Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 00:00
Előzmény: #3455  Törölt felhasználó
#3460
AUD/USD es NZD/USD shortbol meg van, bar amiket utoljara adogattam a piramishoz azok kozul zartam nehanyat....(persze tudod van 2 kisebb pozim 0.9365-rol minusz 50-55poty a kamatkoltsegekkel eggyutt), az meg van 0,9-0,9050 korul dobom, ha visszamenne addig....
kitettem viszont 1 orszemet EUR/USD shortba, ha megy 80-100 pontot....akkor ennyi volt egyelore a dollarbika.....
Tul szep is volt, volt olyan szamlam ahol 9 nap alatt 55% profit volt, persze a floating profit nagy reszet visszaadtam....,de azert ha minden 1-2 evben van ilyen idoszak akkor mar nem panaszkodhatunk....
Indexekbe is zartam nehany pozit (azert nem mindet), Daxot teljesen, mert varok min. 9150-9200-at ma es meg lehet, hogy holnap usa nyitasaig marad benne ero....
meglatjuk mit kezd majd 9300-9380 korul ha egyaltalan kepes lesz addig elmenni a heten....
lehet,de nem biztos....
valoszinuleg azert tovabbra is nezegetem a short belepoket, nehogy minden csoda csak 3 napig tartson; vagy meg addig se...
Hong Kongba ma ejjel jar le a hatarido....abbol is lehetnek erdekes dolgok...
Nem tudom lattad-e IMF figyelmeztetest a FED fele....ill. hogy mekorra rizikot jelent az a 3,8trillio$ balance sheet amivel a FED tele van....

Ami igazan bant, hogy ma is akartam es fogok is aranybanyasz cegekbol szemezgetni, tegnap reggel utaltam a penzt,de IB-nak kellet majdnem 5 ora hogy jovairjak a szamlakon...., addigra pedig bezart az ASX....na azokra most fogok szepen premiumot fizetni, mert biztos 5% ill folott fognak pluszba nyitni...
es van 2 ceg amibol mar kezdene eleg szep pakk lenni....

A tobbit meg hamarosan meglatjuk!

Legyen szep napod!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 08. 22:46
Előzmény: #3458  szarvasvadasz
#3459
...csak hogy ABC-ből 12345 legyen...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 08. 22:44
Előzmény: #3443  pomperj
#3458
Arany:
link

Van egy kész ABC-nk lefelé 2014.07.10-től -> 1237 körülről dupla/új alj?
emerald 2014. 10. 08. 22:04
Előzmény: #3454  pomperj
#3457
;)
Gratulálok!
Én nyúl voltam, csak egy pici belepőm van :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 21:58
Előzmény: #3451  Pnorb
#3456
Szia,

bocs, csak most keltem.....
ugy latom a FED ALL IN-t ment....
ugye beszeltunk rola, hogy lehet hogy megse lesz kamatemeles jovore....adtunk ra 50% eselyt...
Na a velemenyem szerint ennek kepes lesz a piac 1-2 napig orulni....., az alapveto feltetelek nem valtoztak, talan csak annyiba, hogy valoszinuleg megusszuk talan az iden a 15-20% korrekciot, nem biztos de lehet, de sajnos a jovovel kapcsolatban sokkal borusabb let a kep, mert a kovetkezo medve nem 30-40%-os lesz hanem 55-75%-os....

gondolom a tobbsegnek elkerulte a figyelmet az IMF figyelmeztetese a FED fele...ugye a FED csucsul 3,8 trillio$-nyi "szemeten"....

Nem tudom medig lesz kepes pattani az ASX...
lefekves elott hittem benne hogy meguszhatjuk 4500-5000pont korul, most mar ezt modositanam 3300-3800-ra a kovetkezo 12-18 honapba.....

Szoval en figyelem tovabbra is az emelkedest es varom a gyengeseg jeleit, de legalabb tudom boviteni a short portfoliomat, legalabb tobb lesz belole eleg magasan vannak a bekerulesi araim, ha csak a feleig visszakorigalnak annak is nagyon orulnek.....

a kovetkezo 2 hetben jonnek nagyobb cegek osztalekfizetesei itt, szoval oktober kozepe es november 10.-ig varok meg par 1;1,5;2%-os esos napot.....
Aztan majd meglatjuk meddig tart ez a hurra optimizmus.....

Ne haragudj, gondolom nem ezt vartad....

Sok sikert es legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 21:57
Előzmény: #3432  Törölt felhasználó
#3455

Nekem van nehany shortom indexekben es AUD/USD es NZD/USD-ban....

Lehet mire ezt olvasod már le is zártad?
pomperj
pomperj 2014. 10. 08. 21:51
Előzmény: #3453  emerald
#3454
Ennel vilagosabb cask az lehet, ha harangoznanak.
En jol feltankoltam.
emerald 2014. 10. 08. 21:43
Előzmény: #3452  eurocent
#3453
Éppen azt nézem talán-talán itt is van a forduló bányászoknál....:)
Na mindegy nem kapkodok, de GDX-től 7,7%plussz...azért nem rossz teljesítmény.
eurocent 2014. 10. 08. 21:26
#3452
NG ma 12% emelkedett. Ha aranka kilőne, első körben 20-25% profitot hozhat.
link
Pnorb 2014. 10. 08. 18:12
Előzmény: #3441  Törölt felhasználó
#3451
Szia Kisvuk,

ma és tegnap csippentettem egy kis Aus long indexet. te hogy látod az ottani gazdaságot, illetve meddig pattanhat?
N
pomperj
pomperj 2014. 10. 08. 17:07
Előzmény: #3447  McDee
#3450
Szia,
1)Igen, az arany banyaszokra gondoltam az 1-10 nap idotavu fordulassal. A GLD mar most is inkabb oldalaz mint esik.
Es amint SPY is talajt fog, es kepes egy korrekciora fel, nos, akkor mindket fo tenyezo (arany ar+piaci hangulat)hirtelen pozitivra fordulhat a banyaszoknak, igy GDX-nek.
Az USD erosodes leallasa is ebbe az iranyba segithet.

2)De az SPY-t ujbol atnezve, a Sept. 19 top ota akar maskepp is szamozhato, mint egyebkent a blogban csinaltam.

Szamozhato 1-2 hullamok egesz sorozatanak. Es ha az bizonyulna jonak, akkor hamarosan egymast erosito (3) hullamok egesz sorozata indulhat be, es egy nagy latvanyos esesbe megy at.

De a kritikus szint nalam a 1905. Az alatt alig van eros support, es bizony, szabadeses jelleget is csinalhat SPY.
McDee 2014. 10. 08. 16:54
Előzmény: #3448  emerald
#3449
Igen. Sorry a félreérthetőségért.
emerald 2014. 10. 08. 16:41
Előzmény: #3447  McDee
#3448
Te most sp500-ra gondolsz ugye az 1870-el.
Ha jól értelek. Ha nem bocsi h beleszóltam!

De GDX-ről (bányász index) volt szó...
McDee 2014. 10. 08. 16:26
Előzmény: #3444  pomperj
#3447
Elfogadom az 1-10 napos időtávodat a fordulásra. Ezzel együtt most azt gondolom, hogy előtte még egy méretesebb eséssel számolni kell. Optimálisan 1870 körül már kezdenék pozícióépítésben gondolkodni akkor is, ha a felsorolt fordulós jelek még nincsenek.
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 14:18
Előzmény: #3430  Törölt felhasználó
#3446
Te csak légy mindig jo irányba a többivel ne törödj.

legyen szép napod
emerald 2014. 10. 08. 14:17
Előzmény: #3444  pomperj
#3445
Köszönöm!
Biztos nem olvastam elég figyelmesen...:)
Ez rám jellemző hiba, bocsánat.

De örülök hogy így látod, én se a csodát várom de lassan némi korrekciónak csak eljön az ideje...;)
pomperj
pomperj 2014. 10. 08. 12:07
Előzmény: #3437  emerald
#3444
Vigyazat, attol tartok, hogy picit felre csuszott a mondanivalom: a helyzet nem bear(!), hanem forduloban van, es 1 nap-10 nap koztti idoban barmikor bullra fordulhat.

Ezert update-eltem most a blogot, abbol sokkal jobban latszik a rovid tavu es hosszabb tavu velemenyem is...ami persze vagy jo vagy nem.

link

Tehat:
-amint SPY csinal +1.0% eros emelkedest,
-amint SIL elesen felugrik (nagyon az alja vegen van!)
-amint Olaj csinal +1.5%-nal erosebb napot ...es mar probalkozik,
-es persze amint GLD vagy GDx ugrik egy eros elsonapi impulzust,

szoval, azonnal longra lehet allni. Lehet, hogy csak 2 hetre, dehat az is jopar szazalek.

Kozeptavon, persze, meg egy eses boven benne lehet, leginkabb GDX-ben.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 10. 08. 12:07
Előzmény: #3437  emerald
#3443
Vigyazat, attol tartok, hogy picit felre csuszott a mondanivalom: a helyzet nem bear(!), hanem forduloban van, es 1 nap-10 nap koztti idoban barmikor bullra fordulhat.

Ezert update-eltem most a blogot, abbol sokkal jobban latszik a rovid tavu es hosszabb tavu velemenyem is...ami persze vagy jo vagy nem.

link

Tehat:
-amint SPY csinal +1.0% eros emelkedest,
-amint SIL elesen felugrik (nagyon az alja vegen van!)
-amint Olaj csinal +1.5%-nal erosebb napot ...es mar probalkozik,
-es persze amint GLD vagy GDx ugrik egy eros elsonapi impulzust,

szoval, azonnal longra lehet allni. Lehet, hogy csak 2 hetre, dehat az is jopar szazalek.

Kozeptavon, persze, meg egy eses boven benne lehet, leginkabb GDX-ben.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 12:04
Törölt hozzászólás
#3442
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 11:45
Előzmény: #3440  Törölt felhasználó
#3441
Szia Xautista,

tudod amikor en megjelentem itt a forumon ill. a DAX-on, mivel nem a tobbsegi velemenyt kepviseltem, hamar nevetseg targya lettem es azok akiknek megprobaltam segiteni azt ajanlottak, hogy jobb lenne ha csak visszaolvasnek es nem szolnak bele a nagyok dolgaba....
A nagyokrol kb. 2-5 nap alatt kiderult, hogy korubelul annyi kozuk a kereskedeshez mint aki teven nezi a mester szakacs cimu musort majd ugy dont neki all megnyitni az orszag legjobb ettermet....

Ne aruljatok el senkinek meg az is lehet, hogy en vissza olvastam....
nehany egyszeru dolgot viszont nem artana eszre venni....
jo par forumozo hagyta mar el a Dax topikot es sokan fogjak ezutan is, gondolom volt ilyen az arany-ezust forumon es mas forumon is....
Miert is van az hogy 1-2 emberke kepes terrorizalni, folyamatosan tamadni embereket csak azert mert mas velemenyen vannak a piac trendjevel kapcsolatban esetleg mas a meglatasuk.....
most hozhatnank Karterab, Tom5, Xautista,pomperj es sorolhatnam am eleg sokaig a sort....

Aki esetleg olvassa a hozzaszolasaimat az tudja, hogy altalaba kuldok 2-3 tamado hozzaszolast en nem probalok emberek kedvebe jarni, olyan is volt akinek ez feltunt most nem akarok neveket emliteni, hogy ezt direkt csinalom,de aki figyelmen kivul hagyta ezeket az talan eszre vette, hogy nem is vagyok en am olyan hu de goromba emberke, es meg az is lehet, hogy tenyleg segiteni szeretnek....
Gondolom bantottam meg masokat a hozzaszolasommal....
es talan olyan is volt, hogy bocsanatot kertem....
nem vagyok biztos, hogy ez mindenkire elmondhato, most itt a 2 szajhosre gondolok....

Ajanlottam mar nekik, hogy piszkitsak a DAX-ot, mert itt lenne, kezdene kialakulni egy eleg jo kis tarsasag....
ha nem kene allandoan belekezdenunk a vitakba es az se zavarna ha beneznenek hozzank mindaddig amig pozitiv modon kepesek hozzaszolni a forumhoz, taxisgyuszi-nak mar volt ezen a forumon 1-2 pozitiv epito jellegu hozzaszolasa, bar a stilusat meg mindig nem csipem,de ami teny az teny...

Gondoltam en naivan, hogy kepes leszek emelni a forum szinvonalat.....
figyelmezteteseket megtettem tobbszor is.....
Az utolso pedig az volt, hogy levadaszom lulo-t es ha kell taxisgyuszi-t is ha nem valtoztatnak a stilusukon....
Ezt pedig kereskedesre ertettem, meg mielott valaki mindenfele mas negativumot kepzel bele...
Mert nagyon nagy valoszinuseggel kepes vagyok kereskedesben megverni, tulszarnyalni oket....es az ido minden nap, heten, honapban egyelore nekem dolgozik...

link

ennek figyelembe vetelevel is ez a velemenyem...

Mivel ez az egesz vita felesleges igy jelentosen csokkenteni fogom a hozzajuk fuzott hozzaszolasaimat,de kegyetlenul lecsapok idonkent ha kell es nagy valoszinuseggel uj forum nevre lesz szukseguk, ha nem valtoztatnak a stiluson...:
Nincs karomkodas.....!!!!

az en ajandekom az arany-ezust forumnak, pedig, hogy nem reagalok Lulo es taxisgyuszi hozzaszolasaira, gunyolodasaira se itt se mas forumon....
mondjuk November 1.-ig, mert en kepes vagyok kontrolalni az erzelmeim.....

A kovetkezo par hetben pedig csak olvasok es akkor valaszolok hozzaszolasokra ha a kis notamat megtalalom a hozzam kuldott hozzaszolasban....

tudjatok:

link

Mindenkinek a legjobbakat, sok sikert es legyen szep hetetek!

u.i.: Legyetek ovatosak a tokeattetelekkel, mert a legtobb kereskedo alul becsuli a kockazatot.....
;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók