Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 27. 16:00
Előzmény: #4578  Törölt felhasználó
#4580
az engem nem erdekel. ez akkor is egy jo dontes! az mas kerdes hogy mint mindent ezt is lehet szarul kivitelezni. de a dontes es az irany jo!
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 15:51
Előzmény: #4574  goapsy1
#4579
Goapsy1 szerintem hagyjuk a temat, mert ebbol a nezopont kulonbsegbol senki nem fog profitalni.....

Tokeletesen egyetertek tberki-vel, nincs jobb alternativa....

Ertem en, hogy szamodra Bajnai szimpi volt, nem veletlenul szerettek az usaban, gyonyoru gazdasagi bergyilkos volt, a leheto legrovidebb ido alatt sikerult a legtobb kart okoznia az orszagnak, Bokrossal vetekszik a szakertelme....
lehet, hogy erdemes volna megnezni Bajnacska elet utjat, es hogy milyen cegekben milyen szerepet toltott be mi lett ezekkel a cegekkel, ezek a cegek milyen vagyonnal rendelkeztek es az honnan jott es hova lett....
Ha tudnad, hogy teged csak mennyi allami vagyontol szabaditott meg, lehet hogy kicsit mas lenne a velemenyed...
en nem ismerek nala rosszabb es alabbvalo gazembert a magyar politikai eletben az elmult 100 evben, talan meg Rakosi is jobb volt.....
persze az en informaciom nem csak a magyar mediabol szarmaznak, hanem olyan forrasokbol amit, mar egyebkent sehol nem lehet megtalalni, mert az usa kozben jarasaval sikerult kanadai weboldalakrol eltuntetni.....

Szoval nem veletlenul koszontek meg neki az Usabol a magyar miniszterelnokseget...., es nem veletlenul kapott diszdoktori cimet az usaban....
csak sajnos te se en nem tartozunk az usaban azokhoz az erdekcsoportokhoz akik ebbol profitaltak....

A demokracia pedig 1 erdekes dolog, mert milyen demokracia az ahol a torvenyhozast es az orszag legfobb emberet, olyan kampanyok jutatjak hatalomra amiket vezeto cegek szponzoralnak, akik nyilvan annyira nem szeretnek adot fizetni......es ez nem csak az usaban van igy es nem csak jelenleg.....
Szoval hagyjuk hol mekkora latszatja es milyen aldemokracia mukodik....

Probaljuk meg atvenni a jo dolgokat a tobbi orszagbol es ez nem csak mo-ra,de au-ra is ervenyes.....

Felesleges az egeszre idot aldozni.....

A politikusok nem azert vannak ott ahol vannak mert tenyleg a kozjot akarjak szolgalni...(legalabbis nem a tobbseg) es ez igy van sajnos mindenhol....., hanem azert, hogy meggyozzek az embereket, hogy na majd ok valtoztatnak a dolgokon, kozben mindenfele jelentektelen dolgokkal hangulatot keltenek, hogy kozben a fontos dolgok ne keruljenek a felszinre es minden menjen a regi kerekvagasban ahogy az uzleti erdekek megkivanjak....

Na en mentem aludni mert usa zarasra fel akarok kelni....

Mindenkinek szep estet!
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 15:49
Előzmény: #4577  tberki
#4578
látnod kellett volna,hogy nyilatkoztak a fideszes képviselők a miért szavazták meg kérdésre
tberki 2014. 11. 27. 15:46
Előzmény: #4576  goapsy1
#4577
szerinted hogyan? megkerdezik a felhulye lakossagot? "te jozsi, szerinted ko nekunk a zatom?"

en meg ugy vagyok vele hogy errol ne Mari neni dontson mert hulye hozza. vannak erre szakemberek. A finanszirozasi dolog az mar mas, azt biztosan lehetett volna atlathatobban, meg mashogy kommunikalni. Ha az en dolgom lett volna biztosan azt a kerdest teszem fel "Elvtarsak, szuksegunk van 1Md MW aramra. Önök szerint ezt hogyan tudjuk megtermelni? Mondjon valaki olyat amit meg is lehet valositani - az automon kivul. Na erre nincs valasz csak ures puffogtatas.

Egyebkent 15-20 eve kellett volna megcsinalni paks2-t amikor mindenki adott volna ra penzt. Valamikor anno ki is volt jelolve egy uj 1000mw blokk alapja... oszt nem lett belole semmi.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 15:35
Előzmény: #4575  tberki
#4576
Én viszont hiszem.
Orbán nem Lázár meg Simicska pénztárcájáért "dolgozik".

Passz, nem vagyok atomenergetikai szakember.
De hogy jogállamban ilyen horderejű szerződést nem úgy hoznak tető alá, ahogy Orbán tette, azt biztosra veheted.

tberki 2014. 11. 27. 15:23
Előzmény: #4574  goapsy1
#4575
nem hiszem hogy viktornak ment kulon love. azt mar sokkal inkabb hogy a 3.000mdnak amibe kerul, legalabb a fele lazar meg simicska cegek zsebebe vandorol.

azt pedig csak halkan jegyzem meg hogy a leheto legjobb megoldas volt az oroszokkal epiteni egy masodik eromuvet Paksra. jelenleg nincs alternativaja a mi termeszeti adottsagainkkal az atomenergianak, es miutan 30 eve orosz technika teljesit KIVALOAN Pakson - as amivel baj volt az francia - miert kellene franciat vagy amerikait epiteni melle?
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 15:17
Előzmény: #4568  tberki
#4574
"Orbanrol nem derult ki semmi? Apuci banyaja termeszetvedelmi teruleten az smafu? Asszonyka neven fel Tokaj-Hegyalja smafu? "

Ó, ez aprópénz.

Csak 1 éve volt, mikor kiment a ruszkikhoz egy teljesen más ügyben, és hazajött egy aláírt (!!) paksi szerződéssel.
Mit gondolsz, mekkora összeg ment ezért cserébe egy svájci számlára?

És akkor a lenyúlt eus pénzeket még meg sem pendítettük.

Ezekben van a nagy lóvé, Tokaj, meg apuci bányája az manapság már csak aprópénz.

Gondold el, ha Mészáros Lőrinc (aki csak egy huszadik stróman a NER-ben) Mo 20 leggazdagabb emberének egyike lett pár év alatt, vajon mekkora pénzt lophatott össze Orbán?
Sok tíz-, százmilliárdokról van itt szó.
pomperj
pomperj 2014. 11. 27. 15:17
Előzmény: #4552  Törölt felhasználó
#4573
En azt az orias-szakadekot nem ertem, ami egyreszt az SPY szalguldasa kozott, es masreszt az osszes ipari nyersanyag plusz az olaj esese kozott van.

1)Minden energia hordozo, igy olaj, szen, uran, (es szezonalis mozgastol eltekintve) a foldgaz az utolso 5 ev legnagyobb ar-zuhanasaban van. Es ugy nez ki, hogy ez folytatodik.

Az ipari nyersanyagok ugyanezt mutatjak. A szen, vaserc, a rez stb. szinten ugyanebben helyzetben van: 5 eves melypontok alatt jar es meg esik.

A human ennivalo alapanyagok, mint a rizs es a buza is 5 eves melypont kozeleben jarnak.

Senkinek nem kell energia es nem kell nyersanyag? Az minden jozan esz es klasszikus kozgazdasagtan szerint ORIASI recessziot sejtet, es a piac azt diszkontalja az arzuhanassal.

2)Ehhez kepest az Indexek, mint SPY, NASDAQ, DAX csucsokat dontenek, naponta. Mik viszik felfele ezeket?

Elso helyen Apple es az Internetes nagyok. Innetol meg ugy latszik, mintha oriasi gazdasagi fellendules szalguldana, olyan csodas uj tulajdonsagokkal, amihez soha tobbe nem kellene az ipar, csakis a az uj ipad amin nezzuk a Google hirdetest, hogy Amazontol vegyuk egy masik laptopot. Es kevesebbet is eszunk.

Szoval, ebben a masik vilagban meg mostantol mindenki ipad-eket fog nyomogatni, neha utazik couch-surfinggel, taxi helyett Uber-el, a gyereknek vesz egy app. ajandekot, es tuntetni csakis az ingyen Internetert hajlando.

3)A szakadek szerintem valojaban 2 oriasi buborek. Az egyik negativ, a masik pozitiv iranyban.

Az egyik, a valos anyagi vilag negativ buborekba kerult, amikor mar azert adnak el mindent, mert masok is csak eladnak, mert zuhan az ar.

A masik, az internet vilagban pozitiv a buborek. Ott azert vesznek mindent, mert emelkedik az ar, mert masok is vesznek, semmi masert.

Pozitiv es negativ iranyban, egyszerre kulonbozo modon, de imitalunk masokat.

5)Senki nem tudja, mikor pukkadnak ki a buborekok. Meg Sornette modellje sem, pedig az ma az ismert legjobb.

A kozponti bankok ekozben ontik a penzt, ami nem kell senkinek, zero kamatos hitelkent se.
Mikor jut el odaig a 2 fenntarthatatlan trend, amikor egyszercsak elfogy valami fontos dolog?

Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 15:16
Előzmény: #4567  goapsy1
#4572
"...Csak ennek vége, mert lassan már nincs mit ellopni,..."

ezzel kapcsolatban erős fenntartásaim vannak... fogunk mi még ámulni-bámulni.

elszabadult hajóágyúvá váltak...

"A hatalom korrumpál, az abszolút hatalom abszolút módon korrumpál." <Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely.> (Lord Acton)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 15:13
Előzmény: #4555  goapsy1
#4571
Putyin sokkal nehezebb dio mint azt a legtobben gondoljak....
Nem hiszem, hogy lenne olyan politikai ero az usaban aki kepes lenne ot elmozditani.....
es nincs akkora nezet elteres az US es az oroszok kozott mint ahogy azt az EU-ban beallitjak....

En inkabb ugy fogalmaznek a vilagrend folyamatos valtozas alatt all, es a 1980-90 utani amerikai vezeto szerep kezd visszajara fordulni, mert az oroszok szepen kezdenek visszaszerezni egyre tobb erot, kozben nem szabad elfelejteni, hogy Kina hamarosan akar 5-10 even belul megelozheti az Usat gazdasagilag (elemzoi konszezus), bar en erre inkabb 10-15 evet tennek vagy meg ennel is par evnel tobbet....

Es mint irtam korabban mindenkinek a sajat orszaganak erdekeit kell szem elott kovetni, ezen a pl. mo-nak mo. erdekeit es nem az usaet es nem az eu-et, nem hiaba folyik folyamatosan negativ kampany a kulfoldi sajtobol mo-ra.....
Ehez pedig nem kell meszire menni csak azt megnezni mi tortent az elmult par evben az MNB-ben.....

nyilvan a kulfoldi befektetoknek ill. befektetoi csoprtoknak nem tetszett hogy a magyar allamkotvenyeket, allampapirokat mar nem lehet 9-15%-os aron vasarolni.....
Tempelton vasarolt joval olcsobban is....
;)

es nyilvan az eu-bol jovo tamadasok a jegybank storyrol a magyar emberek erdekeit szolgaltak, vagy megsem.....
persze felmerul a kerdes, hogy van-e joga a magyar kormanynak beavatkozni a sajat nemzeti jegybankjaba.....
az viszont a tobbsegnek nem szurt szemet, hogy ezt Brusszelbol vagy Baselbol teszik az nem problema, hogy is van ez....

Szoval ovatosan mert nem mindenki nezi mo ill a magyar emberek erdekeit attol fuggetenul, hogy ezt allitja....
Szoval nem kell hasra esni sem az EU-tol sem az amcsiktol....

Tudom nem konnyu vilagosan latni, hogy mi tortenik es nem allitom, hogy nekem van igazam,de a tortenelem sajnos a mostani allaspontomat tamasztja alabb inkabb.....

es csak ket esemenyt emlitenek 1848 (milyen kovetelesek is voltak ....)es 1956-ot.......

Szoval nem konyu laviroznia a nagyhatalmak kozott....
errol pedig az egyik forumtarsunk tett fel egy egesz jo cikket par hete.....

Nem szerettem Putyint, 2misimbe kerult, hogy hodorjovszkijt bebortonozte roszkor es igy a mol hataridom nem ugy alakultak ahogy kellett volna,de el kell ismerni tudja mikor kell felallni es beavatkozni, hogy ne a kulfoldi tokesek raboljak szet az orszagot es strategiailag fontos olaj es gazipart....

Persze demokracirol nehez lenne beszelni naluk,de ahoz ugyis generaciok kellenek es sajnos nem csak ott hanem mas volt szoc ill. komunista orszagokban....

Nemetekrol kell peldat venni.....ok azert valahogy egeszen jol epitgetik a kapcsolatokat kinaval, au-val.....stb.stb

60$-os olajarnal, meg elinflaljak a rubelt, az usa pedig nem kezdhet bele a dolar gyengitesbe 1 bizonyos szint utan mert elveszitheti tul koran a dollar vilagpiaci vezeto szerepet....
azt pedig a WS-i sracok es intezmenyek nem szeretnek.....
Szoval a gyenge, alacsony olajar ellen mind az oroszok mind az amcsik kuzdeni fognak.....
az pedig az EU-t fogja igazan nehez helyzetbe hozni, mert USD legkonyebb az EUR-val szemben lehet gyengiteni es nem kell hozza mas csak hogy Helenke es a FED bejelentse, hogy ok is elkezdenek nyomtatni.....
;)

persze ezek mind csak feltetelezesek, gondolatok es valoszinuleg tevedek,de mi van ha nem.....
tberki 2014. 11. 27. 15:13
Előzmény: #4566  Törölt felhasználó
#4570
lulo ebben neked volt ujdonsag?
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 15:13
Előzmény: #4565  Törölt felhasználó
#4569
nem csoda, h nem láttad, mert nem használom.
lehet h már be se tudnék lépni, mert utána kéne nézni a jelszónak, valahova lementettem, de nem tom, hova.

egyszer már írtam vele, mikor az akkori böngészőmben arra léptem be véletlenül a goapsy1 helyett.
csak azóta elszálltak a mentett jelszavak, utána kéne nézni.

nem mintha nagy különbség lenne közte, h goapsy, goapsy1, vagy gpoasy néven irkálok :DDDD
tberki 2014. 11. 27. 15:10
Előzmény: #4562  krida
#4568
Kedves Krida,
te vagy amnezias vagy vagy nem is tudom mi. Vagy csak merhetetelenul korlatozottan tajekozott.

Orbanrol nem derult ki semmi? Apuci banyaja termeszetvedelmi teruleten az smafu? Asszonyka neven fel Tokaj-Hegyalja smafu?

Az elso 4 evben pontosan azt csinaltak amit a masodikban csak akkor meg nem volt hozza ketharmad... lopni mar akkor is jol sikerult (kerdezd meg Simicskat)
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 15:09
Előzmény: #4562  krida
#4567
Hát te nagyon naiv vagy, már megbocsáss :)

"Orbánról azért nem derültek ki olyan visszásságok, mint másokról. "

Ennek nem az az oka, hogy ő becsületesebb, mint mások, sőt.
Hanem az, hogy - mivel mindenhol az ő emberei ülnek - nincs, aki kideríthetné, ha meg valaki mégiscsak ki akarná, az elakad a káderek ellenállásán.

A főügyész ex-fideszes képviselő. A közt. elnök dettó. A főbíró Szájer Jóska neje. Az MNB elnöke Eltolcsy. Az alkotmánybíróságban hemzsegnek a fideszes káderek. A NAV magasan képzett elnöke pedig Simicska embere.
És még lehetne sorolni. (a rendőrséget irányító Pintért ne is taglaljuk.)

Ezek után szerinted ki és mit fog kideríteni Orbánról itthon?
Aki kiderítheti, az amcsik, ők pontosan tudják is, mit és hova lopott össze Orbán, csak nekik meg nem az az érdekük, hogy nyilvánosságra hozzák, csak akkor, ha Orbán túl messzire megy Putyin seggében.

" Azt nem értem, hogy ez az elkeseredettség miért nem jut el a fidesz vezetőkhöz, hiszen ők legalább foglalkoztak valamelyest a nép véleményével."

Ez nagyon édes. :))))

Már Sztálin elvtárs alatt is így voltak ezzel az elkeseredett parasztok-közemberek-melósok: Ha Sztálin elvtárs tudná ezt, biztos nem hagyná...

Tudta.

És biztos lehetsz benne, hogy a fidesz vezetői is tudják.

Csak ti egyelőre nem fogjátok fel, mennyire szarnak a ti - a szavazóik- fejére is.
Mert hogy mindenki mást leszarnak, az nyilvánvaló.
Eddig az ment, hogy a gondtalan lopásért cserébe juttattak a jónép szerintük arra érdemes részének pár morzsát.
Csak ennek vége, mert lassan már nincs mit ellopni, ha pedig azt hiszitek, hogy fideszék majd nekiállnak kenyéren és vízen élni a ti kedvetekért, nagyot fogtok nézni.

Na, de off itt ez a téma.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 15:05
Előzmény: #4562  krida
#4566
trader topic (#23123) a tisztán látás kedvéért
nem tudom,mennyi az igazság belőle,de ha csak a töredéke,akkor is nagyon gáz,sőt,ha semmi,akkor is!
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:59
Előzmény: #4563  goapsy1
#4565
A 'gpoasy'-t még nem láttam, majd figyelem... )
emerald 2014. 11. 27. 14:58
Előzmény: #4559  emerald
#4564
De hogy ne tűnjön el, itt a ksh jelentés, grafikonokkal:link

A blog szöveget meg idemásolom:
Csak kijött a KSH az eddig eltitkolt szegénységi és jövedelmi adatatokkal (miután egy MTA rendezvény úgyis publikálta azokat...), két apróbb érdekesség belõle.

1. Minek támogatni azt, aki nem szorul rá, a legfelsõ jövedelmi tizedben biztos nem kéne adni pl. családi pótlékot, meg egyéb támogatást. És a rászorultsági elv bevezetése most adminisztrációs nehézséget sem okozna, hiszen lehetne azt mondani, hogy aki adókedvezményt tud igénybe venni, annak a kedvezményébõl levonják a pótlékot. A legjobban keresõ 10% annyi állami támogatást kap, mint a legrosszabbul keresõ 30%. Minek?

2. Szegénység: mára ez egyértelmûen a gyerekek problémája, az idõsek sokkal jobb relatív helyzetbe kerültek. (Már aki megéri.)

Persze nyilvánvaló, hogy nem a segélyekkel lehet tartósan csökkenteni a szegénységet, hanem oktatással, oktatással és még több oktatással. Ja meg persze piacbarát miliõvel, hogy aztán a képzett munkaerõnek legyen is hol dolgozni, mert a beállamosított kifizetõhelyekben csõdtömegekben nem lesz munkahely.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:57
Előzmény: #4561  Törölt felhasználó
#4563
az eredeti goapsy nickemen nem ülhettem ki semmit, kitiltottak a fórumról.

akkor regeltem a goapsy1-et és a gpoasyt.
krida
krida 2014. 11. 27. 14:57
Előzmény: #4547  goapsy1
#4562
"Elképzelni nem tudom, miből hittétek ezt."

Abból, hogy már elegünk volt a komcsik országrombolásából. Vártuk, hogy legyen végre egy dinamikus, hazaszerető, normális kormányunk, és a fidesz annak bizonyult. Azonban a túl-sokáig-hatalomban, túl-nagy-kísértés őket is megette, bár Orbánról azért nem derültek ki olyan visszásságok, mint másokról. Most meg szavazni sincs kedvünk menni, mert ugyan kire? Ami még elkeserítő az a nagy szegénység Magyarországon, ráadásul magyar vállalkozók lettek tönkretéve, mentek külföldre, ez az úgyis-megbírságolunk-tönkreteszünk államhatalom megfojtotta a vállalkozó kedvet, és szinte csak a harácsolók, állami pénzeket lenyúlók jutnak 1-ről a 2-re. Ami nem állapot. A devizahitelesek között is a gazdagokon, jómóduakon sikerült eddig "segíteni", akik egyébként is valószínűleg tudták volna fizetni a törlesztőrészletet. Azt nem értem, hogy ez az elkeseredettség miért nem jut el a fidesz vezetőkhöz, hiszen ők legalább foglalkoztak valamelyest a nép véleményével.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:54
Előzmény: #4557  goapsy1
#4561
"...neked is szúrtam már ki másik nicked, de különösebben nem vetted a lelkedre. "

:)) fél éves felfüggesztések után vagy kiüli az ember a büntit vagy regel másikat.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek