Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 18:45
Előzmény: #3379  szarvasvadasz
#3380
Szarvasvadasz minden tiszteletem a tied.....

Nem hiszem, hogy en kezdtem ujra...
es azt se gondolom, hogy bizonyitanom kene ezt, bar minden nezo pont kerdese....
(lehet, hogy peldaul te hasonlo helyzetben mar reg befejezted volna a kommunikaciot Luloval, ez is csak 1 tipp)
Viszont arra felhivnam a figyelmedet, hogyha hianyos informaciok alapjan hozol dontest illetve itelsz meg valakit akkor nagy valoszinuseggel hozhatsz meg rossz dontest is.....

Mindenesetre ha esetleg atkerulnek 1 masik polcra.... nem vagyok biztos, hogy ez 1 win-win szituacio lenne....
abban se vagyok biztos ki veszitene tobbet en vagy te....

Nalam meg mindig benn vagy a zsakban, a legtobb ember ugy kezdi, csak sajnos kevesen kepesek benn maradni, egyebkent nem varok tobbet mastol mint magamtol....
(szemelyes velemeny, es en nagyon gyakran tevedek,de legalabb tudom ezt, nem tudom, hogy te hogy vagy ezzel???)

Mindenesetre legyen szep hetveged es sok sikert a piacon!

Tisztelettel (egyelore) !

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 03. 18:07
Előzmény: #3376  Törölt felhasználó
#3379
Kisvuk, légy szíves ne kezdd újra.

Nincs ugyan jelentősége, de azért jelzem, hogy még egy hasonló post és átkerülsz nálam egy másik polcra.
pomperj
pomperj 2014. 10. 03. 17:21
Előzmény: #3374  eurocent
#3378
Egyetertek. Elliott szerint a 1978 a kritikus. Ha azt kiveri felfele, akkor SPY tud uj csucsot utni. Meg 2 nap, hogy kideruljon.

Az aranybanyaszokat mar az EBola bajokkal is fenyegeti DB mai riportja.
AZ ott levo GOLD es AU banyak allitolag rizikosak (?). Esnek ma.
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 17:07
Előzmény: #3363  pomperj
#3377
Szia pomperj,

Megint tevedtel...majdnem 1 egesz napot, mert tegnap elottre vartad a pattanast 1965-re es ez ma tortent meg.....
(hat nem is tudom, hol lehetne reklamalni.....)
nekem egyebkent egyre jobban tetszenek ezek az eliott fele lehetseges kimenetelek, meg a vegen dec. kozepe es januar kozott neki allok tanulmanyozni ezeket, amikor is a piac nem tul aktiv.....
Tudsz 1-2 konyvet errol, az eredeti alapok erdekelnenek...?
(csak hogy ertsem kicsit jobban mirol is beszelnek itt nehanyan)
Van itt 2-3 forumtag akik eleg jol hasznaljak, itt rad es Szarvasvadaszra gondoltam....

Nos nekem nem tetszett ahogy a Gas viselkedett pedig mar a harmadik labat epitgettem,de miutan lattam mi tortent a crude-al en szorosabbra huztam a stoppot, hogy legyen 1 kis profit hamar kivag a stop.....
es kivagott, szoval szamomra egyelore nem tul meggyozo...
Xautista-nak meg koszonettel tartozok, mert hozott nehany $-t, nem sokat,de ismerkedesnek nem volt rossz......

Szerintem mozgalmas oktoberunk lesz.....

Szep hetveget!
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 16:40
#3376
Ne aggodj Filo-ka...., gyonyoruen alakulnak a dolgok, ha nem is lapatoljuk a penzt,de azert nem panaszkodom.....

Tovabbra is nezem a jo short belepoket......
(tudod osszel erik a szolo).....

ja el is felejtettem mondani, mult het penteken nyitottam az FXCM-nel 1 demo-t tudod amivel te szoktal jatszani....
amig meg nem nyitottak az eles szamlat, eltoltottem vele majdnem 10-15 percet hogy kiismerjem a feluletet....
azt mondtak 1-3 munkanap a szamlanyitas online...
majd felhivtak, aztan felajanlottak a premium szervizt....
miutan elmagyaraztam hogy nalam minden brokernek ill. brkercegnek bizonyitani kell, kiegyeztunk hogy tesztelem oket...

igaz a 3 munkanapbol ami a szamlanyitashoz kell, 3 ora lett...
miutan pedig elkuldtem nekik a regisztracios adatokat es a penzt.....30perc mulva elt a szamla....
lehet hogy szeretnenek megnyerni ugyfelnek,
vagy csak alapbol rendesek...
;)
a szamla tortenet pedig goaspy1 fogja kapni mikulasra....
(kerlek el ne aruld neki a meglepit)

Ha van kedved te is kuldhetsz neki egyet, akar demo-t is hasznalhatsz......(en "eles" szamlanak a tortenetet kuldom neki), csak hobbibol es jotekonysagbol, hogy az iden is segitettem 1 masik embertarsamon....
aztan,hogy tanul belole az mar az o dolga....

Ne haragudj, hogy tegnap ill. foleg tegnap elott nem szantam annyi idot a forumra,
teljesen mindegy, hogy eltalaljuk az iranyt ma vagy holnap esetleg jovo heten honapban ami szamit, hogy mennyit keresunk vele....
Egyebkent nem lattam ertelmet bizonygatni hogy en ugye megmondtam vagy pomperj esetleg szarvasvadasz megmondta, az a te szokasod hogy jatszod a sztar-t.....

Legyen szep hetveged!

u.i.: en tovabbra is ovatos lennek a long belepokkel, meg demon is.....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 14:54
#3375
Talan lehet talalni nehany jo short belepot a kovetkezo orakban....az amcsi piacon....

Mindenkinek szep hetveget!
eurocent 2014. 10. 03. 14:18
#3374
Most azt tartom valószínűnek, hogy SP 500 nyitás után megindul 1970 felé.

Ha ma is 45-50 USD-t akarnak kaszálni a nagyfiúk, akkor 18:00 körül jöhet a visszapattanás 1935-ig.

Az előbbieket talán alátámasztja az 1 órás chart is. Ha nem tévedek, akkor egy füles-csésze rajzolódott ki 2 nap alatt: link

Arany értelemszerűen esni fog nyitás után, utána jöhet a felpattanás.

ui: azért írtam le az előbbieket, mert kontrollálni szeretném önmagam...
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 12:10
Előzmény: #3372  Törölt felhasználó
#3373
Olajat nagyon jól láttad (azt is) GRAT hozzá kis mínuszban ott is vágtak pillanatok alatt....a gázom megvan és még bővítettem...
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 12:08
Előzmény: #3370  pomperj
#3372
200-as szintről van egy kevesem ....stop 0-ban ha a visszateszt elviszi , akkor visszaveszem följebb ( 99% -hogy elviszi) ......
pomperj
pomperj 2014. 10. 03. 09:27
Előzmény: #3367  szarvasvadasz
#3371
Igen, az eselye boven benne van.
Nekem a min. elvart esesi szintre, hogy a legnagyobb legyen febr. ota, -160 pontnak latszik, szoval 2020-160=1860 jott ki.
pomperj
pomperj 2014. 10. 02. 20:56
Előzmény: #3354  elloco
#3370
Ebbol a chartbol

link

mondjuk kb. 205 a kitoresi pont, es a csesze melysege 45 (mert 160 volt Juliusban),
szoval a varhato top = csesze melyseg,
ami igy 250 koruli szamot ad.
Az kellemes +20%.
Meglatjuk. Ne kapkodd el;-)
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 17:35
Előzmény: #3366  eurocent
#3369
S&P500-ra 1920-1925-os arat varnam
DJIA-ra meg 16550-16600-at
NDX ha belendul megcsinalhatja ma a 70-100pontos esest....
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 17:27
Előzmény: #3366  eurocent
#3368
koszi....en kihagyom a Fibo 38-at...
ha visszapattanas lesz az a holnapi adatokbol lehet, rovidebb ideig, aztan majd meglatjuk,de az is lehet, hogy csak szepen folytatjuk az utunkat lefele...

link

ezeket a grafikonokat is lehet frissiteni....

bar ahogy elnezem az olasz,spanyol,francia indiket lehet, hogy a moka csak most kezdodik.....(Sajnos kistoppolodtam beloluk, mert tul konzervativ voltam es nem akartam 1 olcsobb vacsi arat raszanni...:(, nem maradt csak S&P500,Daxli,NDX,DJIA,ASX200 es NZD es AUD shortom,de az utobbi kettobe, jelenleg kisebb korrekcio van, szoval ma nem szerepelnek szepen....
es meg csak oktober 2. van a vilag azon a tajan....

Ha elesik 1930 az nem jelenti a veget, csak 1 szam es ez meg nem medve csak kezd korrekcio format olteni.....
Nem erdemes az aljat talalgatni, par honap mulva okosabbak leszunk ebben is.....,ha minden jol megy,ha nem arrol inkabb ne beszeljunk, mert nincsennek mindenkinek fizikai arany es ezust biztije.....
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 02. 17:23
Előzmény: #3363  pomperj
#3367
Arra érdemes lesz figyelni, hogy hetes charton 1894 alá zárás kell a következő pár héten, ellenkező esetben jó eséllyel bullish slingshot alakul ki.
eurocent 2014. 10. 02. 17:13
#3366
Kb 17:30-ig elérhetjük SP-nél a 1930-at, Fibo 38 (szerintem).

Ez követően figyelni, mert visszapattanás jöhet. Érdemes lehet shortokat zárni.

21:00-ig visszajöhet 1940-ig körül, aztán zárás előtt kiderül.

Ha 1930 elesik, akkor game over.
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 17:11
#3365
link

link

link
(venator333-nak koszonhetjuk)

link
(ezt Lulo-tol kaptam, megszoktam neha halgatni)

Remelem sikerul ezzel a nehany csodalatos dallal kicsit jobb hangulatot teremteni......

Mindenkinek szep hetveget!
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 17:11
Előzmény: #3363  pomperj
#3364
nah!
pomperj
pomperj 2014. 10. 02. 17:07
Előzmény: #3361  Törölt felhasználó
#3363
A nagyszajak a szomszedban is hallgatnak.
Az a gyanum, kettonkon kivul nem sokan maradtunk mostanaban a jo iranyban tradelok kozott.

Egyebkent: a tegnapi nap utan, SPY -40 pont eses megiscsak kellett volna legalabb 5 10 pontos pici korrekciot kivaltson ma nyitaskor. Am, akkora az eladoi nyomas, hogy annyi se jott ossze.

At kell dolgoznom a chartjaimat, mert mostmar alul estunk ki a csatornabol, szoval, crash szindroma alakul.
Jol jelzett Hindenburg Omen.

pomperj
pomperj 2014. 10. 02. 16:49
Előzmény: #3359  Törölt felhasználó
#3362
A crude temahoz: igazad lehet.
Nemcsak olaj, mas commodityk is, es GLD is esik.

Es, akarhogy is nezegetem a fundamentumokat, nincs jele igazan pl. annak, hogy az olaj piac egyensulya felborult volna. (A foldgaz meg egyenesen eros bullban van.)

Hogy lehetseges ez?
Mivel is mozognak ezek egyutt?
Igen, a TIP kotvenyekkel: valojaban a Tips az (inflacio +2%-ot) fizet. De ha az inflacio zuhan, es netan a normal kotvenyek hozama ala esik Tips hozama, akkor szabadulni fognak TIP-tol, es helyette 10 eves kotvenyt vesznek.

Nos, a 10 eves most 2.5% korul van, es akar kepes 3% fele is emelkedni, az inflacio meg esik.
Es raadasul, a FED a taper-el mostanaban kiszall a kotveny vasarlasbol. Inflacio pedig nincs: a deflacio legyozte a kozponti bankokat.

Vegeredmeny: A TIP zuhan, es magaval rantja a nyersanyagok arat, elukon a leg-sulyozottabb olaj taggal. A crude esik, csakhogy nem piaci erok, hanem a kotvenypiacon keresztul beomlo deflacio miatt.

Szoval felvetem, hogy lehet, hogy itt a magyarazat: regota nincs inflacio, es mar 0.5% szintre esett mindenhol, tehat maga a kotveny negativ hozamu a normal kotvenyhez kepest. Ami NAGYON erosen nyomja lefele az arat.

Az igazi baj crude kilatasaban az, hogy raadasul nincs is esely, hogy a deflacio megfordul hamarosan. A piac iszonyatosan torz, a kereszthatasok elkepszto meglepetesekre kepesek, es meginkabb igy lesz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 02. 16:46
#3361
talan kijelenthetjuk, hogy mostmar nem csak csordogalunk lefele...
Yen erosodik...
Nikkei ontes
Hang Seng gyengebb nap utan 1 ujabb
Franciakat, olaszokat es a Spanyolokat ontik, Dax egyelore jol tartja magat a helyzethez kepest, pedig tudd a Daxli menni, nem csak 100-200pontot, akar 300-500-at is ha olyanja van...
ASX200 az utolso 25 kereskedesi napbol 5bol tudott csak emelkedni, es hamarosan jon az osztalek fizetes a nagyobb bankokban...mi lesz utana????
olaj esik igaz meg csak 10% korul jar,de a kep nem tul bullish...

(lehet, hogy erdemesebb volna a magabiztosabb bikaknak, kicsit pihizni, nehogy ugy nezenek a piacra mint 1 borju az uj kapura) es akkor meg 1 igazi grizlit nem festettem a falra......

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek