VIX pénteken még mindig 14.69-n zárt.
Visszatekintve, 1014.12.05-n 11.89 VIX értékkel 2075 SPX párosult.

A magasabb SPX - magasabb VIX páros minimum óvatosságra int.
pomperj
pomperj 2015. 02. 14. 15:28
Előzmény: #6321  pomperj
#6330
1)Washington szuletesnapja lesz hetfon,

van ido, es tovabb nezegetem az SPY uj csucsot, hogy ravegyem magam a bull allaspontra: ideje longra allni, azt mondja a szabaly. Es nem megy, megse megy nekem.
Miert?

Igen, az SPY uj topot csinalt. Kitort felfele, na nem sokkal, de megiscsak 3.4 pontttal.

De itt a ketelyeim listaja.
1)A DOW Industrials nem csinalt csucsot. Maradt a dec.26 cucs, most 66 pont a lemaradas.
2)Az SPY csucs a nap vegen csokkeno volumennel jart: nincs nagy lendulet tovabbra se. Sot, inkabb gyenge.
3)A Dow utilities Index ket het alatt, nocsak (!) -10%ot esett.
Senki nem ir rola. Nagy a hallgatas. Igen, a foleg energia szolgaltato szektor egy 5 hullamos, nagy esest produkalt. Ez tovabbi esest implikal, akkor is ha par napon belul ezt az esest valameddig korrigalni fogja.
4)A Dow Transports Index nov.28-an volt csucson. Azota 3 darab, lower high csucsot csinalt. Eso haromszog a formaban van azota is.
5)A NYA Composite Index sem csinalt uj csucsot.

Ugy is fogalmazhato, hogy egy szuk szektor csinal uj csucsot, a tobbseg meg inkabb lemaradozik. Toredesett az egesz rally, ahogy van.
A szuk szektor pedig semmi mas, mint Apple. Az viszi fel SPY es NASDAQ indexet. Es mivel viszi fel? Nem is ertekelheto.

2)Van egy par technikai bajom is.
2.1)A kitores elotti 6 hetig savban hullamzas folyt. Az ilyesmi 4. hullamokban szokott lenni, szoval ez a kitores a szokasos (5) hullam thrust abbol, felfele.
Ugy is nez ki. Ami utan legalabbis a 4. hullam savjaba szokas visszajonni a korrekcionak.
2.2)Az oscillator az uj csucson most gyengebb, mint a decemberi csucsnal volt.
2.3)Ha innen kicsit visszaesik, es ujra nekiszalad es meg egy uj csucs lesz, akkor az egy klasszikus ending diagonalnak fog kinezni. Nem tetszik a lehetsegesen kialakulo Elliott forma se ebben a hullamban.

3)A bond piac 10 eves szegmense mar 2.05% kamatnal jar. A kotvenyek eladasi hullamaban jol azonosithato az 5 subwave.

4)Az aranynal kisse javulo a helyzet. Meg mindig beteg, de lelegzik. A pentek zaras utan a nemesfem szekcio mar kisse bull-osabb, es persze ez most az ezustnek koszonheto, ahol kialakult egy tuske felfele.

Presidents-day sale van, -40%, es jo ido Californiaban.
Good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 14. 15:10
Előzmény: #6326  Törölt felhasználó
#6329
Nagyon jókor kérdezed, ti. a héten már újra kereskedtem és éppen Ucad / AU párok voltak/vannak a fókuszban most. Úgy hogy visszatérünk még rá, most szánkóztunk egy jót és még pihegek...
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 14:04
Előzmény: #6327  felcsorgok
#6328
MGX.asx ara azert ilyen alacsony mert jelenleg nekik a legkisebb a hasznuk a vasercen ill. az Atlas ironnak (AGO)...
ugye a vaserc ara volt 5 eves melyponton es most sincs sokkal feljebb....
RIO es BHP is kb. 40-45$ korul kepes termelni, AGO es MGX pedig probalja 72-68$-rol csokkenteni az arat....
ugye az ar jart 70$ alatt es egyelore nem ugy nezz ki hogy hamarosan visszanez 100-130-as tartomanyba, bar elofordulhat....
MGX-ben nehany komolyabb kinai befekteto csoport van, ok pedig nem csak kinaban, hanem mar afrikaban is epitik az infrastrukturat, utakat, vonat es villamos utat...az ottani nyersanyagokert cserebe....
(talan korrektebb mint fegyverekert cserebe)....

szoval ha a vaserc arra nem korrigalna vissza akkor is AGO es MGX akar jo felvasarlasi celpont lehet nagyobbacska cegeknek, ha pedig vissza korrigal akkor ezek a cegek konnyen megtobbszorozhetik ertekuket 2,3,5szorozes is benne van...
en a celaramat MGX-nel valahol 0,7-1,2 koze varom (nem emlekszem pontosan de a bekerulesi aram valahol 0,165-0,18 kozott lehet)
persze a jelenlegi kockazatom 0,3%/kereskedes a tokemre vetitve ha esetleg csodbe mennenek, ha pedig kezdenek a pozik profitot mutatni megyek utanuk....

P/E es P/B jo eszkozok ha az ember ossze akar hasonlitani kulonbozo szektorokat, cegeket,de nem aruljak el az egesz sztorit...(egyebkent es is hasznalom oket,de csak mint 1 eszkoz es nem tobb)

Nezd meg NST.asx-et kitudja mar hanyszor tettem fel ezen a forumon....
(nekem az NST.asx mar kockazat nelkuli kereskedes, es mar mondhatjuk hogy a kockazaton kivul mar megkereste az AGO es MGX kockazatat, plusz 1 pici penzt hagyott a zsebembe...), raadasul majdnem 50%-al tobb osztalekozt fizet mint az AU cash rate,....
egyebbkent alig varom, hogy junius es november kozott megontsek mert akkor megint bovitem a poziciot benne....

SLW ad diverzifikaciot a befektetonek, mert kb 20 ceggel van megallapodasuk es SLW koltsegei fixek es alacsonyak, nem sok ilyen nyersanyag banyasz ceg van,ok sem azok, ha a tobbi nemesfem banyaszceghez viszonyitjuk szerintem top kategorias....
nekem nincs elonyom es nem akarok senkit rabeszelni az SLW-re de szerintem jobb mint az SLV vagy az ezust spot price....
ha MGX, AGO,WHC vagy NHC-hez hasonlitjuk P/B alapon nyilvan nem jobb,de minden viszonyitas kerdese...

mint az aranynal, ugye a mediaban toljak a medve hireket az aranyrol,de az arany ara a vilag nepessegenek nagy resze tobbet kell hogy fizessen jelenleg mint 1 evvel korabban...
lasd arany arat:
EUR
GBP
CAD
AUD
JPY
HUF
NOK
RUB
stb....

persze nincsenek garanciak csak lehetosegek es minden viszonylagos...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 14. 13:19
Előzmény: #6324  Törölt felhasználó
#6327
Mivel az SLW alapvetően egy vállalat tudomásom szerint, a p/e és p/b mutatók alkalmazása nem ördögtől való :).

Én ha egy vállalatba akarok fektetni, első körben (hangsúlyozom első) ezeket nézem meg. Utána jöhet minden más egyéb mutató, riport, összehasonlítás.

Megnézve az elmúlt 10 éves teljesítményét az SLV-nek, és ahogy írtad az SLV-hez hasonlítva, egyáltalán nem rossz, de ez még nem jelenti azt, hogy a jövőben is ugyanilyen jól fog teljesíteni, de meg van rá az esély.

A tőkeáttételt egyáltalán nem preferálom, tavaly kipróbáltam, de csúnyán ráfáztam, úgy hogy soha többet, ebből a szempontból biztos, hogy jobb az SLW mint a 2-3 szoros tőkeáttételű ETF-ek.

Nem ismerem ezeket az ausztrál cégeket, de rájuk néztem, és összességében ami nagyon tetszik bennük, hogy viszonylag kicsi az adósságuk, és én főleg ilyen cégeket keresek, tartózkodok a túl nagy adósságot felhalmozóktól, mert azok könnyen beborulnak :).

Talán a Mount Gibson-t emelném ki közülük, ami számomra egyértelműen megfelelőnek tűnik a hosszú távú befektetésre. Szépen termeli a jövedelmet a részvényeseinek évről évre, EPS-t és ROE-t nézve is kiegyensúlyozott cégnek tűnik, árfolyama mélyen a könyv szerinti érték alatt van jelenleg.
Van esetleg valamilyen vállalatspecifikus oka, hogy ennyire a mélyben van az ára vagy egyszerűen csak a nyersanyagok miatt zuhant ekkorát?
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 12:39
Előzmény: #6318  szarvasvadasz
#6326
Szia Szarvasvadasz,

tudod vannak velemenyek amikre jobban adok, bar lehet, hogy nem fair,de azert nagyon jol esett a te elismeresed...

Szeretnem egyebkent megkoszoni az EUR/USD forumon az 5201-es hsz-t szerintem ez volt az elmult 1 honap legjobb es legsegitokeszebb hsz-a....(szemelyes velemeny) es elnezest a tobbiektol volt meg azert a forumon jo nehany ertekes hsz.

Nem tudom figyeled-e a GBP/USD esetleg USD/CAD-ot?
USD/CAD-rol pedig erdekelne a velemenyed....

Nem akarok egyenlore trendfordulorol beszelni,de azert figyelek, elerkeztunk februarba, szezonalisan es egyebb kisebb puzzle darabkak kezdenek mas kepet festeni....

persze voltak longjaim es shortjaim is,de mar van kinn nehany orszemem GBP/USD es EUR/USD longban is (500pipes stoppal)...

USD/CAD-rol nagyon erdekelne a velemenyed, mivel komoly korrelacioban van az olajjal.....

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 11:42
Előzmény: #6321  pomperj
#6325
Szia pomperj,

Az igazat megvalva nekem ugy nez ki, hogy az euforia szakaszaba leptunk mind a kotvenyeknel mind a legnepszerubb indexeknel...
SP500
DAX
sajnos ebben a szakaszban, nekem mar fontosabb a toke vedelme mint hogy keressek extra 20-50%-ot, mert mi ertelme annak ha kozben ugyan ennyit esetleg tobbet veszithetek....

Persze nem mondtam le a long-rol,de nagyon valogatossa valtam;
es ahogy a korabbi emailekben beszeltuk en jelenleg vaserc es koszen banyaszok fele kezdtem el nezelodni....
a portfolio atsulyozasanal pedig mar sikerult az 1. egysegeket beszerezni AGO.asx es MGX.asx-bol.....
ezekben latok lehetoseget 2,3 esetleg 5/1-hez hozam/kockazatu kereskedesre...
FMG.asx-et nezegettem es hatalmas uzletembernek es szemelyisegnek tartom Andrew-t,de felek hogy o is kicsit tul vallalta magat a ceg hitele pedig hatalmas, szoval nagyon a hatar szelen mozog......

Persze elismerem nagyon nehez nem elcsabulni a szirenek hangjanak es nem konnyu nezni, hogy talan a piac akar 20-50%-ot is mehet 3-9 honap alatt,de szerintem itt kell elojonnie a tapasztalatnak.....
nekem pedig sajnos ez megint azt sugja, hogy "ez most sem mas" csak ugy tunik, hogy az arak csak felfele tudnak menni....

Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 11:27
Előzmény: #6322  felcsorgok
#6324
link

Szia,

szerintem vigyazni kell bizonyos ertekekkel P/E es P/B...stb.stb.....;mert ha barackot hasonlitunk eperhez vagy citromhoz eleg erdekes dolgokat kapunk...:

SLW-t szerintem SLV-hez es az ezust hataridos arahoz kell viszonyitani;de ha ez nem eleg akkor hasonlithatjuk GLD-hez
vagy GDX, esetleg GDXJ-hez is......

ha igy nezed meg 5-10 evre visszamenoleg erdekes dolgot fogsz latni.....

es ugye az egesz feltetelezes abbol indult ki, hogy hogyan lehet az ezust arabol jobban profitalni....tokeattetel nelkul...
lehetoleg az emelkedesnel jobban mint az esesnel........

Ha P/E es P/B alapon nezed a piacot az amcsi piac nagy resze hasonlo vagy rosszabb arazason mozog, de SLW-t nem kereskedesi ajanlasnak irtam, hanem arra, hogy felmerult a kerdes arany es ezustnel hogyan lehet tokeattetel nelkul jobban profitalni az emelkedesbol....
szerintem jobb mint a SLV ETF vagy mas 2x;3x-es tokeattetelu ETF....

de ha mar itt tartunk mi a velemenyed:
AGO.asx-rol
MGX.asx-rol
WHC.asx-rol
NHC.asx-rol

esetleg NST.asx-rol
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 10:36
Előzmény: #6295  Törölt felhasználó
#6323
+++
Jó újra látni-hallani!
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 14. 10:22
Előzmény: #6317  Törölt felhasználó
#6322
+

Jó hogy újra itt vagy.

Viszont nem teljesen értek egyet az SLW-vel.

Ami jó benne: ROE-ja 10 évre visszamenőleg 11% átlagosan évente, az EPS bár nem egyenletesen de azért növekszik évről évre, a forgóeszközök/rövid lejáratú kötelezettségek aránya nagy biztonságot ad, plusz a total adóssága is alacsony, nagyon kicsi az esély egy csődre. Tehát alapvetően nagyon jó fundamentumokkal rendelkezik a cég.

Viszont jelenlegi árán szerintem drága, semmilyen biztonsági ráhagyás nincs benne annak, aki most vásárol belőle. P/E 33 körül mozog, P/B-je 2,3. Az óvatosság elvét követve én a jelenlegi árfolyamon nem vennék belőle, viszont ha lejjebb megy, akkor már igen.

Ugyanakkor azt a megközelítést is értem és elfogadom, hogy nagyobb az esély arra, hogy az ezüst ára inkább felfelé fog mozogni mint lefelé. Ha tényleg így lesz, akkor nem fogja érdekelni a vásárlókat a magas P/E vagy P/B.
pomperj
pomperj 2015. 02. 13. 19:34
Előzmény: #6295  Törölt felhasználó
#6321
orulok ha ujra irsz.
+

Egyebkent: nyilvan mindannyian tudjatok, ma nyitas utan SPY uj intraday csucsot utott. Meg mindig abban van.

Szoval, akar SPY kitorest is ertelmezhetunk. Ha zarasig igy marad, akkor annak az eselye valoban megno, hogy felfele kitoresben van.

Harom apro jelet irnek, ami kis ovatossagra int:
1)A 6 hetig tarto extra-hosszu savozas utan ez eddig nem is olyan eros a kitores. Egyelore inkabb dupla csucs.

2)Az utolso rally febr.2 ota a savban nem 5 hullamos (eddig legalabbis,), hanem 3. Es eppenseggel a mai csuccsal szimetrikus is, a-b-c, es 4-2-4 nap idoben. Ha netan lefordulna innen, es a 2041 szint ala esne, az negalna az 5 hullamos lehetoseget.

3)Az okt.15 es dec.16 aljakat osszekoto trendvonal, tessek megnezni, a mai eddigi csucs felett fut par ponttal. Mi van, ha azt akarja "alulrol" tesztelni, es ott lefordul, minr R vonalrol?

Nem unneprontaskent irtam.
Eljen a kitores. Magam is longra tervezkedek belepni. AMikor mar biztos.

A fenti 3 kis ovatossagi megjegyzes arra az esetre szol, ha a kitores fals-nak bizonyulva. Vagy sima dupla topnak, marmint parban a dec.29 csuccsal.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek