Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 03. 11. 09:22
Előzmény: #6738  tberki
#6740
Én se értelek téged, miért nekem szóltál be és cseszel le amikor otp topikba írtam h talán Pomperjnek elege lett a bántásból.....
Mert én ne szóljak bele abba ami nem értek.....:O

Pedig utólag kiderült igazam volt.....

Az meg h épp avval példálóztam h nem lehet tudni ki miért érzékenyebb mint máskor, mint én mióta rák miatt aggódhatok.
Nos, erre lecseszni, hát....no comment.

Lehet nem csak más nem tökéletes, hanem Te sem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 08:22
Előzmény: #6729  Törölt felhasználó
#6739
Okoskodunk? :o)

"szepen teljesitett a Dax majdnem hozott 6%-ot,de valamivel tobbet vesztett az EUR az ertekebol...(azzal nem sokra mesz a boltban) "

Egy a bökkenő. Én a boltokban forintban fizetek, és a Daxon realizált haszonért bizony sok javat meg tudok vásárolni. Almát is, epret is, sárgabarackot is, cseresznyét is. Szóval lehet butuska vagyok, de egyszerűen nem értem, hogy jön ide az euro.

De mielőtt belekezdenél kivesézni azt, hogy forintban sem kerestem semmit Daxon, tudok USDHUF pozit nyitni, tudok EURHUF pozit nyitni. Hát akkor csak összehozom már, hogy valamit keresek, nem? :o)

Nem veszek Nestle-t vagy Apple-t, egyszerűen nem érdekel, remélem ez nem bűn.

Apropó. Tavalyi AUDUSD shortjaid megvannak még amiket hosszú távra vettél?

tberki 2015. 03. 11. 08:19
Előzmény: #6736  Törölt felhasználó
#6738
sosem fog a fejembe ferni miert jo ez nektek...
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 08:19
Előzmény: #6726  Törölt felhasználó
#6737
:))

Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 08:03
Előzmény: #6733  Törölt felhasználó
#6736
nem tudom,hogyan tudnám megértetni veled,hogy hiába írsz nekem,mert szerencsére nem látom a hsz-eid tartalmát.zseniális egy találmány ez a p.a.-megérte az árát!
gondolom még figyelemmel kíséred a dax topicot,akkor talán rémlik valami abból,amit joe írt a múltkor.
nézd,én megfogadtam a tanácsát és kezdek rájönni, hogy nem érdemes hülyeségekre és hülyékre pazarolni az értékes időmet.ha eddíg nem tünt volna fel,az utóbbi időben egyáltalán nem írtam neked,nem olvastalak,nem reagáltam rád és ezen a jövőben se kívánok változtatni.egyszerűen levegőnek nézlek,sőt még annak se!

legyén szép napod! :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 07:56
Előzmény: #6730  Törölt felhasználó
#6735
"u.i.: kapsz tolem nehany honap pihit"

:)))

Önkéntes száműzetésbe vonulsz? :ÐÐ
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 11. 07:55
Előzmény: #6728  Törölt felhasználó
#6734
ez jó :DDD
hogy jutunk el az olaj szezonjától a pozi méretezésen, bitkoinon keresztül Geryig. :)

még egyszer a lényeg, a köntörfalazás helyett.

az wti szezonja március elején kezdődik és októberig tart. nem fordítva.
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 07:39
Előzmény: #6731  Törölt felhasználó
#6733
Gondolom meg mindig keresed az arany-ezust forumon tett hsz-aid kozul azt amelyik a temaval kapcsolatban van...
;)
Persze nincs konnyu dolgod, mert nem lesz konnyu meg 3-at sem talalni....
Ha viszont arra keresnel, hogy hanyszor kodtekedtel ill. Tettel negativ hsz-t na az a talalati arany verne meg a vegyuk meg az esest fibboval megspekelve, demoval talalva...
Persze havi 10% fixel az ember konyen viccel...
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 06:56
Előzmény: #6731  Törölt felhasználó
#6732
"helyes
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 06:56
Előzmény: #6726  Törölt felhasználó
#6731
egy kommunikációs trénigre igazán beirathatnád! :)
majd egy "helyesírás alapjai kezdő szamururájoknak"tanfolyamra is..

nem tudom mit szólhatnak a befektetői,amikor megkapják a hírlevelét,vagy beszámolóját,amiben egyetlen nyelvtanilag helyrs mondat sincs.

na jó,pistiből elég ennyi mára,még sok(k) is :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 02:36
Előzmény: #6711  Törölt felhasználó
#6730
link

bocs hogy rendszeresen felhivom a kockazatokra a figyelemet....
Zsiday peidg szepen dobott 1 peldat, hogyan lehet 30-40%-ot vesziteni a nemet kotvenyeken is, tudod amin szamodra nem letezik kockazat...
en aki nem ertek hozza meg nehany hasonlo emberke viszont nagyon is eletszerunek gondolja ezeket a problemakat....

persze akik nem kereskednek azokat nem igazan erdekli a kockazat....
szamomra a kockazat meghatarozasa (helyes) meghatarozas az 1.ik legfontosabb feladat...
ugyanis anelkul nem tudom megfeleloen meghatarozni a pozicio meretet.....(anelkul pedig hazardirozas az egesz, arra nekem es a cegemnek ill. alapomnak sincs elegendo tokeje es soha nem is lesz inkabb vennek Crown reszvenyeket, ha mar hazardirozasba szeretnek okosan reszt venni, persze nem biztos, hogy most a legmegfelelobb idopont erre...)

hogy oszinte legyek nincs semmifele motivaciom arra hogy kiismerjelek, mire mennek vele....
persze ez nem jelenti azt, hogy nem vagy 1 fantasztikus ember....es azt se hogy az vagy, neha dobsz fol a portfoliora nehany erdekes dolgot ami szerintem segit nehany meg nalad is kezdobb kereskedonek, ezt pedig ertekelem...
egymas stilusat viszont nem csipjuk, nincs ezzel semmi baj....
legalabb jol szorakoztok havi 10 fixel...(a dax forumon)

Sok sikert!

u.i.: kapsz tolem nehany honap pihit....(csak hogy ne szemeteljuk tele ezt a forumot)
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 00:55
Előzmény: #6726  Törölt felhasználó
#6729
Onnan_Toltam_sjani ne fujjuk mar le a mecset a harmadik vagy 5.ik percben.....
nyugodtan vegyel Nestle vagy apple kotvenyek, hogy nem sokat fogsz vele keresni az persze kit erdekel.....

remelem nem kerulte el figyelmedet, hogy a DAX index erosodesehez mekkora EUR gyengules tarsult....(van-e egyaltalan ennek jelentosege???)
;000

irtam en korabban sok mindent...
lasd USD/JPY vagy AUD/USD....nincs jelentosege, aminek van, hogy mennyi penzt kerestunk vele...ill. hogy mennyit fogunk a jovoben...
esetleg EUR/CAD shortot

meg az is lehet, hogy arrol is beszeltunk nehany napja, hete hogy valoszinuleg az arany es ezust megprobalja majd letesztelni az elozo melypontokat, sot nagy valoszinuseggel lesz benne, bennuk 1 behalt letores....

elarulok neked 1 titkot a bitcoin-t nem igazan shortoljak, ill. manipulaljak a short oldalon talan errol is volt szo mar korabban....
ha pedig februar 15-et valasztottad hasznaljuk ezt referencia pontnak...
;)

link

ha mar elmelkedunk es okoskodunk (februar 15-os referencia ponttal)
szepen teljesitett a Dax majdnem hozott 6%-ot,de valamivel tobbet vesztett az EUR az ertekebol...(azzal nem sokra mesz a boltban)
bitcoin mennyivel teljesitette felul a DAX-ot....
;)
ha mar almat hasonlitunk az eperhez, esetleg a sargabarackhoz vagy cseresznyehez...
jo hazipalinkara pedig mindig vevo vagyok....(Daxra nem mindig)....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 00:20
Előzmény: #6725  Tazsomaru
#6728
Szia,

amirol te beszelsz az a 2.-dik szezonalisan eros ill. nagy valoszinusegu kereskedes (80% folott van a talalati aranya az elmult mar nem emlekszem 25-30 evben)....
nyilvan az okat is tudod, hogy miert is van az hogy a cruide oil februar elejen eri el a melypontjat majd majus kozepeig "rallizik"...
az egesz arra epul, hogy az Usaban az eszaki reszen reszben leallitjak a feldolgozo uzemeket ill. atkapcsoljak a futo olajrol olommentes gazolajra....
;)
szoval majus kozepeig szokott jo lenni ha mar statisztikakkal dobalozunk.....
vigyazni kell az atlagok atlagaval mert konyen teves kovetkeztetesre juttathat....

ha van idod, tul sokat nem igenyel nezd meg a kovetkezo 15-20 evben, hogy oktober kozepetol (ahogy kifutnak oktoberben a hataridos kontraktusok) az olaja ara hogyan szokott ill. fog valtozni oktober 15-20-tol...

ne haragudj,de mar jelenleg azt latom, hogy az elmult 2-3 hetben a szezonalisan egyik eros idoszakban sem volt kepes az olaj megtalalni az aljat, es mint irtam jelenleg 50$-os aron is megkozelitoleg 2,5%-os tulkinalat van az olaj piacan....
ha tovabb lassul Kinai gazdasag az az olaj keresletre is hatassal lehet....
szoval barmenyire valoszinutlennek tartottam korabban a 40$-os olajat most mar nagyobb valoszinuseget latok, hogy le fogjuk tesztelni a 40$-os szintet....

Roland nem csak az szamit, hogy stoppot hasznal az ember a kereskedesei soran hanem hogy megfeleloen meretezi a poziciojat....
(persze megkaptam toled, hogy en nem ertek a tokeattetelhez,de en meg mindig kereskedek FX piacon, nem csak hebe-hoba...mint sok hetvegi szamuraj, akiket megvezettek)
Lenne mondjuk 1000$-od hogy keress a kovetkezo 2-3 evben eves szinten tobb mint 15-20%-ot az FX-en????
az adrenalin es endorphin adagot nem fogod megkapni....,de ha veszel (longolod) USD/JPY-t jo esellyel fogsz a kovetkezo evekben 10%-os hozam folott keresni vele....
es ha nem tetszik hogy csak 1 mikro kontrakton jatszol, vehetsz 2 is,de nem tobbet!!!!
Kepzeld csak el mennyi idot igenyel 1 olyan kereskedes befektetes, hogy 1 normalisabb szamlan ra szansz 1000$-t hogy az USD-hoz kepest elertektelenedik a YEN a kovetkezo evekben....persze meg kellene tudni allnod, hogy ne hasznalj 2szeres tokeattetelnel tobbet...
tudod 1000$ kockazatra max 2 mikro kontrakt-ot....

vagy vegyel 2 bitcoin-t (lehetoleg papir valletbe tartsd) es mire felnonek a gyerekek, fizeti szamukra a legjobb privat suli-t mo-on, vagy a kulfoldi tanulmanyaik nagy reszet...
;)
ez sem igenyel 170-180ezer forintnal tobbet....

Sok sikert es minden jot!

u.i.: Vigyazz Gary-vel, meg az opcio-s kereskedessel, mert amig likvid a piac egesz szepen mukodnek a strategiak,de majd ha eltunnek a veteli ajanlatok ill. az atlagos elmozdulasnal 2,3 esetleg tobbszoros, nagyobb elmozdulasok jonnek akkor gyorsan el lehet uszni am....
persze csak jol kell kockazatot kezelni ugye???
mint az Fx piacon....???
hmhm
lehet, hogy a Yen gyengulesere ill. a bitcoinban nagy lehetoseg van...majd meglatjuk...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 03. 10. 22:32
Előzmény: #6693  Törölt felhasználó
#6727
Köszi a linkeket, és a meglátásodat is. Ismerem Damodarant, egyik nagyszerű könyve A befektetések értékelése, bár még nem jutottam a végére sajnos idő hiányában, szóval a tanulás meglehetősen korai szakaszában vagyok még.

A PBR és a Vale-val kapcsolatos beírásom lehet, hogy nem volt megfelelő, mert a technikai elemzésből adódó vásárlásra következtethettél belőle, pedig erről nincs szó. Nem utazok semmilyen fenékre (na jó ez így nem teljesen igaz, de az egy másik topic témája lenne :))). Szóval maximálisan tisztában vagyok vele, hogy nem fogom elkapni az alját, nem is áll szándékomban. Bőven elég ha olcsón tudok vásárolni jó cégeket.
A fenti két cég olcsóságáról szerintem nem nagyon van vita, viszont, hogy tényleg jók-e az már nem biztos, hogy annyira egyértelmű főleg Damodaran cikke után.

Még egyszer köszi!
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 22:02
Előzmény: #6706  Törölt felhasználó
#6726
Kisvuk,

ezt te írtad 2015.február 15-én taxisgyuszinak a 6372-es hsz-ben.

"ha epitojellegu hsz szeretnel tenni akkor legyel olyan kedves es esz ervekkel probalj meggyozni, hogy miert is jobb most mondjuk DAX indexet venni estleg Nestle vagy APPLE kotvenyeket es nem nemesfemeket..... "

lássuk csak... hmmm...

ehhhehe

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 10. 21:28
Előzmény: #6694  Törölt felhasználó
#6725
"en szemely szerint szep vege-oktober kozepeig nem piszkalnam az olajat ill. olajos cegeket, persze ki tudja lehet hogy akkor ontik meg igazan,de szezonalisan oktober kozepe jo szokott lenni....(ez nem jelenti azt hogy iden igy lesz, ill. tavaly sem volt jo...) "

ezt többször is tévesen olvastam itt a fórumon. az olajnak (WTI) február, március környékén kezdődik a szezonja és október környékén ér véget. ez persze a sok éves átlag és nem jelenti azt, hogy idén is így lesz.

ha valakit érdekelne a szezonalitás, itt link több eszközét is meg lehet találni.
offshort
offshort 2015. 03. 10. 21:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#6724
érintett vagy ebbe is ? , "pantya" ? :))
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 21:21
Törölt hozzászólás
#6723
offshort
offshort 2015. 03. 10. 21:18
Előzmény: #6718  Törölt felhasználó
#6722
++ ,

majd várjuk a "hobby alapkezelők" követő profitjairól a beszámolót , márha nem ugyanarról az ip-ről nyomod , mintegy újnickes klón :)

buyandhold 2015. 03. 10. 20:42
Előzmény: #6720  emerald
#6721
mindenesetre csippentettem egy kicsit, de hagytam penzt lentebbre is...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek