Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:54
Előzmény: #4558  Törölt felhasználó
#4560
hova?:P
emerald 2014. 11. 27. 14:51
Előzmény: #4548  goapsy1
#4559
Nem tom miért ad hibajelet folyton.
link
Ezen belül klikk a vakmajom blogra
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:49
Előzmény: #4556  goapsy1
#4558
"nekem kellett volna világgá menni, és neki kéne jönni engem csalogatni visszafelé :PPP

"

szerintem már úton is van
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:41
Előzmény: #4553  Törölt felhasználó
#4557
mér, ez ekkora titok?:)

neked is szúrtam már ki másik nicked, de különösebben nem vetted a lelkedre.

még nekem is van másik nickem, akkor csináltam, mikor az elsőt kitiltották.
igaz, nem nehéz felismerni, mert gpoasy a neve, de akkor is, van, ez a lényeg :DDDD
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:39
Előzmény: #4554  Törölt felhasználó
#4556
én üldöztem el??? :OOOO
miért, mit tettem??? :OOOO

amúgy már megbocsáss, de nem én hülyéztem őt, hanem ő engem :PP
nekem kellett volna világgá menni, és neki kéne jönni engem csalogatni visszafelé :PPP
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:36
Előzmény: #4552  Törölt felhasználó
#4555
Mondtam, amit írok, csak magánvélemény, egy laikustól, aki annyit lát az olajiparból, ami megjelenik a tőzsdén.
Az arabokat én sem komálom túlzottan, de szerintem itt sokkal inkább amcsi+ szaudi szál lehet a sztoriban, mint amcsi + orosz. Az amcsi üzleti elitnek ugyanis nagyon nem érdeke az, hogy Putyin elszemtelenedjen, márpedig mostanában eléggé ebbe az irányba tart. Hát megnézik, 60 dolláros brentnél is ilyen kemény legény lesz e :))

Az amcsik valszeg kibekkelik ezt az időszakot, pláne, hogy ők azért az importban érdekeltek inkább, nem az exportban. A texasi Dzsoki Júingékat meg kompenzálják valahogy :)) ;)
Telik rá, hisz az olcsó olaj miatt amúgy jobban pörög az ipar.

Mindenesetre az olajár eséséről ordít, hogy nem az van mögötte, amit kommunikálnak... csökkent a kereslet, ugyan már... wti nyár elején 107 is volt, most 72, kétharmada (!!!!) az ár az akkorinak.
Mit ad isten, pont akkor, mikor Putyinnak le akarják törni a szarvát, akinek ugye létfontosságú a magas olajár.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:34
Előzmény: #4551  goapsy1
#4554
aki elüldözte,az is csalogatja vissza,
de ha ilyen jó vagy az előbbiben,lenne még pár célszemély :))
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:29
Előzmény: #4550  goapsy1
#4553
"...mondjuk még ha az övé is, akkor sem tudom, min rágott be"

lehet azon h. kiderült? )
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:25
Előzmény: #4543  goapsy1
#4552
Jelenleg az amcsik es Szaudiak nincsennek tul jo viszonyba, mondhatnank fasirtban vannak.....

Hamarosan az egesz vilagon beharangozott, nagy orosz amcsi ellentetbol, szembeneallasbol nehogy a vegen kideruljon, hogy hasonlo uzleti erdekekben erdekeltek, es a vegen a Szaudiak huzzak a rovidebbet....
(nekem sajnos a legtobb arabrol nincs pozitiv velemenyem, pedig van nehany muslim baratom)...
Elnezest nem akartam ezzel senkit megbantani....

Persze oroszok es amcsik kozott mindig voltak erdekellentetek,de az alacsony olajar, az nagyon faj mindket orszag uzleti elitjenek, es a penz ill. hatalom kepes felulkerekedni "aprosagokon amig business like usual" es utana lehet egymassal bibelodni.....

Olaj ipar es feldolgozas 1 eleg komoly szektor az Usaban, nem hiszem, hogy nagyon erdekeltek tartosan az alacsony olajarban....

Szerintem sokkal jobban a Szaudiak jatekarol van szo ill. a vilagpiacon egyelore nem novekszik a kereslet, inkabb egyensulyban van, esetleg csokken....

Nem hiszem hogy keptelenek csokkenteni a kitermelest, de sok konkurencait ki lehet vereztetni a businessbol, tehat tobb legyet lehet 1 csapasra elintezni....

Hosszutavon, pedig ha leepul a konkurencia, az csak magasabb arakat fog eredmenyezni, szoval szinte mindenki rosszul jar kivetel az olaj termelo arabokat es ott se 1 egesz orszag hanem nehany hercegseg ill. par szaz ember aki ezen meg gusztustalanul gazdagabb lesz....az atlag ember meg szinte nyomorban tengodik.....
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:23
Előzmény: #4549  Törölt felhasználó
#4551
Én??:OO
50-szer lehülyézett, aztán világgá ment :D

Gondolod, én vagyok a megfelelő személy a visszacsalogatásra? :DDDD
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:20
Előzmény: #4546  Törölt felhasználó
#4550
hát nem tom :)

nekem is gyanús, h az övé, de nem kizárt, h tévedek.

mondjuk még ha az övé is, akkor sem tudom, min rágott be, nem büntetendő más nicken szórakozni :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:19
Előzmény: #4544  goapsy1
#4549
a tutibbnál is tutibb!
csalogasd csak szépen vissza!
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:17
Előzmény: #4519  emerald
#4548
valamiért egyik vakmajmos linket sem jeleníti meg, azt írja, nem létezik az oldal

tudnál adni belőle valami kulcsszót, vagy kimásolnál egy mondatot, h rákereshessek?
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:14
Előzmény: #4524  krida
#4547
A szocik valóban hozták a formájukat, de a gazdaságot nem csak ők döntötték be, hanem a világválság is. Légy erős, 2008-2009 a dilettáns fideszes csürhét éppúgy bedöntötte volna, ha ők vannak kormányon. (sőt...)

Mellesleg az egyetlen épeszű miniszterelnök, Bajnai, a szocik miniszterelnöke lett. (az más kérdés, hogy jó szoci szokás szerint fúrták, ahol érték, ez ott úgy látszik, mindennapos móka.)

"aszittük a fidesz más lesz..."

Elképzelni nem tudom, miből hittétek ezt.
A fidesz pontosan ugyanezt csinálta mindig, mióta létezik, Kaya Ibrahim, elsinkófált székház, Ezüsthajó, Országimázs központ, stb stb stb, már akkoriban is mindig "nem ők nyerték a legtöbbet".

Csak akkoriban volt 2 különbség
1, mivel nem volt kétharmaduk, nem lophattak kedvükre, mint most - most csak az EU meg az USA szab gátat a szabadrablásuknak.
2, Akkoriban Orbán elméje még kevésbé volt elborult, mint most, ezért megjelenhettek a kormány körül olyanok is, akik valóban értettek ahhoz, amit csináltak.
Ez ma már nincs, ma már egy kormánytag kizárólag seggnyalás alapján kerül pozícióba, ez meg is látszik minden területen.

Abban viszont, hogy lopnak, nincs különbség, csak a téren, hogy mihez férnek hozzá: ha kevés dologhoz, kevesebbet lopnak, ha mindenhez, ellopnak mindent.
Orbán meg a bandája minden civilizált országban rég börtönben ülne.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:12
Előzmény: #4544  goapsy1
#4546
olaj megyen északnak...

[*jaj bocs, rossz nickről írtam ;-)))]
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 14:09
Előzmény: #4542  Törölt felhasználó
#4545
Tudom jo nehanyan hasznalnak CCI-t szerintem ha valaki oszcillator alapu indikatorokat keres ill. arra epiti a kereskedeset...
RSI ill. STOCH-ra joval tobb statisztikai adat all rendelkezesre....
es talan joval tobb strategia is....
(ugy ertem adott szinteken
pl. RSI 30-35kozott ill alatt es 65-70kozott
nyilvan vannak extremebb ertekekre is eleg jo statisztikak nem csak reszvenyekre, indexekre hanem mas instrumentekre is
ugyanez elmondhato a STOCH-ra is.....
(talan erre epul a legtobb swingtrades strategia az osszcillator alapu indikatorok kozul)....,lehet hogy nem veletlenul....
bar ez csak sajat velemeny....
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:02
Előzmény: #4527  Törölt felhasználó
#4544
tuti, hogy tuti? :D
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 14:02
Előzmény: #4531  pomperj
#4543
"Az olajban ma reggel konszenzus van a szakertok kozott abban, hogy keptelenek csokkenteni a termelest, es szethuznak."

Ez egyéni gyanúm, és természetesen csak magánvélemény, de szerintem az amcsik (akik amúgy is jóban vannak mostanság a szaúdiakkal) adtak nekik egy ellenállhatatlan ajánlatot.

Cserébe azért, hogy nem nagyon erőltetik a termelés visszafogását, ezáltal az olajárak felhajtását.

Amcsik ismerik az oroszok gyenge pontját, és ezzel a gazdasági háborúval, kitűnően meg tudják fogni őket. Ők ráadásul még jól is jönnek ki belőle, hisz az olcsó olajár pörgeti az iparukat, amellett, hogy úgy teszik hidegre a ruszkikat, hogy a kisujjukat nem kell megmozdítani. :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 13:53
#4542
olajnál szerintem jó R/R-el rendelkező longokat már havi charton kell keresni:

link

míg a CCI nem keresztezi dinamikusan a -100-at, addig nem várható trendforduló... ez akár hónapokig is eltarthat még, főleg ha komolyabban bedurvul a helyzet a ruszkikkal.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 13:15
Előzmény: #4540  Törölt felhasználó
#4541
Raadasul ha beesik 72 ala es alatta zar akkor nagy valoszinuseggel, van meg ter lefele, es ha februar-marcius kozott nem tud emelkedni, akkor doglodes lesz es akar a kovetkezo 6-10 honapban el szenvedhet 60-68$ kozott....
Abbol pedig csunya dolgok lesznek....az oroszoknal,kanadaban es az amcsiknal is....
Persze a teljes kephez hozza tartozik, hogy a fobb nyersanyagok mind extrem alacsony szinten vannak, es tobb kozuluk a kitermelesi ar alatt van.....
Ebbol pedig csak 1 dolog kovetkezik, hogy a kovetkezo 2-5 evben a nyersanyagok nagyon komoly bull marketbe fognak lepni, es a leepitett kapacitasok, tonkrement cegek ill. akik othagytak a veszteseges uzletet ez mind ezt fogja futeni, szoval minden egyes dolog tamogatni fogja a nyersanyag lufi kialakulasat......
Szoval mozgalmas evek ele nezunk.....

Egyebkent nezem a NOK-ot amit emlitettel bar en hedgelni fogom a JPY-nel, jo kis trade lehet belole, bar meg keresem, hogy hol lenne jo belepni....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek