Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:44
Előzmény: #4539  Törölt felhasználó
#4540
Az olaj tényleg brutális :((

Kövi támasz 67 az erősebb 64 ez van
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:42
Előzmény: #4538  Törölt felhasználó
#4539
Nem léptem be....

Ahogy mondtam a gáz is összefosta mára magát tegnap akartam eladni csak nem volt időm, a gázzal amúgy még nincs nagy probléma emelkedő aljak és 4.5-körül sűrűsödik, elvileg a legkisebb ellenállás arra mutat, de ez gáznál semmit sem jelent, a hétvégi enyhülés jobban idegesít.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 12:11
Előzmény: #4508  Törölt felhasználó
#4538
Remelem nem leptel bele....
Szerintem holnap engem kiszed a stop...
;(
Remelem jol vagy!
Sajnos az olaj, gaz sem mutat erot.....
Nekem meg a rubel poziciomon kell csokkenteni, mert kezd rossz iranyba menni....
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 11:36
Törölt hozzászólás
#4537
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 11:32
Törölt hozzászólás
#4536
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 11:17
Előzmény: #4533  tberki
#4535
Nem allitom, hogy igy lesz,de 1 nagyon valoszinu lehetoseg....
Akik ismernek tudjak rolam, hogy a tetejen szeretek venni es az aljan adni, hozzam kozelebb all a trend lekereskedese mint az oldalazo piacon levo swing kereskedes....
viszont a piac elerkezett, 1 olyan idoszakhoz ahol elege lecsokken ill. le fog csokkeni a forgalom.......
en nagyon valoszinunek tartom hogy az EUR/USD beall 1 konszolidacioba, oldalazasba az 1,24-1,2550-es szint kozott...

Itt arra gondolok, hogy az alacsony forgalom miatt tobbszor fogjuk ezeket a szinteket erinteni 1,2350-1,24 also zona....
a felso zona pedig valahol 1,2530-1,26 kozott....

Ez a jatek pedig eltarthat jan. kozepe-vegeig....

link

Tevedes jogat nyilvan fenntartom!!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 11:02
Törölt hozzászólás
#4534
tberki 2014. 11. 27. 10:31
Előzmény: #4531  pomperj
#4533
Szia pomperj!
EURUSDhez kicsi kiegeszites: Szep szabalyos harom egyforma hullamot csinaltunk 1,236rol fel, es ezek 50%ig korrigaltak. 1,253rol varnek 50% korrekciot ma 1,2445ig. Onnan megint mehetnenk fel. En abban a magas celzonaban amit te irsz nem hiszek, nem ferne bele a flat korrekcioba amit gondolok. Szerintem mindenkeppen alacsonyabb tetot kellene varni mint 1,288. En 1,26-1,27 koze varom a tetejet.
emerald 2014. 11. 27. 10:22
Előzmény: #4525  tberki
#4532
"...ha holnap jon a NAV azt is beirom ide."

:)
Így van, tedd ezt.
Nem dughatjuk a fejünket a homokba, amikor a céget teszik tönkre ahol dolgozol, akkor téged tesznek tönkre meg a családod.

pomperj
pomperj 2014. 11. 27. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#4531
1)Talan a legtisztabb az kep EUR/USD charton. Ahol 1.2358-on dupla alj van, 3 es 17 nappal ezelottrol.

Amint az arfolyam 1.257 fole emelkedik, onnan vilagos target less az 1.29-1.325 sav, ami a lejtmenet idejen a (iv) es 4 hullama volt.

2)Ez nekem megerositi a GLD bull kilatasait. Igaz, GLD oldalaz mar 9 napja 1180-1205 kozott, de nem gyengult el, meg az USD atmeneti erosodesere se kozben.

Amiben vagyunk, az egy (ii) hullamnak szamozhato. Innen szep (iii) rallyt kene csinalnia felfele, 1240-60 iranyaba.

Az ezust is hasonlo forma, de ott kisse erosebb a chart, ami szinten GLD kilatasait erositi. Es, ha precizen rajzoljuk a Julius ota tarto paralel eso csatornat, akkor eppen most kidugta a fejet belole. NEM torte at, csak kidugta egy picit. Aproval az okt. eleji (iii) hullam legalja fole emelkedett. Tehat, ezt igy kellene folytatni a jovo heten.

A palladium (auto katalizator anyaga) szinten erosodik.

3)A banyasz GDX Index a 20.5 szintet ostromolja. Eddig 5szor kalapalta az utolso 7 napban.
Es nem ment at rajta. De a stoch. oscillator nem esett le, a MACD meg eppen most megy at a zero szinten pozitivba.

GDX jovo heten breakup mozgasnak kellene kovetkeznie, szep +3%-os napok sorozataval.

4)Az kifurkeszhetetlen, mi van SPY kilatasaival. Ott mar regota semmi jozan szabaly nem latszik mukodni.
Szamozhato akar ugy is, hogy kesz van az (v) hullam is okt. 15 ota. A Thanksgiving elmultaval persze akarmi lehet megint, a bull/bear aranya megint 4/1. Ami megint tortenelmi bull-hangulatu csucs, dehat ilyen csucsokat csinal egy eve.

5)Az olajban ma reggel konszenzus van a szakertok kozott abban, hogy keptelenek csokkenteni a termelest, es szethuznak.

Eppen ezert lennek ovatos. Az ules elotti nyilatkozatokra nem adnek sokat, mind a kiindulo alkupoziciot akarja erositeni.

Ilyenkor egy okos arab kiszolas megfordithatja a hangulatot: a lelkuk melyen mind tudja, mi a helyes lepes, csak eppen egymas iranti bizalmatlansaguk akadalyozza oket. Az ilyesmi akar soka is tarthat, de a zseb urulese kijozanito hatasu.

Good luck.
emerald 2014. 11. 27. 10:01
Előzmény: #4528  pomperj
#4530
Te egy úriember vagy!

Sajnos itt az van ami van, de majd igyekszünk a magunk lehetőségeihez mérten tenni ellene.

De mivel ott nálatok ma halaadás van, én is hálát adok adok hogy vagy nekünk itt, és kívánok szép és boldog ünnepet Neked és a családodnak!
link
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 09:54
Törölt hozzászólás
#4529
pomperj
pomperj 2014. 11. 27. 09:31
Előzmény: #4518  emerald
#4528
En azt gondolom, hogy tisztesseges embernek nem lehet mas a velemenye a gyerekehezes ugyben. Az nem bocsathato meg, (ha igaz) hogy a gyerekek harmada ehesen megy reggel iskolaba. Minden orszag es csalad tokeberuhazasainak elso prioritasa a gyerekek oktatasa es jolete; es minden masodlagos ehhez kepest.

Kulonosen nem bocsathato meg, ha kozben stadionok epulnek tizszeres meretben a nezoszamhoz kepest. Ha kozben Mr.20% polgarmester a helyseg leggazdagabbjakent netan NZ-ba megy koncertre, aztan henceg vele.

Karacsonykor sok eve adakozom, pontosan azt vetetem meg, amit 100 arva gyerek ker egy otthonban. Sokmindent kernek, boxkesztyutol mobiltelefonig. Tavaly egy 17 eves fiu kek munkasoverallt kert, hogy legyen miben menni dolgozni, amikor 18 eves koraban kirakjak onnan. En szgyelltem magam, amikor koszono levelben azt irta, "soha nem felejtem el".
A polgarmesterek nem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 09:31
Előzmény: #4524  krida
#4527
goapsy,gyuszi!

krida nem = csitrivel,ez tuti :)
tberki 2014. 11. 27. 09:26
Előzmény: #4524  krida
#4526
azert te meg egy kicsit tanulj es olvass ennek utana, ki hogyan kapta es adta at az orszagot. javaslom nezd meg a novekedesi palyat, kulonos tekintettel a 2000evtol kezdodoen. Azt se felejtsuk el hogy egy komolyabb intezkedesnek nagyjabol 2 ev mulva van hatasa.

tberki 2014. 11. 27. 09:24
Előzmény: #4522  Törölt felhasználó
#4525
Tudom ezzel nem leszek nepszeru de kepzeld reszben egyetertunk. Es off, de szeretnem megvalaszolni, meg ki is kivankozik belolem mielott en is befejezem ezt a temat.

1. Ez a kormany messze a legundoritobb legarrogansabb szemetladakkal veszi korul magat a tobbihez kepest. Szerintem ebben nincs vita.
2. Ez a kormany messzemenokig igyekszik kiszolgalni a hozza hu tehetos reteget. A tobbieket viszont nagy ivben letojja es bizony annal jobban minel inkabb raszorulnanak a segitsegre (lasd emerald beirasa, teljesen igaza van!)
3. Ez a kormany az elso aki nyiltan ki meri mindani hogy a jovedelmek jelentos resze szurke/fekete jovedelem es nincs megfelelo eszkoze, apparatusa ennek lekuzdesere. Igenis jo irany a fogyasztas dragabba tetele es a jovedelem adozasanak kedvezobbe tetele
4. Ez a kormany az elso amelyik ki meri mondani hogy a segelyezes nem jo dolog, es kossuk valamilyen munkahoz. Es a gondolat igenis jo!
5. Viszont ez az elso olyan kormany amelyik MINDENT elbasz amihez hozzanyul, ill. minden atalakitast ugy vegez hogy a haverok jol jarjanak. Lasd dohany, lasd kozmunka, de sorolhatnam holnap estig.
6. Ehhez hozzajon egy elkepszto arrogancia, cinizmus, es ami meg megdobbentobb a mindenhol azt mondjuk amit hallani akarnak meg ha ellent is mondunk sajat magunknak ketnaponkent.
7. Az elmult 25 evben ha gazdasagilag nem is de moralisan bizony ez a kormany tette a legtobbet az orszag ellen! Miert is megy el innen mindenki akinek esze van? Mert megmutatta a kormany hogy az elet a szexrol szol, ha nem tudsz nyalni szopni fogsz. Es ez mindenrol szol csak arrol nem hogy perpektiva legyen mindenki elott.
8. Azt erzem hogy minden intezkedes egy iranyba mutat (oktatas, kozmunka, stb): ebbe az orszagba nem kell tanult ember, hanem sok dolgos kez kell akik nezik a kiralyi egyest meg hallgatjak a kossuth radiot es maj 1en meg okt23an kimennek tapsolni es kiabalni hogy Viktor, Viktor.

Es ez sajnos engem nagyon elszomorit. Valahova mashova irtam mar hogy nekem nem sokat tudnak artani, de a gyerekeimnek igen. Es ha azon kell gondolkoznom hogy megkerem a fonokomet magyarkent Magyarorszagon kikuldetesben enni helyett kuldjon valahova mashova akkor hidd el eleg nagy a baj.

...ha holnap jon a NAV azt is beirom ide.
krida
krida 2014. 11. 27. 09:19
Előzmény: #4522  Törölt felhasználó
#4524
Igazad van a kormányokat illetően. A szocik hozták a formájukat, és jól bedöntötték a gazdaságot, csoda hogy Orbánék talpra tudtak állni. Azonban a pénzlenyúlások, melyek sajna köztudomásúak, mindannyiunkban mélységes csalódást okozott, aszittük a fidesz más lesz...
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 09:06
Előzmény: #4522  Törölt felhasználó
#4523
"Inkabb ugy fogalmaznek, hogy az elmult 25 ev alatt talan ez a kormany tett legkevesebb kart az orszagban, es talan voltak pozitiv megmozdulasai....
"

éppen ellenkezőleg van,de látom nem zavarnak a tények..
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 09:02
Előzmény: #4520  tberki
#4522
Szia,

Bocs, hogy felhoztam a temat....
Remelem nem mindenki ertette felre.....
Nem akartam azt sugalni, hogy mo-on jol mennek a dolgok....
Inkabb ugy fogalmaznek, hogy az elmult 25 ev alatt talan ez a kormany tett legkevesebb kart az orszagban, es talan voltak pozitiv megmozdulasai....

Tokeletesen egyetertek nincs jobb alternativa...
(talan ez fejezi ki legjobban a helyzetet)

Reszemrol off a tema, mert ezzel senki nem jut elorebb....

Amivel viszont igen:

145097-es hozzaszolas a Dax forumon, abbol is a Trading in the Zone konyv.....
a konyv vegen talalhato kerdeseket meg szerintem mindenkinek erdemes megvalaszolni..., raszanni akar nehany orat.....
es idonkent, evente-2 evente pedig ujra vegig menni rajtuk, majd lehet nezegetni osszehasonlitani a valaszokat....

Erdekes dolgok tortennek az ezust piacan....
meg az is lehet hogy lesznek jo beszallok ma....
emerald 2014. 11. 27. 07:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#4521
Erre kíváncsi lennékbővebben ha lehet.

Persze örülnék neki, mert innen már nem akaródzik longot vennem:)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók