Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 15:36
#3360
Elore is elnezest mindenkitol akinek nem tetszik ill. nem tetszenek a hozzaszolasaim,nem kotelezo elolvasni,de gondolom megosztom, hatha valakit erdekel....

Rengeteg vita volt van azon, hogy milyen idotavon erdemes kereskedni....
En nem itelek el senkit azt se aki 1 ill. 5 perces grafikonok alapjan kereskedik es azt se aki havi ill. hetes idotavokon...
en probaltam ha nem is azt osszes idosikot,de joval tobbet mint 1 atlagos kereskedo vagy 1 amator.....

Nezunk nehany adatot, statisztikat....
30-40 evvel ezelott a legaktivabb kereskedok is atlagosan 3-4honapig voltak 1-1 pozicioban.....
jelenleg az atlag 22nap....
Ha valaki elfogadja azokat az adatokat, hogy a NYSE piacan 50%-ban algorithmusok es robotok, black poolokban folyik a kereskedes, 30-40%-at a forgalomnak pedig ETF-ek es ezek kereskedese adja, akkor abbol csak az kovetkezik, hogy a reszvenykereskedesek max. 10-20%-at adjak a napi forgalomnak....
Miert is erdekesek ezek a dolgok, hat csak azert mert rovidebb idotavokon erdkes dolgok tortennek....
Most a virtualis szervereken kereskedo robotok es algorithmusokat amit probalnak a piachoz nem tul tavol levo szerverekre telepiteni hadjuk,1szor is a legtobb kereskedo nem kepes beallni a veteli es eladasi oldal kozze nehany millisec esetleg nehany masodpercre...2.szor pedig az atlagos kereskedo tranzakcios koltsegei elege koltsegesse teszik ezt a fajta dolgot...
Az ETF-eknel viszont 1 erdekes dolgot tapasztalhatunk, kulonosen ha 1 index koveto ETF-rol van szo, mert ha eladasi megbizasok jonnek akkor ugye az ETF-ekben levo papirok mindegyiket adni kell attol fuggetlenul, hogy eppen 1 papir felul teljesiti az ETF-ben szereplo papirokat vagy sem....
Igy 1 alacsonyab likviditassal rendelkezo papirok volatilitasa megno....
Hogy miert is erdekes ez, hat csak azert mert a nagyobb cegekben blue chipekben a likviditas egyre csak novekszik, a kisebb papirokban pedig lassan extrem ertekeket vesz fel a likviditas csokkenes....(talan ezert is irta W.Buffett, hogyha o egy ertek alapu befektetesen 2-3 napig nem jegyeznek arat, ot az nem erdekli...)
Velemenyem szerint ez a szektorokra is ugyan ugy ervenyes, amibol csak annyi kovetkezik, hogy a kisebb papirokban megfelelo MM-el a hozamok sokszorosara novekedhetnek, viszont a kockazatot sokkal alacsonyabbra kell tervezni ill. erdemesebb kisebb kockazatot valalni tehat a 80-as evekbeli 2%-os kockazat /pozicio epp olyan elavult mint a 90-2000 eves 1%/trade kockazat....
jelenleg akiket en ismerek a tobbseg 0,6-0,8%/trade kockazattal szamolnak,de szerintem ez a jovoben csokkeni fog ha a trend folytatodik es szerintem 5-10 even belul, 0,3-0,5%/trade kockazat lesz az elfogadott......

Szoval rovid tavon a hullamok sokkal csapkodosabbak lesznek, hosszabb tavon viszont sokkal kiegyenlitetebb lesz a kep.....

Mindenkinek szep napot!
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 15:01
#3359
Szerintem erdemes mostmar megvarni a pentek reggeli adatokat...
Az crude hatarideje nem sok jot vetit elore....
Ha ne adj isten, jo adatok jonnenek ki (bar erre en kisebb eselyt adnek, akkor megprobalkozhatnak a fobb indexek, fx parok erosodni,de szerintem lesz 1 felszuras, kb. 10-15pont S&P500-ben es utana megontik ugy 20-30 pontot lefele....)
Napon beluli 30-45 pontos mozgas S&P500-ben meg felhivja a spekik figyelmet, szoval oveket bekapcsolni....,mert hamarosan indul a hullamvasut....
Ha ontenek akkor szinte mindent fognak onteni valogatas nelkul...
Persze nem biztos,de elofordulhat...
elloco 2014. 10. 02. 14:29
Előzmény: #3357  emerald
#3358
Áhhh, ne aggódj. Én is gyáva nyuszi voltam, de nem bánom: 211.35-nél zártam is (vagyis a követő stoppom).
Ez a biztos, ezt a pénzt már elraktuk :-)
üdv.
emerald 2014. 10. 02. 13:29
Előzmény: #3354  elloco
#3357
No ez engem is érdekelne...:)
Én még nyuszibb voltam, gyorsan zsebreraktam napon belül amit tudtam....:D
emerald 2014. 10. 02. 13:26
Előzmény: #3352  goapsy1
#3356
Á nem haragudtam inkább sajnálom szegényt.

emerald 2014. 10. 02. 13:22
Előzmény: #3353  pomperj
#3355
Csak hasonlóan gondolkozunk.
Tegnap is ma is reggel belekaptam a kávéba, figyelem egy ideje és én is olvastam a rossz termésről.
Most negyedszerre próbál kitörni, de mivel ma már volt +6%-ban is, nem mertem tovább venni.
elloco 2014. 10. 02. 12:57
Előzmény: #3353  pomperj
#3354
jaj Pomperj! Úgy örülök, hogy valaki vége a kávéról is írt!
Állítólag az egekbe fog emelkedni a kisker ára, a valóban rossz termésnek köszönhetően. Beléptem 200 dollárnál, akkor még innen is mehet egy rally? Ne akarjam zárni, így 209 fölött?
Mit látsz abból az alakzatból?
köszönöm előre is a segítséged.
pomperj
pomperj 2014. 10. 02. 12:36
Előzmény: #3351  emerald
#3353
Nekem ez a tortenet sokat elmond. Amikor sokan es vegletesen az egyik iranyba fordulnak, ....

1)Xautista gaz futures-e eppen masodszor metszi at felfele iranyban a 4.05 szintet. Innentol drukkolhatunk neki. Spekulalok, hogy megprobalkozok egy pici pozicioval, tanulok belole valamit. UNG meg nez zart a kitoresi szint felett, de ma megeshet.

2)Meg erdekesebb a kave. Nagyon rossz a termes. Az ar emelkedik. A chart klasszikus cup-and-handle forma, es eppen a kitoresi ponthoz ert.
Szoval, itt a fundamentum es a TA is egyiranyba nez. Talan erdemes ranezni.
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 02. 12:25
Előzmény: #3351  emerald
#3352
Nézd el szegénynek, valószínűleg még a Rákosi-időszakban rendezett birkamenetek alatt rögzült benne a reflex, hogy azonnal lehörögjön mindenkit, aki pártunkat és kúrmányunkat báncsa :DD

Most csak örül, hogy Orbánc főtitkár elvtárs visszahozta neki a régi szép időket. :DDDD
emerald 2014. 10. 02. 11:55
Előzmény: #3350  pomperj
#3351
"Mo-ot a deflacio ellovasava, es egyik elso aldozatava teheti. Vajon mikor kezdi felismerni a bajt es kezd vedekezni az MNB? A kormany ugyanis vegkepp keptelen addig leallni, amig ossze nem omlik a gazdasag."

Hát nem látják a veszélyt!
Sajnos ez lessz. Persze akkor is mást fognak hibáztatni.

Érdekességképp:
Tegnap engem majdnem megvert egy fickó a piacon.
Egy néni kálváriáját halgatva(meghalt a férje és a haszonélvezeti jogért illetéket kellett fizenie amit nem engedtek el méltányossági alapon mert van 100e.ft jövedelme, és az apeh szerint ebből hárman a két gyerekével meg tudnak élni) mertem mondani hogy ez a rezsicsökkentés is csak porhintés volt a szemekbe!
Több se kellett a mellettem álló embernek, torkaszakadtából elkezdett üvölteni velünk, majd elkezdett hadonászni felém.
Jobbnak láttam otthagyni.

Bocsánat ez nem a tőzsdéhez tartozik, csak most kikívánkozott.
pomperj
pomperj 2014. 10. 02. 09:23
Előzmény: #3348  eurocent
#3350
1)A chartod szerintem is jo. Kicsit mashova helyeztem a hangsulyt, de a lenyeg ugyanaz: tegnap SPY leszakadt tobb ertelemben is, es a 3of3 (piros kor) alapjan az impulzus vege is eleg jol megbecsulheto a szokasos szimmetria alapjan.

link

2)Igen, a deflacios hatas most lehet a csucson, az olaj aranak gyorsulo esese (rez, stb) erre utal. A deflacios kollapszus elosegitese Mo-on (bankok utolos lehlleteig valo allami kirablasa)

Mo-ot a deflacio ellovasava, es egyik elso aldozatava teheti. Vajon mikor kezdi felismerni a bajt es kezd vedekezni az MNB? A kormany ugyanis vegkepp keptelen addig leallni, amig ossze nem omlik a gazdasag.

Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 06:56
Előzmény: #3348  eurocent
#3349
eurocent 2014. 10. 01. 23:29
Előzmény: #3346  Törölt felhasználó
#3348
A 8 órás charton SP500 1950-53 körül ma "áttörte" szeptember 1 óta követett eső csatorna alsó vonalát : link

Szeptember közepétől egy meredekebb eső csatorna is berajzolható. Az 1 órás charton a Keltner csatorna is inkább ezt az útvonalat preferálja: link

Ha ezen halad tovább SP500, akkor október közepétől 1900-as árfolyamszinttel barátkozhatunk.

Én ma a kivárás mellett döntöttem. A holnapi nap elején 1940-1947-es sávban oldalazásra számítok.

SP eséséhez képest arany emelkedése nem valami biztató...
emerald 2014. 10. 01. 22:01
Előzmény: #3345  pomperj
#3347
Ez izgalmasan hangzik...:)
Majd figyelek én is.
Törölt felhasználó 2014. 10. 01. 21:46
Előzmény: #3345  pomperj
#3346
van abban a csatornában több hely is felfelé,főleg ha ugyanilyen gyors lesz a pattanás is
pomperj
pomperj 2014. 10. 01. 21:16
Előzmény: #3344  emerald
#3345
1)Az SPY ma a febr.ota tarto diagonal also vonali supportjat 1950 szint korul leszakitotta.

Igaz, kozben elerte az eso csatorna also vonalat, most 8 nap alatt harmadszor.

Ha innen felpattan, visszaemelkedhet SPY 2 nap alatt a 1964 szintig.

Ha nem birna ma zarasig egy kicsit visszaemelkedni, akkor holnap sokaig emlekezetes nap lesz.

2)Az arany a krizisek miatt valoban tartja magat, panic vetelek vannak. De a banyaszok vetelevel.... szoval, a kivarassal egyetertek.

3)Ma csak zaras elott 3 perccel fogom eldonteni, hogy full leveraged shortban, vagy inkabb a keritesen ulve nezem a holnapi napot.
emerald 2014. 10. 01. 19:39
#3344
Tetszik hogy index esés arany és bányászok emelkedésével párosul.
Persze ebből még nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de hátha fordulunk.....:)

Még mindig kivárok a long vételekkel.
McDee 2014. 10. 01. 16:52
Előzmény: #3342  pomperj
#3343
Nekem ez (link jött ki 1 hónapos gördített korrelációra.
Nem találom meggyőzőnek az összefüggést.
pomperj
pomperj 2014. 10. 01. 16:24
Előzmény: #3339  McDee
#3342
Bocs, elirtam,

de ez a jo egyenlet nalam a 10 eves modellbol::
Price of S&P 500 = (Current Price of Oil*6.78) + 780

Szoval, a 91 koruli arral eleg egyertelmu az 1400 koruli target.
Es, a gap mar elindult a zaras fele, talan nem is kockazatos nagyon a pair trade.
Par perce mar benne vagyok;-)

,
McDee 2014. 10. 01. 16:18
Előzmény: #3339  McDee
#3341
Egyenlettel nem kifejezhető a korreláció. A sokaságot vizsgálva (utolsó 2 év) nem észlelhető érdemi (lineáris)összefüggés.
A rozsdaszínű pont ábrázolja a mai nap értékét a sokasághoz viszonyítva: link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek