Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 23:45

84% szerint rossz irányba megy az ország. Ki jöjjön a FIDESZ után?  

megmondom őszintén, teljesen reményvesztett vagyok. Úgy látom, a magyar politika utánpótlási csatornái az elmúlt évtizedekben már eleve torzan alakultak ki, vagy utólag torzultak el, mindenesetre a politikussá válás mintha kifejezetten egy kontraszelektáló folyamat eredménye lehetne csak. A végtermék, a politikus pártja és saját maga hatalmi és anyagi érdekeit követi, a politikát ezeknek rendeli alá, személyisége vagy az évek során alakul át, vagy eleve csak bizonyos emberek lépnek erre az útra.

Hogyan lehetne áthidalni azt az ordító ellentétet, hogy a mikrokörnyezetében az ember ismer jó néhány becsületes embert, a politikusok között viszont mintha nagyítóval kellene keresni ezeket, ha akadnak egyáltalán. Hiába váltjuk le a fideszt, jobb helyette az mszp? az lmp? a jobbik? szerintem szinte mindegy.

egy civil, aki ma még normálisnak tűnik, az marad-e a politikában is? Nem annyira átszövi-e már az egész politikai-gazdasági-hatalmi elitet a kéz-kezet mos és a gazdasági önérdekek olyan sűrű hálója, amitől semmilyen akár újonnan alakuló politikai erő sem lehet képes távol tartani magát, mert előbb-utóbb úgyis betalálnak közéjük is, akiknél a hatalom van?

Lehet-e itt bármilyen változásban reménykedni? Van-e rá bármilyen remény, vagy lehetőség, hogy ilyenek utat törjenek maguknak, hogy eljussanak a választók elé? Engedi-e ezt a jelenlegi politika egyáltalán?

Meggyőződésem, hogy a jövő nem a jelenlegi pártalkulatokban van megírva. Felesleges itt akármilyen koalíciókról még csak gondolkodni is ellenzéki oldalon, itt már szinte mindenki leszerepelt. Ezek már újat mondani, mutatni nem tudnak. Új hitet, új reményt adni nem tudnak.

De van-e még bárki, aki hajlandóságot érez a köz ügyeinek önzetlen intézése iránt, és nem fertőzte még meg a magyar politikai rendszer? Félek, hogy ha van is, nem tud előkerülni, nem tud érvényesülni ebben a szisztémában.

Mi legyen tehát a megoldás? Ki jöjjön a fidesz után? Jöhet-e bárki jobb, mint az elmúlt 20 évben?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2012. 01. 15. 17:41
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#80
"Szóval akkor a magáncsőd is a karvalytőke kizsákmányolásának a módja?"
Ezt olvastad ki az írásomból?

"Azért kell megáncsőd, mert a magyar jogszabályok felelőtlenül szabályozták ill. nem szabályozták a hitelezési gyakorlatot, így nincs más lehetőség az utólagos, azaz demokratikus szabályozásra a meglévő bedöntött adósok számára, mint a magáncsőd intézménye."

Értem! Tehát ahonnan átvennénk (mivel ez több "demokratikus" országban létezik, szintén az adott ország felelőtlen jogszabályozásának az eredménye. És utólagosan nincs más azaz demokratikus szabályozástra lehetőség. Tehát akkor ezekben az országokban is sántit a demokrácia?

Ezt a "karvalytőkét" ne add a számba!
Én inkább azt mondanám azzal, hogy más nevet adnak a gyereknek, még ugyan azt fogják átélni a károsultjai. Nincstelenség!
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 17:35
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
Egyetértek, nagyjából minden kiegészítéseddel (kivéve az ÁFA-t). Ezzel meg nagyonis:

"11 Na ez az, ami tényleg nem kerülne semmibe és hatalmas pénzeket és nagy szabadságot hozna. A kormány propagandájával pont megegyező irányú lenne... érdekes, hogy ehelyett inkább a bizalom rombolást választották."

Pont ezt írom én is jóideje. A nagy szabadságharc jegyében jelen pillanatban sokkal KEVÉSBÉ vagyunk szabadok, mert éppen a szakadék szélén billegünk. Ha Orbánék ezt a nagy hatalmukat valódi átalakításokra használták volna fel (azaz nem szabadságharcra), akkor most 240 lenne az euró, 5%-os kamatszint és az MNYP államosítása nélkül is kedvezőbb az adósságszint. Azaz most szabadabbak lennénk sokkal. Ja és átmeneti népszerűségveszteség után lassan saját szempontjukból is jobban állnának mint most. És a mozgástér csak fogy, a Ft árfolyam meg a hozamok meg csak szorítják tovább a hurkot.

madridista_
madridista_ 2012. 01. 15. 17:33
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#78
loliense 2012. 01. 15. 17:31
#77
Drága Portfólió Lakóközösség!

Azt szeretném megérdeklődni a kedves topiklakó fiataloktól,hogy esetleg feltűnt-e már nektek,hogy ezen topics,sem címében,sem bevezető írásában nem a gazdasági válság boncolgatása okán jött létre!

Biztosan „sokan vettétek a fáradságot,hogy Asun-nasin-apli fejtegetését átolvassátok, átgondoljátok és a témához igazodva önálló véleményeteket,több összetett mondatban megosszátok másokkal is!

Nem tudom feltűnt-e már nektek,hogy azon kívül,hogy itt általában mindenki tőzsdézik,-de ettől függetlenül esetleg más témák is felmerülhetnek az életünkben,nem csak a gazdaság,vagy a pénz!

Ha például lenne egy olyan topics,mely a heterók anális szexuális életével foglalkozna,egyáltalán nem biztos,hogy a fibonacci számok,vagy az államcsőd gazdasági hatásának kibontása a megfelelő útvonal a téma kielemzéséhez!

Esetleg,ha valaki úgy gondolja,hogy az eredeti témát átolvasva lenne saját,privát véleménye,én olyan szívesen olvasnám azt is,nem csak a faszon közgazdászkodókat!

Persze azt is „megértem”,ha az orgazmusról:a pártpolitika,Orbán-Gyurcsány-Bajnai-Vona,a reálnövekedéshozam jut eszébe a sok kedves fórumozó közgazdász gyereknek!-de esetleg nem lehetne néha ideákról,elvekről,emberi dolgokról,privát problémákról is beszélgetni civilként,ezzel a szinte állandó és az ország virtuális területét lefedő,”független” fórumozó közösséggel?

Vagy talán,tessék beszüntetni a topics nyitogatást,mert 10-ből 9-nek, úgy is ugyan az lesz a témája 3 beírás után- jó bután!

Köszönöm tisztelt nővéreim,bátyáim,hogy meghallgattatok,oszt jó nagyot mindenkinek
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 17:26
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Az átlagos futamidő 3.5-4 év. De az jogos, hogy 1 évben nem kell refinanszírozni a teljes állományt, csak átlag negyedét-harmadát. Így valóban 3-4%-os hozamemelkedés (egy egész éven át) az nem jelent 400 mrd-os tehernövekedést, csak kb. a felét. Azért az a 200 mrd se kis tétel.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 17:05
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#75
Ebből van persze néhány igen hangzatos, de megvalósíthatatlan, vagy pénz nem hozó, ill. jósokáig csak vivő. Megint más kérdés, hogy a nem ínséges időkben meg kellett volna kezdeni az átalakításokat.
Az első kettő azonnal pénzt hoz és kivitelezhető.
3, 4 Már meg kellett volna kezdeni és nem megy egyik pillanatról a másikra, ugyanakkor lehet, hogy rögtön pozitív összegű lenne.
5 Rögtön elbukott a kezdeményezés, mert a világ szerint egyből nácik lettünk. Egyébként nem 100%-ig hatékony.
6 Régen meg kellett volna tenni, bár a szolgáltatásokat kell javítani és nem pénzt elvonni.
7 20 éve tudjuk, hogy fentarthatatlan.
8 Ez az, amit nagyon kellene, de soha nem fog megtörténni.
9 Ez önmagában úgy hülyeség, ahogy van. Már a szocik emelése sem hozta meg a hozzá fűzött reményeket a mostani meg már simán elképzelhető, hogy negatív eredményt hoz. A 30, az meg tuti. Az EU nem is engedné.
10 Nagy a tiltakozás, de kívánatos lenne. A felmérések, nyilvántartások viszont jó sok ideig csak a pénzt fogják vinni. De jó a haveri cégeknek.
11 Na ez az, ami tényleg nem kerülne semmibe és hatalmas pénzeket és nagy szabadságot hozna. A kormány propagandájával pont megegyező irányú lenne... érdekes, hogy ehelyett inkább a bizalom rombolást választották.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 16:56
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
@penznyelo:

csak atfutottam az irasod, 1 dologra reagalnek, ami szemet szurt. A kamatemelkedes az nincs evi 400mrd.

Nagyjabol 5000mrd forintot refinanszirozunk evente, azaz 3% kamatemelkedes 150mrd-s pluszteher evente. Igaz a lejarati szerkezet miatt van ami 10 evre szol, van ami 3 honapra.

Azt el tudom kepzelni, hogy az atlagos lejarati ido 1 ev osszes kibocsatasat tekintve kb. 3-4 ev. Es akkor valoban 400, sot joval tobb mrd forint pluszteher. Egyelore itt meg nem vagyunk, de ha fenntartjak ezt, akkor itt leszunk.

Mas kerdes, hogy ez a kamatszint fenntarthatatlan, ezert kvazi jelenleg is csodben vagyunk, hiszen az allamadossag finanszirozasa kb 2 honapja fenntarthatatlan palyara lepett.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 16:43
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
"De akkor vegyük szépen sorban: véleményed szerint milyen intézkedések kellenek, hogy a hiány apadjon, a hitel fogyjon ?
Honnan lehet még elvenni ?
Milyen adókat lehetne még bevezetni ?
Kiadási oldal csökkentése... rendben... és mit lehetne még csökkenteni a politikusok díjazásán kívül ?"

1. Lineáris adó visszavonása. Ez kb. évi 4-500 mrd Ft.
2. Nem kellett volna elszórni az MNYP pénzt, ha már államosítottuk. MOL-t el kell adni, teljesen értelmetlen volt a megvétele.
3. Önkormányzati rendszer valódi átalakítása. Nem kell 3000-nél is több önkormányzat.
4. Az államapparátus valódi racionalizálása. Legalább 100e közalkalmazott elbocsátása. Nonszensz, hogy a cseheknél, szlovákoknál arányaiban fele (!) ennyi a közalkalmazott, mint nálunk.
5. Segély, szoc. tám. átalakítása: a pénzbeli juttatás helyett a nem pénzbeliek arányának növelése (iskola, kaja, stb.).
6. Eü. rendszer átalakítása.
7. Nyugdíjrendszer valódi reformja. Mert eddig csak elvették az MNYP-t, meg nagyon helyesen szigorítottak a rokkantságin, meg a korkedvezményt megszüntették. Ezt az utat folytatni kell. A korhatár nyilván emelkedni fog és elkerülhetetlen, hogy a nyugdíjak akár csökkenjenek (vagy pár évig ne legyen reálértelemben szinten maradó).
8. Állami pénznyelő cégek gazdálkodásának nagyon szigorú felülvizsgálata, átalakítása. Az nem elég, hogy a szocik haverjai után saját haverokat tesszük oda.
9. ÁFA lehet 30%, ha baj van.
10. Ingatlan- és vagyonadó (elfogadható mértékű). (ha az eddigi pontok megvalósulnak, ezekre lehet, hogy nincs is szükség).
11. Megjegyzem a végén: egy kiszámítható, nem piacellenes gazdaságpolitika az alacsonyabb kamatokon keresztül évi több 100 mrd megtakarítás önmagában. Az, hogy 6-7%-ról 10 fölé ugrott a hozamszint, az kb. évi 400 mrd Ft (!).

Most így hirtelen... A kormány az átalakítások helyett (amit csak 1-2 helyen és csak kis részben tett meg) az egyszerűbb utat választotta: a 2/3-át arra használta, hogy a rendszerben meglévő tartalékokat jogilag aggályos, EU- és piacellenes módon megszerezze. Valódi, előremutató lépéseket csak nyomokban tett meg. A baj pedig éppen az, hogy az előbbi megszerzésének olyan - előre tudható - piaci ára lett (Ft, hozamszint, bizalmatlanság, bóvli, stb.), ami miatt a lépés összességében már több kárt okozott, mint hasznot, a mozgásterünk meg közelít a 0-hoz. És a 320-as euró miatt még azt a belpolitikai hatást sem kerülte el a kormány, hogy népszerűséget ne veszítsen. Ezt akarta ugyanis megúszni a valódi átalakítások nem meglépésével. A megszerzett megtakarításokból ráadásul hibás társadalmi-, gazdasági elképzelés mentén osztogatott (pl. lin. adó). És akkor a demokratikus kontroll rendszerek durva leépítéséről, pártosításáról nem is beszéltem.

"Egyáltalán: hol találsz olyan embert, akinek - ha egyszer a tűz közelébe jut - nem a saját boldogulása lesz a legfontosabb ? Van ilyen ebben az országban ?"

Ez egy tök más kérdés. Eddig itt ELVI lehetőségekről beszéltünk. Valóban nem látok itthon ilyen politikai erőt én sem. De ha azt mondjuk, hogy ilyen nincs és ők csak a saját hasznukat nézik, akkor nem miért gondolja bárki is, hogy az államcsőddel nem ugyanígy lenne...
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 16:23
Előzmény: #70  ujonc
#72
Szóval akkor a magáncsőd is a karvalytőke kizsákmányolásának a módja?
Azért kell megáncsőd, mert a magyar jogszabályok felelőtlenül szabályozták ill. nem szabályozták a hitelezési gyakorlatot, így nincs más lehetőség az utólagos, azaz demokratikus szabályozásra a meglévő bedöntött adósok számára, mint a magáncsőd intézménye.
Ugyanis, jelen pillanatban a bedöntött adósok tartozása sírig tart, azaz a bank rabszolgaként tarthatja, ígényt tarthat a pénzére, amíg csak él.Az sem baj, ha nem tud fizetni, mert a kamatok miatt nő az adóssága... majd később többet fizet.
Egy csődeljárással ez elkerülhető. Megfelelő módon el lehet árverezni az adós értéktárgyait, a maradék adóssás pedig ezek után, valamint a fizetés x év utáni x %-os csökkentése után elengedésre kerül. A bank meg bebukta a kockázatos ügyfeleket, mert felelőtlenül adott hitelt nekik.
Hát, ha ez is a karvalytőke általi kizsákmányolás, akkor nem tudom mi jó neked.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 16:02
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Pénznyelő, még egyszer mondom: nem álmodozom államcsődről, és sok mindent lehet rólam mondani, de hogy ostoba és hiszékeny lennék, azt nem sűrűn szokták a fejemre olvasni.

De akkor vegyük szépen sorban: véleményed szerint milyen intézkedések kellenek, hogy a hiány apadjon, a hitel fogyjon ?
Honnan lehet még elvenni ?
Milyen adókat lehetne még bevezetni ?
Kiadási oldal csökkentése... rendben... és mit lehetne még csökkenteni a politikusok díjazásán kívül ? Egyáltalán: hol találsz olyan embert, akinek - ha egyszer a tűz közelébe jut - nem a saját boldogulása lesz a legfontosabb ? Van ilyen ebben az országban ?
ujonc 2012. 01. 15. 15:58
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
És akkor most mire várunk?
Az én feladatom a rendbetétel, a tiéd vagy esetleg valaki másé?
Lentebb felhozták, hogy az "elmúlt húsz évben..."
Ezt annyival kiegészíteném, hogy nem egészen az elmúlt húsz évben, hiszen a rendszerváltás oka ként is az ország eladósodását hozták fel, tehát jóval több mint húsz éves probléma.
Az IMF szeretné a "magáncsőd" átvételét más országoktól. Valyon miért?
Csak nem azért, mert az országcsőd a magáncsőd kiváltásával kerülhető el?
Gondolok itt arra, hogy a "nagy ellátó rendszerek rendbetétele" révén tömegek veszítik el az eddigi "létbiztonságukat".
Átalakítás- országmentés-magáncsődök.
A bukta az így is bukta, meg úgy is!
És megint ugyan az a réteg a károsult.
Ja! És a magáncsődben lévő embereket, családokat megint el kéne tartani valahogy.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 14:54
Előzmény: #48  ujonc
#69
Ujonc, amsterdam:

"Látsz valami kiutat miután elérjük a hőn áhított IMF hitelt?
Nem csak az elkerülhetetlent odázzuk el?
Csupán ennyit kérdeztem lentebb is!
És nem hányavetin, "jelentsünk csődöt" dobtam be a fórumra."

Igen, látok más kiutat, ahogy tőzsdenyúl is írta: rendbe kell tenni a nagy ellátórendszereket.

Megjegyzem, hogy egy csőd során sem kerüljük el ezt. Akkor aztán kényszerűen és szükségszerűen megtörténik ez, egyszerűen mert nem lesz rá pénz. De miért nem lehet ezt enélkül meglépni?

Mégegyszer: a csőd nem az a csoda, hogy egyik napról a másikra arra ébredsz, hogy nincs adósságod. Ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki csődölne folyton.
bigyula 2012. 01. 15. 14:35
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
"Aha... és az új hitelt miből fogjuk visszafizetni ? Egy még újabbal ?"

Addig, amíg az állam nem fog kevesebbet költeni, mint amennyi bevétele van, igen. Nincs más választásunk. Ha, majd kevesebbet költ, akkor lesz miből. Az államcsőd nem alternatíva Európa közepén.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 13:56
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
bárkinek érdemes, és kell nyelvet tanulni, és elhúzni innen a francba.

és, 50 évesen is érdemes, nem kell fiatalnak lenni, csak nyelv, és jó szakma. a magyar nem lusta, sőt, igazi ezermester egy tunya amerikaihoz képest, csak magyarországon lehet megetetni a népet azzal, hogy világpiaci árak -élelmiszer, energia, akármi - mellett csodálatos a magyar minimálbér.
McLain 2012. 01. 15. 13:35
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#66
pontosan arról beszéltem, amit írtál!

mert ok-okozati összefüggés van. ha nincs termelés, télleg behozzák kintről a cuccot. ha lenne termelés, nem lenne eladható az a sok külföldi sz@r. pl. utálom a holland almát (nem is veszek), ahogy a kínai fokhagymát is.
Az EU meg mit pénzel nálunk? a Szabolcsi almafák kivágását, meg a szőlő ültetvények felszámolását.
A falusi emberek meg a lidl-be járnak, amin az eszem megáll. és olyanok is ám, akik gyermekkoromban még termeltek (még az is lehet, hogy a ruszkiknak), de maguknak mindenképp.
1ébként mindezt annyira komolyan veszem, hogy az ősszel már hagymát duggattam (egyrészt lesz saját hagymám, másrészt nem mondhatja senki, hogy csak a levegőbe beszélek). És fákat is telepítettem. ha csak annyi lesz, hogy nem kell megvennem, akkor már megérte. máris nem veszek kínai hagymát.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 13:15
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Kislány... de a lényegen nem változtat.
Már 2 éve tanulja az angolt, és igen: el lehet engem ítélni, de minden erőmmel azon leszek és maximálisan támogatni fogom abban, hogy ne itt éljen.
Ebben egyetértünk.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 13:13
Előzmény: #62  bigyula
#64
Azért kell felvenni az újabb hitelt, hogy a régit vissza tudjuk fizetni.
Aha... és az új hitelt miből fogjuk visszafizetni ? Egy még újabbal ?

Megjegyzem: valaki írta nekem, hogy Argentínában az államcsőd után egy szűk rétegnek marha jó, a többiek meg senyvednek. Magyarországnak ehhez még államcsőd sem kellett ! :-((((
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 13:12
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Elég egyszerű a válasz, mi kéne? Szufficites, vagy 0-ás költségvetés, és vissza lehet fizetni a hiteleinket, szépen, kiszámíthatóan, évek alatt.

Mi kell a szufficites költségvetéshez?
Nagy ellátó rendszerek reformja.
(Eü. biztosítás reformja, tb. reform, nyugdíj, oktatás stb...)

Ez nem történt meg soha 20 év alatt, néha voltak próbálkozások, meg lehet nézni miért és mi történt velük.

Mi történt (20 év alatt, és különösen most)? Az állam kiterjesztése, ami még több pénzt visz, átláthatatlanság biztosítása az állami pénzek elköltésére vonatkozóan, ami még több lopást jelent, és egy adócsökkentés ami a gazdagoknak jó, a gazdaságnak nem, és az egyetlen nagy ellátó rendszer reformjának teljes kiütése (mnyp).

Ennyi.

Ezért vagyunk most itt.

De ez még nem a lejtő alja, tehát fokozhatjuk a saját nyomorúságunkat.

A 7 éves fiadnak, a lehető legjobb szándékkal azt javaslom, tanuljon nyelvet és mielőbb menjen nyugatra. A legjobb befektetés, mind anyagilag, mind szellemileg.

De addig, amíg még lehet...nem lehet majd ilyen szabadon menni a jövőben.
bigyula 2012. 01. 15. 11:42
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
"Az én dilemmám mindössze annyi, hogy nem látom kielégítő, jó megoldásnak az újabb hitel felvételét sem"

A jó megoldás a hitel visszafizetése lenne. De, nincs miből. Azért kell felvenni egy újabb hitelt, hogy az előzőt tudjuk törleszteni. Ha nem kapunk hitelt, akkor fizetésképtelenné válunk, akármi is a kormány aktuális mantrája.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 11:34
Előzmény: #60  klmn
#61
Szia ! :-)

Még a tegnap esti hosszászólásomhoz kiegészítés-képpen.
Én nem akarok itt senkit bántani, vagy "leugatni", és tévedés ne essék: nem akarok rosszat senkinek. Sem egyénnek, sem az országnak.

Az én dilemmám mindössze annyi, hogy nem látom kielégítő, jó megoldásnak az újabb hitel felvételét sem, és azt sem, amit mostanság az ország vezetése elkövet.
És mielőtt ismét záporoznak a szemrehányó vélemények, hogy akkor mondjam meg: mi lenne a jó... azt tudom válaszolni, hogy fogalmam sincs, de nem is az én feladatom ezt kitalálni.

Nem "fikázok", csak szeretnék normálisan, nyugodtan, megfelelő (nem luxus) körülmények között élni, ha már tisztességesen dolgozom és adózom, mióta munkába álltam. És szeretném azt is, ha vén mamóka koromban sem a vegetálás jutna nekem. Mindössze ennyi.
klmn 2012. 01. 15. 11:21
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Jó reggelt!

Én se vágom miért tiltották ki, semmi durvát nem írt!
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:12
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Randomsee-t miért kellett kitiltatni ?
Mert elmondta ő is a véleményét ?
Egyelőre még joga van (lenne) hozzá, bár ki tudja, még meddig...
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:05
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Bocs, az utolsó mondat nem tudom, hogy került bele, nem is akartam folytatni, így storno.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 09:04
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#57
Szia !
Pénznyelő, Te annyira korrekten, pontosan és szépen fogalmazol (nem cinikusan mondom), ezért kérlek, olvasd el még egyszer, mit írtam.
Nem hasonlítottam Mo-ot sem Oroszországhoz, sem Argentínához, mindössze tényként leírtam, hogy melyik országban melyik évben volt államcsőd.

Továbbá: egyáltalán nem szeretnék államcsődöt, soha nem írtam le ilyet, nálam mindössze annyi a gond, hogy nem látom a másik út végét sem. Hova vezet a totális kontroll más országok által, hova vezet egy olyan összegű hitel felvétele, amit soha a büdös életben nem fog tudni ez az ország visszafizetni ? Pontosan azon okok miatt, amiket leírtál !!! Mert kicsik és gyengék vagyunk, nincs semmink a csupasz seggünkön kívül.
Nekem van egy 7 éves gyerekem, nem akarom, hogy az ő élete is megszorításokból álljon. Márpedig egy ennyire eladósodott országban minden képzetet felülmúló lesz az adó- és járulékterhelés, azt elhiheted.

És nagyon-nagyon csodálkozom, hogy Te sem
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 08:46
Előzmény: #54  McLain
#56
Mond, te miről beszélsz?
Tudtad, hogy éléskamra már igen régen nem vagyunk, azóta változtak a körülmények, nincs Nagymagyarország, gépesítésben, vállalkozásokban le vagyunk maradva. Sőt még a meglévő földek is parlagon vannak. (Amíg még voltak nagy mennyiségben élelmiszerek az újabb korban, már csak a feneketlen ruszkiknak szállítottunk nagy tételben, de már ők sem fognak venni.)
Tudtad, hogy a magyar rostos ivólébe olasz almát hoznak, mert nincs? (20 éve meg még exportáltunk.)
Tudtad, hogy a magyar sörbe kínai kukoricát hoznak, mert olcsóbb?
Tudtad, hogy az élelmiszer-vállalatok többsége nincs magyar kézben és azok nem fognak a szabadságért a továbbiakban olcsón adni 100 mill. bill. Forint esetén? Az államostásukra válaszul meg válaszul vélhetőleg azonnal embargót vezetnének be (mert az ilyenek ellen azt szoktak) és rögtön nem jutnánk technológiához a pénz és gép nélküli.
Akadozna az áramszolgáltatás, leállna a gázszolgáltatás, mert a helyi készletekből és tartályokból talán egy telet sem bírnánk ki.
Igen, tényleg eljönne az a fénykor, amikor éléskamra voltunk... pont ugyanaz a technikai színvonal jönne el.
Nem is írogatnánk itt... talán kapálnánk, valami földön... de legalább bio kaját ennénk.
A mindenároni szabadságharnak ez lenne a vége. Persze nem fog létrejönni - vélhetően a csőd sem - mert azonnal elkezdünk nyalni és mi leszünk a világ elsőszámú rabszolgái és jó adósai és a kormány meg fogja magyarázni, hogy mindez a mi érdekünk volt, mert a szabadságot kivívtuk (most már csak önként raboskodunk) és néhány szokásos év megszorítás után eljön a nyugati életszínvonal... de már az szabadon ér minket.
McLain 2012. 01. 15. 07:33
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#55
pénznyelő, akkor mégis mire is való a cds???
mindig mindent tudsz a gazdaságról, kérlek magyarázd már el, hogy kis kapacitású agyammal felfoghassam végre!
előre is köszönöm!
McLain 2012. 01. 15. 07:31
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#54
szerintem álságos a fejtegetés.
ha államcsőd van, nem fizet senki (úgy, mint ahogy az építőiparban sem divat fizetni, évek óta).

aztán ezt az ásványkincszést sem értem, és te vagy a második, aki emlegeti, tehát: vegyük észre, hogy magyarország gazdag ivó- és termálvízben valamint termőföldben. És jó a klímája is, meg a fekvése is. ezek megalapozzák a létfeltételeket, csak akarni kell. v.ö.: magyarország európa éléstára.
McLain 2012. 01. 15. 07:16
Előzmény: #20  klmn
#53
a baj az, hogy a mad max-es világ csőd nélkül is eljön.
McLain 2012. 01. 15. 07:14
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#52
amszt, jól beszélsz, mint mindig.
McLain 2012. 01. 15. 07:12
Előzmény: #13  klmn
#51
nem értem az éhenhalást
bevetetlen földek tömkelegével rendelkezünk, csak ki kéne menni szántani, vetni, kapálni, majd aratni.

hol itt az éhenhalás????

v.ö.: már egyre kisebb települések határában nyilnak az aldik meg a lidl-ök. és ott vásárolnak az emberek ahelyett, hogy maguk termelnék meg monnyuk a krumplit.
ujonc 2012. 01. 15. 00:59
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
"És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni."

Ez meg mi?
Te nem vagy "igazán magyar"?
ujonc 2012. 01. 15. 00:57
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
"És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni."

Ez meg mi?
Te nem vagy "igazán magyar"?
ujonc 2012. 01. 15. 00:56
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
Mindig és mindent "ők" éreznek meg, Így nem kell, hogy felvilágosítsd "őket".
Én egy gondolatmenetet futtattam le. Mely kapcsán kérdések merültek fel bennem?
Pénznyelő!
Te tudod a választ?
Látsz valami kiutat miután elérjük a hőn áhított IMF hitelt?
Nem csak az elkerülhetetlent odázzuk el?
Csupán ennyit kérdeztem lentebb is!
És nem hányavetin, "jelentsünk csődöt" dobtam be a fórumra.
ujonc 2012. 01. 15. 00:52
Előzmény: #45  klmn
#47
Szerinted mi a megoldás?
Van megoldás?
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:46
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Ujonc és társai: azt kell végre megértenetek, hogy az államcsőd nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra arra ébredünk, hogy törlődtek az adósságaink, jaj de jó. Értem én, hogy ez egy gyönyörű szép mese. És aki igazán magyar, de főképpen igazán buta és hiszékeny, az mer is ilyen nagyot álmodni. Csakhogy nincsen ilyen a valóságban.

Szeretném én is. De nincs ilyen. Ahogyan az ajándékokat sem a Jézuska hozza...
klmn 2012. 01. 15. 00:43
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Én is ezt látom, divatos lett mostanában csődöt mint megoldást vízionálni, normális aki ezt komolyan gondolja?

Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:38
Előzmény: #34  ujonc
#44
A vicc, vagy inkább a tragikomédia az, hogy olyanok mondják itt lazán az államcsődöt, akik:
1. Lövésük sincs annak mibenlétéről és főleg következményeiről.
2. Pontosan ők lennének azok, akik nagyon megéreznék azt saját magukon.
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:33
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#43
Amsterdam, ugye nem komolyan akarod Oroszországhoz meg Argentínához hasonlítani a magyarokat?
1. Nézz rá a területi eltérésekre (tudod, kis piac, nagy piac, az egyik elvan a belső fogyasztásából, másik aligha);
2. Mindkét példabeli ország nyersanyag, erőforrásgazdag ország. Mo nem.
3. Az oroszok egyrészt a '90-es birodalmi széthullás utáni káoszos éveiket élték még mindig, másrészt a '98-as csődjükhöz elég konkrétan hozzájárult a 10$-os olajár. Ami 1-2 évre rá már 30, 2008-ban meg közel 150$ lett. Leginkább ettől jöttek ki a szarból. Nekünk ilyen nincs.
4. Argetína pedig csak látszólag járt jól a csőddel. Egyrészt nagyon lemaradt a környező országokhoz képest, másrészt kb. 10 év alatt érték el dollárban ugyanazt a GDP-t, mint a csőd előtt. És ez a gazdaság egészére értendő (tudod, aminek a nagy részét a mocskos multik adják). A lakosság szerintem a befagyasztott bankszámláival, meg a pillanatok alatt töredékére eső pénzükkel a mai napig nem heverte ki. A peso elég gyorsan a negyedére esett a dollárhoz képest. Csak érzékeltetésképpen: tehát az euró mondjuk 1200 Ft lenne, a frank meg 1000. El tudod képzelni ennek hatását? Szerintem nem. (pl. a beragadt devizahiteles, aki már akadozott a törlesztővel és "segítsen az állam"-ért kiabált, mert 180-ról 220 fölé ment a frank, az mit fog csinálni 1000 Ft-nál? Amikor a fizetése mondjuk havi 150e, a törlesztő pedig 1 milló? A tartozása pedig a kezdeti mondjuk 10 millió helyett 60 millió Ft?).

Ne akard a magyar csődöt szerintem...
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:16
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 00:06
Előzmény: #35  ujonc
#41
Ujonc:

"Tehát amikor olvasatlanul elfogadta a Parlament a csatlakozási ratifikációt"

Te miről beszélsz? Mikor is csatlakoztunk szerinted, hogyan is történt, mikor voltak a csatlakozási tárgyalások szerinted?
ujonc 2012. 01. 14. 23:57
Előzmény: #39  klmn
#40
Valami ilyesmitől tartok én is! De egy ember szeretheti magát jobban , mint a gyerekeit?
Mert ezzel Ő alattuk vágjuk a fát!
klmn 2012. 01. 14. 23:32
Előzmény: #38  ujonc
#39
Mindenki időhúzásra játszik, a kisember, a politikus, a kormányok, mindenki. A társadalom legkisebb egysége a család is folyamatos hiánnyal küzd hónapról-hónapra él és tologatja a fizetési kötelezettségeit. Ez játszódik le nagyban is. Ebből nincs kiút csak "armageddon" formájában viszont mindenki abban bízik hogy nem az ő életében következik be.
ujonc 2012. 01. 14. 23:27
Előzmény: #36  klmn
#38
És mégis hogyan nyerjük azt az életet?
Csak addig kell kibírni amig a gyerekeid, unokáid veszik át a terhet?
Látja valaki a megoldást?
Tegyük fel, hogy nem lenne költségvetési hiány (önmagában az is borzasztó, hogy politikusaink a 3-4%-os hiányt tűzik ki szinte elérhetetlen feladatként maguk elé).
Tehát az államháztartás 0-ás. Azonban még ekkor sem tudnánk megszüntetni az adósságterhünket. A kamatok és a tartozás még ekkor is megoldatlan probléma lenne. És ettől is milyen messze vagyunk!
Tehát, miben bízunk? Megkapjuk az újabb hitelt, erősödik valamit a forintunk? És? Miből finanszírozunk a késöbbiekben a hiteltörlesztést?
Vagy csak arra játszanak a kormányok, hogy a nagy bedőlést ne az ő országuk kezdje, mert a szűrke tömegben már lehet a másikra (aki már elöbb borult) mutogatni? Miattatok történt! Az osztrákok már el is kezdték!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 23:18
Előzmény: #28  pancserlama.
#37
fingom nincs hogy hogy ..

gránátvetővel , föld levegő rakétával ..

a faszom tudja..valahogy
klmn 2012. 01. 14. 23:17
Előzmény: #34  ujonc
#36
Rövidtávon vagy-vagy, hosszútávon csak időt nyerünk, de aki időt nyer életet nyer :)
ujonc 2012. 01. 14. 23:14
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Tehát amikor olvasatlanul elfogadta a Parlament a csatlakozási ratifikációt, az nem a vezetés hibája (félve kérdezem meg, árulás?). Hanem egy "tehetségtelen", "szar" nemzet vergődése?
Ez egy kicsit olyan "kurva" országos szemlélet, nem?
ujonc 2012. 01. 14. 23:09
#34
Hölgyek, Urak!

Itt most olyan színben van feltüntetve a kérdés, hogy államcsőd vagy újabb (IMF) hitel? Biztos, hogy a probléma vagylagos?
Úgy értem egy újabb hitel nem ment meg a szakadéktól csak haladékot ad. Eddig nem tudtunk mit kezdeni ezzel (a tartozásunk egyre nagyobb, a visszafizetésének esélye ezzel fordítottan arányos), most miért lenne másként?
Mennyivel lesz jobb (vagy kevésbé fájó) egy vagy három év múlva a csőd?
klmn 2012. 01. 14. 22:50
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Talán sokan vannak, de ez nem menti fel a választott vezetőinket. Főleg őket nem!

Pártfinanszírozás, költségelszámolás stb.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 22:47
Előzmény: #29  user24
#32
ha egy ilyen ország, mint Mo. nem tudja megtalálni az EU-ben e helyét, nem képes élni a lehetőségeivel (mert a lehetőség a sokezer milliárdos támogatásokkal és nyitott piaccal adott) az a nép/ország/gazdaság tehetségtelen!

Ezzel szembenézni nem egyszerű...helyette jobb zsidózni, karvalytőkézni, szemétmultizni, uzsorásozni, mindent jobb. mint azt mondani, h. szarok vagyunk!

Az államcsődről és megtagadott adósságszolgálatról ne is beszéljünk, visszamennénk a '20-as évek agrárgazdaságába, csak az innováció lenne kevesebb, mint anno.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 22:43
Előzmény: #30  klmn
#31
Egy ilyen országban már ki nem az?
klmn 2012. 01. 14. 22:41
Előzmény: #29  user24
#30
Ezzel most jól lehet forgolódni a médiában, hangzatosakat lehet beleböfögni a mikrofonba. Amelyik politikus nyilvánosan a csődöt ajánlgatja mint ésszerű megoldást az számomra megélhetési bűnöző!
user24 2012. 01. 14. 22:35
#29
nem tudom, hogy azok akik most éppen eu zászlóval fűtenek meg az államcsődöt kívánják azok tisztában vannak-e vele, hogy pontosan mit kérnek?
csak mert ettől csak nehezebb lenne a gazdasági helyzetünk. az összes eu export kapásból fennakadna hosszabb-rövidebb időre avagy végleg, újra kiválthatnánk az útlevelet, ha ki akarunk lépni az országból, no meg egy csomó hazai csemete hazacuccolhatna a külföldi egyetemekről. a kinnt dolgozó pár százezer honfitársról nem is beszélve.
és mindezektől függetlenül a gazdaságunk TOVÁBBRA SE MŰKÖDNE JÓL.
emellett persze lenne egy jó magas infláció, meg fűthetnénk az ezresekkel.
az előnyét még nem sikerült látnom a dolognak...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 14. 21:46
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#28
Bajnai jó ötletnek látszik,de hogy ?
Amszterdam a csőd durva játék !
Így is gáz a bóvli képzeld el a csődöt…
Minimum -50 évet jelentene.
Viszont ma láttam Csurkát vagy totál részeg volt vagy elmebeteg ez a pasi ((
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 21:44
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Mindíg ellenőrizd le a forrást!

Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 21:36
Előzmény: #24  xmann
#26
No várjál, akkor megkeresem a szemüvegem, mert lehet, hogy már olvasni sem tudok nélküle:

"Államcsődöt átélt országok:

Oroszország 1998
Argentína 1999–2002
Izland 2008"

loliense 2012. 01. 14. 21:26
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#25

Megértelek,-de úgy gondolom abszolút lehetséges ezen változtatni!

A legnagyobb gondot,most abban látom,hogy az emberek olyan dolgokat,dogmákat fogadnak el minimális gondolkodás mellett,mellyel saját maguknak ártanak a legjobban!
Mondok néhány általános és elfogadott kijelentést:
„az a politikus, aki igazat mond az nem jó politikus’,vagy a „piac szentsége”,"meg,hogy ők okosabbak",így működik a világ stb,stb,stb.

Én nem így képzelem a világot és nem fogadom el a hasonló szarságokat sem,-és de leszögezem, ebbe a rendszerben élek én is.
Na, már most,mint látjuk ebből sok-sok polgárnak, tele lett a tök,nekem is!.

Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy kicsik vagyunk és most ,ez nem tréfa!
Sokkal könnyebb, egy ilyen jelentéktelen országban megváltoztatni a rosszat és a jót előállítani!

Tudom sem ásványaink sem semmi más stratégiai fontosságú dologgal nem rendelkezünk,de éppen ezért lehet a belső viszonyokat megváltoztatni,”csak” követelni kellene már végre,nagyon-nagyon!!!

Szerintem egyszerű dolgokkal kell kezdeni:
Olyan,civil kezdeményezéseket érdemes és "szabad" támogatni emberileg stb.,melyek tényleg az emberek érdekeit képviselik. Ilyenek pl.a szakszervezetek,érdekképviseletek,földműves szövetkezeti társulások stb.

Azt, hogy valamilyen politikai oldal,el kell felejteni ezeknek a civileknek!-mert ha nem, újra kezdődik a pártoskodás,-majd a támogatók magukban eldöntik,ha megvalósulnak az érdekeik,hogy az milyen oldal!
Az új vezetőknek nem szakszervezeti funkcionáriusoknak kell lenniük kötelezően,hanem inkább szakembereknek!

Legyenek fix elvárásai a választónak pl: miért ne lehetne bármelyik politikust, ugyan úgy felkérdezni, mint bármelyik más állampolgárt,sőt miért ne büntethetnék szigorúbban akár,vagy használnának gyanú esetén hazugságvizsgálatot,és mi az hogy mentelmi jog???

Aztán miért,ne lehetne minden állami megrendelés,elbírálás,indoklás nyilvános?Bárki megnézhetné a feltételeket és a végeredményt???

Aztán,miért nem lehet az offshor cégek tulajdonosainak adatai nyilvánosak,hiszen a Kft-k nyilvánosak és ha ők titokban szeretnének maradni,akkor ne kaphassanak semmilyen állami megrendelést és ne lehessenek semmilyen állami tulajdonban részük sem és egyáltalán miért kéne bármit is adni egy olyan cégnek aki nem adózik az átlag normák szerint,tehát adózzon és legyen ellenőrizhető!

Aztán,miért ne lehetne konkrét elszámolást elvárni,megkövetelni,minden adóévben a mindenkori kormánytól,ez is degenerált dolog!!!

Tehát első lépésként,olyan egyszerű és átlátható kérdéseket boncolgató és megválaszoló emberekre van szükség,akik ezt evidensnek tartják!
Akik vállalják,hogy közalkalmazottak és ezt vállalták munkába állásukkor és nem állami pénzen működő saját országot képzelnek maguknak!!!

Tehát szerintem,abszolút megoldható,csak meg kell követelni a választások előtt és után és nyilatkozniuk kellene mindenről.

Még valami,- a legalkalmasabb eszköz a népszavazás sok dologban.Olyan kérdésekkel kell előállni,melyeket, bárki meg ért és támogat:

1.Akarja Ön,hogy minden évben,konkrétan számoljon el a mindenkori kormány,mire költöttek minden Forintot?
2.Akarja ön,hogy a megválaszolt politikusok az igazmondásra kötelezzék a köz érdekében?
3.Akarja Ön,hogy a pártokat csak függetlenek ellenőrizhessenek a köz megbízásából?
4.Akarja ön,hogy végre nyilvánosak legyenek az ügynök listák a köz megnyugtatása érdekében?

STB,STB,STB

Nem olyan bonyolult ez,csak lépni kell,nem beszarni a változástól!!!
xmann 2012. 01. 14. 21:00
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#24
amsterdam!

Izlandon nem volt államcsőd. Egyébként meg havi x dollár-t lehet átváltani koronáról, megszüntették a szabad devizaváltást. ez jó?

Argentína: az elmúlt 10 évben az összes környező országtól leszakadóban van, 10 év kellett neki, hogy dollárban számolva utolérje a csőd előtt GDP-jét.

Az államcsőd senkinek sem jó és sehogy sem. A jobbiknak fogalma sincs arról amit beszél.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#23
A legjobb cucc a mente
A legjobb cucc a mente
Nemes szív a mellekben
Nemes szív a mellekben
Tartsd a békést Borsodtól Szabolcsig
Hé, itt a Gárda!
klmn 2012. 01. 14. 20:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Borsodtól Zaláig fosztogatnának a "norvégok". Csak a pillanatra várnak hogy elgyengüljön az állam, nincs annyi gárdista hogy minden ház mellé jusson.

Ki vállalná ennek a politikai és jogi felelősségét, melyik szittya vezető?
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:34
Törölt hozzászólás
#21
klmn 2012. 01. 14. 20:31
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
Nagyjából képben vagyok, Argentínában egy szűk réteget kivéve mindenkinek rosszabb mint a csőd előtt, Izland gyakorlatilag a tárgyalás nélküli fizetés-megtagadással kiírta magát az üzleti életből egy időre.

Egyik sem vonzó, arról a hisztériáról nem beszélve a csőd kialakulásának első heteiben volt.

Ez a társadalom nem tudna fegyelmezetten letudni egy csődöt. Szerintem eljönne egy Mad Max-ben látott világ.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:29
Törölt hozzászólás
#19
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:26
#18
Sziasztok!

Írtam egy kis verset, amit igazából kicsiny országunk nyomorúság felé tartó útja ihletett meg.
Sajnálom, h így van, de remélem felébred a Magyar Nemzet és nem "rabok leszünk, hanem SZABADOK!!!"
íme a vers:
"Orbán az Isten,
Semmi baj Nincsen,
Az Ő zsebe legyen tele,
Hadd lógjon a magyar bele:(:(:("
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:25
Törölt hozzászólás
#17
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 20:15
Előzmény: #13  klmn
#16
Bocsi... nem mintha szeretnék egy államcsődöt átélni, de kérlek olvasd el, hogy Argentína hol tart most, és Izland hogyan vészelte át az államcsődöt.

csibe74
csibe74 2012. 01. 14. 20:06
Előzmény: #13  klmn
#15
Ez a vona teljesen elmebeteg. Totális csődtömeg a sleppjével együtt... A legszomorúbb az, hogy van aki ezekre a faszokra szavaz. :(
Ha kilépünk az EU-ból mehetünk vissza ezekkel a jurtába etelközbe.
Egytől egyig beteg emberek alkotják azt a pártot. Elég csak a fényképeket megnézni.
Ha ezek a kormányzás közelébe kerülnek (szerintem sosem) akkor azonnal menekülni kell az országból. Az ország szégyenei.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 19:54
Előzmény: #13  klmn
#14
az unióban legalább leléphetsz angliába melózni, még nem kér kanada vizumot.. ha kilépnénk, akkor lenne itt igazán sötétség. ha benmaradunk se az igazi, de talán több ez előny.
klmn 2012. 01. 14. 19:44
Előzmény: #12  Cyberslider
#13
Már tegnap amikor láttam Vonát az m1-en észrevettem rajta hogy megváltozott a retorikája. Úgy látom elérkezettnek látják az időt hogy az elégedetlen tömegeket az Unió ellen hergeljék.

Azt mondta az államcsőd is jobb választás mint egy újabb IMf hitel.

Erre azt mondom senki nem szeret hitelt felvenni de jobb mint éhen halni.
Cyberslider
Cyberslider 2012. 01. 14. 19:28
Előzmény: #5  pampa
#12
A jobbik épp most égetett uniós zászlót. Ezek sosem voltak normálisak, de nem is lesznek azok.
aliben 2012. 01. 14. 19:07
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Nem mindegy, hogy kicsit szar, vagy nagyon szar, nekem legalábbis.Olyan politikusokat is lehet választani, akik nem a politikából akarnak megélni(azoknak általában van megfelelő anyagi hátterük, volt hozzá elég eszük). Aztán a népnek is fel kellene nőni, hogy ne szép szólamokra szavazzanak, hanem a eléjük letett MEGVALÓSITHATÓ programokra. Minél több kormánytól független kontrolláló intézményt felállitani, és 2 évenként leváltható kormányt, amennyiben nem megfelelően látja el feladatát. A köztársasági elnök meg nem lehetne semmilyen párthoz kötődő bólogató jános. stb... Az uj arcok nem elég garanciák, honnan tudod, hogy ők nem lesznek korruptak?
aliben 2012. 01. 14. 18:43
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
EGYETÉRTEK! különösen azzal, hogy "csaknem ültet be szarzsákokat a helyükre". Remélem Oszko is vállalná a pénzügyminiszterséget(láthatjuk, milyen fontos ez a poszt, lásd kitolcsit, és hát veres sem volt egy jó pénzügyminiszter)
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 13:12
#9
ha lenne egy vadiúj párt mondjuk 38% al, mellé 3 * 5% os kispárt, nem igazán kedvelnék egymást, de meglenne egy koalició. aztán egységesen megszavaznák maguknak az emelt munkabért, az első napon, és 4 évig nagy egyetértésben lopnának ezerrel.

szal, kb tökmindegy kire szavazunk a xar, a nagyon xar, és az ultraszar felhozatal közül.

de, azokat a neveket akik az elmúlt 20 évben betették a lábukat a parlamentbe, azokat a gombnymkodó önálló döntésre képtelen, pártvénán csöngő bérdroidokat, soha többé nem engedném a Kossuth térre. nem képviselők ezek, csak zabálnak, és csinálják amit mondanak nekik.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 12:26
Előzmény: #4  aliben
#8
sztem párt ne jöjjön , de ehhez meg kellene változtatni azt a nagyon összeeszkábált alapszarságot , hogy az első pontja az legyen :

1., Fejezet

1. pont
bajnait és általa választott csapatát kormánynak addig , amíg náluk nem találunk jobbat!

aztán tőlem akár jöhet isten, haza , család meg a tiszta udvar rendes ház nyalánkságok

amire kiír egy népszavazást - leszarva az összes ezt gátló cuccot /hiszen ha az ország lakosságának legnagyobb többsége elveti ezeket az alapszarban levő faszságokat , akkor eredetileg sem ért az egész semmit sem alkotmányostól alkotmánybíróstól

ez olyan logikus , hogy fal adja a másikat !

és akkor lehet elölről kezdeni az egész alkotmányozósdit visszaállított normál üzemmódban - ha már szét lett qrva ez az egy is ami így úgy -de működött ezeddig

a hozzá nem értő stumpfot meg azt a kókler balsait és az összes többi herét máshonnan is ki kell rúgni , már a második nap .

mivel bajnai nem pártos pali , csak csak nem ültet be szarzsákokat a helyükre ..

oszt majd meglátjuk
ujonc 2012. 01. 14. 12:25
Előzmény: #5  pampa
#7
Tapasztalatod a kormányzásukról?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 14. 12:18
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#6
Amíg a pénzről/hatalomról szól a világtörténelem, amelyhez az emberek önként asszisztálnak, nem lesz változás. Képzeld el, mi lenne ezzel a hatalommal, ha a világon mindenki nemet mondana pl. a fegyverekre? Nem vállalná senki a katonásdit, mert felismerné, hogy ő is csak élni akar meg gyereket nevelni, meg a másik ember is.

Azért ilyen a világ nagyon hosszú ideje, mert az emberek manipulálhatók, erre épül ez a világrend, egy nagyon kifinomult "mesteri" stratégia alkalmazásával, amely az emberi psziché mélyreható ismeretére épül egy csipetnyi félellemmel elegyítve. Ilyen egyszerű ez, kicsiben (munkavállaló vs. munkahelyi hierarchia) és nagyban játszva egyaránt.
pampa 2012. 01. 14. 12:14
Előzmény: #4  aliben
#5
Komolyan gondolod?
Jobbik? MIÉP? Betyársereg? Véderő? Vagy ezek koalícióban 2/3-al?
aliben 2012. 01. 14. 11:53
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
A fidesznél BÁRKI JOBB!!!
szivacs
szivacs 2012. 01. 14. 00:15
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Ez idézet vagy te írtad?
ujonc 2012. 01. 13. 23:48
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Nem!

Mert, ha megpróbálná elzavarnák.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek