Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 18:23
#3420
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 18:15
#3419
Az ido pedig veszesen fogy...
mar csak 2-ot kell aludni es eljon a hatarido Hong Kongban...
Erdekes lesz a csutortoki es penteki zaras a tozsdeken......
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 14:12
Előzmény: #3416  pomperj
#3418
A kovetkezo napokban hetekben hatalmas lesz a volatilitas....
Daxli-ba a junius-juliusi 80 pontos elmozdulasok hamarosan atalakulnak 180-300pontosra...(amit ugy is el lehet kepzelni, hogy megy az index 50-80 pontot fel majd esik 150-200pontot, esetleg csak szimplan esik 200-300pontot...)
EUR/USD-nal is az 50-80pontos elmozdulasokbol atterunk a 120-180pontosba

Kepzelheted mit fognak csinalni a kisebb gazdasagok devizai....
en jelenleg elege benne vagyok AUD es NZD-ban is, na azokban lesz am hullamvasut....

Nyilvan arany es ezust is fog erdekes dolgokat csinalni, szerintem megprobaljuk letorni az 1180-1200 supportot es 2-3 napra ra jon a pattincs....
sokan fognak sok penzt vesziteni.....

Nem kell am az ezustol felni, nincsenek ott fundamentalisan problemak....
a problema az "on keszulekeben van" a tokeattetelekben van ill. abban, hogy sokan nem tudjak megfeleloen hasznalni ill. alulbecsulik a kockazatot.....

en nem vagyok hive a pair trading-nek....
(de lehet azt az arany-ezust parra is csinalni....; nyilvan ezust vetel...;bar 1/75-os arany az mar eleg finom belepesi pont lenne..., ja es nem illene 2szeres tokeattetelnel tobbet hasznalni...)

csak az egyszeruseg kedveert 1200$-os aranynal ugye 16$-os ezust lenne....
na most kepzeld el ha a kovetkezo 5 evben a silver/gold ratio vissza menne 1/15-1/20-ra...;(persze lehet hogy nem megy vissza a kovetkezo 10-15 evben,de az ezust piaca hatalmas valtozasokon mehet keresztul 5-10 ev alatt)

es mivel nagy a korrelacio bennuk, lehet kisebb tokeattetel probalkozni...., en viszont nem hasznalnak benne 2szeres tokeattetelnel tobbet.....

en csak ovatosan, csondben gyujtogetek aprocska pozikkal, ma is vettem 2000-ert es holnap vagy holnap utan is veszek ezust banyat 2000-ert....
ha esetleg meg is csak lenne jovo tavasszal 1 kis QE4....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 10. 07. 11:21
Előzmény: #3416  pomperj
#3417
Bocs, az 1.25 EUR/USD, nem GLD.
pomperj
pomperj 2014. 10. 07. 11:20
Előzmény: #3415  Törölt felhasználó
#3416
1)"arankaban es ezustben is kezd noni a volatilitas"

Igen.
Az is vilagos, hogy GLD eses kb, ugyanannyi (kb.7%) aug. ota, mint az USD emelkedese.

Namost, ha a korrelacio meg tart tovabb is (szerintem fog), nos,
es az lathato, hogy GLD 1.25 szintrol max. 1.23 korulig lesz kepes meg esni,
(mert ott sok eves support van es az szerintem megfogja)
tehat ujabb -2% korul,

szoval, akkor GLD meg oldalaz-eshet picit itt az 1180-1290 korul, de mar nem biztos, hogy leszakitja.
Hanem elindul fel, ahogy USD elkezd korrigalasba atmenni.

Ehhez kepest ezust -18% koruli esese fundamentalis bajokat vetit elore, amit aranyban most nem latok evidensnek.

En keszitem a GLD, GDX mufajra a puskaport.

2)Afrika, DelAfrika...nekem azok eddig extreme kockazatosaknak tuntek eddig.
Ebola se segit arra fele.
Szoval, maradok Azsiaval a fokuszban.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 00:53
Előzmény: #3414  pomperj
#3415
Szia pomperj,

En csak fel szemmel figyelem Braziliat....
(szamomra ugy tunik, naluk is megfigyelheto mint a legtobb kozep es del-amerikai orszagban 1 bizonyos foku amerika es toke ellenesseg)
az igaz, hogy elegge ki lettek rabolva es szukseg lenne az orszagban az also es kozep-osztaly megerosodesere.....

En picit nagyobb figyelmet, forditok Del-Azsia es Afrikara....(ha mar kockazatosabb befekteteseket szeretnek a portfoliomhoz adni)....
Hatalmas lehetoseget latok Indonesia-ban es Philippines-ben....;raadasul ezek nepessege is 1 nagyon egeszseges novekedesben van, tehat a kovetkezo korrekcioban esetleg bear marketben tervezek nagyobb bevasarlast ezekben...
Valoszinuleg meg lehetne fogni, bennuk 1 megatrendet 5-25ev....

Afrikat egyelore figyelem, Del-Afrikai tozsde 1 szep ralin van tul, szoval szerintem egeszseges lenne benne is egy 25-45%-os korrekcio...., jovoben Del-Afrikat tudnam elkepzelni a kontinens penzugyi es kereskedelmi kozpontjanak...

arankaban es ezustben is kezd noni a volatilitas...., pedig nem bannam ha meg az iden kicsit szenvednenk....(esetleg oldalaznank, mert meg 10%-kal szeretnem boviteni a banyaszokat....
Szoval nem szeretnek hirtelen rally-t, egy kis oldalazas, bazis epites, esetleg 2 elore, 1 hatra lepesben valo emelkedes...meg ok lenne....

Na megyek mert kicsit sok a dolgom mielott megontik az AUD-t....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 10. 06. 14:06
Előzmény: #3413  Törölt felhasználó
#3414
1)Mikozben a vaserc temat en is borusan latom, lazd elozok,
de epp a hetvegen kezdtem el nezegetni BHP-t, mert 56 koruli ar nagyon ritkan, nagy oszi kiarusitasok idejen van belole.

2)De, a mai nap super nagy temaja BRAZILIA.

link

Ott orias rally indult a valasztas elso fordulo masnapjan, es van remeny hogy Dilma megbukik vegleg 2 het mulva.

Brazil set for major rally following election

•The iShares MSCI Brazil Index ETF (NYSEARCA:EWZ) is ahead by 6.7% premarket after President Dilma Rousseff pulls in just 42% of the vote in Brazil's 3-way election, and her more-conservative challenger Aecio Neves gets 34%, well ahead of the 26% support he saw in the most recent pre-election pull.
•Finishing in 3rd place is Marina Silva with 21% of the votes.
•Brazilian stocks have been rallying all year on hope Rousseff was set to be tossed, but lately have given back some gains on worry she might in fact win another term.
•The runoff election will be on October 26.
•Petrobas (NYSE:PBR) +14.5%, Vale (NYSE:VALE) +3.5%, Itau Unibanco (NYSE:ITUB) +1.6%, Banco Bradesco (NYSE:BBD) +3.9% premarket

Sajnos nekem csak par ezer Brazil papirom van, igaz hogy a jobbak mint PBR EBR es VALE. De, venni tervezek hozza. Es EWZ akar 2 hetig is repulhet, pBR meg duplazhat.

3)Kepzeld, mekkorat repulne BUX !?, hasonlo kilatasokkal?

Törölt felhasználó 2014. 10. 06. 12:05
#3413
Nehany grafikon "aprocska banyasz cegekrol", nos a vaserc ara ill. kitermelese talan nem a legnagyobb uzlet a vilagon jelenleg

BHP ugy dontott, hogy 25%-al vagja a vaserc kitermelesenek koltsegeit....
ez tobb szaz szerzodeses vallalkozo munkalyat veszelyezteti...
egyes elemzok szerint ez 3000 mining jobs vagasaval jar ez a dontes....
Rio-nal pedig a munkasok sztrajkja varhato...
(job security and safety)

nos a vaserc ara csak nem akar az 5 eves melypontrol emelkedni....

link
link
link
link
link
link

aki pedig megnezte a grafikonokat az lathatja, hogy nem igazan bullish a kep....

Tehat lehet, hogy nem is annyira a vilag gazdasag, mint nehanyan allitjak es a gazdasagi novekedes 1elore nem latszik ebben a szektorban....sot eleg borus kepet fest a jovore nezve...(raadasul szezonalisan 1 erosebb periodusban kellene lennunk)....

Tovabbra is ovatosagra intenem azokat akik a long oldalon keresik a jo beszallasi lehetosegeket....

Mindenkinek szep napot!
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 18:17
Előzmény: #3406  McDee
#3412
Ha azt mondanam, hogy nagyon profi munka, nem adna vissza teljesen az erteket...
Vagy mondhatnam 1 kep ezer szonal tobbet er!!!

Az pedig, hogy megosztod masokkal... Nehez szavakat talalni ra!

Minden elismeresem, szerintem a legjobb hozzaszolasok egyike!!!

Koszonom szepen es legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 17:10
Előzmény: #3410  McDee
#3411
oogway88@gmail.com

koszonom szepen!
McDee 2014. 10. 05. 16:58
Előzmény: #3409  Törölt felhasználó
#3410
Ha kell szívesen elküldöm, vagy feltöltöm valahova.
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 16:50
Előzmény: #3406  McDee
#3409
koszi McDee...

Sajnos en nem tudom megnyitni az esetek tobbsegeben a kepfeltoltest, legtobbszor nem elerheto az oldal a szamomra.....
eloszor azt hittem a Mac-em nem szereti,de a laptokon sem elerheto az oldal, talan a szerver elerhetosege szamomra a problema....

Mindenesetre ertekelem az idot amit erre szantal....

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2014. 10. 05. 16:36
Előzmény: #3407  McDee
#3408
kosz, szuper!
Es eppen zoldebb a korabbiaknal, szoval...
Es, a 3396 temat is gyonyoruen alatamasztja GLD-TLT ugyben.
McDee 2014. 10. 05. 16:19
Előzmény: #3406  McDee
#3407
Másképpen: link
McDee 2014. 10. 05. 15:58
Előzmény: #3402  Törölt felhasználó
#3406
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 15:30
Előzmény: #3403  Pnorb
#3405
:)
koszi

rendes toled, hogy megosztod az info-t....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#3404
esetleg SDR-ra...
IMF balance sheet-jeben van a legkisebb leverage, talan 3szoros...talan ok lennenek kepesek likviditast adni a piacnak a kovetkezo nagyobb gazdasagi valsagnal.....
nem emlekszem hogy a FED-nel 70-80szoros,de biztos hogy 50szeres folott van....
Szoval lehet hogy elobb utobb a piac hivassal felel a bloffre amit a FED jatszik...akkor pedig vege az USD erosodesenek.....

A nagyobb cegek az Usaban a beveteleik nagyon nagy reszet kulfoldi tevekenysegbol szerzik, eros dollar nem igazan segiti sem a kulkereskedelmet sem a cegek profit novekedeset...
ha csak a MCD-nel maradva, hogyan is hat az eros dollar a ceg beveteleire....
Csak erdekesseg keppen par hete jartam a kozponti palyaudvaron mert fel kellet vennem valakit....
ott lattam, hogy a burgerking arai itt Hungry Jacks-nek hivjak
majdnem 20%-al nottek az elmult talan 1-2 evben, elotte pedig vagy 6-8 evig nem valtoztak illetve csokkentek....

Szoval deflacio van???
Szerencsere 1 kezemen meg tudom szamolni hanyszor vasaroltam MCD-ben vagy Burgerkingbe az elmult 10 evben...,de azert ez feltunt....

Szoval eros dollar, nyilvan a piacoknak emelkednie kell mert nonek majd a cegek bevetelei, kozben nehany mondhatni alaptermeknek nevezett dolognak ami segit osszehasonlitani a vilag kulonbozo orszagainak arait, mint peldaul a hamburger meg emelkedik az ara es deflacio is van....

Nekem ez a kep nem akar osszeallni, bar lehet hogy kicsit faradt vagyok vagy a vacsi utan elfogyasztott Penfolds zavart meg a gondolkodasban....

;)
Pnorb 2014. 10. 05. 15:17
Előzmény: #3402  Törölt felhasználó
#3403
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 15:04
Előzmény: #3400  pomperj
#3402
Ugy ertettem a lecserelest, hogyha lejart a mandatumuk akkor valoszinuleg olyan emberkeket latna szivesen a helyukon akik az o (Helenke allaspontjat elkepzeleseit tamogatna)....
Szerintem Helenke csak ido huzasra jatszik es nem akart vitaba keveredni veluk....
Az en elkepezelesem szerint kiegyeztek dontetlenbe, Fischer es Plosser mar korraban szeretett volna kamatemelest....
nekem ugy tunik Helenke pedig kivezeti az eszkoz vasarlasokat....
es kommunikalja, hogy a kamatemelesek varhatok, es erre mar nem 6 vagy 6,5%-os munkanelkulisegnel kerul sor hanem ha jelentosen javulnak a gazdasagi mutatok....
(szamomra ez mellebeszeles, mert nem azt kommunikalta, hogy junius es szeptember kozott lesz jovore...)
Helenke lehet, hogy magasan kepzett gazdasagi szakember mindenfele akademikus vegzettseggel es tapasztalattal,de nem vagyok biztos, hogy megfelelo tapasztalata van a valo vilagrol.....
Ne feledjuk minden statisztikai adat mogott emberek, emberi eletek, csaladok vannak.....
A piacot pedig lehet stimulalni ill. manipulalgatni, rovidebb-hosszabb ideig,de univerzalis torvenyeket nem lehet megvaltoztatni.....

Nehogy Helenke legyen az akinek a piac megmutatja igazi arcat.....
Ha Helenke ill. a piac kozott valasztanom en a piacra teszem a voksom....

Svajcba is megprobaltak a piacot kijatszani, amikor is az EUR es CHF arfolyamat rogzitettek, a katasztrofa pedig kozeledik, mert ott is sikerult ingatlan lufit kepezni es ha nem akarnak vereseget szenvedni a piactol hosszutavon akkor elobb utobb mashoz kellene a Svajci frankot rogziteni....
Ez pedig Novemberben eldol, es meg az is lehet, hogy az arany fedezetu (20-40%-ban) Svajci frank jobban fog mukodni mint az EUR-hoz kotott Svajci frank.....
Persze ez is csak 1 lehetseges scenario a sok kozul...

Helenke igazi arcat, szerintem jovore kezdjuk megismerni....
Nem allitom, hogy nem lehet kamatemeles (50%-os eselyt adok erre, arra viszont tobb eselyt latok hogyha lesz esetleg kamatemeles az sokkal kisebb es lassabban fog vegbe menni mint a piac jelenleg arazza....)
Deflacio ellen pedig az inflacio importalasa a legjobb eszkoz, azt pedig gyenge dollarral lehet megtenni, azt pedig penznyomtatassal vagy extrem gyenge dollarral lehet elerni....
mondjuk EUR/USD 1,5-1,8 folott.....
vagy be lehet vallalni a masik utat eros dollar,magas kamatok, magas adok es az Usa gazdasagara mert teljes csapas....,de ez politikailag nehezen eladhato es ugye Helenke szekebe is kerulhet es nagyon komoly politikai valtozasokat hozhat...
akar a FED mukodese is veszelybe kerulhet....

Szoval QE4 fele penznyomtatas a jarhatobb es kevesebb problemaval jar, bar hosszutavon teljes kaoszhoz vezet....,de lehet vele hulyiteni a nepet talan 5,10,15 evig meg jo esetben...

Szerintem mar az a feltetelezes is rossz, hogy a FED iranyitja a piacokat,mert ha az eszkoz vasarlasok merteket nezzuk es ennek a gazdasagra gyakorolt hatasat akkor egyre kevesbe hatekonyak ezek a vasarlasok....

(mekkora buli megvenni 1 levegobol krealt penzbol 1 allam adosagat amit ugye 90% ill. nagyobb esellyel nem lesz hamarosan kepes fizetni a kamatokat ill. visszafizetni a tartozast...)
talan a ponzi jatekok parodiajanak vagyunk tanui...
semmibol krealunk valamit amit erteknek hivunk, majd vasarlunk belole egy ertektelen dolgot....
kicsit elvesztettem a fonalat....

Ha pedig a piac 1szer hivassal felel a bloffre, na azt nem biztos, hogy szeretnem megelni, mert csunya dolgok lesznek....,sajnos attol felek meg fogom....

Szoval jelenleg nem vasarlok tobb aranybanyaszt, mert a portfolio mar majdnem -19%-ban jar..., 30% lett maximalisan tervezve....,de van meg mindig 2 banyaszom akik felul teljesitik a piacot, (van rajtuk pici profit es meg szep osztalekot is fizetnek jelenleg 3,5% ; es ha megint emelkedni kezdenek akkor bovitek megint...
Tudod ha emelkedik valami akkor veszem, ha esik akkor adom...

Szerintem nem kellene aranka-t temetni nehogy nagy meglepetes legyen belole....

Az azsiai piacokkal kapcsolatban, tovabbra is allitom, hogy a vilag gazdasag jelenlegi szivet, motorjat adjak..., az emelkedest japanban a yen gyengules szamlajara irom,
en AU es Indonesia gazdasag teljesitmenyebol ill. a nyersanyag arak alakulasabol probalok kovetkeztetni a kinai gazdasagra, nem pedig az ugynevezett hivatalos kinai statisztikai adatokbol, amik ha a reszeket nezzuk (tartomanyok) nagyon nem jonnek ki, pedig eleg egyszeru szamitas lenne....
ezekrol az adatokrol jut eszembe Hofi es az o hires parodiaja...:
amikor is a terv keszitok lementek a faluba es megkerdeztek Jozsi bacsit, hogy a diszno mennyit fog fialni.......

Szerintem nezzuk meg az a pozitiv divergenciat oktober kozepen ill. a tapirka befejezese utan.....
mar nem kell sokat varni ra......
addig meg szepen mint a mehecskek gyujtogessunk es profitaljunk az USD erosodesebol, nagy valoszinuseggel a tapirka vegeig tartani fog, megtobb szerencsevel, talan a karacsonyi szezonig mehet,persze utana mar nehezebb lesz melle beszelni, mert nem vagyok biztos a kiskereskedelmi adatok es a munkaeropiaci folyamatok akkora orommel fognak szolgalni....

a korrelacios osszefuggesek:
olaj,arany, nyersanyagok,EM ETF-ek, globalis ingatlan ETF-ek,
USD erosodes es nehany piacon megfigyelheto volatilitas novekedes ami egyre nagyobb esesekkel parosul....
ujabb es ujabb melypontokkal lasd Olasz es Francia indexeket...
Au-ban megfigyelheto rovid tavon 2-10 nap 1 kisebb emelkedes ASX200 5329-rol el mehet 5460-5520-ig nagyon kedvezo esetben, en adni fogom 5450-550 kozott.....nyilvan 5600-5650 kozott pedig vagok....mert rosszul mertem fel a felteteleket....(9% koruli eses utan egy 3-4%-os emelkedes nem a vilag vege)
de az emelkedest a nagyobb bankok osztalekfizetes elotti idoszaknak tulajdonitom, oktober kozepe utan esesre voksolnak picivel tobb mint 50% esellyel
Tudod pomperj az eses sem ugy nez ki, hogy minden nap esunk....
;)

Es hogy ne legyek annyira medve, van eselye az emelkedesnek is,de szerintem a tapirka segit majd iranyt mutatni....
(a tapirka utan nem esunk minimum 8-10%-ot akkor nagy baj van, mert az azt jelenti, hogy QE4-t kezdjuk arazni)....

Tudod nem kell nekunk mint a DT-ereknek minden nap kereskednunk es meglovagolni az osszes hullamot, mert az lehetetlen....eleg a nagyobbakat meglovagolni....

Turelem,turelem es ha nem vagyunk biztosak a dolgokban csak figyelni erdemes a piacot, annak rezduleseit lelegzetet amig a szinkronitas ki nem alakul kozted es a piac kozott, majd lecsapni ha megvillan a lehetoseg.....

Mint a golfnal, vadaszatnal vagy a zenenel....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 13:28
Törölt hozzászólás
#3401

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek