Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 10:58
#3440
Én megmondom őszíntén, hogy nem akartam a témába beleszólni, de most elérkezett az idő.

Azt hogy valaki bántja a másikat az nem éppen fórum téma, mert ezek a piszkálódások személyeskedésbe mennek át.
Mert nyilván nem hagyják szó nélkül.Ezért véget nem érő vagdalózásokba megy át az egész, most itt bántjátok Vuki-t (amiben van valami), de Taxisnak is van egy stílusa az már biztos.....

Én sem szeretem az egymásnak küldözgetett üzeneteiket, de egyszerűen átugrom és kész, gondolom ez még nem jutott eszetekbe, azok az üzenetek amik meg közérdekűek azt úgy sem egymásnak küldözgetik.... ennyi
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 10:21
Előzmény: #3435  szarvasvadasz
#3439
Szia szarvasvadasz,

koszonom a klippet, gyonyoru.....

Szerintem felreertettel, nem allitottam, hogy nem kereskedtem fibonacci szamokkal es alapon.....(es meg penzt is kerestem vele...)
A tapasztalatom, hogy nem jelent elonyt szamomra a kereskedesben.....ezert nem hasznalom....
A piacon az elmozdulasok nagysaga es iranya tobbszorose amit termeszetesen ill. matematikai modon elvarhato lenne es itt lepnek be az emberi erzelmek...(felelem, remeny,kapzsissag, csorda szellem)

Soha nem allitottam, hogy a termeszetben ezek az aranyok nem talalhatok meg.....
sajnos nem tudok jo klippet,de kimutattak, hogy a fak szarai, levelei es torzsein is megtalalhatok ezek az aranyok es gondolom nem arulok erdekesseget, ha azt mondom, hogy nem csak 1 fara lehet ilyen aranyokat kimutatni, hanem a rendszerben ahol megtalalhato (az egesz erdore is fenn allnak az aranyok) es jatszhatunk tovabb a gondolatokkal.....
valoszinuleg ezek a torvenyek ahogy a kisebb egysegekben megtalalhatok ugyanugy a nagyobb egysegekben is megtalalhatok.......bolygok,csillagok, galaxisok es ezek rendszereiben is.....

szeretnem megkoszoni az idot es energiat melyet ram szantal....

link
(a megfigyelo pedig hatassal van a kornyezetere meg akkor is ha azt hiszi hogy nem)....

es nagyra ertekelem, hogy segiteni probalsz nekem illetve masoknak

;)

Legyen szep heted!
emerald 2014. 10. 08. 10:03
Előzmény: #3435  szarvasvadasz
#3438
Nagyon szép ez a természetes hullámtan...:)
emerald 2014. 10. 08. 09:56
Előzmény: #3436  pomperj
#3437
Szia,
Köszönöm a válaszod!

Ez az IMG? velük dolgoztam sokáig amióta AU-t kivették, és most kb pont annyival csúsztak lejjebb mint az utóbbi fordulók előtt mindig. Egyébként jó előrejelzők. Ha ők minuszban zárnak a többi pedig nem akkor azt figyeltem meg h másnap a többi is esik. Illetve fordítva is emelkedésben sokkal hamarabb emelkedik mint GDX. Legutóbb 3 nap volt a különbség!
Persze ez nem 100%-os, de működik.
Ezért "barométernek" jól használható...;-)

Majd ha veszek bármit is, GDX-et fogok.
De akkor marad a kézreülés, bányászatilag ;-)
pomperj
pomperj 2014. 10. 08. 09:30
Előzmény: #3421  emerald
#3436
Szia,
kerdesedre:

1)Ma a legerosebb hajtoero arany arra az USD arfolyam. USD erosodott, GLD parallel vele esett. Nagyjabol egyenlo mertekben.

USD meg kepes lehet 2-3%ot erosodni 1.22-23 ig. Szerintem utana egy sokhetes korrekcio jon ellentetes iranyba. Es ugyanezt varom parallel az arany araban: fel-korrekciot.


2)Alapszabaly, hogy aranybanyaszokra az arany ara, es a globalis piacok iranya kb. egyforma erovel hat.
Marpedig a globalis piacok iranya (DowJones World Stock Index), nos, erosen eso iranyban van.
A 335 szinten volt a top par honapja mar, es most esesben van, kozel 315 szintnel jar.
Semmi esely rovid tavon eros fordulatra.

3)Es meg van sok kisebb hatas, amiket itt sokszor kitargyalunk. Nekem van AU es GDX egy keves, keves fizikai is. A banyaszokkal minuszban vagyok, de se a nagysaguk se a visszateresuk miatt nem aggodom.

Azt gondolom, 2015-elso negyedben lesz GLD ara 1350-1400 savban, es lesz globalis piaci fel-korrekcio is akkoriban. Es majd akkor eladom, pluszban.
De most meg nem vennek hozza.

3)Egyeblent: tenyleg, miert is IamGold? Szegeny tegnap a leggyengebb volt a sok banyasz kozott. Es ami lefele menet a leggyengebb, az felfele is a leggyengebb szokott lenni. Van nala jobb banyasz.

4)Szoval, az eredo erohatas meg mindig lefele mutat nalam. Nem kell csinalni most semmit.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 08. 08:47
Előzmény: #3434  szarvasvadasz
#3435
Apropó "természetesen":

link

Budapest:
link

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 08. 08:37
Előzmény: #3431  emerald
#3434
++

Kisvuknak:
link

Nem a szakmai hozzászólásoknak szól természetesen.
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 08:16
Előzmény: #3431  emerald
#3433
Sajnalom, hogy igy gondolod.....
Tiszteletben tartom dontesedet, bar kicsit nagyobb kitartasra szamitottam volna toled.....
Ne aggodj, nem zavarlak tobbet hozzaszolasaimmal, csak dobok 1 bucsu emailt.....

Minden jot es sok sikert kivanok neked!
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 08:11
Előzmény: #3429  Törölt felhasználó
#3432
Szia arizona01,

Hogy vagy?
Mi ujsag veled?
Latsz valami erdekeset a piacon?
Megkerdezhetem van-e nyitott pozid es ha igen mi, es mire jatszol?

Nekem van nehany shortom indexekben es AUD/USD es NZD/USD-ban....
Ha minden a forgatokonyv szerint menne, vagy ahogy a Nagy Indian konyvbe irva vagyon....akkor oktober 25-ig az AUD/USD-nak mennie kellene 0.82-ig....
Onnan pedig 1 rendesebb korrekcio utan December.12-ig el kellene ernunk a 0,75-os celarat........
(ez volna a forgatokonyv, aztan meglatjuk mit hoz az elet)....

Erdekesseg keppen, nem reg hallottam itt, hogy a statisztikai hivatal beismerte, hogy a szamitasi metodja felulvizsgalatra szorul, mert nagy valoszinuseggel nehany ezerrel elszamoltak a munkaero piaci adatokat.....,de legalabb beismertek es holnap kozlik a felul vizsgalt adatokat.....
(Jo lenne ha AU-n kivul mashol is beismernek, ha esetleg hibaztak ill. elszamoltak az adatokat)......

Legyen szep napod!
emerald 2014. 10. 08. 07:39
Előzmény: #3425  Törölt felhasználó
#3431
Szia Kisvuk,
Most nincs kedvem kifejteni, mit miért írtam vagy min gondolkodom a bányászokkal kapcsolatban.

Elkeserítő azt látni hogyan megy tönkre a fórum.
Jobb lett volna ha nem reagáltál volna Gyuszi linkjére. Nem neked címezte, akinek nem inge, nem veszi magára.
Kérlek ne provokáld ki a konfliktusokat.

És ne hidd hogy ez amit Lulonak írtál téged kizárólag jóindulatúnak és segítőkésznek láttat.-legalábbis nekem nagyon nem.
A helyzet az hogy anno észre sem vetted h mennyire a szárnyai alá vett mikor elkezdtél irogatni. Sajnálom h idáig fajult.

Tudom most meg fogsz sértődni, pedig csak be kéne látnod hogy neked is tűrni kéne néha. Ha másért nem azért hogy valóban szakmai beszélgetéseket folytathassunk itt, és ne az "acsarkodást" kelljen olvasni oldalakon keresztül.
Nekem(más nevében nem nyilatkozhatom) nincs szükségem ilyen segítségre, a nyugalomnak viszont már nagyon örülnék.

Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 07:33
Előzmény: #3429  Törölt felhasználó
#3430
bizonyára ismered a mondást a zsákról és a foltjáról
Törölt felhasználó 2014. 10. 08. 07:17
Előzmény: #3427  Törölt felhasználó
#3429
Honnan tudod hogy az a polc nem jobb mint a másik volt, arrol nem volt szo hogy az a polc egy rosszabb polc,de nem tudom számodra érthető e ez az értelmezés.
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 23:24
Előzmény: #3427  Törölt felhasználó
#3428
Latod Lulo kutyabol nem lesz szalonna....
Azzal nem lenne semmi gond, hogy valakinek nincs tapasztalata ill. nem ert valamihez....,mert ugye a legtobb kepesseget tanulas utjan szerezzuk meg....es azert mert valaki meg nem tanult meg valamit azert nem lehet ot hibaztatni....
(most itt csak altalanossagba beszelek es nyilvan rajtad es rajtam kivul is leteznek 1 paran ebben a vilagban)......

a rosszindulat viszont 1 nagyon csunya dolog, es nem art am koran helyes peldaval elejet venni....

Gondolom emlekszel meg:

"Es a vilagossag a sotetsegbe fenylik, de a sotetseg nem fogadta be azt"

Arra is gondolom emlekszel, hogy mar emlitettem ez a csata mar reg eldolt, mielott elkezdtuk volna.....
(persze ertem en, hogy szeretnel visszavagni,de minnel nagyobb ellenallast tanusitasz es minnel rosszindulatubb leszel velem szemben annal jobban fogsz serulni.....)
Tudod hatas es ellenhatas, vagy mint az Aikido-ban....

Tovabbra is szeretnem javasolni ne reagalj az en hozzaszolasaimra, mert ugy jobban jarnal....

Tudod neha aldozatokat kell hozni, vagni kell 1 kereskedest ha veszteseges.....vagy nevetsegese kell tenni valakit ha tudjuk, hogy ezaltal segithetunk rajta es a tobbieken hosszutavon......(sajnos te lettel kivalasztva az aldozat szerepere)
(persze ez altal nepszerutlenne valtam es lehet hogy az **** kell fizetnem erte,de en legalabb megprobaltam segiteni, es hatha sikerult valakinek)......

Neked is segiteni szeretnek,de te ezt ugyse hiszed el....!!!!

Kezthetned talan azzal, hogy tobbet nem teszel rosszindulatu megjegyzest pomperj-re ill. hozzaszolasaira....

En viszont minden jot es sok sikert kivanok neked!

u.i.:

link

probaltal mar minnel tobb mindent megkoszonni 1 nap....
en azt vettem eszre, hogy amikor mar parodizalnak engem az miatt, hogy hanyszor vagyok kepes megkoszonni kulonbozo dolgokat akar 1 percen belul, akkor szerintem kezdesz jo uton jarni.....
ha pedig rendszeresen evekig igy viselkedsz, tisztelni fognak akik ismernek teged barmit is mondasz elotte ill. utana....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 22:44
Előzmény: #3426  Törölt felhasználó
#3427
szerintem sikerűlt átkerülnöd arra a bizonyos másik polcra-legalábbis nagyon remélem!
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 22:37
Előzmény: #3420  Törölt felhasználó
#3426
Pedig igazan johetne valaki helyetesiteni, mert ugy tunnik az olasz matematikusunk elment szabira es ki tudja mikor jon vissza.....
Szerintem a keves tapasztalattal rendelkezok kozul sokan rad szavaznanak, de mostmar illene kivalasztanod 1 celarat mondjuk a Daxli-n....
mit gondolsz 14000 jol hangzik????

Sajnos en alkalmatlan vagyok a feladatra, mert nem eleg hogy kulonbozo termekeken bullish mason meg bearish vagyok, raadasul meg kereskedek is az pedig nem illik egy igazi tozsde "guru"-hoz.....

Annak azert valljuk be kicsi az eselye, hogy egyszerre lesz a DAX 5000-6000 es az arany 1800$ illetve folotte az ezust ara mondjuk 40-60$....., most ugye olyan aprosagokrol, hogy AUD 0,7-0,8-as celar ill. NZD 0,6-0,75 az USD-al szemben is kicsit homalyosnak tunnik....

En nekem eleg annyi ha sikerul nehany forumtarsam figyelmet felhivni arra, hogy nem csak venni lehet am a reszvenyeket...
Tudod mint az isibe vannak maganhangzok es massalhangzok is, vagy a matekba nem csak osszeadni lehet hanem kivonni is....

Na mar most ha eljutottunk ugye majdnem az alapokig, hogy nem csak ugy lehet penzt keresni, hogy veszunk 1 indexet, hanem talan adni is lehet es azzal is lehet penzt keresni.....
akkor talan segitettunk megtenni nehany kezdonek az elso lepeseket....

Jo lenne ha az eddig magabiztossagtol szinte majdnem szetrobbano bikak visszaternenek a foldre, mert tud az fajdalmas erzes lenni am ha kiderul 1 ilyen bikarol, hogy nem mas o mint 1 borju aki ugy nez 1 kisebb oldalazasra,mint borju az uj kapura.....
es akkor itt meg nem beszeltunk egyelore korrekciorol ill. grizli baratunkat meg se emlitettuk.....
Pedig olyan is volt es lesz is meg.....!!!

Mindenesetre en tovabbra is ovatos lennek a longokkal, talan demon mikro lotokkal lehet probalkozni..., bar en azt idopocsekolasnak tartom....!!
Ha esetleg holnap vagy a jovo heten lenne esetleg 1 emelkedo nap nem biztos, hogy "szigetfordulo lesz" bar bevallom maig nem tudom mit is jelent ez....;meg az is lehet, hogy az esesnek is van korrekcioja.....

Ha van kedved es itt leszel meg majd szolok ha en kezdem longolni az indexeket....

Legyen szep heted taxisgyuszi!
Törölt felhasználó 2014. 10. 07. 22:00
Előzmény: #3423  emerald
#3425
Szia Emerald,

Megkerdezhetem miert IMG-t keszulsz venni???
miert nem GDXJ vagy GLD-t???
kivancsi lennek az okara?
illetve miert most akarsz venni es nem holnap esetleg a jovo honapban vagy december kozepen esetleg januar kozepen?
(csak erdekesseg keppen erdekelne???)

Minden jot neked es legyen szep heted!
mozarto 2014. 10. 07. 21:56
Előzmény: #3423  emerald
#3424
Holnap jelent az Alcoa, nálma bull-nak néz ki, lehet hogy viszi magával a fémszektort. Aluminuim, ritka földfémek,ezüst.Egy pattics lehet benne.
emerald 2014. 10. 07. 21:25
Előzmény: #3422  mozarto
#3423
Kösz, nem is kell gurunak lenni...:))
Mondjuk igaz most 9,96% minuszban vannak...:O
Talán lehet még várni.
Durva nap.
mozarto 2014. 10. 07. 21:08
Előzmény: #3421  emerald
#3422
Bocs, én a magam helyében nem vennék, csak úgy 1 dolcsival lejjebb. Nekem is van hasonló érzésből vett SSRI-m 6.6 körül, pedig láttam, hogy talán 5.2 körül fordulhat.Nem vagyok guru, csak megérzés.
emerald 2014. 10. 07. 19:46
Előzmény: #3417  pomperj
#3421
Szeretném kikérni a véleményed bányászokkal kapcsolatban.
Nem sürgős persze.

Nekem ma úgytűnik lehet IMG elérte a mélypontját.
Volt több mint 8% minuszban is. Ez az ár sokaknak tűnhet már jó belépési pontnak.
De korrekciót mindenképp várnék.
Vagy lehet rosszul látom a dolgot?!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek