Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2010. 08. 02. 23:14
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
"Védőháló? Miről beszélsz? Gondolom az megvan, hogy amióta "lemondtunk róla", azóta az 5 és 15 éves államkötvényre 4-szeres túljelgyzés volt legutoljára, az IMF kamatainál alacsonyabb kamat mellett... "

Mikor is történt ez kedves Vernyul?
Ha már ilyen nagy a szád nem ártana valami adattal alátámasztani azt...
exmnbs1 2010. 08. 02. 23:11
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
szerinted IMF és EU hitel nélkül is ilyen lenne a kamatszint?
Törölt felhasználó 2010. 08. 02. 22:56
Előzmény: #137  togyozo
#138
Azért a hajam keményen égnek áll itt a sok balos marhaságtól. Akkor nézzük is ezt a gyöngyszemet...

"Szerinted okos dolog lemondani egy pü-i védőhálóról a jelenlegi gazdasági környezetben?

--- Védőháló? Miről beszélsz? Gondolom az megvan, hogy amióta "lemondtunk róla", azóta az 5 és 15 éves államkötvényre 4-szeres túljelgyzés volt legutoljára, az IMF kamatainál alacsonyabb kamat mellett...

Ez okos gazdpol lépés, ami az ország javát szolgálja?

--- Igen azt, bele sem akarnak kerülni mégegy adósság-spirálba....

Jövőre 2 milliárd, utána közel 3,5 milliárd EUR-t kell visszafizetnünk. Ez kb. annyit jelent, mintha nem 3%-os hanem 6%-os ÁHT hiányt kellene finanszíroznunk."

--- Egyébként ha itt "lenne" a "védőháló", az pontosan mit jelentene? Hogy IMF hitelből finanszírozzuk az IMF hitel esedékes törlesztőjét? Ez miért is jobb annál, mintha a piacról szerzi be az AKK a pénzt alacsonyabb kamat mellett, mint, amit az ájemef adna? Jézus....

Ezekkel a bullshitekkel az előtt vagy után tömitek az egymás fejét a pártértekezleten, hogy elénekelitek az internacionálét? Baz+

togyozo 2010. 08. 02. 22:35
Előzmény: #136  tokos.
#137
Tokos!

Szerinted okos dolog lemondani egy pü-i védőhálóról a jelenlegi gazdasági környezetben?
Ez okos gazdpol lépés, ami az ország javát szolgálja? Jövőre 2 milliárd, utána közel 3,5 milliárd EUR-t kell visszafizetnünk. Ez kb. annyit jelent, mintha nem 3%-os hanem 6%-os ÁHT hiányt kellene finanszíroznunk.
tokos. 2010. 08. 02. 22:19
Előzmény: #135  togyozo
#136
A mi lett volna, ha általában hülye kérdés, mint most is.

Mi lett volna, ha a Fidesz kormányoz? Lehet, hogy IMF-re sem lett volna szükségünk, és EURO-val fizetnénk.

Amúgy más a helyzet, ha kénytelen vagy megállapodni, mert a csőd szélén áll az ország, és megint más, mikor nem.
togyozo 2010. 08. 02. 22:10
Előzmény: #134  jumbo2
#135
Igen csak Viktor mégis inkább a másikat választotta...
Szerinted mi lett volna a Fidesszel, ha akkor nekik kell megállapodni az IMF-el?
jumbo2 2010. 08. 02. 22:05
Előzmény: #133  togyozo
#134
Bajnai végrehajtotta azt, amit az IMF megkövetelt.

Más választása nem volt, esetleg még az államcsőd.

Ez érdem?
togyozo 2010. 08. 02. 21:48
Előzmény: #127  jumbo2
#133
Jumbo!

Észtország: -14,1%
Írország: -7,1%
Lettország: -18,0%
Litvánia: -14,8%
Románia: -7,1%
Szlovénia: -7,8%
Finnország: -8,0%
Ukrajna: -15,2%
Oroszország: -7,9%

Csak néhány ország így kapásból...és azért ne feledkezzünk már meg arról, hogy a 4%-os hiány, meg a 6,3%-os visszaesés között van némi összefüggés...

A bajnai reformkísérletekről:
1) akkor többek között te anyáztál, hogy ő már ne fogjon semmihez hozzá mert nincs meg a társadalmi felhatalmazása
2) az adórendszerben vagy a munkaerő-piacon még mindig több normális intézkedést hozott, mint amit a jelenlegi kormány (tervez)
tokos. 2010. 08. 02. 21:40
Előzmény: #127  jumbo2
#132
Ezek azért nem Bajnainak köszönhetőek a reformkísérlet kivételével. Csak simán a szoci kormányoknak.

Bajnait nem isteníteném (mint mondjuk az itteni balosok többsége), de kétségteleül jobbnak tűnt, mint az elődei, mégha tulajdonképpen csak az IMF előírásait is vitte végig... Legalábbis azok voltak az elfogadhatóak. Amit maga művelt (szoci háttérrel) az inkább ne lett volna...
tokos. 2010. 08. 02. 21:36
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#131
Nem beszélek mellé, ez van. Jelenleg úgy tűnik, hogy nincs rá szükség.

A kérdésre vonatkozóan a kommunikációjuk eléggé gyengécskére sikerült az első pár hétben. Nem biztos, hogy átengedtem volna őket, ha én vizsgáztatom, ez kétségtelenül nagy hiba volt. Az is, ahogy az elrontott Kósa nyilatkozatra reagáltak. Ott hirtelen kockára fagyott bennem is a kaki.

Csak ugye most nem erről beszélünk.

Persze megint nyilván jól esett fikázni őket. Nem állítom, hogy nincs miért, csak jelenleg épp úgy tűnik, hogy nem az IMF miatt kellene.
jumbo2 2010. 08. 02. 21:27
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
Pénznyelő, felhívom figyelmedet, hogy a semlegesnek állítom be magamat taktika megbukott. Sajnos 1-2 évtized kellett hozzá, hogy a szavazók rádöbbenjenek, a szocik (+SZDSZ) csak hazudni tud.

Hiába már a semlegességet hangoztatva meddő fidesz fikázás.
A pártjaid megbuktak és egyre lejjebb kerülnek. Én már nem ismerek szoci szavazót. Kihalnak lassan.

Lassan te is leteheted a lantot. Nem lesz már ügy, amit képviselj.
Törölt felhasználó 2010. 08. 02. 21:25
Törölt hozzászólás
#129
jumbo2 2010. 08. 02. 21:23
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#128
"Bajnai tevékenységének pozitív megítélésében egyetértünk"

Egyetértetek ti, szoci szavazók.
jumbo2 2010. 08. 02. 21:22
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#127
"ha egy gazdasági fórumon előkerülő adatok között nagyobb számban van Bajnait igazoló"

Nézzük az adatokat.
-6,3% GDP. Messze a legrosszabb a régióban.
Egy halom IMF kölcsön. Ebben max. Románia vagy Ukrajna versenghet velünk a környéken.

Reformkísérlet? Ja, az nem volt semmiben.

Éljen Bajnai, a gazdasági csoda megteremtője.
Törölt felhasználó 2010. 08. 02. 21:16
Előzmény: #124  tokos.
#126
Tokos, megint mellébeszélsz:

"Pedig, ha nem kell hitel, akkor nem kell."

Ha nem kell hitel, akkor nem kell. (a korábbi feltételeit azért ettől még tartani kell). De akkor 1-2 héttel korábban miért mondták, hogy kell az új megállapodás, még néhány héttel korábban meg miért beszéltek csődről? (valamelyik biztosan hazugság) Szerinted ez felelősségteljes, kiszámítható kormányzásra utal? Mert szerintem nem. És azzal, hogy ezt mondom, nem mondom, hogy az IMF a fenekébe kell bújni.
tokos. 2010. 08. 02. 20:52
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#125
"Mivel a párt bázisa Szegeden van, ezért a programban külön fejezetet szántak a városnak. Szeged mellett hatalmas (és olcsó) hegyet építenek, azért, hogy "tudjanak a gyerekek télen szánkózni, és hogy ne költözzenek el a végzős egyetemisták Budapestre". "

Megvan, hogy kire szavazok - ha ígérnek sípályát is...
tokos. 2010. 08. 02. 19:50
Előzmény: #123  Knight Tyris
#124
"De ennek ellenére jelenleg én inkább jobbnak tartom, hogy van némi szabadságunk, ahelyett hogy feltétel nélkül megint igába hajtottuk volna a fejünket. "

Én is csak csodálkozok, hogy értelmes emberek mit össze hadoválnak arról, hogy mi hazaküldtük az IMF-áet, meg mit tudom én.

Nem állapodtak meg velük, ennyi. nem hiszem, hogy elküldték őket, az IMF vonult el nagy csindarrattával, az emberben felmerül, hogy jókora színjáték is volt egyben.

Pedig, ha nem kell hitel, akkor nem kell. Az emberkék egyik topicban hülyézik a másikat, hogy minek vett fel valuta alapú hitelt erre, vagy arra, a másikban meg hülyézi a kormányt hogy miért nem vett valuta alapú hitelt hasonló sz.rokra... Kizárt, hogy jót tegyél nekik...
Knight Tyris 2010. 08. 02. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#123
Hát meglehetősen furcsa logikád van, de kétségtelen a kákán lehet vele csomót keresni. :o)

Nézd, alapvetően ott a félreértés hogy az új IMF megegyezés alapvetően nem IMF hitelből történő IMF hiteltörlesztésre lett volna megkötve, hanem arra szólt volna hogyha valami nagy vész van külföldön akkor le lehetett volna hívni, egyébként teljesen normálisan a piacról történő finanszírozással törlesztünk.

Tehát normál állapotot feltételezve 2013-ra perpill nem kell most fedezetet felmutatnunk, hanem amikor aktuális lesz be kell vonni a tölresztészhez szükséges pénzt a piacról.
Pont úgy ahogy most is teszi a folyamatosan lejáró 20.000 MRD forint feletti államadósságunk törlesztésekor és megújításakor az Államadósságkezelő.

Ha nagy vész lesz így is úgy is kell újra pénz, és akkor lesz is megegyezés tehát valóban megnyugtatóbb lenne ha összejött volna a készenléti-hitel megegyezés, mert az egy lépés előnyt jelent(ene) -ha bejön a "ha".
De ennek ellenére jelenleg én inkább jobbnak tartom, hogy van némi szabadságunk, ahelyett hogy feltétel nélkül megint igába hajtottuk volna a fejünket.

A normál körülmények feltételezése esetén -amelyet kiindulópontnak vettünk- pedig felesleges pánikot keltened főleg évekre előre.

.
Részemről lezártam véglegesen a témát.
tokos. 2010. 08. 02. 19:16
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#122
Nem vitatkoztam, azt irtam, hogy vedeni kellett a bolsikat, es rogton megjelentel.

Te meg a lelkedre szivtad, pedig tenyleg ez van. Mint ahogy a jelenlegi kormanypartok ocsarlasabol sem maradsz ki...
watson
watson 2010. 08. 02. 17:51
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
:D "A párt ígéri, megígérik az ígéreteiket."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek