Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:35
Előzmény: #4479  goapsy1
#4480
;)

nem mondtam, hogy Obama fogja ezt megtenni....

Sok dologban az US elorebb jar mint mo.....,de azert ott is vannak problemak, nezd csak meg az egeszsegbiztositast....
Nem mondom, hogy jo hogy lopnak a politikusok....,de azert kulonbseg van a libatolvaj Bajnai es a gazos Feco kozott akik csak maguknak es haverjaiknak loptak, a tobbiek meg ott dogoljenek meg ahol vannak, vagy azok kozott akik tomik a zsebeiket,de azert kisebb morzsakat dobnak a tobbieknek is....

Nem rosszbol mondom,de a te korosztalyodnak ugyse lenne normalis nyugdija,csak errol nem igazan beszelnek, es ez sajnos nem csak mo-ra igaz hanem majdnem egesz EU-ra
(szoval lehet vele hangulatot kelteni,de sajnos nincs tul sok jelentosege...)
Csak hogy ertsd itt AU-ban nem olyan reg hoztak 1 torvenyt, hogy akik 2030 utan mennek nyugdijba azoknak az allam addig nem fizet jarulekot amig el nem erik a 70 eves kort, szoval vagy dolgozol tovabb, vagy a sajat nyugdijszamladon penzt kezded hasznalni,de ha ezt teszed akkor sulyosan megadoztatnak, egy olyan vagyonra amire mar min. 1szer de akar tobbszor is adoztal mar....

lehet ezt szeretni, meg nem szeretni, ill. megmosolyogni,de meg mindig jobb, mintha par ev mulva bejelenti eu-ban az embereknek, hogy a nyugdij korhatar 70, es mondjuk 15 ev mulva pedig 75 evre modosul......
(gondolom sok toke kerul a nyugdijalapokba az eu-ban, itt foleg spanyl, portugal,gorog es nehany hasonlo orszagra gondoltam ahol a fiatalok kozti munkanelkuliseg 20-50% korul van, mindegy majd a nemet nyugdijas szivesen kisegiti a magyarral egyutt....)
tudod egyutt sirunk egyutt nevetunk alapon...

nyugdij kerdes 1 nagyon komoly problema....mindenhol, persze lehet hogy tevedek.....
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 25. 14:16
Előzmény: #4464  pomperj
#4479
"Mikozben, ha mondjuk Obama ugyanugy elvenne a maradek nyugdijalapokat, mint a magyar kormany, nos, Brooklyntol SanDiegoig elokerulnenek a jo oreg vonottcsovuek. "

Ó, ez nem az az ország. :)

Itt ha nincs netadó meg vizitdíj, van viszont rezsicsökkentés, meg Barátok közt, akkor minden rendben. :DD

Hogy 3000 (illetve lassan 3200) milliárd ft-nyi manyup-pénzt hova lopnak el Orbáncék, az nem érdekel senkit. :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:09
Előzmény: #4477  recluse82
#4478
majd meglatjuk....,bar 1500$-os aranyar az nekem komoly osszeget jelentene,de ahogy oregszem, egyre turelmesebb vagyok es ha meg nem is tervezek 20-25 evre ahogy Koszto tenne azert 3-5, ill. 10-15 evre azert vannak terveim....
;)
recluse82
recluse82 2014. 11. 25. 13:52
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4477
link

az EWI nagy arany bullt josol 2015 re
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:38
Előzmény: #4475  Törölt felhasználó
#4476
Raneztem a NOK-ra....(csak feluletesen...), en nem nagyon ismerem oket,de 7,2 egy eross szintnek tunik USD/NOK-ban...
fundasan NOK-ba tobb fantazia van, bar ezen meg dolgoznom kene, hogy erdembe hozzaszolhassak....
en nem epitenek tul sok fantaziat jovore az USD erosodesere...
persze egyelore ezt arazza a piac,de nehanyan QE4-et varnak a FED-tol marcius-majus kozott, ha pedig ne adj isten tenyleg lenne QE4 akkor az USD ugyan ilyen iramban fog gyengulni mint ahogy erosodott.....
persze ezek csak elmelkedesek....
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:57
Előzmény: #4474  Törölt felhasználó
#4475
Igen ez hátborzongató :S Nagy szemétségeket tudnak az éjjel csinálni :(
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:34
Előzmény: #4473  Törölt felhasználó
#4474
Nezegetem regebben a NOK-ot,de nem nagyon kereskedtem.....(szoval nem ismerem), ezt talan a rubelrol is elmondhatom....
Nem tudom milyen kamatkulonbozetet ad a brokered a NOK/RUB shortra....
azt sem tudom, hogyan akarod kockazatkezelni a pozit,de nekem a Rubel is eleg illikvidnek tunnik....
es hamarosan par het es jon 1 nagyon illikvid idoszak, persze a pozi merete is fontos lehet,de vigyazz nehogy levadaszanak....
IB-nel nehany evvel ezelott kiszedtek 1 sracot a USD/CNY-bol es nem csak azt a pozijat likvidaltak, hanem nehany masikat is, ha jol emlekszem 600pip folott toltak el az arat, ejszaka mialatt aludt....
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:07
Előzmény: #4472  Törölt felhasználó
#4473
gázra gondoltam, a lejártanál dec 14

MIvel jön egy kis enyhülés így ki kell szórnom a pozikat.

NOKRUB short :semmi különleges oka nincs Nok párokkal régebben sokat kereskedtem és ismerem a karakterisztikáját, azért fogom választani, a NOKRUB-ot, mert komfortosan érzem benne Magam és a norvég jegybank vágja folyamatosan a kamatot, ott a munkanélküliség csökken így nyomás alatt van a jegybank, de ha kell tovább vágnak.

Mindegy jelenleg többet látok bele és jobban tetszik a mozgása.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 11:56
Előzmény: #4471  Törölt felhasználó
#4472
CFD lejarat???(milyen termekekre gondolsz???)

miert gondolkozol NOK/RUB shorton, kivancsi lennek az elgondolasodra....
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 11:49
Előzmény: #4470  Törölt felhasználó
#4471
Szia kicsit pipa vagyok a certis számlámra gázban a rolloover miatt föltették a kiütési pontot 3.4777-ről 3.72-re ezért ami certit 3.980 körül vettem 170ft-n az most 4.330-nál ugyanannyit ér mindegy az átlagom ott is 120-ft szóval eléggé lent van, de bosszant, ezért a kövi felkörben holnap, vagy holnap után kiszórom egyben mind a 12.000db-t.

A gázos cégeim nagyon jól vannak, de acertikkel együtt azt is dobom, az Exxont-biztos.

a CFD-et is ki fogom szórni a lejárat miatt :( sajnos.

Rubelen Én is gondolkodom, de nem az USDRUB-ban, hanem NOKRUB short a brokim mostanra tudta elintézni, hogy kereskedhessem vele, de így brutál a spreed.... gondolkodom, de úgy is a NOKRUB marad, csak nem 1loton , csak 0.5.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 11:40
Előzmény: #4469  Törölt felhasználó
#4470
egyebkent szia, hogy vagy???
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 11:37
Előzmény: #4468  Törölt felhasználó
#4469
gondolom a rubelre gondoltal...
;)
de nezegetem az ezust pozik melle is a bovitest....
es azert fel szemmel a gazt is nezegetem,de nincs benne pozim jelenleg,de ez gyorsan valtozhat...
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 11:26
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4468
Szia!

Most vagy soha, Én bővítenék.
budoire 2014. 11. 25. 11:18
Előzmény: #4466  eurocent
#4467
és milyen jó ez a +1,7% tőkeáttéttel :) ahhh :)
eurocent 2014. 11. 25. 11:03
Előzmény: #4460  viki1
#4466
Szia.
A PBR-ről azért esik szó sokszor, mert nagy és olcsó. A többi olajost is érdemes nézegetni. Itt van néhány chart, némi magyarázattal, ahogy én látom:

BP link - megcsinálta a fel kört 451,9-ig, tegnap minimálisan törte az emelkedő trendvonal alját. További folytatás 441-435-431
DO link , NE link , PBR link - árfolyama Keltner csatorna közepén, két támasz/ellenállás között várakoznak.
RIG link - Tegnap a 25,89 támasz alatt zárt.

Érdekesség, hogy DO, NE, PBR, RIG emelkedése esetén az RSI indikátoraik folyamatosan 50 felett van. Most mindegyik 50 alatti értéket mutat. DO, RIG, PBR árfolyama egy szép nagy szakadék felett lebeg. Ha esés jön, akkor az nagy lesz (szerintem). PBR amúgy is szeret csapkodni.

Arany bányás műfajban én most JNUG, JDST-re próbálok használható stratégiát kitalálni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 10:51
Előzmény: #4464  pomperj
#4465
Pomperj sok mindenben egyetertek....

Szerintem a magyar kormanyt nem kellene leirni,sajnos a rendszer valtas ota nem volt jobb..(ez sajat velemeny es en nem elek mo-on....az igazsaghoz hozzatartozik..), elnezest azoktol akik mashogy gondoljak.....

A nyugdijakhoz pedig meg amcsiba is hozzanyulhatnak, persze ott ez komolyabb felhaborodast okozna...es nem olyan konyen kivitelezheto, persze kicsi ra az esely,de van ra esely matematikailag.....(ezt majd a jovo hozza...)

Rio es BHP is megsinyli az alacsony iron ore arat....es ha nezed a futures-eket, akkor azt latod, hogy nehanyan, jovo ev kozepere akar 65-66$-os arat is elkepzelhetonek tartanak....
(szerintem ez tobbet mond a vilag GDP novekedesevel kapcsolatban 2015-ben, mint barmi mas.....)
ha jol emlekszem RIO es BHP 45$ korul van nullan, a problema az hogy a legtobb dolog amit banyasznak azok kozul mar a tobbseg a kitermelesi ar alatt van...)

Nekem lufinak tunik szinte az osszes reszvenypiac, de nem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy a jegybankok meg 1 darabig jatszhatjak ezt a mesterseges jatekot, persze elobb utobb ugy is kiderul, "...hogy azert a viz az ur..."
csak haboru ne legyen!!! a tobbin meg csak tul leszunk valahogy....

ezust mocorog....
;)
es a rubelben is volt pici mozgas eppen gondolkozom, hogy bovitek.....

Brokerekrol, meg talan annyit, hogyha nagyon iparkodnak talan, meg talalhatnak valami rendes allast, ahogy Koszto mondana, elmehetnenek porszivo,credit kartya, vagy parfum ugynoknek, mert sajnos a tobbsegre hamarosan nem lesz szukseg.....

;)
pomperj
pomperj 2014. 11. 25. 09:56
Előzmény: #4463  szarvasvadasz
#4464
Latom, hogy itt is thanksgiving hangulat van;-)
A BUX inside napokat csinal, es semmi kedves semerre menni.
Mikozben, ha mondjuk Obama ugyanugy elvenne a maradek nyugdijalapokat, mint a magyar kormany, nos, Brooklyntol SanDiegoig elokerulnenek a jo oreg vonottcsovuek.
Mint a kozepkorban volt szokasban, hadd ajanljam, hogy koronazzanak meg a jo partok egy 12 eves fiucskat Fehervaron, hatha akkor felebrednenek a Facebook-olvasok a makony-alombol.

1)AZ SPY magatol mozog. A volumen leesett arra a szintre, amikor a pulyka, a sonka es a baseball uralkodik. A 2056 szint ala eses jelezhetne eloszor, hogy az emelkedesnek vege, dehat azt se teszi. A blackFriday nagy aruhazi diszkont-sale reggelen megtelnek a majd parkolok, de a brokerek megbizasi sorai aligha.

2)Az arany se csinal semmit, unatkozva oldalaz. Tovabbra is 1240 koruli savba varnam a mostmar 3 hetes (i) felhullam veget.

Nem hinnem, hogy az 5 nap mulva esedekes Svajci aranytartalek-szavazas megmozgatna barmit is. GLD inkabb arra var, hogy EUR/USD befejezze vegre a bottom-rajzolast. Tovabbra is 1.253 fole emelkedes jelezhetne eloszor, hogy megindul az 1.30 fele.

Az arab kiralyok is jo koverek, alig fernek bele a Becsi karosszekekbe. Es olyan lustak, hogy meg sajat erdekukben sem hajlandoak egy kis minusz jelet irni az olaj-volumen szamaik ele?

3)A banyasz-oriasok azok egyedul, mint a BHP es RIO, akik egyertelmu jeleket adnak. Mindketto a szakadek szelen tantorog.

Kina majdnem panikos monetaris-konnyitest csinalt, amit a piac a banyaszok araban ugy interpretal, ahogy kell: baj van a nyersanyag kereslettel, es az nyomja le az arakat.

De mindenki mas, fokepp a sokeves Pavlovi nyalu brokerek ezt is, mint nagyszeru uj stimulust fogtak fel, meg tegnap is. Mara felbukkantak Azsiaban a kijozanodasi elojelek.

Ez jol mutatja mekkora rombolast vegzett az agyakban is az 5 evnyi FED penzeso: a piaci szereplok tobbsege nem kepesek megkulonboztetni az SOS jeleket a rumoshordo zorgesetol.

4)Szoval, a heten marad a fokusz a pulykan es diszkont kuponokon. Kivancsi vagyok, mekkora lesz a diszkont az SPY szamaiban, majd 1 ev mulva.

Good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 25. 08:42
Előzmény: #4462  szarvasvadasz
#4463
Who’s Ready For 30 USD Oil?

Nem szereti a dollárt a portfolio ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 25. 08:40
Előzmény: #4459  b4ndyTA
#4462
Who’s Ready For $30 Oil?

link

viki1 2014. 11. 24. 23:33
Előzmény: #4457  emerald
#4461
Köszönöm szépen megkaptam,e-mailen majd írok.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek