Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 17:40
Előzmény: #3218  szarvasvadasz
#3220
így lesz,köszi!
-bubu-
-bubu- 2014. 09. 25. 17:39
Előzmény: #3218  szarvasvadasz
#3219
Tőled csak okos gondolatokat olvasni,

ez is az volt .........
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 09. 25. 17:29
Előzmény: #3213  Törölt felhasználó
#3218
Lulo, Kisvuk, fejezzétek már be lszi. Hegyeket lehetne megmozgatni ennyi energiával, amit itt elégettek úgy, hogy nem jön létre érték. Nem lesz tőle jobb a lelketeknek, csak sérültök mindketten.

Álljatok a tükör elé és mondjátok: nem szeretnék olyat tenni mással, amit nem szeretném, hogy velem tegyenek meg.
pomperj
pomperj 2014. 09. 25. 17:20
Előzmény: #3215  Törölt felhasználó
#3217
Lehet.
De, 20 piacbol, ami szamit, nos, sept. 19 ota melyik is van bullban?
Es Aug. 19 ota, ugyanebbol a 20-bol, hany is volt bullban?
The trend is your friend.
emerald 2014. 09. 25. 17:16
Előzmény: #3215  Törölt felhasználó
#3216
Szia!
Nem válasz a kérdésedre, de talán hasznos:
Caldaro szerint ha a tegnapi emelkedés után az 1973-as pivot pontot töri sp az azt valószínűsíti h a nagy negyedik hullámban vagyunk.

Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 17:09
Előzmény: #3214  pomperj
#3215
Szia!
EZT az 1950 törést milyen távra érted? Szerintem még egyáltalán nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy újra a Medve veszi át a piacokat...

pomperj
pomperj 2014. 09. 25. 16:55
Előzmény: #3183  pomperj
#3214
Szia M,
1)RIG, persze hogy tartom, en nem szoktam felni attol, ha 2-3 evig kell tartani;-)

2)De igen, hamarosan JONNEK A HIREK!
Ilyenkor, a bear zuhanas idejen, beindul a rosszhir uzem: geopolitikai, haborus, stb. Az ujsagorok is minde buknak.
Es nagyon gyorsan felni is lehet majd, pl. az olaj, gaz hianyatol...es imadni fogjak a veszelyes szarazfoldtol messze, kinnt a tengeren furo platformokat.

2)Igen, az elso, 1980 support leszakadt.
Alatta a csatorna also trendvonala van, most ugy 1950 korul.
Ha az se tartana meg, akkor MEGROSITETT BEAR piac van.
Akkor onnetol mar csakis SHORT poziciokat szabad felvenni, amikor visszaemelkedik.

4)NE vedd vissza DB-t. Es szabadulj meg Richtertol, OTP-tol is, akarmilyen kicsi is a pozid.

5)Amikor (nem HA!) leszakad 1950, onnan csakis, csakis SHORT, es semmi mas. Onnantol mar minden meglepetes short iranyu lesz.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 16:37
Előzmény: #3210  Törölt felhasználó
#3213
vadássz le! de úgy rendesen!
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 16:27
Előzmény: #3210  Törölt felhasználó
#3212
a csont meg nem az ndx-hez kellett volna,hanem a 670-es daxhoz
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 16:24
Előzmény: #3210  Törölt felhasználó
#3211
mit csinálsz,lemosol???

már múltkor megbeszéltük,hogy nyitsz valamit,írtam,hogy én nyitom az ellenkezőjét-nem véletlenűl kérdezted,hogy nyitom-e a longot

a többi megjegyzésedre nem reagálok,az maga az emelkedett nívó!

abban igazad van,hogy sehol nem vagyok hozzátok képest :)

az idő legyen veled!
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 15:59
Előzmény: #3207  Törölt felhasználó
#3210
Luloka ne haragudj,de nem erdemled meg a csontot sem....
3168-as hozzaszolasomban irtam, hogy en adtam
es megkerdeztem, hogy te vettel-e, legalabb demora?
nyilvan nem valaszoltal, pedig 1 egyszeru "igen" megtette volna...

Nyilvan miutan a piac emelkedett 5es fel 6 oraval kesobb bejelentetted, hogy te zartad a demo longodat...(buszken)
csak eppen elfelejtetted kozolni, hogy egyaltalan demo-n megjatszottad-e....
nem biztos,hogy erzed, ill. erted, hogy mi a problema...
meg demo-n se vagy kepes kiallni a meggyozodesed mellett...
hm...

En irtam, hogy adtam:
link

Az az igazsag, hogy mar regota tudom, hogy csak 1 szajhos vagy...
persze lehet etetni a nepet, meg butitani,de az a kep amit magadrol szeretnel beallitani az sajnos nagyon nem stimmel...
Raadasul nem vagy kepes fair play-en jatszani..., nyilvan mikor nem vagyok a gepnel, hatam mogott szeretsz kritizalni es kozben ugy allitod be mintha en lennek a gonosz...

Lulo ez a harc eldolt mielott elkezdtuk volna, ezt irtam mar hetekkel, honapokkal ezelott, irtam neked, hogy jobban jarnal, ha nem kritizalnad pomperj-t, engem, mert sehol sem vagy hozzank kepest...

A masik dolog, senki nem kivancsi a mi kis vitankra, csak tele szemeteljuk a forumot ezzel

SZERETNEK EZERT ELNEZEST KERNI MINDENKITOL!!!

pedig ugy nez ki, kezdene osszejonni 1 eleg jo kis tarsasag itt ezen a forumon....

Itt volna nekunk:

pomperj
szarvasvadasz
Xautista
McDee
Arizona01
es nehany masik forumozo akik idonkent kepesek jo dolgokat feltenni, megosztani a forumon:
bubu
eurocent
emerald
goaspy1
es remelem fel tudok noni komunkacioban hozzajuk en is...

Szoval kialakulhatna 1 jo kis forum, en kepes vagyok kizarni magam a forumro, ha ugy erzem, hogy mar nagyon elszabadultak az indulatok...,te viszont nem....

Szoval figyelj,de nagyon!!!

Szeretnelek megkerni, hogy hagyd el ezt a forumot, ha nem vagy kepes epito jellegu dolgokat feltenni itt...
ott van neked a Dax...
megfigyeltem, hogy a mi kis vitank utan mindig esik a forum szinvonala es sokaig a fontos emberkek kerulik a forumot...
En mar 2szer megtettem, hogy kizartam magam, talan most te jonnel....

Rad bizom,de figyelmeztettelek es ez volt az utolso neked, az ido nekem dolgozik,es ha nem vagy hajlando hozzajarulni az
Arany-Ezust forum szinvonalanak emelesehez, akkor lemosslak.....mint 1 darabb......
(szoval uj felhasznalo nevre lesz szukseged, ha nem fejezed be..., a Dax forumon azt csinalsz amit akarsz)

Kaptal 24 ora gondolkodasi idot!
Utana ha kell levadaszlak....

Sok sikert Lulo!
emerald 2014. 09. 25. 15:39
Előzmény: #3207  Törölt felhasználó
#3209
link

:))))
Remélem nincs panasz...:D
emerald 2014. 09. 25. 15:36
Előzmény: #3205  Törölt felhasználó
#3208
Szia Kisvuk!

Teljesen igazad van, a magabiztosság hatalmas erő!
A veszteség kezelése szintén extra fontos, ez is mint sokminden más a kereskedésben pszichés tényező, túlegyszerűsítve:önismeret.
Csinálom nap mint nap és mikor már azthiszem tudok balamit akkor rájövök h mégse....:)
De sebaj hát csiszolódom mint a nyersgyémánt, tudod egy karátos kő csiszolása kb 8óra....
Tehát idő kell mindenhez, nekem is.

Amit valutákról írtál az arannyal kapcsolatban azt majd elmentem!
Ezeket az összefüggéseket, meg amit Pomperj is írt tegnap azt nem ismertem.
Amúgy arannyal kapcsolatban 100%-ban eggyetértünk.

Az elmúlt félévben azt tapasztaltam magamon hogy kapkodok, túl sokat akarok kipróbálni, több mindennel kereskedtem egyszerre.
Ez nem jó. Most ami úgytűnik elveszítettem a lelkesedésem az nem más mint hogy beláttam feleslegesen hebrencskedek...;)
Már ugrok bele bármibe, ha lessz megfelelő RR-el setup akkor igen!
A lassan járj tovább érsz most az irányadó nálam...:)))
Tudod a sikert sem akarom "mindenáron" hajszolni, jön majd az is.

Indexeket nem érzem biztonságosnak, semelyik irányba sem, ezért azzal kivárok.
Amit elterveztem ha látom a bányászokon a "fordulat" jelét, tudod én is figyelek különbözőket, nem GDX-en látszanak az első jelek azokba beleveszek. Kiterveltem egy stratégiát rá.

Köszönöm a yen ajánlásod, meg a többi infót amit megosztottál majd figyelem ezeket is.

Kössz hogy szorítasz!
Sok sikert kívánok én is Neked!
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 14:58
Előzmény: #3206  Törölt felhasználó
#3207
akkor kűldöd a csontomat,vagy nem?
hogy legyen így szép hétvégém? :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 14:38
Előzmény: #3204  Törölt felhasználó
#3206
Szia,

Eloszor is szeretnem megkoszoni, hogy megosztod az otleted a forumon...
Ha van idod kivancsi lennek a velemenyedre a ZAR/USD-al...
R/R-en nagyon jo lehetosegnek tunnik....a crude...
En sajnos jelenleg a piac masik oldalat probalom megjatszani...
(fx,indexek,reszvenyek es nyersanyagok)
nem az olajon,de a gazban barmi elofordulhat ilyen helyzetbe...
(Crude nekem sajnos 78-82$-os ar lenne a cel,de nem szeretek olajat shortolni, foleg nem oktober elejen, mert altalaba a kovetkezo 2het utan szezonalisan 1 nagyon eros idoszak jon..)
pedig a grafikonon nagyon jonak tunik...
koszi megegyszer, szep toled, remelem nehanyan profitalnak belole...

Sokat tanultam toled, NZD/USD-t folyamatosan figyelem es felkerult a palletamra, sajnos kiutott a stop nehany hete, tul szukre vettem, mert nem igazan kereskedtem ezt a part es kicsit tulsagosan konzervativ voltam, pedig talan az ev legjobb tradje.....Fx-en mindenkepp (igaz hogy nem profitaltam belole, mert hibaztam,de ebbol a hibabol en sokat leszek kepes tanulni, es szerintem a kovetkezo 2-3 evben fog nehany ezer dodo-t a zsebembe tenni...

koszi megegyszer,viszont igy konyeben ulok az AUD/USD shortban ott sikerult nagyon jo helyen belepni es megyek szepen a trenddel...
;)

Sok sikert, remelem gyakran irsz ebbe a forumba is!
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 14:21
Előzmény: #3201  emerald
#3205
Szia Emerald,

Ha tenyleg sikeres szerenel lenni a kereskedesben hosszu tavon akkor elobb-utobb el kell jutni odaig, hogy ki kell allnod a sajat meggyozodesed mellet....
Nyilvan rengeteg munkaval jar, ez alatt nem forum olvasast ertem...
Teljesen mindegy ki mit mond, ez lehet 1 vezeto bank elemzoje,Gyuri bacsi,Warren B., vagy en esetleg pomperj vagy szarvasvadasz...
Neked kell meghoznod a dontest, neked kell megprobalni meghatarozni a kockazatot es neked kell megbecsulni, hogy milyen hozamra van eselyed, milyen intervallumon belul...

Az nem eleg hogy igazad legyen, megfeleloen kell kezelned a kockazatot es ki kell tudnod allnod a meggyozodesed mellett , ha esik ha fuj, esetleg kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol, vagy mindenki azt allitja, hogy elment az eszed...

1 nagyon egyszeru dolog, minden kereskedesed elott probald meg osszeirni 1 lapon, fuzetbe,wordbe mi szol a kereskedesed mellett es mi szol ellene....
(nekem ez mukodik), ki tudja lehet hogy neked is fog

Az arany nyilvan trendbe van lefele, fundamentalisan nekem tobb dolog all a trend ellen mint mellett, technikailag 1180-1200USD-ig szabad az ut, nyilvan megprobal lefele kitorni...
igy eleg nagy eselye van, hogy kepes lesz 1130-1160-as arat letesztelni.....

1000USD-os aranyarhoz sok dolognak kell ossze jonnie itt 1 komolyabb korrekciora gondolok 15-20%-os a fobb indexeken....
nyilvan AUD ill. ZAR-nak gyengulnie kell az USD-hoz kepest sokat...
peldaul AUD-ban 0,7-es arfolyamon elkepzelheto 1000USD-os aranyar....
nyilvan tudod miert,mert beszeltuk, hogy az AU banyaszoknak az atlagos cash cost-ja 1000-1250AUD
(0,7-es arfolyamon meg eppen kepesek szuk nyereseggel termelni, viszont 0,8-as arfolyamon a legtobb ceg nem kepes break even-be lenni....)
AUD/USD 0,6-os arfolyamon elmeletileg elkepzelheto 800USD-os arany arfolyam nagyon rovid ideig...

Nem hiszem, hogy kepes lesz AUD/USD-al szemben 0,6-ra gyengulni; 0,65-0,7-re kb.5szor akkora esely van...
Ebben az esetben rovid idore kepes lehet arany 900-1000USD-ra menni nehany napra, esetleg nehany hetre....
Tehat lehet, hogy az arany kepes meg 10-15%-ot esni,de ehhez nagyon sok dolognak kell egyszerre osszejonnie...
Nyilvan az ar felfele sokkal nagyobb mertekben kepes menni mint 10-15%....akar 20,30,80%-ot is...

Tegnap feldobtam 1 linket...
" Gartman, he told CNBC the only trade in town for gold is to own it in yen or euro terms, because of the deflationary aspects linked to the dollar."

Errol en is irtam korraban,nem az en otletem, kb 3-5 eves otlet arany vetel Yen eladas lehet ezt pair tradingnak felfogni...
En talan 2011-2012-ben hallottam rola eloszor...
Nagyon sok profi kereskedo van benne, es jo nehany hedge fund manager, persze mostmar bejatszik az Euro is mert alacsony a kamat, nyilvan CHF-el nem erdemes probalkozni,mert fundamentalisan ott nem annyira tiszta a kep...

link

Elarulok 1 titkot amit nagyon sok elemzo, befektetesi szakember figyemen kivul hagy....., mindenki ill. a tobbseg arra spekulal, hogy ugye jovo honapba a Fed befejezi a tapirkat es jovore elindul a kamat emeles az usaban...
Sokan ugy gondoljak a kovetkezo 2-3 evben kepes lesz a FED 0,25-rol 2,5-3%-ra emelni az iranyado kamatot....
(ez 1 tevedes szerintem, nem hiszem, hogy kepesek lennenek 1-1,5%-nal tovabb emelni a kamatot, mert az allampapir piacon nem lesznek kepesek finanszirozni a tartozast)....
Szoval az elkepzelt kamatemelesek sokkal kisebbek , lassaban fognak bekovetkezni...

Persze az ilyen dolgok csak akkor jonnek elo ha az ember kicsit jobban elmerul a tenyekben....

Szoval a hazifeladatot mindenkinek el kell vegezni....

Nezd meg a kovetkezo elemzest,ha van idod...:

link

0,88-rol beszel (AUD/USD) es a kovetkezo napokban, esetleg hetekben fordulopontot var....

Ha van kedved 1 kis jatekhoz, akkor en azt mondanam neked, hogy december elejeig-kozepeig szerintem,nem fog megallni a dollar erosodes, ha AUD/USD-ra kellene tipelnem akkor pedig 0,65-0,8 kozott lesz nagyon nagy valoszinuseggel....
(ez a karacsonyi ajandekom neked, szoval beirhatod a naplodba, fuzetedbe, naptaradba)...
Aztan majd visszaterunk ra jovore.....
;)

Sok sikert Emerald!

u.i.: nekem kicsit megtorni latszik a motivaciod :(

link
link

nem tudom mivel lehetne teged motivalni,de en szoritok neked....
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 14:09
Előzmény: #3202  Törölt felhasználó
#3204
Sziasztok!

MIndenkinek írom ,nem késő még olajat és gázt venni, erősebb idegzetűeknek ajánlanám csak a gázt. SC.f gyönyörűen összeszedte a stopokat másfél éves aljat ütve , de nem zárt ott naposon a szintek alatt SŐT! egy fordított kalapács megadta a jelet a longra, ott is , az simán elmehet 107-ig a cl.f mef 103-ig.
emerald 2014. 09. 25. 13:23
Előzmény: #3199  eurocent
#3203
link

Szeptember 18-i, de használható még....:)
Törölt felhasználó 2014. 09. 25. 13:17
Előzmény: #3191  fxboy
#3202
Szia fxboy,

Igy van 12 evvel ezelott kezdtem kereskedni sajat szamlara....
Elotte is voltak reszvenyeim, ill. volt brokerem es befektetesi tanacsadom,de szerencsere hamar rajottem, hogy az o feladatuk nem az hogy tanacsot adjanak, hanem hogy vegre hajtsak a megbizasokat amit kiadok...
CFD-vel, indexekkel 2007 ota kereskedek.....
Fx-el pedig 2008 szeptembere ota....

Te miota kereskedsz FX-en....?
Kereskedsz massal is???

Sok sikert!
emerald 2014. 09. 25. 13:14
Előzmény: #3200  emerald
#3201
Vagyis azzal egészíteném ki a bányászokat, h nem hiszem h új csúcsra mennének, csak egy korrekciót várok, majd onnan "nekifutásból" új alj.....:(

Az egyedüli ennek ellentmondó lehetőség h sokan szinte mindenki az 1000$ os aranyat vízionálja.
A férjem is így jött haza h beszélt a nemtomkicsoda bank elelmzőjével aki azt mondta h hamarosan 1000$ lessz az arany és évekig tartó aranyár csökkenés várható......

Tegnap meg olvastam egy cikket miszerint 50tonna aranyat csampésztek be szárazföldi úton indiába, mert még mindig nem engednek eleget hivatalosan.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek