Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 23:45

84% szerint rossz irányba megy az ország. Ki jöjjön a FIDESZ után?  

megmondom őszintén, teljesen reményvesztett vagyok. Úgy látom, a magyar politika utánpótlási csatornái az elmúlt évtizedekben már eleve torzan alakultak ki, vagy utólag torzultak el, mindenesetre a politikussá válás mintha kifejezetten egy kontraszelektáló folyamat eredménye lehetne csak. A végtermék, a politikus pártja és saját maga hatalmi és anyagi érdekeit követi, a politikát ezeknek rendeli alá, személyisége vagy az évek során alakul át, vagy eleve csak bizonyos emberek lépnek erre az útra.

Hogyan lehetne áthidalni azt az ordító ellentétet, hogy a mikrokörnyezetében az ember ismer jó néhány becsületes embert, a politikusok között viszont mintha nagyítóval kellene keresni ezeket, ha akadnak egyáltalán. Hiába váltjuk le a fideszt, jobb helyette az mszp? az lmp? a jobbik? szerintem szinte mindegy.

egy civil, aki ma még normálisnak tűnik, az marad-e a politikában is? Nem annyira átszövi-e már az egész politikai-gazdasági-hatalmi elitet a kéz-kezet mos és a gazdasági önérdekek olyan sűrű hálója, amitől semmilyen akár újonnan alakuló politikai erő sem lehet képes távol tartani magát, mert előbb-utóbb úgyis betalálnak közéjük is, akiknél a hatalom van?

Lehet-e itt bármilyen változásban reménykedni? Van-e rá bármilyen remény, vagy lehetőség, hogy ilyenek utat törjenek maguknak, hogy eljussanak a választók elé? Engedi-e ezt a jelenlegi politika egyáltalán?

Meggyőződésem, hogy a jövő nem a jelenlegi pártalkulatokban van megírva. Felesleges itt akármilyen koalíciókról még csak gondolkodni is ellenzéki oldalon, itt már szinte mindenki leszerepelt. Ezek már újat mondani, mutatni nem tudnak. Új hitet, új reményt adni nem tudnak.

De van-e még bárki, aki hajlandóságot érez a köz ügyeinek önzetlen intézése iránt, és nem fertőzte még meg a magyar politikai rendszer? Félek, hogy ha van is, nem tud előkerülni, nem tud érvényesülni ebben a szisztémában.

Mi legyen tehát a megoldás? Ki jöjjön a fidesz után? Jöhet-e bárki jobb, mint az elmúlt 20 évben?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 14:04
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
és orbán meg üti vágja /igaz..inkább üti mint vágja/ a közgazdaságtant és a társadalompolitikát hiszen minden helyen amit lefoglaltak milliónyian lesztek ennek az eredményesség csodálatára .. nemde ?

szóval neki akkor meg csak elhiszed hogy amit mond az úgy van ?

vagy... kétségeid vannak ?
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 13:57
Előzmény: #292  omaha
#299
én már rég leírtam ..és nemcsak ide

bajnai oszkó "világbajnok" párost /-a la orbánból idézve aki meg még sohasem hazudott.
omaha 2012. 01. 19. 11:38
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#298
Te nem vagy normális! Pá-PÁ nem foglalkozom többet veled!
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 21:48
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
Tudom már ki kell.... hát Józsi bácsi!
Hát persze, olyan egyértelmű. :D
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 21:36
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#296
Pont a nemzet bombázóját?
Mert bizony, a nemzet bombázója nem Lendvai, de még csak nem is Selmeczi, hanem Bokros. :D
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 21:34
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#295
Nem, nekünk az egyetemi, doktori diplomákhoz nem kellett ilyeneket csinálni, úgyhogy nem tudom átérezni Pali bácsi problémáját és nem is tudhatom, hogy mi az a törzsadat. :szarkazmus:
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 21:11
Előzmény: #292  omaha
#294
Bokros Lajost vagy Libajnait szivesen látnám...
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 20:08
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#293
tuksz, írtál már akár csak házi dolgozatot?

link

link

link
omaha 2012. 01. 18. 19:19
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#292
Na jó! mondj egy nevet aki szerinted jó lenne miniszterelnöknek!! És ne hablatyolj! Konkrétumot várok!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 18. 16:13
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#291
bár ez nem az a topik, azért remélem, hogy ezt felkapja a média, hiszen a csúsztatás smiccgecó részéről kb. uolyan jogászkodós csűrés-csavarás, mint amikor vitya nem taggyűlésen nem mondta azt, hogy ne ők nyerjék a legtöbbet... kicsinyes, primitív, alsóbbrendű férgek stílusa az, amivel védekeznek ezek az alávaló valamik... ezeket emberi jogok meg sem illetnék :)
elég lenne az ügy kapcsán erről szó szerint idézni smiccbesúgó III/III tetvedéket, tehát amikor ezeket mondta:

"Elmondta, hogy a szótárok szerint ez a szellemi termék eltulajdonítására vonatkozik, de mivel a dolgozatából az a bizonyos 180 oldal nem tulajdona senkinek, hanem mindenki számára elérhető törzsanyag, a disszertációjával kapcsolatos plágiumvádak nem állnak meg. "
csendben 2012. 01. 18. 15:48
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Van aki a forrót,van aki a hideget,de a langyosat kiköpik!
:-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:42
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Na, most nagy bajban lesztek, kedves párt szimpatizánsok, mert egyszerre adtam kegyes beleegyezésemet (sic!) arra, hogy bűneik miatt, akár az un. figyeszeseket, vagy un. maszoposokat, sőt az összes többit feljelentsétek, ha tudomásotok van terhelő adatokról! :DDD
Na, most már hallottátok egyszerre! :D
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:38
Előzmény: #279  sasa44
#288
Akármilyen szelektív a hallásod, meg a média, amit olvasol - mert én még nem hallottam azt sem, hogy őket feljelentették volna -, felőlem feljelentheted őket is. Jogod van hozzá, tedd meg! ;)
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:28
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#287
"jártam olyan iskolába"

>> Nálunk a nemzetközi, szövegben - mindenhol - számozás és a végén irodalomjegyzék eljárás volt a divat, de honnan tudod, hogy milyen "marxista" egyetemre járt, ahol mit engedtek meg.
Ez azért alakult ki, mert átláthatóbb, mintha belül lennének a hivatkozások (ráadásul rövidítve).

"a HVG-s "oknyomozó"nak épp az volt a furcsa, hogy állítólag nulla lábjegyzet van a spalli munkájában"

>> Pont ezért írtam, hogy furcsa, hogy most derül ki, hogy volt hivatkozás.
Meg ezért írtam a ki tudja milyen egyetemet, mert ennyire új nem lehet valami, hogy senkit nem olvas és nem vesz át. Ez csoda lenne.
(Viszont, ha közben bizonyíthatóan változott, akkor az viszont okirathamisításnak minősülne, mert a szándékosság egyértelmű lenne - ezek után.)
sasa44 2012. 01. 18. 15:23
Előzmény: #279  sasa44
#286
"Mint ahogy az ő múltja, vagy a te múltadnak sincs köze a jelen időben elkövetett, vagy el nem követett tettek miatt. "
Érdekes, hogy ezt sosem hallom a volt ÁVO-sokkal ,Hornnal, illetve Gyurcsánnyal ,Bajnaival kapcsolatban se.
Mielőtt még belekeverednél, az utolsó kettő nem volt ÁVO-s.

Légyszi erre is reagálj, mert máskülönben álmatlanul fogok forgolódni egész éjjel...

Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:20
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Persze még ezen is csodálkozom. Ill. annyira nem, mert a csapból ai az adósság csökkentése folyt, ami nélkül kb. lesz@rták volna az emberek az adósságot az őket közvetlenül érintő adókhoz képest... amit meg inkább folyamatosan emeltek hiába kötelezte el magát a kormány az ellenkezőjével.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:17
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
Legyünk pontosak:

Az is érdekes, hogy a magyarázatban az 51%-os adócsökkentés és 38%-os adósságcsökkentés szerintük " nagyjából ugyanolyan mértékben fontos".

Pedig a különbség elég szignifikáns.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 15:14
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#283
Azért tegyük hozzá, hogy (ha minden igaz) a kormányzati médiafigyelő cég anyaintézetéről beszélünk.

És a párt támogatottsága náluk is egyértelműen zuhan. A Párt népszerűtlenségének köszönhetően, - ha jól értem a grafikonokat - a bizonytalanok száma megduplázódott.

Érdekesen teszi fel a kormány-IMF tárgyalások kérdését, melynek következtében a kormány kritizálói (az imf nem ördögtől való) és a kormány dicsérői (jól végzik a jelenlegi tárgyalást) egy oldalra kerülnek az 58%-ba.
Azt külön nem kérdezi meg, hogy ezekből hány % az, aki szerint jól haladnak a tárgyalások. Az viszont látható, hogy kevesen vannak (5%), aki szerint ördögtől való az IMF.
(A kormány szemszögéből csodálatosan van megfogalmazva a kérdés.)

Az is érdekes, hogy a magyarázatban az 51%-os adócsökkentés és 38%-os adósságcsökkentés szerintük "egyformán fontos".

Tehát jogos a kritika, hogy sem a tanulmány, sem az előbbi post nem nevezhető elfogulatlan, teljes igazság halmazának.

link
p-b 2012. 01. 18. 14:49
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#282
A mintát biztos a fidesz parlamenti frakciójában vették :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:43
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#281
jártam olyan iskolába, ahol a házi dolgozatoknál előre megmondták, hogy aki nem linkel be minden idézetet lábjegyzetbe és ez utólag derül ki, az kb ki van rúgva...

a HVG-s "oknyomozó"nak épp az volt a furcsa, hogy állítólag nulla lábjegyzet van a spalli munkájában, és csak néhány elemet tartalmaz a bibliográfia. ez egy tudományos munkánál édes kevés. gondold el, felhasznál millió információt, akkor miért nem pl a NOB jegyzőkönyveket jelölte meg? miért éppen egy tanulmányt?
csendben 2012. 01. 18. 14:42
Előzmény: #270  pampa
#280
"Csak már az a személy lenne a Miniszterelnök akit ŐK SZERETNÉNEK."

És ez téged miért zavarna?
sasa44 2012. 01. 18. 14:39
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#279
"És amikor bíróság előtt kiderül, hogy pusztán vádakat koholsz és semmit nem tudsz bizonyítani, akkor ahhoz is jogod van, hogy szembenézz a hamis vád bűncselekményével. De nem kell félned a magyar bíróságtól, hisz a fülkeforradalmárokkal szemben biztos téged fog támogatni az EB.
Ne a szád járjon, tedd meg a feljelentést. Jogod van hozzá! "
Hú bakker de megijedtem!

"Mint ahogy az ő múltja, vagy a te múltadnak sincs köze a jelen időben elkövetett, vagy el nem követett tettek miatt. "
Érdekes, hogy ezt sosem hallom a volt ÁVO-sokkal ,Hornnal, illetve Gyurcsánnyal ,Bajnaival kapcsolatban se.
Mielőtt még belekeverednél, az utolsó kettő nem volt ÁVO-s.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:38
Előzmény: #270  pampa
#278
én nem azért választanám bajnait , hogy ezeket a cuccokat aztán általam is garantáljam ..

azért gondolom jobb alternatívának , mert ezzel a jelenlegi hirtelen kiépített új rendszerben nem látom azt a jövőt , ami felemelkedéshez vezetne .. sőt!
egy számomra már ismerős nem új helyzetet teremtene

a kádár egypárt alapú, egyszer már leváltott rendszere sejlik fel ..

és nem kell emögött nekem olyan vezető sem , aki mindig mindenben és tévedhetetlenül tutira megy , mert ennek és ebben sem hiszek már , a világ már nagyon régen ennél sokkal bonyolultabb hogy egy ember ezt átfogja - de hiszen szintén ismerős ez a felfogás is már ..
ez még akár lenin sztálin vagy éppen a durvább -hitler is lehetne ennek a gondolkodásmódoknak a favoritjai

az sem hat meg , hogy milliónyian sétálnak ilyen vezérelvekkel és elfogadott gondolatvilággal , istenített vezérrel egy zászló alatt , mivel más alantas és nem egyszer durva rendszerben is voltak milliónyian akik éljenezték azokat .

bajnai egyelőre nem láttam , hogy ezt az utat képviselné, tehát nekem ez ha már itt megállunk , már mérföldekkel megfelelőbb lenne..

vagy ezer éve európába igyekszünk , most a újból megint feltörő gyengeségeink miatt azon vagyunk , hogy onnan újfent eltávolodjunk .

minden más hozzánk hasonló lehetőségű, adottságú ország európához igyekszik tartozni , ez látható és eszük ágában sincs onnan kilépni

tehát így fogalmam sincs hová juthatnánk európa nélkül, mert a helyzet annyira megváltozott a világban és minden szempontból , hogy csak egy légüres tér az ahova kerülhetünk ..

mindamellett az adósságaink és az egyéb problémáink is megmaradnának , illetve valószínűleg sokkal nagyobb és újakat vennénk a nyakunkba /ha egyáltalán túlélnénk

ezért , mindezek miatt szavaznék most bajnaira elsősorban , és nem azért,mert most vele esetleg több pénzünk lenne - vagy sem ..
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:34
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
kinek mi a furcsa. valaikinek az, hogy a lopós smitti nem mond le. kinek az, hogy kiderült.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:26
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#276
Én ezt a hivatkozás megjelölését is most hallom először.
Az, hogy ez ennyi idő után derült ki, legalább annyira furcsa, hogy ennyi idő után robbant ki a botrány.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:20
Előzmény: #262  sasa44
#275
Vagy épp senki nem akarja megvédeni, csak neked nincs lövésed sem a jogi tényállásokhoz.
Mint ahogy az ő múltja, vagy a te múltadnak sincs köze a jelen időben elkövetett, vagy el nem követett tettek miatt.
De, barátom, amennyiben ennyire véded az államot, akkor az alkotmány szerint jogod és kötelességed feljelentést tenni Pali bácsi ellen a múltbeli tevékenysége - bármi is legyen az -, valamint jelenlegi "lopása" miatt. És amikor bíróság előtt kiderül, hogy pusztán vádakat koholsz és semmit nem tudsz bizonyítani, akkor ahhoz is jogod van, hogy szembenézz a hamis vád bűncselekményével. De nem kell félned a magyar bíróságtól, hisz a fülkeforradalmárokkal szemben biztos téged fog támogatni az EB.
Ne a szád járjon, tedd meg a feljelentést. Jogod van hozzá!
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 14:13
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Most vasárnap 2,5 millióan szavaznának a Fideszre, ami a két évvel ezelőtti 2,7 milliós szavazótáborhoz képest minimális csökkenés – derült ki a Nézőpont Intézet a Heti Válasz számára készült közvélemény-kutatásából.

Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 13:50
Előzmény: #266  p-b
#273
aztak.rva!!!!! ez szerintem egyértelmű beismerés, de még ő sem tudja teljesen... ciki lett volna 180 oldalon keresztül minden mondathoz belinkelni az eredetit...

máshol az ilyenért úgy kipenderítik, mint a macskát sz.rni...

a vizsgáló bizottság helyében nem lennék szívesen.... nagy tökösség kellene ahhoz, hogy azt mondják, hogy a 180 oldal eredetisége kérdéses és egyáltalán nem hasonlít a forráshoz... márpedig gondolom az a HVG-s forrás, aki a diploma után állítólag fél évet kutakodott, majd összeszámolta a 180 oldalt, az nem hasraütés szerűen számolt 180 oldalt egy ilyen kényes ügyben...

spalli mongyon le!
p-b 2012. 01. 18. 13:35
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#272
Nem minősítelek, mert ezt megteszed minden hsz-edben :)

link

Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 13:21
Előzmény: #269  p-b
#271
Bolond beszéd!

Ha ismernéd a naprendet.
Szerencsétlen!
pampa 2012. 01. 18. 13:15
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
Ez nem az én véleményem:

"OFF

Azért a sok baromarcú hozzászóló bizonyára egyetért velem abban, hogy amennyiben Bajnai hirtelen Orbán helyére kerülne, mögötte kormányképes többséggel (netán szakértői kormány), akkor el lehetne adni házat, autót, lovat asszonyt stb. és az össze pénzt OTP-be nyomni.
Olyan rali lenne napokig vagy hetekig a tőzsdén, hogy mindenki betegre keresné magát.

ON

Na most lehet tovább szidni a Gordont. Üdv!
S52Raptor

Szerinted ebben az esetben több ember dolgozna? Jobb lenne a gazdaság? Több lenne a bevétel?

Nem, nem ,nem.
Csak már az a személy lenne a Miniszterelnök akit ŐK SZERETNÉNEK.

Nincsen itt semmiféle össze esküvés elmélet, minden szakmai alapon dől el.....
p-b 2012. 01. 18. 13:03
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
itt láthatjátok du. Orbán újabb szabadságharcát a magyarokért.
Persze , ha szót kap:)
link
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 13:00
Előzmény: #245  omaha
#268
valóban ohama ..

sok a hablaty a kronkrétumok nélküli lózungok és átvett sztereotipiáknak a puffogtatása itt is és másutt is /médiák stb/

de te sem vagy mentes ettől :

"Tudomásul kell venni, hogy az jelenlegi miniszterelnöknél jelenleg nincs a 10 millió magyar között aki alkalmasabb lenne erre a posztra"

szóval ez is egy lózung és hablaty - nem gondolod?

külön tetszik nekem a -
"Tudomásul kell venni..."

nem mondod .. :o)

/már bocs/
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 12:53
Előzmény: #218  pampa
#267
én nem tudom hogy mit tudsz a "forgatókönyvekről" , de még soha nem publikálta egyik kormány sem azt le, hogy ténylegesen mit kér az eu-imf az ország kormányától az adott kölcsönnel kapcsolatban ..

addig lehet ezt mondani orrba szájba hogy előírnak ezt azt , amíg nem tudjuk valójában azt hogy ténylegen és konkrétan mik is lennének azok ..

ez tök ugyanolyan /és azt is orrba -szájba/ hogy az "emútnyócév" döntötte romba az országot , pusztán a közölt számok alapján .., de ezt még senki ebben az országban nem bontotta ki, nem töltötte meg pontos tartalommal hogy MIVEL,MIKKEL is ?

pedig nagyon akarják ezt a "azemútnyócévet" az államadósság terén nem annyira üresen hagyni /akár büntethetőségileg/is azt megtölteni .. de egyelőre nincs mivel- várat magára , még az emiatt alakult parlamenti bizottságtól is.

a privatizáció az állami javak eladása már régen megtörtént , nem "azemútnyocév" vívmánya ez ..

az állami javak eladása nem volt mentes az Iorbán kormánytól sem , mint pl. az egyik attrakciója : a kormányzásuk utolsó hónapjában /privatizált/ 16 állami tulajdonú intézmény eladása.

p-b 2012. 01. 18. 12:40
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#266
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 12:27
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#265
ezt hol nyilatkozta így le? mert ha valóban ezt mondta, akkor ez egyenlő egy beismerő vallomással... ha ez így van, és ezt mondta, akkor ő tényleg nagyon hüle... PHD???? még érettségi sem járna....
omaha 2012. 01. 18. 11:39
Előzmény: #252  aliben
#264
Nem vagy éppen kulturált vitapartner, így hát tedd fel a deklit a fejedre és menj a tarka-barka tömeggel!
sasa44 2012. 01. 18. 11:30
Előzmény: #262  sasa44
#263
Egy k@cs@g komcsi volt, ez mármost nem számít mi?
sasa44 2012. 01. 18. 11:20
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#262
"Bármilyen felhasználás, átdolgozás, másolás, sőt ennek a mikéntje is indifferensek. Kivéve - természetesen -, ha erre külön rendelkezések vannak.
Jó példa az előbbire az amikor kikötik, hogy csak változtatás nélkül lehet másolni, vagy például nyilvánosan nem lehet vetíteni.
Természetesen a kár okozás tényét, vagy esetleges bűncselekményt bizonyítani kell.

A hírek szerint - egyébként - ez valami értekezés, vagy valami egyéb tudományos dolgozat volt, amit a szerző nyilvánosság részére bocsájtott. A felhasználásra, másolásra, fordításra nyilván jogot ad... a köz számára készült.
Ajánlom a figyelmedbe a nyilvánosságra hozás részt. Ekkor licenc híján - a szerző megengedte, hogy bárki hivatkozzon rá. (Nyilván kárt ekkor sem okozhat a felhasználó vele.)

Ha te például egy amerikai folyóiratban publikálsz, arra minden további nélkül lehet hivatkozni, akár magyar nyelvre fordítva is. Mindenféle rosszallás nélkül. (Sőt, még nem is kell megvenned sem a folyóiratot, ugyanis lehet, hogy valakinek megvolt és idézett belőle és feltette a netre. Ugyanis, ha licenc nem szabályozza...)
Nyilván ennek megvannak a formai követelménye, szabványos jelölés és a végén a jelölés alapján a beazonosításra alkalmas leírás.
A szó szerinti átvétel és átdolgozás között annyi a különbség, hogy a szó szerinti idézést még idézőjelbe is szokás tenni. De nyilván megteheted a kiegészítéseidet is a blokkba, vagy összefoglalhatod, mert a pontos azonosítás miatt úgyis beazonosítható, hogy mit írt a szerző.'

Ha valaki ilyen kétségbeesett vehemenciával próbál megvédeni valakit,
pontosan ez a tény árulkodik a legjobban arról. hogy szar van a palacsintában!
Hagyjuk inkább " feddhetetlen " álamfőnket, magyarázza meg saját maga!
Persze erre nem biztos, hogy elegendő a szókincse...
Kedves barátom örömmel fogadnám, ha mellékesen ideírnád nagytiszteletű Schmitt úr, anno a komcsi időszakban végzett tevékenységét és beosztásait is, hogy minden oldalról objektíven is megvizsgálhassuk az eddigi tevékenységét.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 10:59
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
"Schmitt szerint tisztázni kell, hogy mit is jelent a plágiumvád. Elmondta, hogy a szótárok szerint ez a szellemi termék eltulajdonítására vonatkozik, de mivel a dolgozatából az a bizonyos 180 oldal nem tulajdona senkinek, hanem mindenki számára elérhető törzsanyag, a disszertációjával kapcsolatos plágiumvádak nem állnak meg. "

aztakurva. muszáj megkockáztatnom a kitiltást, mert ez még smittitől is meglepő nyilatkozat.

ez a senkiházi nemcsak lopott, hanem igazolhatóan egy egyik legbutább ember Magyarországon. A köztársasái elnöknek kivételes embernek kell lennie, de nem kivételesen gyagyának.

Javasolom, hogy hívő jobbos állítsa példaképnek a gyereke elé. Gondolatkísérletként:)))
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 10:49
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#260
smitti a kicsike orbán sírját ássa. pedig az ügynökmultja még elő sem került.
Törölt felhasználó 2012. 01. 18. 10:33
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#259
"Hogy lopott e, azt majd gondolom elmondja a bolgár..."

Háát, elmondta ő maga, hogy lopott, de még mindig nem érti ez a "sunyi cum laude, dok troll, Plagi"

link
bigyula 2012. 01. 17. 18:35
Előzmény: #257  bigyula
#258
Vagy itt egy másik:

link

Idézet a 199. oldalról:

"Az állomány drasztikus növekedése a támogatott hitelkibocsátás felfutásának volt köszönhetõ. A KSH 2003. elsõ félévi adatai szerint, az akkori 1022 milliárd forint nagyságú állománynak a háromnegyede (77 százalék) volt államilag támogatott hitel, és csak egynegyede piaci feltételû lakáshitel."
bigyula 2012. 01. 17. 18:30
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#257
Nem néztem pontosan utánna, de most megtettem. Itt egy elemzés (van még néhány fent a neten):

link

A 11. oldalon található táblázat alsó harmadában a "Kiegészítő kamattámogatás" és a "Jelzálog kamattámogatás" sorokat érdemes nézni. A hozzá tartozó szöveg a 13. oldal tetején található.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 18:12
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#256
De, ha beigazolódik, akkor a következő büntetések vélelmezhetően azonnal adódnak:
- a diplomát vissza kell vonni (mert ugye egy PhD-nek követelménye az újszerűség és formai követelmények)
- a diplomából adódó károkért (felvett pénzek stb.) is felelős
- meg lehet, hogy az iskolát is meg kéne róni
(És közrejátszik az, hogy az eredeti mű nem magyar, úgyhogy kell lenni valami külföldi jogkövetkezménynek is. Na erről nem tudom mi a nemzetközi megállapodás.)
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 18:08
Előzmény: #233  bigyula
#255
"És, ki vezette be azokat a támogatott lakáshiteleket, amelyek még legalább 1 évtizedig terhelik a költségvetés kiadási oldalát több száz milliárd forinttal évente?"

Nem tudom hogy szándékosság vezérel, vagy csak tájékozatlan vagy.

2000. február 1-jén a kormány a lakáscélú támogatásokról szóló 1988/106 MT rendeletet módosította, mely megszüntette a korábbi állami kamattámogatást és két új támogatási formát vezetett be, a jelzáloglevelek kamattámogatását és a kiegészítő kamattámogatást.

1. A jelzáloglevelek kamattámogatása a Földhitel és Jelzálogbank Rt. (FHB) által kibocsátott jelzáloglevelekre ad 3%-os kamattámogatást, olcsóbbá téve a bank rendelkezésére álló forrásokat. A támogatás időtartama a jelzáloglevél futamideje, de legfeljebb 5 év.

2. A kiegészítő támogatást legfeljebb 10 millió forint összegű hitelintézeti kölcsönre lehet igénybe venni a törlesztés első 10 évében. A támogatás mértéke az éves, illetve ötéves futamidejű állampapírok hozamának 4 százalékponttal csökkentett értéke vagy 5,5 százalékponttal csökkentett mértéke, ha mögötte az FHB által kibocsátott jelzáloglevelek állnak. A hitelt azok a hitelintézetek folyósíthatják, akik beleegyeznek abba, hogy hiteleik kamata az állampapírok hozamát 4%-kal nem haladja meg. (Így a hitelfelvevők gyakorlatilag az állampapírok hozamának megfelelő kamattal vehetnek fel hitelt). Jelenleg ezen hitelek kamatlába 6,75–7% a különböző bankoknál.

Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 18:02
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
Visszatérve az amerikaiakra, ők előre gondolnak a macskát a mikróba esetre és szeretnek külön aláíratnak veled egy jogi nyilatkozatot megjelenés előtt, hogy te valóban a köz számára nyilvánosságra akarod hozni az ó folyóiratukban és nem fogsz pert indítani, abból az okból, hogy a megjelenés neked kárt okozott. (Hiába szerepel ott a neved meg stb.)
Nálunk az a divat, hogy, ha nincs jogi nyilatkozat, akkor az általános dolgok vonatkoznak rá.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 17:56
Előzmény: #250  csendben
#253
Bármilyen felhasználás, átdolgozás, másolás, sőt ennek a mikéntje is indifferensek. Kivéve - természetesen -, ha erre külön rendelkezések vannak.
Jó példa az előbbire az amikor kikötik, hogy csak változtatás nélkül lehet másolni, vagy például nyilvánosan nem lehet vetíteni.
Természetesen a kár okozás tényét, vagy esetleges bűncselekményt bizonyítani kell.

A hírek szerint - egyébként - ez valami értekezés, vagy valami egyéb tudományos dolgozat volt, amit a szerző nyilvánosság részére bocsájtott. A felhasználásra, másolásra, fordításra nyilván jogot ad... a köz számára készült.
Ajánlom a figyelmedbe a nyilvánosságra hozás részt. Ekkor licenc híján - a szerző megengedte, hogy bárki hivatkozzon rá. (Nyilván kárt ekkor sem okozhat a felhasználó vele.)

Ha te például egy amerikai folyóiratban publikálsz, arra minden további nélkül lehet hivatkozni, akár magyar nyelvre fordítva is. Mindenféle rosszallás nélkül. (Sőt, még nem is kell megvenned sem a folyóiratot, ugyanis lehet, hogy valakinek megvolt és idézett belőle és feltette a netre. Ugyanis, ha licenc nem szabályozza...)
Nyilván ennek megvannak a formai követelménye, szabványos jelölés és a végén a jelölés alapján a beazonosításra alkalmas leírás.
A szó szerinti átvétel és átdolgozás között annyi a különbség, hogy a szó szerinti idézést még idézőjelbe is szokás tenni. De nyilván megteheted a kiegészítéseidet is a blokkba, vagy összefoglalhatod, mert a pontos azonosítás miatt úgyis beazonosítható, hogy mit írt a szerző.
aliben 2012. 01. 17. 17:56
Előzmény: #245  omaha
#252
Nézd már meg a tükörbe, hogy elég barna-e a nyelved. Ha nem, holnap folytathatod...(mi magyarok, nem vagyunk egyformák; van aki a nyelvét használja, van aki a fejét, és ennek alapján dönti el, hogy jó-e az irány)
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 17:28
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#251
Igazából normális körülmények között nem is válaszoltam volna rá - ahhoz most túl nyugodt vagyok - de nem hagyhattam ki a törvényi tényállás "poént".
Amúgy persze mindenki úgy gondolja - amíg meg nem győzik - hogy az ő véleménye helyes, de ezt lehet többféle módon közölni és az is igaz, hogy néha mindenki elveszti a fejét, úgyhogy nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget.
Tekintve, hogy ez gazdasági és nem jogi fórum, a #241-es kellett. Aki után akar nézni, az megteheti a Btk-ban, legfeljebb néhol kicsit nehezebb lesz feldolgozni. De senki nem hülye, bárki meg tudja tenni.
csendben 2012. 01. 17. 17:24
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
„A Schmitt által végzett tevékenység valójában átdolgozás (Szjt. 29.§), amely nem feltétlenül jelent csak fordítást (ahogy azt a törvény példaként hozza is), ide sorolható az eredeti mű tartalmának átalakítása, rövidítése, "magyarítása" is. Az átdolgozás pedig engedélyköteles cselekmény. A felhasználási engedély megkérése és a szükséges jgodíj megfizetése híján a felhasználás pedig jogsértést jelent."

Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 17:19
Előzmény: #246  csendben
#249
Hát szabadon másolhatsz, nem kell perre számítanod. :DDD
Amúgy sem vélemény, hanem pongyola és szerintem közérthető jogi értelmezés.
A véleményem meg mindössze annyi, hogy nem tartom köztársasági elnöki poszthoz méltónak ezeket a dolgokat meg azt az egyik első nyilatkozatát sem, hogy ő nem lesz semmi "jó" elrontója.
A k.e. nem szükségtelen kellemetlenség, melyen a kormánynak túl jutnia. Ez utóbbi ellentétes az alkotmányosság szellemével.
A jelenlegi botrányt nem tartom olyan fontosnak, a helyesírása meg pitiáner dolog.
Az, hogy mi kell, ahhoz, hogy valaki lemondjon, az az ő dolga.
csendben 2012. 01. 17. 17:18
#248
az ominózus disszertáció kivizsgálására...

Na,végre!
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 17:10
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#247
Ilyenkor ők véleményt mondanak, ami természetesen 100%-ban helytálló, hiszen ők mondták. Fordított esetben személyeskedő, szemellenzős párthívő kutya vagy, akinek semmi keresnivalója egy gazdasági fórumon. :)
csendben 2012. 01. 17. 16:56
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#246
Eszemben sinsc Veled vitatkozni!
(de a linken,a hsz-ekben szívesen látnám a véleményedet!)

link
omaha 2012. 01. 17. 16:51
Előzmény: #218  pampa
#245
Neked igazad van! Az itt sok hablatyoló nem tud semmi irányt kijelölni. Mondják meg végre kit akarnak a hatalomba! Bajnait? Na ne! A Böszmét? Ugyan már! Tudomásul kell venni, hogy az jelenlegi miniszterelnöknél jelenleg nincs a 10 millió magyar között aki alkalmasabb lenne erre a posztra: Minden levitézlett bankár, s egyéb volt pozicionált csak akkor tud már "okosat" mondani, ha már nincs felelőssége, csak pofázik! Bízom benne, hgoy nem hátrál meg az EU. felszólalásakor! Olyan gazembber politikai szélhámosok mint Barrosó - volt Maoista szélhámos, vagy Kohn Bendit a volt másik anarchista a cipőjét nem pucolhatja orbán Viktornak !
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 16:47
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#244
"Kádár óta becsípődött, hogy minden ingyen van, meg jár"

Hát ezt azért így nem mondanám.
De pl. a túlköltekezést nézve jobb volt a helyzet. Az emberek spóroltak és úgy vásároltak, ma meg - általában, tisztelet a kivételnek -még a WC-papírt is hitelből veszik.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 16:40
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#243
Pontosan, soha nem volt ekkora lehetőség a sok éve kívánatos - többségében népszerűtlen, de évek óta égető - átalakítások végrehajtására.
És nem a népszerűtlenség a kormány problémája, mert annyian utálták meg őket és főleg fogják, amikor egyre jobban a bőrükön érzik, mint még soha.
Ha így meg tovább úgy, vagy olyanabbul járhatnak, mint az MSZP.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 16:36
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#242
Na látod, okostojás, ez a nagy nyilvánosság előtt elkövetett becsületsértés tipikus esete. (Igaz, csak névtelenül teszed.)
Jó példa volt.
És az is téged minősít a minősíthetetlen hozzászólásodban, hogy Pali bácsi nevét sem bírod helyesen leírni: sem a betűk nem egyeznek és még kis betűvel is írtad.
Gratulálok meg van a szegénységi bizonyítványod.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 16:30
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#241
No, akkor leírom részletezve a jogi oldalát a dolgoknak.

LOPÁS:
Az, amikor valaki jogtalanul eltulajdonít valakitől valamit.
Egy publikusan közölt írást nem lehet valakitől elvenni, legfeljebb jogtalanul felhasználni, kárt okozni.
Így Pali bácsi semmi képpen nem követhette el a lopás bűncselekményét.
A lopással együtt a plágium megvalósítható, ha pl. valaki fizikailag ellop valakitől egy kéziratot és a saját műveként tüntet fel.

PLÁGIUM:
Nem jogi tényállás, de a köznapi nyelvben így emlegetik azt, amikor valaki úgy tüntet fel valamit, mintha az az ő szellemi terméke lenne.
Mivel a magyar jog ilyet nem ismer nem is büntethető.
Ellenben a "plágium" megvalósíthat jogi tényállásokat, mely büntethető. Pl. anyagi kárt okoz. Ha pl. az írás licenchez kötött, melynek az a feltétele, hogy bizonyos összeget be kell fizetni.
Ez pl. polgári peres ügy, nem bűncselekmény. Ha a kár okozása pl. szándékos, akkor természetesen bűncselekményről van szó.
A hírek ilyenekről nem szólnak. (Ha tudtok ilyenről, akkor írjátok le légyszives.)

RÁGALMAZÁS:
Ezt a vétséget az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas (konkrét) tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen (konkrét) tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, ami természetesen nem felel meg a valóságnak. (Ennek a megállapítása a bíróság feladata.)
Vannak minősített esetei: aljas indok, nagy nyilvánosság.

BECSÜLETSÉRTÉS:
A sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, és/vagy nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezéseket használ, vagy egyéb ehhez hasonló cselekményt követ el
Nem állapítható meg becsületsértés, amennyiben a cselekmény a rágalmazás törvényi tényállásainak keretei közé illik.

HAMIS VÁD:
Ezzel szemben, aki a hatóság előtt valakit bűncselekménnyel vádol meg, vagy ezzel kapcsolatban koholt adatokat közöl, az a hamis vád bűncselekményét követi el. (És ez más nem vétség.)

Ha két jogi tényállás állapítható meg egy cselekmény esetében, akkor azt kell figyelembe venni, mely súlyosabb. A másik enyhébb bűncselekmény/szabálysértés, mint súlyosbító tényező játszhat szerepet.

Innentől kezdve a következőket mondhatjuk el: felmerült az alapos gyanúja, hogy Pali bácsi "plágiumot" követett el és ha ezzel jogi tényállásokat valósított meg pl. kárt okozott, akkor kártérítési felelősséggel tartozik. Ha bizonyítható, hogy szándékosan okozott kárt, akkor bűncselekményt is elkövetett. (Nyilván kell valaki, aki elindítja az eljárást.)

Indíthat "rágalmazási pert" és amennyiben bizonyítani tudja, hogy a HVG valótlant állított megnyeri, amennyiben nem, akkor a hatóság tehet hivatalból feljelentést a hamis tanúzás, hamis vád miatt. Ennek viszont ez a kockázata. És amennyiben a hírek igazak, - beleértve a köztársasági hivatal közleményét - nem biztos, hogy bizonyítani tudja.

(Természetesen az elévülési időket figyelembe kell venni. Ezeknek nem számoltam utána és nem is érdekel... csak megemlítettem.)

Így - remélem - már érthető a jogi keret.
Nem írom le mégegyszer... mindenki böngéssze a Btk-t, vagy egyéb (közérthetően) leírt forrásokat, ha többet akarnak.

Részemről a téma teljesen lezárva. Mindenki olvasson, mielőtt beír valamit elvégre a törvények nagy része elég világosan és egyértelműen van megfogalmazva így ált. nem félreérthető.
szivacs
szivacs 2012. 01. 17. 16:29
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#240
"hülyébb vagy, mint smitt pali. brrrrr
viperakapitany"
- elég csak kettővel lejjebb nézned a #205-re, hogy a "vitakultúra" és a moderáció milyen szintre jutott a portfolión...:-(
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 13:38
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#239
ez alapjában véve a gazdag - szegény örök problémaköre ..

a szegény kölcsönt kér a gazdagtól

a gazdag ad .. ad ,megint és megint ..

a szegény a végén már sok adósságot halmozott fel ..

és..

pfúj !! az a mocsok gazdag mindet visszakéri

mert..

és jön a végeláthatlanná váló "igazságok" özöne ..

végül , levágja a sok szegény a kevés gazdagot és az így szerzett vagyont feléli szinte pillanatok alatt..

majd eltelik egy kis idő ..

és nincs kitől kölcsönkérni
bigyula 2012. 01. 17. 13:34
Előzmény: #236  pampa
#238
Nem, nem ezért kerültünk ilyen helyzetbe. De, ez is hozzájárult. És, ha Orbán győzött volna 2002-ben, akkor a 2-szer 100 napos program helyett lett volna 14. havi nyugdíj. Emlékszel erre az ígéretre. Egyik kutya, másik eb...
pampa 2012. 01. 17. 13:34
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#237
Ennek nincsen megoldása. Ezt te is tudod.

Annak van, ha lemond a kormány és az előrehozott választáson olyan erő nyer akit elfogad a "nemlétező összeesküvők csapata".

Abban az esetben minden jó lesz, még az is, ha véletlenül átlépjük a 100 % adósságszintet. Nem lesz gond, kapjuk továbbra is a pénzeket, mi akkor jó adósok leszünk akit érdeme támogatni.
Valószínűsítem, hogy azért csak bebiztosítják magukat és "háttér megállapodásokat" kötnek arra az esetre ha mégis összeomlana a rendszer.(mert össze fog)

Viszik a "biztosítékot" az embereknek meg itt hagyják ami marad....

szvsz
pampa 2012. 01. 17. 13:25
Előzmény: #233  bigyula
#236
valószínűleg ezért került az ország államcsőd közeli helyzetbe.
Ezt az Orbán kormány vezette be.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 13:24
Előzmény: #230  pampa
#235
azt hiszem nagyjából egy platformon vagyunk ..

(meglepőek számomra az ide írtjaid , mert én nem olvastam tőled még ilyent )

de most egy pillantra állj át gondolatban a másik oldalra ..

adsz valakinek kölcsönt szerződés formájában valakinek , kamatra , hiszen a tőkéd beforgathatóságának elmaradt hasznát a kölcsönkérőnek meg kell fizetnie ..

a pali állandóan bajban van és mindig kér tőled és minduntalan adsz is neki , miközben eladja mindenét hogy a visszafizetések idejére legalább egy részét megfizesse ..

amíg fut a szekér nincs baj , de minduntalan kéred tőle hogy az életén /kiadásain -bevételein ..de nemcsak a bevételein !!!/ változtasson /és ajánlod is hogy hogyan / mert a feléd való tartozása már olyan magas lett , hogy tőled látva a dolog nagyon kétségessé kezd válni a tőke és a kamatoknak a visszafizetése..

egyszer csak azt hallod , hogy te őt alapjában véve kizsákmányolod , mert akkora már az általa föltornászott kölcsönök összege olyan magas lett , hogy azt már szinte képtelenség neki megadnia ..

minden kifogást felsorol , hogy ez miért alakult így .., de eszébe sincs és volt sem megfogadni azokat a tanácsokat amiket adtál neki hosszú ideje arra , hogy hogyan kellett volna többnyire a kiadásain csökkenteni , és ne csak a bevételein növelni - hogy ne kelljen többet kölcsönöket felvenni ..

mivel már a teljes csőd fenyegeti, újból hozzád fordul mindezek felett és után újabb kölcsönért ../ miután lehordott téged egy nagy genya kizsákmányolónak , rabszolgahajcsárnak előtte

mit fogsz most csinálni ?



Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 13:21
Előzmény: #232  pampa
#234
A pampa a visszafelé mutogatás teljesen értelmetlen. Adott egy helzet, ezt kell megoldani.

A tőzsdén se mész azzal semmire, ha a bukó pozidra azt mondja valami: miért vetted annyin? A kérdés az, hogy MOST mit csinálj.
bigyula 2012. 01. 17. 13:13
Előzmény: #232  pampa
#233
És, ki vezette be azokat a támogatott lakáshiteleket, amelyek még legalább 1 évtizedig terhelik a költségvetés kiadási oldalát több száz milliárd forinttal évente?
pampa 2012. 01. 17. 13:02
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#232
Pampa, amíg többet költünk, mint amennyi bevételünk van, addig bizony az eladósodottságunkat kamat nélkül is NÖVELJÜK. "

Miért költünk többet?

Miért vezette be az MSZP a 13.havi nyugdíjat?
Miért vette el az adókedvezményt az 1-2 gyermekesektől és adta oda dupla CSP-kén a "rászorulóknak" akiknél ez elindította a megélhetési gyermekvállalást?
Ki tartja el ezen gyermekeket és szüleiket? Nekik van "ingyen" kenyér?
Ki fizeti az EÜ. ellátásukat? És az oktatásukat?

Bizony van egy réteg akiknek minden ingyen van és jár.... és a számuk napról napra növekszik...
csendben 2012. 01. 17. 12:57
Előzmény: #230  pampa
#231
aha!

És mindezt miből finanszíroznád?
pampa 2012. 01. 17. 12:55
Előzmény: #219  csendben
#230
"Elfogadom,hogy Bajnai a Te verziódat csinálná és ez rossz!

Haljuk a Te megoldási javaslatodat!!!

csendben

Én nem tudom, hogy Bajnai mit csinálna, csak azt, hogy mit csinált.
És amennyiben azt elfogadjuk, hogy amit Orbán csinál az ROSSZ
akkor ő valószínűleg ennek az ellenkezőjét kell hogy csinálja.
Mert igazán ez a két út van.

Már rengetegszer leírtam az én elképzelésemet. Olvastad is bizonyára.

Én első körben az adófizetőkre nézve a legnagyobb terhet jelentő kiadástól szabadulnék meg. (szociális ellátás teljes átalakítása!)
Megszüntetném a politikai pártok állami támogatását. (csak gesztus értékű!)
Azután az EÜ lenne átalakítva.
Jönne az oktatás.
Az önkormányzati rendszer.

stb.
csendben 2012. 01. 17. 12:52
Előzmény: #228  bigyula
#229
Sőt!
Külön "védelmi biztos"-t bíztak meg ezzel a céllal...

bigyula 2012. 01. 17. 12:51
Előzmény: #225  pampa
#228
"Miért nem szóltak az elején? Tisztelet politikusuk ez így nem jó ebből valamikor baj lesz."

Csak halkan jegyezném meg, hogy a jelenlegi kormánypártnak és miniszterelnöknek sem volt semmi kifogása a magánnyugdíjpénztárakkal 1998 és 2002 között. Sőt, a 2010-es választások előtt is azt ígérték, hogy megvédik a nyugdíjmegtakarításokat...
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 12:49
Előzmény: #225  pampa
#227
Pampa, amíg többet költünk, mint amennyi bevételünk van, addig bizony az eladósodottságunkat kamat nélkül is NÖVELJÜK.

Értem én, hogy Kádár óta becsípődött, hogy minden ingyen van, meg jár. De EZ NINCS ÍGY. Tudomásul kéne végre venni.

Lehet aztán szídni a hitelezőket, hogy szemét mocskok viszik ki a kamatot. De mindenekelőtt a SAJÁT GAZDÁLKODÁSUNKAT KELLENE RENDBE TENNI.

Vagy szerinted nem?
csendben 2012. 01. 17. 12:47
Előzmény: #225  pampa
#226
Nyilván merő véletlen,hogy a feltett kérdésekimre nem válaszoltál....

pampa 2012. 01. 17. 12:44
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#225
Milyen átalakítást?
Megszüntetni az önkormányzatokat?
Mert ezen lovagol mindenki, akkor mi változna? Elnéptelenednének,így elértéktelenednének azok a települések ahol még ez az utolsó intézmény is bezárásra kerülne. Fel lehetne azokat is fillérekért vásárolni.

MEGSZÜNTETNI A KIS ISKOLÁKAT
MEGSZÜNTETNI A KÓRHÁZAK EGY RÉSZÉT
MEGSZÜNTETNI A FÖLSŐ OKTATÁSI INTÉZMÉNYEK EGY RÉSZÉT
MEGSZÜNTETNI A GAZDASÁGTALAN VIDÉKI TÖMEGKÖZLEKEDÉST

stb...stb... ez a REFORM...

A magánnyugdíjhoz csak annyit, hogy a számlán gyűjtött magán rész ellentételezésére a költségvetés hitelt vett fel. Az így keletkező "többlet hitelt és kamatát" pedig MINDEN adófizető fizeti, természetesen a haszonból pedig csak az részesül akinek van magán számlája.
Mert ez így volt igazságos....
Rossz volt a rendszer és még a pénztárak is elismerték...persze csak utólag!
Ezért még abba is bele mentek volna, hogy egy teljesen átalakított rendszerben működjenek tovább.

Miért nem szóltak az elején? Tisztelet politikusuk ez így nem jó ebből valamikor baj lesz.
bigyula 2012. 01. 17. 12:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#224
Ha nincs más érv, akkor mindíg felmerül a lélegeztető gép, mint általános egyenérték. Csupán ennek az összegnek az éves kamataiból (80-100 millió euró) is elegendő lélegeztető gépet lehetett volna venni. Vagy BKV buszt, vagy emelni az egészségügyiek fizetését, vagy a tűzoltókét, stb.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 12:30
Törölt hozzászólás
#223
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 12:29
Előzmény: #221  bigyula
#222
Arról már nem is beszélve.

De pampa szerint ez így sokkal jobb, mint eddig. Szerintem meg rosszabb, úgy, hogy közben ennek a kormánynak valóban MEG VOLT A LEHETŐSÉGE (támogatottság és 2/3 miatt), hogy VALÓDI átalakításokat hajtson végre.

A 2/3-át nem erre, hanem arra használta fel, hogy a rendszerben meglévő tartalékokat megszerezzék + saját hatalmának extrém kiszélesítésére, bebetonozására.
bigyula 2012. 01. 17. 12:25
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
További 2 milliárd euróval csökkenthették volna az államadósságot (a külsőt), ha nem veszik meg a MOL-t.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 12:19
Előzmény: #218  pampa
#220
"Tovább vennék fel a hiteleket, hogy kifizessék az éppen lejáró tartozásokat.Beruházásokat indítanának szintén HITELBŐL, jó drágán (ahogyan idáig is csinálták!)a pénz pedig szépen visszacsorogna a helyére...."

Ezzel szemben Orbánék nekimennek EU-nak, IMF-nek a "nem ortodox" lépéseikkel. Cserébe természetesen ugyanúgy hitelből élünk, hiszen eladósodott ország mást nem tehet, csak éppen 6-7% helyett 10% felett finanszírozzuk magunkat.

"Közben "privatizálnák" a még eladható állami javakat.Azt a pénzt is felélnék."

Orbnák államosították az MNYP-t. 3000 mrd-ból 1340 ment adósságcsökkentésre, a többit feléltük.

Én nem látom, hogy ez jobb lenne. Szerinted mitől jobb? Írd már le.
csendben 2012. 01. 17. 12:15
Előzmény: #218  pampa
#219
Pampa!

Azért roppant kíváncsivá tetél!

Ezek szerint a Te zsebedben az igazság köve!

Elfogadom,hogy Bajnai a Te verziódat csinálná és ez rossz!

Haljuk a Te megoldási javaslatodat!!!

pampa 2012. 01. 17. 12:10
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Ezt senki sem vitatja. Bajnaiék, hogy elkerüljék a csődöt kaptak az EU és a IMF-től egy forgatókönyvet és azt átvitték a Parlamenten.
2014-után mit csinálnának? Szerintem ugyanazt amit előtte. Végrehajtanák azokat az intézkedéseket, amit valakik valahol kidolgoznak, ezért cserébe elindulna a FELMINŐSÍTÉS. Újra jó lenne minden....
Tovább vennék fel a hiteleket, hogy kifizessék az éppen lejáró tartozásokat.Beruházásokat indítanának szintén HITELBŐL, jó drágán (ahogyan idáig is csinálták!)a pénz pedig szépen visszacsorogna a helyére....
Közben "privatizálnák" a még eladható állami javakat.Azt a pénzt is felélnék.

Egy idő után pedig azt vennék észre az emberek, hogy a lakosságnak csak az adósság maradt (magán és állami!) minden más MAGÁNTULAJDONBA került.

Hogyan is volna harc a termőföldért, ez csak a nemlétező "ÖSSZESKÜVÉS" elmélet része....

szvsz

Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 11:52
Előzmény: #215  pampa
#217
ez nem annyira ült ..pampa

mert még orbán is arról és úgy nyilatkozott hogy "világbajnok " volt a vészkorszak utáni kezelése a bajnaiéktól azalatt a puszta egy év alatt ..

no meg az azt vizsgáló fidesz prl-ti erre alakult bizottsági jelentés is elismerő volt / megvan az egész jelentés / - pár megrökönyödött ágálóéval ellentétben ..
loliense 2012. 01. 17. 11:41
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#216
A megoldás nem olyan bonyolult.

Minden új formációnak, új gondolatokat is kell megfogalmazni,nem pedig a szokásos maszlagot,muszáj,hogy innovatív legyen,de érthető pl:
-a kormányt kötelezni kell a pénzköltés tételes elszámoltatása érdekében,rengeteg ilyen téma van,melyben abszolút meg lehet egyezni a civileknek és a hozzájuk kapcsolódóknak!

Lépni kell egyet előre és annyi!
pampa 2012. 01. 17. 11:33
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#215
"én azt gondolom , hogy bajnai csak abban az esetben fogja elvállalni az elnöki posztot, amennyiben a saját embereit ültetheti be a főbb poziciókba és nem fogja efogadni a semmihez vagy csak valamennyire hozzáértő pártkatonákat /ami 20év óta ez folyamatosan volt "

gyakorlatilag akkor semmi sem változik, ugyanaz lesz mint most, csak más "biorobotok" nyomják a gombot....
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 11:30
Előzmény: #213  loliense
#214
lehetséges ..

de ebben meg láthatóan már , ahány ember ebben az országban ,annyiféle megoldást akar..

de ha az összefogás csak arra koncentrálna hogy leváltsa ezt a jelenlegi formációt , akkor lehet ez az egyetlen cél is akár ..

ez is éppen elég nagy feladat az új mindenféle választási egyoldalú törvény szarságok miatt ..

...és ha idő előtt összevesznek a részletek nem egyezősége miatt / nagy az esély erre/, akkor szart sem fog érni az egész , mert újból vissza fognak vonulni a szavazástól azok , akik most sem tudnak semmi és senki mögé beállni - ami most is 50% fölött vannak..

loliense 2012. 01. 17. 11:22
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#213
Ebben teljesen igazad van!

Csak még annyit,hogy mindenkit érdeklő célokat kéne belőniük maguknak ez által bárki megértheti,mit is akarnak.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 11:12
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#212
sőt!

továbbmennék..

azok a civil szervezetek akik ha nem is gondolkodtak a párttá alakuláson , ideiglenesen azzá kellene alakulniuk addig legalább is , amíg a kormány leváltása megtörténik velük..

/hiszen csak párt indulhat a választásokon /

kivételes helyzetek , kivételes megoldást kívánnak
loliense 2012. 01. 17. 11:09
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#211
Hát az miért és kinek lenne jó irány, gondolhatják a portfólión lakó gyereket,hogy: önálló,más egyéb téma,gondolat,privát vélemény a témához szorosan kapcsolódva?-most persze,cinikus vagyok.

És most off:
Tessék elmenni,eccer,valamilyen portfóliós előadásra és megnézni a közgazdászkodó arcokat,fazonokat,-belehallgatni a beszélgetéseikbe,-na az maga egy kórtörténet!

Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 11:08
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#210
minden afelé tendál , hogy az lmp az mszp-vel szövetkezik majd , illetve addig a civil szervezetek közül is valamelyik párttá alakul és az is beáll ezek mögé ..
persze bajnaival a min.elnökségért

és végül ha ez így erősebbnek bizonyul orbánéknál , akkor a ezeddig tartozkodó szavazók tömegével erre a formációra fognak szavazni

hogy mi lesz ezután .. nem tudni , de bajnai józansága talán ebben is fog segíteni ..

én azt gondolom , hogy bajnai csak abban az esetben fogja elvállalni az elnöki posztot, amennyiben a saját embereit ültetheti be a főbb poziciókba és nem fogja efogadni a semmihez vagy csak valamennyire hozzáértő pártkatonákat /ami 20év óta ez folyamatosan volt

de ez korántsem azt jelenti , hogy az lmp és az mszp összeborúl.. csak azt a lehetőséget teremti meg , hogy ez a kormány leváltható legyen .. ehhez a rációhoz viszont schiffer alkalmatlan volt , mert az önálló merev álláspontja most nem az általános köz hangulatát érdekét szolgálta .. útban van /volt
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 11:07
Előzmény: #208  gbaker
#209
Nem fikáztam én senkit. Egyelúőre te személyeskedsz velem érdemi hozzászólás nélkül, ahogy a múltkor is tetted.
gbaker 2012. 01. 17. 11:04
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#208
Már megint azokat fikázod, akik eltartanak. Ne hidd, hogy egy normális gazdaságban megélnél abból amit most csinálsz.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 10:54
Előzmény: #206  loliense
#207
felfoghatjuk ezt is egy ko(ó)rtünetnek a sok közül, hogy a vitakultúra erre a szintre sem jutott még el az elmúlt húsz évben (hogy ne offoljunk szét mindent - bár nyilván minden mindennel összefügg, de akkor ezt illik jelezni a hsz elején)
másrészt, hogy egy magát komoly gazdasági szaksajtónak tartó közeg évek óta nem képes a fórumát megfelelően moderálni (pl. a témát nyitónak korlátozott moderátori jogokat adni legalább az offolás ellen)

ezs vany
loliense 2012. 01. 17. 10:45
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#206
Fogalmuk nincs,nem értik, milyen témában nyitottad meg a topicsot,és egyébként is,pont leszarják!

Megállíthatatlanul,terjed az autizmus a portfólión!
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 10:27
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#205

írod, hogy perelhetne. de nem fog. mert az igaz, hogy smitt pali nem egy okos gyerek, de úgy látszik, neked még annyi eszed sincs.

lehet, hogy megalázó lesz, amit írok, de nem tehetek más: hülyébb vagy, mint smitt pali. brrrrr
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 10:17
Előzmény: #201  pampa
#204
a fordított logikára csak pár megjegyzés:

attól, hogy valakit akár a legsúlyosabb dologgal is megvádolnak (nem plágiummal), még távolról sem kell lemondania. - hitelesen meg kell védenie magát.

a védekezés hiánya már önmagában beismerés

az inkriminált bolgár előzményre Schmitt magyar címen ugyan, de hivatkozik a felhasznált irodalomban, tehát nyilvánvalóan ismerte -ezek után a kérdés az egyezőség mértéke, okai

attól, hogy Schmittel vannak problémák, még nem lesznek ebből kifolyólag a köztársasági elnöki intézménnyel, és esetleges jövőbeni elnökökkel, a posztot elvállalni képes és hivatott további személyekkel is.
a köztársasági elnöki intézmény alkotmányjogi szabályozása független a betöltőétől, bár szabályozási hiányosságokra felhívhatja a figyelmet.

csak, hogy pár dologra reagáljak az elmúlt nap terméséből.

Ha elemzünk egy helyzetet, elsőként meg kell ismerni a tényeket, megállapítani egy tényállást, helyzetet (lehetőleg nem a média értékítéleteire támaszkodva, hanem saját kútfőnkre), és a következtetéseket nem ad hoc, hanem a tényekből kibontva levonni (pl. ok-okozat :).
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 10:07
Előzmény: #201  pampa
#203
emberek, ebben a vitában is visszaköszön a topik témájából kinőtt azon állítás, miszerint a magyar társadalom önmaga minden probléma forrása, nem véletlenül mennek a dolgok úgy, ahogy.

érzelmi alapú vélemény alkotás, pártosság, hiszékenység - racionális párbeszédet így nem lehet folytatni.
ez a viszonyulás annyira mélyről fakadónak és rögzültnek tűnik, amiből évtizedekig, újratermelődése esetén (márpedig miért ne?, max valami sokk hatás akadályozhatná meg) emberöltőkig nem fogunk kiutat találni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 09:58
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#202
"- plágiummal vádolták meg (nem tudunk róla, hogy az adott másolt művet szerzői jog védte volna, sőt a hír szerint "közkincs" volt)"

Nem sikerült megértened a plágium fogalmát!
Plágium az, ha egy idegen szövegrészt - azzal, hogy nem jelzed, h. msá írta, tehát nem a tiéd - sajátodként feltűntetsz.
A szerzői jog más tészta ne keverd ide! Sőt ha én kifejezetten átadom neked egy bekezdésemet, sőt buzdítalak, netán fegyvert tartok a homlokodhoz, h. szerepeltesd te is a dolgozatodban az is plágium ha nem írod oda lábjegyzetben a forrást!

Nem tudom érthető ez?

Ez a faszi egy kétszeres olimpiai bajnok, ennyi a saját teljesítménye (ez nem kevés, sőt ilyen minőségében büszkék lehetünk/lehettünk volna rá) a diplomája, doktorija, karrierje a sportteljesítményéből, és nyalóképességéből a mindenkori hatalom iránti feltétlen alázatának köszönhető/eredeztethető.
pampa 2012. 01. 17. 09:49
Előzmény: #198  csendben
#201
Ezt talán tőle kellene megkérdezni.

ennek ellenére, ha egy ilyen támadás éri a
Köztársasági Elnököt

Le kell mondania.

Természetesen azután vizsgálni kell, hogy rágalom volt e a támadás.
Amennyiben kiderül, bebizonyosodik a megtámadott ártatlansága az elkövetőt nagyon szigorúan meg kell büntetni.

szvsz
csendben 2012. 01. 17. 09:40
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
"Mondták már sokan": csak a saját nevedben,mások majd kiszolgálják magukat!

"hozod a szokásos formád":legalább nem okozok csalódást (nem úgy,mint Pali!)

"az állam és a jog te vagy - ezért a Btk felett állsz":ezt csupán Te állítod,de nem igaz!

"Úgyhogy meghajlok előtted": ne fáraszd magad,nincs jelentősége!

"neked van igazad!":a vitatott kérdésben:igen!
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 09:35
Előzmény: #196  csendben
#199
Mondták már sokan, de elismétlem: hozod a szokásos formád.
Vitatkozni azzal az "érvvel", hogy az állam és a jog te vagy - ezért a Btk felett állsz -, nem lehet.
Úgyhogy meghajlok előtted... neked van igazad! :DDD
csendben 2012. 01. 17. 09:32
Előzmény: #197  pampa
#198
"Lausanneben pedig együtt dolgoztak."

Kérdés: min "dolgoztak együtt"? :-)
pampa 2012. 01. 17. 09:30
Előzmény: #195  csendben
#197
Pontosítás végett:

A hölgy is elismerte, hogy ismerték egymást.
Lausanneben pedig együtt dolgoztak.

ez is tény, a többi pedig már a média dolga....
csendben 2012. 01. 17. 09:28
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#196
nem kell,hogy szerzői jog végje
A többi "tisztázás"-od hasonlóan komoly! :-)
csendben 2012. 01. 17. 09:17
Előzmény: #193  pampa
#195
Az "együtt dolgoztak" állítást a bolgár lánya kategórikusan tagadta.Ez azért árnyalja ezt a dolgot....
Bár lehet,hogy Ő hazudik!

Hogy is van: "aki hazudik,az lop is!" ?
csendben 2012. 01. 17. 09:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#194
Látom,aggódsz értük...

pampa 2012. 01. 17. 09:12
Előzmény: #191  bigyula
#193
A cikkeben az volt, hogy a vázlata. és egy másikban pedig, hogy együtt dolgoztak kutatásokon.
Csak a hitelesség kedvéért.

Ennek ellenére is: le kell mondania.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 09:10
Előzmény: #184  csendben
#192
Akkor tisztázzuk a tisztázást:
- plágiummal vádolták meg (nem tudunk róla, hogy az adott másolt művet szerzői jog védte volna, sőt a hír szerint "közkincs" volt)
- és rágalmazás miatt perelhetne és nem becsületsértés miatt (mivel konkrét cselekménnyel vádolták meg és nem azt mondták, hogy "kis hülye lopós"). A korábbi döntések szerint pedig egy közszereplő ilyen előbbi kijelentések miatt egyébként sem nyerne becsületsértési pert, mivel - az állásfoglalás szerint - egy közszereplőnek ilyeneket el kell tűrnie.
- ha pedig rágalmazás miatt perel és nem igaz, az a hamis vád
Egyébként egyszerű a megoldás: ki az, aki előbb publikálta bizonyítható módon. A többi már mese, feltételezés. Jog szerint akkor is, ha véletlenül igaz.
És milyen címszó alatt "hívná perbe" a HVG-t, amely biztosan megállja a helyét és szerepelnek benne nyilvánvaló módon a rágalmazásra utaló jelek, - feltételezve, hogy a hatóság hivatalból eljárást indít -, hogy Pali bácsi mentesülhessen az esetleges hamis vád bűncselekménye vádja alól?
bigyula 2012. 01. 17. 09:08
Előzmény: #188  pampa
#191
Az is megjelent, hogy az eredeti kézirat 1987-ben született, és a NOB könyvtárában megtalálható. Az, hogy a bolgár szerző csak 1996-ban publikálta, ebből a szempontból mellékes.
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 09:08
Törölt hozzászólás
#190
pampa 2012. 01. 17. 09:05
Előzmény: #187  csendben
#189
Lényegtelen, hogy hol keresed.
Olyan embert kell keresni aki még nem követett el közlekedési vétséget, nem parkolt tilosban, nem "bömböltette" hangosan a házában a TV-t nem "kergetett" meg kóbor kutyát, nem tett olyan nyilatkozatot amit utólag ki lehet forgatni,....stb...

mer ezzel a támadással nem a személyt, hanem az "intézmény" támadták meg.

Göncz idején ez nem volt "megengedett" ahogyan Mádl alatt sem.
Sólyomnál kezdődött el, de rajta nem találtak fogást.

Ezután már mindegy, hogy ki lesz beindul a gépezet és elkezdenek "bányászni" a média "jeles" képviselői...

szvsz
pampa 2012. 01. 17. 08:52
Előzmény: #186  csendben
#188
Ez jelent meg a médiában.
Schmitt "követte " el (?) a plágiumot természetesen.
csendben 2012. 01. 17. 08:33
Előzmény: #185  pampa
#187
"És ezután a precedens után nem lesz egyszerű Köztársasági Elnököt találni"

Talán a fideszen kívűl kellene keresni...
Tudom,hogy ez teljesen újszerű gondolat!
csendben 2012. 01. 17. 08:32
Előzmény: #185  pampa
#186
""bolgár szerző 1996-ban megjelent művével találkozott, "

Ez -ugye!- azt jelenti,hogy a halott bolgár szerző követte ela a plágiumot?

Ez komoly?(!)
pampa 2012. 01. 17. 08:26
Előzmény: #184  csendben
#185
Nem akarom védeni, és az első perctől az a véleményem, hogy
LE KELL MONDANIA

de esetleg,ha elkerülte a figyelmedet:

""bolgár szerző 1996-ban megjelent művével találkozott, "

""Schmitt Pál 1992-ben írt doktori disszertációjának nagy része szinte szóról szóra megegyezik "

És ezután a precedens után nem lesz egyszerű Köztársasági Elnököt találni

mármint olyat aki vállalja....

szvsz
csendben 2012. 01. 17. 08:13
Előzmény: #178  pampa
#184
Pampa!

Hogy tisztázzuk:
Palit nagy nyilvánosság előtt lopással vádolták meg.
Ez minimum becsületsértés! (már akinek van!)

Azzal,hogy Te meg Ő is csak hablatyoltok,a "nem zörög a haraszt..." közmondást igazoljátok.....

Az meg már eleve egy égés,hogy a hadsereg főparancsnoka saját becsületét sem tudja megvédeni.....

Azért érdekes szitu lenne,ha valaki védelmébe venné Palit,és mint magánember hívná perbe a HVG-t,aminek apropójából a bíróság hivatalból indítaná el a plágium vizsgálati eljárást!
(ez a kör még nincs lefutva!)
Törölt felhasználó 2012. 01. 17. 07:49
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#183
Ezt biztos, hogy nekem céloztad? Mert átírom fordított előjellel az összes állítást, de abba nem lesz köszönet, mert azon bizony mindenki röhögni fog. (Ergo azon, akinek az a véleménye.) ;)
S52Raptor 2012. 01. 16. 23:49
Előzmény: #178  pampa
#182
Remélem, véletlenül sem mosdatni akarod...
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 23:41
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#181
Ez eddig az év hozzászólása.

Minden tényszerűen igaz, amit írsz - csak fordított előjellel.

Több ilyet még :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek