Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 10. 05. 12:40
Előzmény: #3399  Törölt felhasználó
#3400
Harom kis kiegeszites:

1)"Helenke le akarja cserelni Fischer es Plosser-t ha lejar a mandatumuk "

Nos, nekem ujabban ugy tunik hogy Helenke valojaban egy galamb alruhaban rejtozkodo heja.
Tedd csak fel a kerdest: ha o volt Ben utan a "galamb" akinek orultek akkor, nos, egy heja mit csinalt volna maskepp?

Szerintem semmit.
Szoval, hasonlit valakire, aki azt mondta, hogy "nem az szamit amit mondok, hanem amit csinalok!"

2)"csak 2 dolog tortenhet a piacon, vagy az arany ara hirtelen megpattan es megy 10-15%-ot vagy a reszvenypiacokon jon min. 1 jelentosebb korrekcio...10-18% "

Alatamasztanam annyival, hogy a GLD ara az utolso 3 esesenek merete valahogy mindig 140 USD volt; aztan felpattant. Es lamcsak, mara is eppen 140-et esett a zutolso csucsrol
Szoval, akkor...

3)Az Azsia piacokon pozitiv divergenciak alakultak csutorok-penteken. Meg Japanban is. Taiwan meg mar emelkedik.
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 12:21
Előzmény: #3398  pomperj
#3399
Szia pomperj,

koszi az infot a TLT es TIP felol, en nem igazan figyelem oket...
en az EM ETF-eket es Globalis Realestate ETF-ek mozgasat figyelem....(nos ok korrekcio-t jeleznek minimum)

Szerintem legyunk ovatosak a kamatemelesekkel szemben is....
Abban 100%-ban egyetertek, hogy a piac jelenleg ezt araza....
Nekem is van 19 pozim ami az USD erosodesebol profital....
es jatszuk meg amerre a csorda megy....,de szerintem legalabb ugyananyi esely van arra, hogy jovo tavasz esetleg nyar elejen nem, hogy kamatemeles nem lesz, hanem lehet hogy jon QE4....(50%)
(tudod amit irtam korabban, hogy Helenke csak le akarja cserelni Fischer es Plosser-t ha lejar a mandatumuk januar korul....aztan nyilvan a sajat emberkeit ultetne be....)

Szoval remelem rajtam kivul lesznek nehanyan ezen a forumon akik, nem fognak annyira meglepodni,ha esetleg elmaradna a kamatemeles az USA-ban.....

Szoval nem art keresni a figyelmezteto jeleket ill. nyitott szemmel jarni, miutan befejezik a Tapirkat...., nehogy Februartol az EUR elkezdjen erosodni.....es az USD melyrepulesbe kezdjen.....

Ha csak a tortenelmet nezzuk, szerintem FED es ECB elerte azt a pontot ahonnan nincs visszateres (even horizon), lasd Japant....
Miota is dontenek a kamatokrol es a Monetaris lazitasrol , penznyomtatasrol Japanban?????
;)

a munkaeropiaci adatokat meg nem art kicsit jobban megvizsgalni, hogy tenyleg csokkent a munkanelkuliseg???
es hogy hogyan??? (esetleg sok ember elment nyugdijba, vagy mar nem jogosult a segelyre....stb, stb...
vagy esetleg reszmunkaidoben dolgozik, esetleg alul foglalkoztatott....

Az elmult honapokban csokkent a munkanelkuliseg es mennyivel is nottek a keresetek??????
(talan ezen is erdekes elgondolkodni)

Deflacio-val kapcsolatban, szerintem globalis szinten kellene mostmar nezni, mert a kozponti bankok nemelyike az eszkoz vasarlasokat mar nem otthon vegzi, hanem nemzetkozi piacokon....

Globalisan nincs deflacio szerintem, viszont ezt az illuziot kapjuk mert a nyugati vilagban (receszio van, meg akkor is ha errol nem beszelnek.....)...
Egyebkent teljesen mindegy mennyi penzt krealnak a levegobol, ha az nem jut el az emberekig ill. ha eljut abbol olyan dolgokat vasarolnak ami egyebkent is Lufiban van ingatlanok,reszvenyek,allam kotvenyek....(igy nincs forgasi sebbesege a penznek)

Inflacio kialakulasahoz nem csak penz mennyisege fontos hanem annak forgasi sebesege....
a forgasi sebbeseg pedig tortenelmi szinten rekord alacsony erteken van, mert az emberek vagy mar eladosodottak, vagy nem hajlandoak ujabb hitelt felvenni, ill. tobbet kolteni....
mert nem biztos, hogy kepesek visszafizetni

Erdemes lenne megnezni, hogy az amerikai lakossag vagyoni osszetetele hogyan alakult 2008 ota, hitelek nagysaga, vagyon es annak osszetetele....

Elarulom ingatlan erteke kb.13%-al nott, reszveny vagyon majdnem 45%, vallalkozas es mas egyeb uzleti tevekenysegbol kevesebb mint az atlag alatti a novekedes....
Ebbol pedig csak az kovetkezik, hogy a gazdasag egyre torzitottabb formaban novekszik ha egyaltalan novekszik, nem egeszseges modon valalkozasokbol es innovaciobol ahogy kellene, hanem mindenfele penzugyi krealt termekekkel....(amiert elobb utobb sulyos arat fogunk fizetni)...

Az arany ara igazan csak USD-ban esik, ha a tobbi devizahoz viszonyitjuk akkor mar reg nem olyan jelentos az elmozdulas....
AUD-ban a mozgas -2,5% es 12% (az elmult 1 evben), jelenleg kb. +2%....(egyebkent ha nem is Au rendelkezik a legjelentosebb kitermelessel,de talan mi ertekesitunk a legtobbet a vilagon, most a koszenrol ne beszeljuk....az 1 kulon temakor)
EUR-ban jelenleg -2% az elmozdulas even belul (kb.-10%; +2%)
erdemes megnezni mas devizat is, szerintem a mozgasa elerte az atlagos szintet....

Abban is 100%-osan 1-et ertek, hogy erdekes dolgok tortenek a piacon es nem csak a GLD es TLT kozotti tavolsag fog csokkeni....,mert amit en hasznalok....

(Tudod a kvantitiv analizis) az naprol napra egyre jobban vetiti elore, hogy csak 2 dolog tortenhet a piacon, vagy az arany ara hirtelen megpattan es megy 10-15%-ot vagy a reszvenypiacokon jon min. 1 jelentosebb korrekcio...10-18% koze tennem jelenleg....
Ennek valoszinuseg pedig naprol napra no jelenleg majdnem 80% es a kovetkezo 12-18 honapban ennek valoszinusege 98%-ra fog noni...
Ez a model pedig 8 millio kereskedesre epul, majdnem 100000 portfolio-t vizsgalva....
(egyelore nem tudok jobbat ami matematikai uton pontosabb kepet adna a lehetseges kimenetelekrol)....

Az azert erdekes, hogy kulonbozo modelt vizsgalva nagyon hasonlo eredmenyre jutottunk....
;)
(persze lehet ez mero veletlen is,vagy nem?)

Kivancsi lennek mi a velemenyed az NDX-rol es mit mondana ra az elliott elemzesed?
(engem nem zavarna ha tevednel 1 napot mint az S&P-nel tetted, es meg 1 het vagy honapos tevedes is siman belefer, akkor is kepes lennek belole profitalni, persze csak ha van idod es van kedved megosztani a velemenyed!

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2014. 10. 05. 10:54
Előzmény: #3396  Törölt felhasználó
#3398
Nekem a valaszra marad: a deflacio.

Az elfogadott tapasztalat, hogy a GLD es a hosszu koveny arfolyama (TLT) nagyjabol parallel szokott mozogni,
link

am, idonkent 1-2 honapra sot negyedevre elszakad egymastol, es szetnyilik az ollo. Aztan par honap vagy negyedevnyi elteres utan, bezarul.

Az utolso fel evben szetnyilt az ollo rendesen:

link

Ilyen sztnyilas volt 2014 elejen es 2013 Julius korul is. A nyilas nagysaga is az utobbi par szetnyilas maximalis meretenek felel meg. Szoval, ideje volna zarodni kezdeni.

A chartbol az is latszik, hogy a stabilabb a kotvenypiac. Az arany meg akorul, vadabbul hullamzik. Ez persze nem meglepo, a ketto merete kozott szazszoros az aranyszam.

Es, mostanaban nemcsak TLT, hanem a TIPs felol is, a nyersanyagok eso arai (olaj, vaserc, stb) felol is beszivargo deflacios eses is olyan, hogy lefele nyomja aranyat is.

Tehat most NEM az arany piacanak sajat egyensulyi helyzete maga, hanem az indirect kulso egyeb hatasok eredoje az, ami egyutt nyomja lefele arany arat.

A kerdes csak az, vajon most, a kovetkezo par honapban milyen modon zarul be az ollo?
Vajon arany fog emelkedni (es akkor szep rally lesz), vagy a kotveny piac TLT (es TIP,CRB) arszintje zuhan le hozza?
A kerdes tehat maskeppen: Mi fog tortenni 1-2 honap tavlatban a kotveny piacon?

Nos, a Junk kotveny HYG junius ota 2 hullamban nagyott esett, am ugy nez ki, HYG par hete megfordult, es emelkedik: Az emberek nagy nyari riziko-etvagya csokkenni kezdett, es ez a csokkenes alighanem eltart egy ideig.

Ha HYG kamat erosen emelkedik, mit csinal a spread? Az is emelkedik(!)
Es TLT? Nos, dupla csucsnal van (=a kamat double bottomot rajzol), es a kamat is emelkedni keszul...de ez se meglepo a FED policy ismereteben.
Vilagos, hogy kamat emelkedesre szamitunk TLT-nel is.

Ebbol pedig, ugye, a rosszabb valtozat kovetkezik GLD szamara. Inkabb az valoszinu, hogy GLD ugyan emelkedhet egy kicsit, de sokkal inkabb arra lehet szamitani, hogy majd a TLT varhato esese zarja majd az ollot.

Ha meg, a kamat emelkedes gyorabb lesz a piac altal eddig diszkontaltnal, akkor meg kevesbe varhato GLD emelkedese; sot, eshet tovabb, mert TLT zuhanasa nyomja le.

Jo hosszan irtam, bocs, de kozben magam is gondolkodtam rajta, hol tevedhetek.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 10:47
Előzmény: #3392  Törölt felhasználó
#3397
köszii..DD))
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 00:13
#3396
link

egy ujabb erdekes cikk....
ahol is keverik a szezont a fazonnal...
;)

Atlagos befektetok, nem kereskednek hataridos piacon arannyal, ezt a spekik es kereskedok teszik....
Befektetok tomboket vagy cegeket vesznek aranybanyaszokat stb...(mint peldaul nekem is vannak ilyen befekteteseim), hozhatnank az ETF-eket,de ez nem volna igazan jo pelda, mert nem minden ETF mogott van megfelelo mennyisegu fizikai arany....
Befektetok pedig nem 1-2 napra vasarolnak, hanem evekre, igy nincs ertelme hataridos piacon gorgetni, ill. rollovert tenni mert az is extra koltseg...

Szoval miert is csokkent az arany arfolyama???
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 17:20
Előzmény: #3393  pomperj
#3395

Nem reg olvastam a Dax forumon hogy a tapasztalatlan kereskedok a short oldalt kedvelik….ami azert is erdekes, mert nem olyan reg ahol elek a legjelentosebb gazdasagi napilap majd a mediaban is felmerult, hogy a mostani eses a shortosok szamlajara irhatok….

Szerintem nem artana megnezni a tenyeket kicsit jobban….:

1. mar csak alapbol a reszvenykereskedok kevesebb mint 10%-a szokott short poziciokat felvenni….
2. Azok a kereskedok akik rendszeresen kereskedik mindket oldalt azok szama 4% ill. alatta van
3. Aki akarja ill. van ideje megnezheti, hogy az index ill. a reszveny amivel kereskedik azon mekkora short poziciok vannak nyitva…(ez nem titok),barki szamara hozzaferheto
4. Nem akarok a reszletekbe bele menni,de az itteni indexen ami szeptember 5.-e ota esik (es ugye ez a shortosok miatt van), ha megnezzuk az indexben szereplo reszvenyek nyitott short pozijai-t
Akkor lathatjuk, hogy a short poziciok 0,3-1,5%-ot ernek el….

Hasonlo dolgot mindenki kepes elvegezni, ha tenyleg akar ra idot es energiat szanni ra…..

Nem allitom, hogy a fobb indexek nem emelkedhetnek akar 5-10%-ot….
Es azt se hogy a kovetkezo esest nem fogjak megvenni….,mert nem tudom…,de talan nem szamit tul vakmero gondolatnak, ha felhivom nehany forumtarsam figyelmet, hogy nem biztos, hogy a hozam/kockazat arany a long oldalon van ill. azt erositi…..,lehet de nem biztos….

Szerintem azzal a gondolattal is vigyazni kellene, hogy minden esest megvesznek, mert ez az allitas lehet igaz is es hamis is…..
1. is kerdes, hogy mikor is veszik meg az esest ill. mekkorat kell esni az indexnek ill. indexeknek, hogy megvegyek….(1-2%-ot,2,3,4,5 vagy 8 esetleg 10,15-20%-os esest)
Europaban az esesek napon belul kezdenek elenkulni,csak meg kell nezni az olasz vagy francia indexeket...
2. Az is kerdes, hogy kik is azok akik megveszik: intezmenyek ill. atlagos befekteto, kereskedok vagy teljesen kezdo befektetok
3. Ugye az se lenne mindegy, hogy az esest, hogyan es mibol veszik meg…
(lehetne itt jonni Koszto eros es gyenge kezek hasonlataval), gondolom en egeszen mas helyzetben van 1 olyan kereskedo akinek van 10-15%-os DD-je es semmifele tokeattetel nem hasznal a reszveny portfoliojan es az mondjuk 15-30 kulonbozo cegbol all ahol ugye felmerulhet, hogy mind globalisan mind szektoronkent is diverzifikalva van, vagy 1 olyan kereskedo aki hataridos poziba esetleg CFD-n vagy mas tokeatteteles poziban van….

Hozhatnam a kulonbozo statisztikakat es videokat es egyebb informacios anyagokat, amikbol rengeteg hasznos es hasznalhato informacio levonhato ill. kikovetkezteto….
Nem hiszem, hogy tul sok embert erdekelne….

Nem celom kereskedesi otletet, tanacsot and senkinek es aki elolvassa a hozzaszolasaimat az mar ugy is tudja, hogy a velemenyem, hogy mindenkinek feleloseget kell vallalnia a befekteteseiert, kereskedeseirt es egyeb tetteirt….
(vannak akik erre kepesek vannak akik nem, nem az en dolgom errol velemenyt alkotni, es egyebkent is nem teljesen mindegy, hogy kinek mi a velemenye…)

A piacnak tobb oldala van es nem kell orok huseget fogadni sem a bika sem a medve oldalnak....

Szoval az en szereny velemenyem szerint, nagyon ovatosan azokkal a long pozikkal, foleg ha tokeattetellel kereskedik valaki....
recluse82
recluse82 2014. 10. 04. 15:37
Előzmény: #3393  pomperj
#3394
5.) majd ha a jen parok elindulnak lefele eroteljesen akkor lesz.itt shortos paradicsom es panik, alig varom mar
pomperj
pomperj 2014. 10. 04. 14:20
Előzmény: #3392  Törölt felhasználó
#3393
A barlanbol kijove peldaul ezeket is lathatna?

1)Robinhood, zero commission stock trading.

A daytrading mentalitas igazi utolso hurraja elerkezett: a startup Robinhood brokerage haz most indult, es zero comission, zero minimum balance szamlakat hajlando nyitni. Aligha lehet ennel tokeletesebben unnepelni a sokeves bull piac veget.

2)Alibaba.
Napokon at, ejjel-nappal szajkozta a TV a BABA tickert. Pontosan azon a Sept. 19-i napon volt az IPO-ja, amely eddig S&P500 es Nasdaq es Dow csucsa volt.

BABA tobb penzt kapott, mint VISA, az addig legnagyobb IPO. Ekozben BABA nem atlathato (akarcsak a barlangban), az invesztorok mind sotetben tapogatodzva vettek bele. A ceg pedig, a lassankent mar tantorgo allapotu Kinai gazdasagba epult be, es lenyegeben a kommunista partvezetes joindulatatol fugg.

Korabban 2 hasonlo nagysagu kinai bank IPO volt par eve, mara az eses -30% es -60%. Lehet, hogy BABA-t ByBy-ra kell valtoztatni? Egyelore csendesen csuszik lefele.

3)A deflacios nyomas egyre novekszik. Esik az olaj, a napi 2-3% koruli esesi tempo (3) hullamot sejtet, es csak remelni lehet, hogy WTI arat a 85 szint megtartja.
Esik a vaserc ara, es eddig 180rol 90-ig zuhant. A 10 eves charton evidens hogy a (c) hullam kozepe tajan jarunk, van meg ter lefele.

Az arany ara elert a kritikus letoresi szint kozvetlen kozelebe, erosen oversold, es egy felpattanas lehetseges. Vagy menetbol leszakad. Nem most lesz vege a GLD bear piacnak.

4)Az ECB uj TLTRO programja katasztrofa. Osszesen 83Mrd Eurot sikerult kolcsonadni az EU bankoknak (0.05% kamaton!), ami TIZEDE a programmal tervezettnek. Gyakorlatilag elottek az osszes puskaport, nincs tobb eszkozuk az elenkiteshez.

Az ECB meglegfoosszege a tavalyi 3000Mrd csucsrol elindult lefele, most 2100 korul jar: a deflacio gyozott, a vereseg evidens.

5)A hatalmas USD minden devizat nagyon megvert. Mikor is szoktak oda menekulni?

Good luck.

Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 13:23
#3392
McDee 2014. 10. 04. 08:00
#3391
Erre a spekulációra egészen jó eszköznek tartom a DBC-DBA párost: link
1.) Most az olló ismét nyílik.
2.) Konzervatívabb megközelítéssel, ha elvetnénk a páros trédet: Az árfolyamok (lokális) minimum szint körül tévelyegnek. Akár long B&H is jó lehet bármelyik.
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 07:09
Előzmény: #3388  szarvasvadasz
#3390
egy kis emlékeztető a közelmúltból dax fórum 1.351-1.181 oldal
ha sok időd van,érdemes átfutni a tisztánlátás kedvéért,de azt is megértem ha nem teszed :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 22:20
Előzmény: #3388  szarvasvadasz
#3389
Tokeletesen egyetertek....
es tovabbra is minden tiszteletem feled....
persze nem azert a 2 figyelmezteto hozzaszolasert amit nekem cimeztel, hanem azert mert probalsz masoknak segiteni....
ill. nem veted szemukre ha masok hibaznak,nem lovagolsz ezeken es nem teszel gunyos es rosszindulatu megjegyzeseket....
persze ez nem mondhato el mindenkirol ezen a forumon,de ettol kerek a vilag....
hatas es ellenhatas....
engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, de a gunyolodast es rosszindulatot...nem turom senkitol....
meg Lulo-tol sem....
a reszleteket hagyjuk mert nem az oviba vagyunk

Szamomra ez a tema lezarva...

Legyen szep hetveged!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 03. 20:45
Előzmény: #3380  Törölt felhasználó
#3388
Az a baj, hogy az ilyen postokkal mindenki csak veszít, tökmindegy, ki kezdte. Akkor meg miért is...
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 20:00
Előzmény: #3386  Törölt felhasználó
#3387
nn helyett n
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 19:59
Előzmény: #3384  eurocent
#3386
ezeket én magamban eddig "trófea" vagy "bikafej" névvel illettem és éppen tegnap akartam feltenni róluk chartkivágásokat... :)

jellemzően lokális aljaknál jelennek meg és általábann nagyobb bikafutamba torkollnak.
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 19:52
Előzmény: #3384  eurocent
#3385
kötelékben repülnek :)
eurocent 2014. 10. 03. 19:44
#3384
SP500 órás chartján az elmúlt napokban 3-szor is kirajzolódott egy "sas" figura:)

link

Ez a füles csésze 3D-ben? :)

Ez jelent valamit?
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 19:35
Előzmény: #3381  Törölt felhasználó
#3383
Mar a 2.szor szerzel oromot a heten...
Es nem csak nekem....
Lassan jovok neked 1-el....

Almodj kiralylany pedig vezeti a csaladi Top listat a heten meg ugy is, hogy sajnos csak en ertem a szobeget...

Jonnom kene Platon barlang hasonlataval,de talan kicsit nehez a het vegere, es nem hinnem, hogy sikerulne mosolyt csalni a forumozok arcara, igy be kell ernem a tegnapi 4 elismeressel amit addig idegen emberektol kaptam....

Az elet nem 1 habostorta...

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2014. 10. 03. 19:34
Előzmény: #3378  pomperj
#3382
Ebola threatens West-Africa miners • 4:13

•Gold miners have the greatest exposure to the Ebola outbreak, Deutsche Bank says. Iron ore and aluminum miners, and oil drillers also have some exposure.
•Randgold's (NASDAQ:GOLD) exposure is most acute, with 100% of its NPV in the affected region.
•AngloGold (NYSE:AU) has 53% NPV exposure.
•ArcelorMittal (NYSE:MT) has some exposure through its iron-ore mine in Liberia (6.5% of its output).
•BHP Billiton (NYSE:BHP) and Anglo American (OTCPK:AAUKF, OTCPK:AAUKY) aren't exposed to the region.
•Related: Exxon delaying some west Africa drilling work because of Ebola (Oct. 2)
•Related: ArcelorMittal contractor moving workers out of Liberia
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 19:18
Előzmény: #3380  Törölt felhasználó
#3381

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek