Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 31. 08:53
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Nem kétséges. Egyértelmű. Rajta vagyunk a célpontlistán. Innentől nem az a kérdéses, hogy levadászna-e, hanem csak az hogy mikor. Most a pozícióépítés megy. Csak úgy szétütni minket nem érdemes. Előbb ki kell használni az időt a haszonmaximalizálásra. A NY-i és londoni kisgecik pontosan tudják mit csinálnak. Lehet köpködni rájuk, lehet utálni, gyűlölni őket, csak leszarni nem érdemes. Mert az sok(k)ba kerül. Oda nem érvényes a 2/3. Azokat a 4/3 sem hatja meg.
Törölt felhasználó 2010. 07. 31. 08:50
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
ha az ország gazdaságának pénzügyeinek annyi , tök mindegy hogy ki az új alkotmánybíró és miért, vagy mit mond ez vagy az a polgármester , milyen új törvények születnek és az is, hogy gyurcsány-bajnai börtönbe van e vagy sem ..

tök mindegy .

Kérdés az, hogy melyik ország fog elsőnek bedőlni , bár az eu nem hagyja -de abban tuti hogy nem lesz köszönet . A görög , román , magyar összesen 17% tesz ki az eu-ban , ráadásul ebből kettő nem az euró övezetbe tartozik . Hót zicher hogy elsőnek a görögöket mentenék..

már akkor szerba lennénk, ha az állampapirokat és kötvényeket eladnák, és a kapott forintot devizára váltanák ... Az MNB összes dev.tartaléka nem lenne elég...
(A times ekkor mit írna ? )
Törölt felhasználó 2010. 07. 31. 08:41
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
míg a nagy elosztó rendszerek reformjai, az állami kiadások csökkentése nem kezdődnek el , addig ez a 29 és egyéb. cuccok csak sima politikai himi humiknak számítanak.

hogy szükség van -lesz e az IMF-re ? Aki ezt ma megmondja , az nyerhet vasárnap egy videoton hangszórót - szélestől . Ki tudja azt , hogy jöhet e avagy sem újból egy kisebb-nagyobb válság /forint/ ? Hogy egyedül önmagunkban azt átvészelhetjük e mindenféle biztosíték nélkül ? Hát..minimum hogy kétséges.
(Ha már egy tök eladósodott export orientált ez az ország a felcsúti szűzmária segedelméből , mivel a saját piacunk nem képes eltartani minket )
Törölt felhasználó 2010. 07. 31. 00:30
Előzmény: #1  portfolio
#37
Úgy legyen, ne kelljem soha többet IMF-védőháló!

Kicsit zavar azért, hogy pár hét nyugalom, elkelnek az állampapírok, a kormány máris arról zengedez, hogy felesleges IMF, hogy megszűntették az ország vészhelyzetét és máris újjáépítés történik.

Hogy fogom én kibírni a 8-százakárhány éves sikerpropagandát! Még semmit sem tettek (jó, kis ingyen pálesz, adómentes öröklés, legális kertész, és a csúnya bankok, biztosítók adója), de már pörög az öndícséret.

Máris jobban élnek valakik, mint 2 hónapja!
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 16:08
Előzmény: #34  jumbo2
#36
Nem sok helyen lesz polgármesterük, az biztos. A parlamenti választáson is alig volt egyéni befutójuk, mint az várható volt. Ez meg leginkább ahhoz hasonlít. Mi ebben az új vagy a meglepő?
exley 2010. 07. 30. 16:07
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#35
Mit? Az embereknek fűtést és enni? hol élsz? Végig lehet menni Budapesten és a vidéki nagyvárosokban ezrével utzán télen nyáron a koldusok hajléktalanok, mindenüktől kifosztott cigányok.
jumbo2 2010. 07. 30. 16:03
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#34
Akkor a legutóbbi közvélemény kutatási adatoknak biztosan örülsz:

link

Már Budapesten is esélytelen az MSZP, 10%-on vannak :)

Egy kezemen megszámolható lesz, hány helyen lesz polgármesterük :)

Azt hiszem, a szocik SZDSZ pályára álltak.

Ugye most örülsz pénznyelő? :)
szivacs
szivacs 2010. 07. 30. 15:47
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#33
OK, ha nem szavaztál rájuk, én sem. A többit a "Mi lesz veled Magyarország ?" fórumon, inkább oda tartozik. Itt inkább térjünk vissza az imfes témára.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 15:06
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Írtál és ez a lényeg ,minden más sajt.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 15:04
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
A részvétet viszont nem azért írom, hogy "ne utáljanak annyira", mert ez a része nem érdekel.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:51
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
Először azt akartam írni, hogy nem értem, amit írsz, aztán megnéztem a topicot... Nyáron kevésbé vagyok aktív, így az elmúlt hetekben max. csak 1-2 topicot néztem meg, ezt nem olvastam.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:31
Előzmény: #23  opposition2002
#29
Aha. Szóval ha azt mondom hogy nem túl bölcs dolog kiállni a golyózáporba védtelenül, akkor én az ország csődjét kivánom. Erre a következtetésre max egy agymosott fideszes juthat. Mert az csak netgyurcsány lehet aki a nagyvezérre csúnyát mer mondani. Engem nem fogsz látni örömködni ha bedöntenek minket. Most még van értelme szólni, utána már csak a romeltakarítás következik. Akkor tenni kell a dolgunkat, nem pofázni. Akkor enni kell adni az embereknek, meg fűtést...
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:25
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Pénznyelő azért egy részvétet írhatnál a lelkizős topikba , hogy ne utáljanak téged annyira, persze csak 1 ötlet .
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:24
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:20
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Fogalmazzunk pontosan: Bokrost támogattam + a szocik és Fidesz ellen szavaztam.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:18
Előzmény: #23  opposition2002
#25
Én csak azt az alaphozzáállást nem értem, hogy a más vélemény miért kezelendő eltörölni való ellenségként? (költözzenek el, szorítsuk partvonalra, ők a rosszak, stb.). Nem lehet, hogy létezik más - nem hazaáruló, nem bűnöző, nem világösszeesküvő, nem nemzetirtani akaró, stb. stb. - hanem egyszerűen csak a tiéddel/tiétekkel nem egyező vélemény is?
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:17
Előzmény: #21  szivacs
#24
A gyermek-és családbarát Bokrost és a herényi csapatot favorizálta anno...
opposition2002 2010. 07. 30. 14:15
Előzmény: #18  szivacs
#23
Hát egy dolog biztos, az utóbbi időszakban elszaporodtak a netgyurcsányok (ami pont olyan, mint az igazi, csak még névtelenségbe is burkolózik).

Eléggé szomorúnak tartom, hogy egyesek mintha kifejezetten annak szurkolnának, hogy legyen valami jó kis forintválság, és akkor majd ők kiállhatnak, és pöffeszkedve mondhatják, hogy "Na mi megmondtuk, dilettáns barmok". De én abban reménykedek, hogy nem fog összejönni nekik. Magyarország már megérdemelne egy kis változást, a Parlamentből már eltűnt szellemiséget képviselők meg fogják tanulni, hol a helyük (legfeljebb itt, a virtuális térben). Vagy példát vehetnének azon amcsikról, akik George W. Bush újraválasztása után fogták magukat és elköltöztek az USA-ból...

Magyarországnak győznie kell, és ehhez bizony először a kishitűséget kell legyőzni, és az ellendrukkereket partvonalra szorítani...
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 14:12
Előzmény: #21  szivacs
#22
Ismét? Írd már le az előzőt...

Baromi sokszor leírtam: nem szavaztam se a szocikra, se az SZDSZ-re, se 2002-ben, se 2006-ban, se 2010-ben, tehát nem juttattam őket hatalomhoz és nem is tartottam ott őket..

Te kire szavaztál?
szivacs
szivacs 2010. 07. 30. 14:05
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
A mindentudó és magabiztos pénznyelő ismét melléfogott, nem segítettem! Az előzőket (MSZP, SZDSZ) viszont te segítetted a hatalomhoz és ott tartottad ugye? Igen vagy nem válaszolj!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek