Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 03. 03. 07:29
Előzmény: #6555  Törölt felhasználó
#6560
1)Rovid tavon az arany kilatasit keptelenseg most Elliott alapokon vizsgalni: barmi lehet.
A nov. eleji bottom ota az emelkedes A-B-C volt eddig, aztan Jan.kozepen lefordult. Azota eltelt idoben eses volt, es akar az 1130 ala zuhanas is kialakulhat. Meg formazodhat innen akar 5 hullamos, de atfedeses bull impulzus is.

2)Szerencsere hosszabb, eves tavlatban jobban lehet projektalni.
a)Indiaban csokkentettek az arany adojat, Kinaban csokkentik a kamatokat. Mindketto elenkiti a keresletet. Sokan arra szamitanak, hogy 2015ben az arany kereslete +20% koruli emelkedest fog produkalni.

b)A dollar 6 honapja erosodik, es nem lehet megallitani: a FED mar nem akar es nem is tud kamatot csokkenteni, hogy gyengitse a dollart. Szoval, csakis piaci erokre lehet szamitani.

Az EUR/USD chart azt mondja, hogy 1.10 szint ala eses utban van, es ez utolso hullam lesz ebben az iranyban. Aztan egy idore korrekcio jon, talan 1.20-1.25 szintig is.

Ha az USD tenyleg gyengulne, akkor GLD erosodni szokott. De az inverz kapcsolat mostanaban gyenge.

3)Az arany banyaszok kisse erosebbeknek latszanak, mint a fem. Ez pozitiv divergencia.
Egyelore GLD es GDX charton is ervenyes a "higher low" esete November ota;; a melypontokat osszekoto vonal felfele mutat. Amig igy van, inkabb bull kilatasokat illik varni.
emerald 2015. 03. 03. 07:11
Előzmény: #6558  eurocent
#6559
Hát ha olaj is besegít, akkor bizony lehet...;)

Hú de jó volna, full tőkével venném...:DDD
Á nem de, azért beszállnék egy nagyobb mennyiséggel.
eurocent 2015. 03. 03. 00:58
Előzmény: #6035  eurocent
#6558
Most talán összejön a 4,4-es PBR mélypont: link

Ha már Brazília akkor itt az EWZ is ahogy én látom: link
felcsorgok
felcsorgok 2015. 03. 02. 19:25
Előzmény: #6554  Törölt felhasználó
#6557
Köszi szépen a meglátást, nem az a célom, hogy bárkit is vásárlásra ösztönözzek, hanem sokkal inkább kíváncsi vagyok mások szemléletére, mert lehet, hogy van olyan amit én nem vettem észre, de más egyből kiszúr.

Megnéztem az AG-t, ez még nekem egy kicsit drága, de valóban nem tűnik rossznak összességében. Különösen tetszenek az ehhez hasonló viszonylag alacsony adóssággal rendelkező cégek. Morningstaron 5 éves átlagos p/b: 3,6; most meg 1,2-n forog, azért ez is jelent valamit. :)

Viszont kívánok Neked és mindenki másnak is szép hetet!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 18:10
Előzmény: #6548  szarvasvadasz
#6556
Szia,

koszi az anyagot, lehetet benne talalni nehany erdekesseget....

kivancsi lennek mi a velemenyed a bitcoin-rol (elliot-os szemuvegen keresztul)????

koszi, legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 03:52
Előzmény: #6545  pomperj
#6555
Szia pomperj,

egyetertek veled, sok tapasztalt kereskedo es rengeteg brillians alapkezelo csodalkozva nezi ami a piacon tortenik, nehanyan pedig nem 1-2 evtizede vannak a szakmaban....
a csodalkozas es szornyulkodeson kivul ami kezd egyre tobbeknel megjelenni van am mas dolog amiben kezd egyre nagyobb egyetertes kialakulni, foleg azok kozul akik kicsit is ismerik az Azsiai regiot....
ez pedig nem mas mint a nemesfemek aranya a portfolioban....

es mar ok sem 5-10%-rol beszelnek, hanem vannak akik 20-40%-rol....
en erdekesnek tartom, hogy olyan emberek akik evtizedeket toltottek a piacon es ezzel kerestek a kenyeruket es 5-10 evvel ezelott elkepzelhetetlennek tartottak, hogy nemesfemekbe fektessenek most egyre nagyobb figyelmet szentelnek a piac ezen reszere....

DOW picvel ATH alatt
S&P500 picivel ATH alatt
NDX 14 eves csucs
FTSE100 17 eves csucs
EUROSTOXX50 7 eves csucs
DAX30 ATH
Nikkei 225 kozel 15 eves csucs
Hang Seng kozel 5 eves csucs
ASX All Ord kozel 6 eves csucs

Goverment Bond piacot inkabb hagyjuk....

nem vagyok biztos, hogy ez a legalkalmasabb pillanat tokeattetellel long-olni ezeket...

persze nezzuk ugy 1987 ota eltelt 28 ev, itt van 1 uj generacio....(raadasul csodalatosan mukodik vegyuk meg az esest; egyelore)....

en tovabbra is ovatos maradnek mert elobb utobb mindenkinek meg kell fizetni a tanulopenzt a piacon, a tobbseget pedig nagy meglepetes fogja erni....

capital preservation!!! es a hozam csak masodlagos, mert a tobbsegnek sajnos negativ szamokkal kell majd szamolnia a kovetkezo evekben, mar ugy ertem akinek marad tokeje....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 03:17
Előzmény: #6508  felcsorgok
#6554
Szia,

megneztem es igazad van nehany fundas ertekben eleg jo p/b alapon is
nem csak Kinaban vannak banyai...
volt 1 pici veszteseg,de az ezust ara jelenleg elege nyomott..., szoval ez konyen valtozhat...
es nehany komolyabb ceg is benne van:
Van Eck es a Renessiance Technologia-ra gondoltam....(az utobbi az egyik legsikeresebb alap a vilagon)
az en problemam a ceggel inkabb mint a legtobb ezust banyasszal, hogy az ezust masodlagos termek.....
SVM-nel igaz hogy elsodleges termek az ezust,de 40%-a a banyaszatnak nem ezust hanem lead,zinc etc....ezek arai is hatassal lehetnek a ceg jovobeli eredmenyeire....
koltsegek csokkenhetnek jobban az alacsony olajar miatt...
nekem kicsit tobb infora van szuksegem, hogy befektessek 1 ilyen cegbe, ha pedig ugy dontenek, hogy adok nekik 1 eselyt, en nem kockaztatnek 1 ilyen cegbe 0,25-0,3%-nal tobbet a tokembol....

Ha van kedved nezd meg AG-t (First Majestic-t), sajnos nincs rajtuk akkora premium fundasan mint SVM-n, es naluk az ASIC is magasabb majdnem 50%-al jelenleg,de ok nagyon ott vannak a koltseg csokkentesben ill. hatekonysag noveleseben es szepen vasarolgatjak a kornyezo banyakat olyan cegektol akik nem tudtak nyeresegesek maradni...
szoval nekem a managment nagyon tetszik....
raadasul en mar figyelem oket majdnem 5-6 honpja ill. a reszveny hogyan viselkedik bullish ill. bearish momentumban....
bennuk en nagyobb fantaziat latok...
1 nagyobb leszurasban az ezustben; 5-5,5$-ert vennek 1 kis AG-t
(p/b viszont 1,2...de meg mindig jobb mint az atlagos 3-4 jo cegeknel ill. mindenfele orult mas ertek)
raadasul AG-ben Sprott-ek is benne vannak rendesen ok pedig eleg komolyan ott vannak a nemesfemek piacan; AG pedig visszatart ezustot 16-17$ korul, nem is keveset, szoval ha az ar el kezdene erosodni akkor a kovetkezo negyedeves jelentesben egybol megjelennenek extra nyeresegek amit a fizikai bullionokon elernek majd....

mindenesetre visszaterunk meg ra szerintem ugy mint az acelormittal-ra is....

AGO pedig egyelore gyengebben teljesit mint MGX....persze ez meg valtozhat...

SAR.asx es NCM.asx-et lesem idonkent, mert kozel az elsodleges celar 4-5%-ra, ahol is kepes leszek levenni a kockazatot a kereskedesrol...utana pedig konnyu benne ulni amikor mar nincs kockazat....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 17:29
Előzmény: #6545  pomperj
#6553
"SPY nekem nem atlathato.
Aprilisig emelkedhet ujabb 10%-ot.
Ahogy az is lehet, jovo hettol bezuhan, mint 1987ben."

egy-két hete még 1.820 irányába vártad..
csak be ne ragadjon a kettő közé!
emerald 2015. 03. 01. 16:47
Előzmény: #6548  szarvasvadasz
#6552
Köszi a linket!
Szép összeszedett anyag.
buyandhold 2015. 03. 01. 14:48
Előzmény: #6548  szarvasvadasz
#6551
koszi, beleolvastam...
... az arany-ezutot nagyon a beka feneke ala mondja...
nekem ezzel az a bajom, hogy akkor most likvidaljam gyorsan a pozicioimat? Es ha 1-2 ev mulva duplaz az ezust, akkor a konyv iroja kartalanit? Vagy bocsanatot ker? Vagy legalabb belatja, hogy o sem lat a jovobe, es nem kelle tobb konyvet irnia?

Nagyon jo lenne, ha barki elore latna az arakat..., vagy csak elolvasok egy konyvet, es nyerek a tozsden. Az a helyzet, hogy van sok cikk/konyv, ami meg oriasi arany dragulast josol. Valakinek majd csak bejon, es akkor o lesz kikialtva latnokka...
buyandhold 2015. 03. 01. 14:35
Előzmény: #6549  pomperj
#6550
...valoban volt 70, azt en is lattam, de az jo regen volt, 2008 tavaszan. Meg abban az evben osszel, mar csak 20 volt.

Te az olajar esessel, emelkedessel hozod osszefuggesben, csak hat ugye az olaj eses elott kozvetlenul 10-20 dollar kozott volt. Nekem ez realisabb szintnek tunik, hogy ide korrigalna vissza egy olaj erosodes eseten. Arrol ne beszeljunk, hogy bennfentesek kijelentettek hogy el kell felejteni a 100 dollaros olajat.
Egyebkent ha hiszunk a ciklusokban, akkor egy reszvenypiaci lefele ciklus mar erlelodoben van, tehat ez is ellene jatszik.
Meg egy eszrevetel, hogy a PBR es az EWZ csucspontjai es melypontjai egybeesnek. Tehat itt inkabb arrol volt szo, hogy a brokerek elhintettek, hogy Brazilia micsoda fejlodes elott all, nagy lufit fujtak, ami 2008 tavaszan pukkant ki. Azota a kijozanodas van. Anno nekem is mindenki a Brazil csodat emlegette, vegyek brazil alapokat. Most nem ajanlja senki.
Attol fuggetlenul mindketto jo vetel lehet, valoszinu veszek is, ne max. duplazodast varok mindkettoben. (persze az is nagy emelkedes)

Gondolkoztam meg az acel, acel-cegek kapcsan, azok is felmerultek itt: ezekbe kevesbe tennek penzt, mert anno az azsiai epitkezesek buborekot fujtak, nagy volt az igeny az acelra. De most mar tele vannak szellem-varosokkal, nem hiszem hogy sok uj hazat fognak felhuzni, igy nem sok acelra lesz szukseg a jovoben.
pomperj
pomperj 2015. 03. 01. 10:17
Előzmény: #6547  buyandhold
#6549
link

PBR volt 60-70 kozott 2008ban. Most 6-7 kozott van. A kovetkezo ciklus tetejen tobb lesz, mint 2008ban volt.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 03. 01. 10:04
Előzmény: #6547  buyandhold
#6548
The State of the Global Markets – 2015
link

53 oldal, érdemes átfutni.
buyandhold 2015. 03. 01. 09:31
Előzmény: #6545  pomperj
#6547
PBR-nel hogy jon ki a 8-10-szerezes?
Az elmult evekben, magas olajarnal 10 es 20 dollar kozott jart, most 6,6.
Tehat egy 50%-ot latok benne, max. egy 3-szorozodast, de ahhoz tenyleg minden csillagnak egyutt kellene allnia.
Mire alapozod a 8-10-szerezest?
emerald 2015. 03. 01. 09:16
Előzmény: #6534  pomperj
#6546
Igen ázsiát én tőled tudom, illetve azóta figyelem h ajánlottad...:)

A befektetési ajánlásaid pedig nagyon figyelemre méltóak!
Már csak azt kéne megtalálnom hogy mindezt hol kéne megtennem.
Mert cfd alapon a napi fenntartási letétet fizetve, nem célszerű.
Bár egyéves időtávon még ott is érdemes.
pomperj
pomperj 2015. 03. 01. 09:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#6545
A PBR nalam nagyon eros pozicio, es az is marad.
Keresd ki az utolso BH "rig count" chartot: vadul esik a rigcount, a top 1800 szint volt es mar 1050 fele tart,
Es jol latszik 10 eves Rigcount tavlatban, hogy komplett felfele az 5 hullam, (valamiert ez is Elliott forma !?...)
es most (a) korrekcios hullamban zuhan, annak talan a vege fele jar.

Ha meg az olajra nezel, ott most 4. hullamos idoszakban van, oscillalasnak nez ki. Egyelore most a (c) csucs korul halad. Es ez azt jelenti, jon meg egy leszuro jellegu eses; szoval, a 2 chart mondanivaloja egybevag.
Az Olajos szektor kozel az aljahoz; es igen, vissza fog menni 80-100 szintre 2-3 ev alatt.
Na, PBR akkor 4o-60 lesz. igen, a mai ar nyolc-tizszerese.

SPY nekem nem atlathato.
Aprilisig emelkedhet ujabb 10%-ot.
Ahogy az is lehet, jovo hettol bezuhan, mint 1987ben.
Törölt felhasználó 2015. 02. 28. 23:37
Törölt hozzászólás
#6544
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 28. 20:32
Előzmény: #6538  pomperj
#6543
Köszi szépen, nem terveztem sok pénzt bele rakni, egy részvénybe amúgy sem rakok a tőkém 2%-ánál többet.
buyandhold 2015. 02. 28. 18:43
Előzmény: #6541  pomperj
#6542
Budapesten is van adomentes lehetoseg legalisan: TBSZ-nek hivjak...
pomperj
pomperj 2015. 02. 28. 18:23
Előzmény: #6534  pomperj
#6541
Ja, azt elfelejtettem, hogy tudtommal az Euban Belgium az egyetlen orszag, ahol tokejovedelem utan nincs ado, zero%. Viszont osztalek utan van 25%.

Ami eleg elkepeszto, leven Brusselben sorokoznak a Eu burokratak, akik NEM fizetnek adot (csak egeszen keveset, 2% korul) marminta nem is rossz fizetesukbol,
es pont ahol ok bvannak na ott nincs a tozsdei nyeresegen ado;

mikozben ok jarnek elen, hogy az egesz ERUban ne legyen penzmosas (ami valojaban szereny ado-elkerules, mert mire odajut valaki, megis lesz 5-1-% adojellegu vesztesege),

es halara szekalnak minden mas orszagot azert, amit ok "legalisan" megtesznek.

Szoval, koltozz Brussel melett egy csendes Flamand faluba, amint megeri, hogy a napi rutin kiadasod 60%al tobb a hetkoznapokban, mint Bp-en.
Szerintem mar evi 3Mft tozsdeprofitnal megfontolasra erdemes.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek