Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vakablak
vakablak 2020. 05. 04. 11:54
Előzmény: #2198  Sigmund
#2200
"A gyűjtött és feldolgozott adatok alapján realtime termelésoptimalizációt hajt végre, így az ALTEO bármilyen piaci helyzethez közel valós időben képes alkalmazkodni” - ez azért nagyon menő! :)
Kiskaplar 2020. 05. 04. 11:31
Előzmény: #2196  medve4444
#2199
Két szegmensben van villamos energia értékesítés. 1, KÁT szegmens. Itt fix áron adja ez a MAVIR-nak a megújuló energiából nyert villamos energiát, így itt semmilyen kockázata nincsen. 2. Piaci árú értékesítés. A társaság alapvetően nem a nagykereskedelmi piacon van jelen, hanem a szabályozói piacon. Ez azt jelenti, hogy nem csak áramot ad el, hanem szolgáltatást is nyújt a rendszerirányítónak (MAVIR-nak) és részt vesz a magyar villamosenergia piac kiszabályozásában. Röviden: Az áram fogyasztásának és termelésének minden pillanatban meg kell egyeznie. Mivel a keresletet nem szabályozzák (bármikor felkapcsolhatod a villanyt), ezért a kínálat változásán keresztül érik az egyensúlyt. Ezen a piacon nem csak a villamos energia termelésért kapsz pénzt, hanem azért mert rendelkezésre állsz és ha a MAVIR küld neked egy jelet, akkor szépen te visszaveszed vagy felpörgeted a termelésedet. Olyan is elképzelhető, hogy eladod a kapacitásodat a MAVIR-nak, úgy, hogy egyik gázmotorod sem megy és azt mondod, hogy rendelkezésre állsz és várod a jeled, hogy menjél és akkor a MAVIR tenderen elnyert áron szállítod a megtermelendő villamos energiát (tehát nem piaci áron) és ekkor előfordulhat, hogy pl. egy hétig sem mész, mégis kapsz érte pénzt (kapacitásdíjat). Vannak heti, havi és negyedéves tenderek. A másik irány, hogy eladod előre a gázmotorjaid összes termelését és nem felszabályozol (emeled a termelésedet), hanem leszabályozol. Ekkor, ha jön a jel a MAVIR-tól, akkor kevesebbet termelsz, mint amennyit eladtál. Viszont itt az el nem adott energiáért szintén jelentős összeget kapsz (annyit, amennyiért elnyerted a tenderen), plusz nem kell elfogyasztanod azt a gázmennyiséget, ami a meg nem termelt villamos energiához tartozik. Ezenfelül, még kapsz egy kapacitásdíjat is (azért, hogy akkor termelsz kevesebbet, amikor a MAVIR mondja). Itt ezen a piacon a rugalmasságod sokat számít (pl. extrém példa egy atomerőmű vagy szenes erőmű nem versenyképes ezen a piacon, mert nem tudja gyorsan változtatni a termelését, itt a legjobbak a gázos vagy vizes erőművek) meg az határköltséged (azaz milyen költségszint mellett tudsz termelni). Tehát, ha a MAVIR tenderen elnyersz leírányú kapacitást, akkor ahhoz, hogy tudjál a megadottnál kevesebbet termelni, szükséges eladni az áramodat előre, viszont, ha azt látod, hogy az ott elért forward ár alacsony, akkor két dolgot tehetsz. Egyrészről, megemeled a kapacitásdíjadat és azt az összeget, amiért hajlandó vagy lefele szabályozni, így kompenzálva az esetleges alacsony villamos energia ár okozta veszteséget, vagy azt mondod, hogy te nem indulsz el a leirányú kapacitás piacon, hanem csak a felirányún és így nem vagy kitéve az alacsony nagykereskedelmi villamos energia áraknak, hisz csak akkor mész és olyan áron, amit elnyertél a tenderen és emellett még kapod a kapacitásdíjadat is. Mivel minden szereplőt érintenek az alacsony villamos energia árak, így mindegyik szereplő a MAVIR tenderen beadott árajánlataikban ezt a hatást kompenzálni fogja, azaz magasabb áron adja el a szabályozási energiát és a kapacitásdíját. Így igazából nincsen hatása a nagykereskedelmi áraknak a profitra, csak az, hogy milyen sikeresen tud a tendereken elindulni és nyerni.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 09:07
Előzmény: #2197  Donqatto
#2198
Szuper, bikapiacon ez bomba hír lenne, jó lesz ez a válság után nagyon.
medve4444
medve4444 2020. 05. 02. 18:06
#2196
Valaki tud arról valamit, hogy a céget mennyire érinti számszerűsítve a az Alteot az áramáresés?
(Ellenkező oldalról közelítve tehát a meglévő termelés hány százalékát tudják eladni fix árakon?)
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 30. 12:07
#2195
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 27. 11:55
Előzmény: #2191  vakablak
#2194
Igazából a 2. negyedéves jelentésen fog látszani igazán a vírus-hatás, ha ott nincs nagy visszaesés, akkor szerintem megindulhat a felfelé a papír, ha a nemzetközi hangulat sem gátolja. Szóval szerintem nem kell hozzá 1 év.
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 27. 11:21
Előzmény: #2189  vakablak
#2193
Nekem csak ez az 1 papírom van nyerőben, meg a BIF 0-ban, másik 3 bukó :(
Sajnos nem álltam bent reggel, pedig jó vétel lett volna, azért még vadászok 700 alatt. 
Most egy lassú felívelés várható szerintem, már a dupla W helyett U a tippem, lehet más papírban több lesz a hozam, de ezt kevésbé érinti a vírus, én tartom és bővítek amikor jön egy kis pénzem.
Zsimo
Zsimo 2020. 04. 27. 11:01
Előzmény: #2191  vakablak
#2192
Kérdéses jól döntés volt e? 
Szvsz én tartom és kivárok 
vakablak
vakablak 2020. 04. 27. 09:58
Előzmény: #2190  Zsimo
#2191
Hát, rövid távon ott nagyobb elmozdulás várható, mint itt. De befektetők vagyunk, meglátjuk mi lesz az Alteo-val egy év múlva... Bízom benne, hogy nem fogunk csalódni...
Zsimo
Zsimo 2020. 04. 27. 09:47
Előzmény: #2189  vakablak
#2190
Kisbüfi dobta átment az Opusba
vakablak
vakablak 2020. 04. 27. 09:42
Előzmény: #2188  Sigmund
#2189
Az sajnos most oké, hogy minden mással is bukóban vagyok, de hogy az Alteo-val is!? (r., 700)
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 23. 17:12
Előzmény: #2187  bluestar
#2188
z 730, 1000 db. érdekes volt, ha 16.59-kor veszi meg, jobban jár, akkor kapott volna olcsóbban is.
bluestar
bluestar 2020. 04. 23. 11:09
Előzmény: #2186  Sigmund
#2187
Annyiból érdekes, hogy utána vehetnek sajátrészvényt. A könyvet elnézve kb. 10 millió Ft vevő kellene 800 Ft-ig :)
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 22. 13:42
#2186
Ápr 30-ig dönthetnek bármikor, nagy hírértéke nincs, de legalább van cikk belőle :)
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200422/az-alteo-igazgatosaga-fog-donteni-a-kozgyules-napirendi-pontjaiban-427672
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 21. 20:59
Előzmény: #2184  vakablak
#2185
már kommunikáltak szerintem, leírták milyen hatással lehet rájuk a járvány, így nagyon nincs mint mondani szerintem. Ma is átlag feletti forgalom volt, nagy küzdelem van itt 700-on, remélem nem szakad le innen.
Otp-t ma én is vettem picit, lehet korai volt. Kezdtem elbizonytalanodni a W-ben, amit várok, ezért...
vakablak
vakablak 2020. 04. 20. 15:27
Előzmény: #2181  Sigmund
#2184
Elég nagy csapkodás van ma; 14,5 k forgalom mellett épp nullában áll a rv. Azon gondolkodtam, hogy ha én nagy cég lennék, akkor most csendben, visszavonulva kihúznám valahogy őszig vagy inkább erőt mutatva kommunikálnék-e? Mindkettő mellett vannak érveim. Ti mit tennétek?
bluestar
bluestar 2020. 04. 17. 17:28
Előzmény: #2182  vakablak
#2183
Április 30-ra van kiírva az elhalasztott közgyűlés, de szerintem akkor sem lesz megtartva, szép sorban minden tőzsdei cég elhalasztja. 
https://webradio.hu/hirek/koronavirus/koronavirus-nem-tartanak-aprilisban-kozgyulest-a-tozsdei-tarsasagok-koztuk-a-4ig-nyrt-sem
vakablak
vakablak 2020. 04. 17. 09:57
Előzmény: #2181  Sigmund
#2182
Én folyamatosan veszeget(t)em, de bevallom most elcsábultam és vettem OTP-t is, ami megfeleződött rövid idő alatt. Van valamilyen dátum, esemény, hír az Alteo-val kapcsolatban? Az általános Portfolio-s körkérdés óta nem hallottam felőlük semmit.
Sigmund
Sigmund 2020. 04. 15. 15:13
Előzmény: #2180  vakablak
#2181
Most annyira nem :)
 most romlott el a hangulat, jöhet egy újabb lekör szerintem, én dupla w-re számítok májusi mélypontokkal, bár itt lehet nem lesz nagy mozgás, az eddigi pozitív hangulatban se emelkedett sokat. 
700-on szépen megtámasztották, az Te vagy?:) (7700 db vétel)

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek